Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEM jazz, wokal 1-2k


retter

Pytanie

Cześć tak więc szukam IEMów do jazzu wokalu, fajnie jak spasują do rocka / metalu ale nie liczę na to bo to często się wyklucza.

Taki troche odpowiednik hd600 i grado czyli porywająca średnica. Brak izolacji mnię mie odstrasza fajnie jak jest, choć zbyt mocno lubię dźwiek naturalny swobodny i otwarty. Iemowy odpowiednik PM3?

 

Cena 1k - 2k im taniej tym lepiej, im lepsze tym maja większe szanse zostać. Przykład fh5 tanie nie są ale są tak dobre że nieżałuje zakupu.

 

Źródło to zx300 i a15 (awaryjnie) , kabel nie istotny może go niebyc i tak będzie custom na 4.4

 

Moje typy:

Ex800,

Ex1000,

Flary 2HD - minus za niedopinany kabel,

Audeze iSine 10/20

Oriveti OH300

Earsonics ES3

 

Odpadły andromedy pomimo że cenie je wyżej niż fh7, fh7 za ostre, dk3001pro, irm r2, customy bo dziś jest sporo dobrych uniwersalnych a ich izolacji nie potrzebuje.

 

 

 

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
12 godzin temu, retter napisał:

Będzie bal 4.4 ale ja wole chińskie wiśnie czytaj SONY niż jabłka z USA :D więc jak lightinga nie planuje to isine 10/20 nie ma sensu?

Andro mi nie leżały wygodą, dźwiękiem brakowało mi blasku w sopranach i trochę dołu tak wiem Solarisy ale to nie ten segment 😛

 

Żadnego sensu, Isine są ekstremalnie wymagające co do źródła, inaczej grają jak zepsuty nocnik.

Ponownie wskażę na Earsonicsy ES3, moim zdaniem to taki czarny koń stawki, cenowo mocno akceptowalnie, brzmieniowo uniwersalnie. Nic nie gryzie, nie przeszkadza, dobre, a wręcz bardzo dobre, do cichego słuchania Jazzu, to z całą pewnością. A i łupnąć potrafią energią. Relatywnie duża przestrzeń jak na doki. Absolutnie nie za ostre, pomimo że nic im nie brak w podawaniu detalu. Bardzo spójny przekaz.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, retter napisał:

Jak gra zepsuty nocnik? ;D tak wczesny etap choroby?
Stary jestem pytam bo nie pamiętam ;D

Isine wykreślone wczoraj, ES3 dodane.

taptak 😜
 

 

Wolałbym nie rozwijać barwnego opisu jakie dźwięki wydaje z siebie nocnik podczas "pracy", tym bardziej zepsuty. Trzeba zdać się na wyobraźnię :D A tak poważnie, Isine to bardzo interesująca, ale jednocześnie i bardzo specyficzna konstrukcja. Wymaga też mocno specyficznego źródła, najlepiej o dużej wydajności prądowej i z dużym zakresem regulacji jakimś modułem DSP. Cipher, jeśli chodzi o źródła przenośne, w sporym zakresie realizuje te założenia. "Tradycyjne" źródła mobilne zazwyczaj nie dają rady sprostać tej specyfice. Poza tym Isine, to już niezależnie od źródła, potrafią "podrapać" na średnicy, takim specyficznym metalicznym nalotem. To już pewnie pochodna ortodynamicznej konstrukcji.

 

ES3 na tym tle są na przeciwległym biegunie, zasadniczo potrafią zagrać zawsze i ze wszystkiego, to ich kolejna pozytywna cecha.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry, jeśli trolluję...
Czytam se i czytam i nie przestaje mnie zadziwiać, że wg Was iSINE potrafią grać tylko pod kabelkiem z ajfona. Jak to możliwe, ze generalnie potrzebują wysokiej klasy źródła z dużym prądem, a na kabelku pod japkiem, gdzie elektroniki zero prawie i prądu tyle co kot napłakał, rozwijają skrzydła? Skoro mają wymagania konkretnej korekty a producent przecież to wie, to czemu nie ma gotowych profili takiej korekty? No i jaki problem zrobić taki kabelek na usb, choćby usbc?...
Teorią spiskową mi tu zalatuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@hammerh34dbyło tłumaczone wiele razy dlaczego nie ma kabla Cypher pod Androida. Zbyt wiele wersji, zbyt wielu producentów, niestabilność systemu, aktualizacje itp.

Jest kabel Cypeher BT, który działa pod IOS jak i Androidem/Windowsem. Nie słuchałem, więc się nie wypowiem. Presety dsp są jako Audeze Reveal, ale to tylko proteza co więcej nie działają np. na Tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, hammerh34d napisał:

Jak to możliwe, ze generalnie potrzebują wysokiej klasy źródła z dużym prądem, a na kabelku pod japkiem, gdzie elektroniki zero prawie i prądu tyle co kot napłakał, rozwijają skrzydła?

 

Bo cipher to w gruncie rzeczy głównie EQ - zestrojony idealnie pod isine, dlatego gra z nimi najlepiej.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomiar ze zwykłym kabelkiem

Audeze_iSine20_Graph_FRPassive.jpg

A tutaj z kabelkiem of ajfona z wbudowanym dsp i equalizerem.

 

Audeze_iSine20_Graph_FRLightning.jpg

 

 

Dla tych co nie rozumieją wykresów tłumacze że z kabelkiem cipher mamy górkę od 1,5khz do 4khz która jest bardzo blisko krzywej harmana, a na kabelku pasywnym mamy tam czarną dziure. Żadna moc czy charakter źródła nie zmieni tak drastycznie balansu tonalnego.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, hammerh34d napisał:

Super, dziękuję, już rozumiem.
Znaczy zrypany projekt.
Szkoda.

 

Wygląda to tak jakby wiedzieli co konkretnie chcą osiągnąć ale im się nie udało tego uzyskać więc sposiłkowali się dorobieniem specjalnego dsp i equalizera. I nie można im mieć tego za złe natomiast nie rozumiem dlaczego sprzedają też te słuchawki bez tego kabelka? To tak jakby sprzedawać samochód bez jednego koła i udawać że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Wygląda to tak jakby wiedzieli co konkretnie chcą osiągnąć ale im się nie udało tego uzyskać więc sposiłkowali się dorobieniem specjalnego dsp i equalizera. I nie można im mieć tego za złe natomiast nie rozumiem dlaczego sprzedają też te słuchawki bez tego kabelka? To tak jakby sprzedawać samochód bez jednego koła i udawać że wszystko jest w porządku.

Możliwe, że dlatego wypuścili wtyczkę Reveal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę się zgadzam.
Also, poprawcie mnie jeśli znowu trolluję, ale czy lightning ma możliwość wyprowadzenia analogowego sygnału audio?..? Jeśli nie, a zdziwiłbym sie bardzo gdyby tak, to kabelek musi mieć zaszyty jakiś chip DAC poza korektą... Ciekawe jaki, bo musi być wybitny ;)
Jeszcze raz dzięki że mnie nie zlinczowaliście za powtarzanie tego samego pytania po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności