Skocz do zawartości

Pogadajmy O Pamięciach


eljon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Problem z innej beczki.

 

Mam kartę Goodram SDHC 8GB. Class 6.

 

Z tego co czytałem - GWARANTUJE przepływa danych powyżej 6MBps. I co? Taki przepływ mam przez 2 pierwsze sekundy, potem spada do 2MBps i dalej systematycznie maleje, np. do 200kb/s. Potem robi pętelkę -> 2mb i znów spada.

 

Możecie mi doradzić czy da radę to jakoś zmienić? Czy po prostu wcisnęli mi jakąś podróbkę.

 

Mhm, ktoś napisał że przez Cowona leci do 4MBps, może to wina - kupie slot przejściowy z SD->USB, może to coś zmieni. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chetnie 16gb bym kupil.

 

Ja też, choć nie od razu i pod warunkiem, że z czasem kosztowałby coś koło 600PLN :P Wtedy pewnie byłaby już karta 32GB..ehh..marzenia :)

 

Z tego co czytałem - GWARANTUJE przepływa danych powyżej 6MBps

 

to jaki ma faktyczny przesył sprawdzić możesz na nowoczesnym komputerze (USB 2.0) przy zastosowaniu czytnika kart SDHC

 

D2 ma ograniczenie około 4,5MB/s, i tyle osiągam na Transcend 8GB SDHC (transfer oczywiście się utrzymuje, nieznacznie zmniejsza się do 2mb/s przy malutkich plikach, przy mp3 stałe ponad 4mb/s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 ma ograniczenie około 4,5MB/s, i tyle osiągam na Transcend 8GB SDHC (transfer oczywiście się utrzymuje, nieznacznie zmniejsza się do 2mb/s przy malutkich plikach, przy mp3 stałe ponad 4mb/s)

 

No właśnie. Masz 4,5 i nie spada poniżej 2. A mi spada do kilkuset kilobajtów i kopiowanie paru GB to koszmar.

Właśnie idę na laptop który ma czytnik kart - zobaczę jak prędkość się prezentuje.

 

2,5MB/s z karty na komputer, ~1,7MB/s z komputera na kartę. Ale nie spada na tej Viście, tak jak na moim GNU/Linuksie. Opchnęli mi syf. Grr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy, że goodram nie jest taki dobry, jak mogłoby się wydawać z nazwy. Pozostaje sprawdzony A-Data, oczywiście kupować tylko z gwarą..

No właśnie przymierzam się do kupienia 16GB (ewentualnie 8), ale ktoś wyżej napisał, że A-Data mu nie działała... Jest jakaś sprawdzona karta 16GB, która na bank będzie DOBRZE (czyli bez żadnych spadków transferu) współpracować z D2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przymierzam się do kupienia 16GB (ewentualnie 8), ale ktoś wyżej napisał, że A-Data mu nie działała... Jest jakaś sprawdzona karta 16GB, która na bank będzie DOBRZE (czyli bez żadnych spadków transferu) współpracować z D2?

 

ja mam transcenda cl.6. aktualnie w playerze, sprawdzalem tez pqi - tez chodzi. co do tej adaty nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przymierzam się do kupienia 16GB (ewentualnie 8), ale ktoś wyżej napisał, że A-Data mu nie działała... Jest jakaś sprawdzona karta 16GB, która na bank będzie DOBRZE (czyli bez żadnych spadków transferu) współpracować z D2?

Moja A-Data umarła po czterech dniach. Sporo ludzi używa tej karty i jest ok. Aczkolwiek czytałem opinie, że jest trochę awaryjna (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820211245). Odesłałem ją do sprzedawcy i wymieniłem na Patriot 16gb i śmiga :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na www.newegg.com i spójrz tam czy są jakieś opinie o tej karcie. Wejdź też na iaudiophile.net - temat kart pamięci i poszukaj czy ktoś używał tej marki.

 

Z linków do aukcji, które podałeś, unikałbym tego drugiego osobnika ze względu na ilość negatywów (zwłaszcza, że w ostatnich dniach też ich kilka otrzymał). Generalnie niewielu super sprzedawców jest prawdziwymi super sprzedawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na www.newegg.com i spójrz tam czy są jakieś opinie o tej karcie. Wejdź też na iaudiophile.net - temat kart pamięci i poszukaj czy ktoś używał tej marki.

Dzięki.

Z linków do aukcji, które podałeś, unikałbym tego drugiego osobnika ze względu na ilość negatywów (zwłaszcza, że w ostatnich dniach też ich kilka otrzymał). Generalnie niewielu super sprzedawców jest prawdziwymi super sprzedawcami.

To akurat w tym przypadku nie gra roli. Wybrałem te aukcje, bo są ze Szczecina i wybrałbym się tam osobiście. Ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem PQI 16GB i zdaje się działać jak należy. Rozruch playera trwa 5 kropeczek. Szybkość kopiowania jest chyba dość dobra. Nie mierzyłem, ale nie czekałem też nie wiadomo ile. Nie zauważyłem, żeby player tworzył tam jakieś katalgi. Po prostu wrzuciłem tam filmy i działa.

 

To przy okazji takie pytanie: zaleca się jakieś jej sformatowanie? W sklepie poprosiłem o możliwość przetestowania i żeby mi nagrali na nią jakąś przykładową mp3, więc w sumie nie wiem czy coś formatowali czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sie przymierzam do kupna karty o skromnej pojemnosci 4GB:

 

http://allegro.pl/item372793572_4_gb_sandi...usb_20mb_s.html

 

Sandisk to swietna marka, wiec o opinie o niej sie nie pytam, ale mam pytanie czy taka karta zadziala z D2. Moze to i glupie pytanie, poniewaz jest w koncu karta SD, ale wole sie upewnic czy to nie powinien byc jakis specjalny typ tych kart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - bardzo szybkie transfery są przeznaczone głównie do użytkowania z apratami cyfrowymi zapisującymi zdjęcia w dużych rozdzielczościach lub w nieskompresowanych plikach RAW. W przypadku mp3 w zasadzie odczyt pliku z karty odbywa się baaardzo długo - jeśli utwór ma 3min. to teoretycznie może się odczytywać tyleż samo :)

 

W przypadku fotografii karta musi zapisać kikla klatek na sec. oczywiście przy pomocy bufora jakim dysponuje aparat.

 

Pozostaje więc pytanie jak często wymieniasz pliki i jak bardzo ci się wtedy spieszy :)

 

No i czy bardziej zalezy Ci na tych kilku minutach czy sekundach - czy raczej na tym żeby upchnąć tam więcej danych. Moim zdaniem rozsądniejsze jest wybranie większej pojemności kosztem utraty transferu na ekstremalnie wysokich szybkościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności