Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MrSpeakers - AEon 2 (Dan Clark Audio)


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Coś mi właśnie nie pasowało, a pamiętam @maciuxTwoją recenzję Jedynek i w dużej mierze zmotywowała mnie do ich kupna swego czasu. Nie pamiętam tylko po co je sprzedawałem :P

 

Swego czasu chciałem kupić pierwsze Aeony, ale nie wiedziałem które. Poszedłem jednak w Audeze LCD-2 CB, które ostatecznie nie sprostały zadaniu, jak pisałem wyżej.

 

Ostatnio trochę brakuje mi wszędzie dołu/dociążenia, chciałbym coś ala Ether, ale z basem. Stąd Aeon 2 Noire przykuły moją uwagę, bo podobno mają "boosted bass". Ergonomia na 100% dobra, izolacja powinna być rzeczywiście zadowalająca, a jak w brzmieniu będzie więcej funu, to może być to, czego szukam :) Muszę je odsłuchać w wolnej chwili.

 

No, ideałem byłyby któreś z zamkniętych Etherów Flow, ale ceny już nie te. Musiałbym pozbywać się słuchawek, a to zawsze odniesienie w testach - nie chcę się rozstawać z Ether 1.1.

 

Są jeszcze Aeon RT, ale chyba nie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych Aeonów RT byłem strasznie ciekaw, szkoda że nie ma ich w polskiej dystrybucji. Ponoć dodali nieco basu i podkręcili deczko wysokie, choć tu szczerze mówiąc nie wiem po co ale jak to się mówi póki człowień nie posłucha, to się nie dowie :) Była jedna sztuka gdzieś na olx'ach swego czasu. 

Inna sprawa że niby 2 właśnie poniekąd są bardziej funowe właśnie więc może nie ma sensu powielać modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
57 minut temu, maciux napisał:

 

Swego czasu chciałem kupić pierwsze Aeony, ale nie wiedziałem które. Poszedłem jednak w Audeze LCD-2 CB, które ostatecznie nie sprostały zadaniu, jak pisałem wyżej.

 

Ostatnio trochę brakuje mi wszędzie dołu/dociążenia, chciałbym coś ala Ether, ale z basem. Stąd Aeon 2 Noire przykuły moją uwagę, bo podobno mają "boosted bass". Ergonomia na 100% dobra, izolacja powinna być rzeczywiście zadowalająca, a jak w brzmieniu będzie więcej funu, to może być to, czego szukam :) Muszę je odsłuchać w wolnej chwili.

 

No, ideałem byłyby któreś z zamkniętych Etherów Flow, ale ceny już nie te. Musiałbym pozbywać się słuchawek, a to zawsze odniesienie w testach - nie chcę się rozstawać z Ether 1.1.

 

Są jeszcze Aeon RT, ale chyba nie u nas.

 

No to odezwij się po weekendzie to Ci wypożyczę. Sam sprawdzisz. Nie miałem kiedy posłuchać ale opinie wskazują że to takie bardziej efektowne aeon2. 

 

Co do wersji RT to niestety nie będzie jej w Europie

42 minuty temu, Undertaker napisał:

Tych Aeonów RT byłem strasznie ciekaw, szkoda że nie ma ich w polskiej dystrybucji. Ponoć dodali nieco basu i podkręcili deczko wysokie, choć tu szczerze mówiąc nie wiem po co ale jak to się mówi póki człowień nie posłucha, to się nie dowie :) Była jedna sztuka gdzieś na olx'ach swego czasu. 

Inna sprawa że niby 2 właśnie poniekąd są bardziej funowe właśnie więc może nie ma sensu powielać modeli. 

Jakbyś cytował podsumowanie testów w sieci dotyczących Aeonów Noir...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę się poprawić... prądu jednak potrzebują, FiiO X7II nie daje radę, tutaj A&K Alpha?

Izolują b. dobrze, ale grają jak półotwarte... podoba mi się to.

Co do stacjonarki... za mało jeszcze słuchałem., aby się wypowiadać, może później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dostałem do posłuchania Aeon Noire, na dostępność demo których to czekałem dobrych kilka miesięcy i... WOW. Tak serio, niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem te słuchawki nie są w ogóle hajpowane? Dlaczego ten temat ma raptem 2 strony?! Tak na dobrą sprawę drugi dzień z rzędu spędzam w nich prawie cały dzień - trochę filmów, trochę jutuba, trochę nawet grania żeby sprawdzić pozycjonowanie i takie tam, no i rzecz jasna kupa muzyki. Deer Lord Cheesus Crust! 

 

Dostałem dzisiaj w sumie pytanie na ich temat - "I co, warte są tych 900$?". Moja odpowiedź, bo nie sprawdziłem wkładek jeszcze (Bo jak je założę, to nie mogę ich ściągnąć póki małżonka nie zacznie mordować mnie wzrokiem za brak kontaktu ze światem zewnętrznym) "Nie no, całkiem spoko. Myślę, że dobrze wycenione". Cóż, jak już odsunąłem na bok rezerwę i pozwoliłem sobie na bardziej emocjonalne podejście do tematu, to mogę powiedzieć tylko jedno... 

46fa29fc0b7ee26ca89dba2755c86d39cb212a6080de514afb1fbd31abfabc1a.jpg

Edytowane przez Vaiet
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vaiet napisał:

Dostałem do posłuchania Aeon Noire, na dostępność demo których to czekałem dobrych kilka miesięcy i... WOW. Tak serio, niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem te słuchawki nie są w ogóle hajpowane? Dlaczego ten temat ma raptem 2 strony?! Tak na dobrą sprawę drugi dzień z rzędu spędzam w nich prawie cały dzień - trochę filmów, trochę jutuba, trochę nawet grania żeby sprawdzić pozycjonowanie i takie tam, no i rzecz jasna kupa muzyki. Deer Lord Cheesus Crust! 

 

Dostałem dzisiaj w sumie pytanie na ich temat - "I co, warte są tych 900$?". Moja odpowiedź, bo nie sprawdziłem wkładek jeszcze (Bo jak je założę, to nie mogę ich ściągnąć póki małżonka nie zacznie mordować mnie wzrokiem za brak kontaktu ze światem zewnętrznym) "Nie no, całkiem spoko. Myślę, że dobrze wycenione". Cóż, jak już odsunąłem na bok rezerwę i pozwoliłem sobie na bardziej emocjonalne podejście do tematu, to mogę powiedzieć tylko jedno... 

46fa29fc0b7ee26ca89dba2755c86d39cb212a6080de514afb1fbd31abfabc1a.jpg

Miałem i źle zrobiłem iż sprzedałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vaiet napisał:

Dostałem do posłuchania Aeon Noire, na dostępność demo których to czekałem dobrych kilka miesięcy i... WOW. Tak serio, niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem te słuchawki nie są w ogóle hajpowane? Dlaczego ten temat ma raptem 2 strony?! Tak na dobrą sprawę drugi dzień z rzędu spędzam w nich prawie cały dzień - trochę filmów, trochę jutuba, trochę nawet grania żeby sprawdzić pozycjonowanie i takie tam, no i rzecz jasna kupa muzyki. Deer Lord Cheesus Crust! 

 

Dostałem dzisiaj w sumie pytanie na ich temat - "I co, warte są tych 900$?". Moja odpowiedź, bo nie sprawdziłem wkładek jeszcze (Bo jak je założę, to nie mogę ich ściągnąć póki małżonka nie zacznie mordować mnie wzrokiem za brak kontaktu ze światem zewnętrznym) "Nie no, całkiem spoko. Myślę, że dobrze wycenione". Cóż, jak już odsunąłem na bok rezerwę i pozwoliłem sobie na bardziej emocjonalne podejście do tematu, to mogę powiedzieć tylko jedno... 

46fa29fc0b7ee26ca89dba2755c86d39cb212a6080de514afb1fbd31abfabc1a.jpg

Są bardzo dobrze wycenione, ciężko według mnie o lepsze zamknięte w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Są bardzo dobrze wycenione, ciężko według mnie o lepsze zamknięte w tej cenie.

To prawda, o czym pisałem w moje mini recenzji.

sprzedałem je ostatnio, ale tylko dlatego że na wyjazdy mam teraz iem, a w domu słucham tylko w otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu akurat warunków na słuchanie otwartych nie mam absolutnie żadnych, dlatego sprzedałem HD800S. Czekanie trzy tygodnie, żeby móc w relatywnie komfortowych warunkach posłuchać ich przez 2-3 godziny to jednak bezsens i chociaż je uwielbiałem, ich trzymanie miało tyle samo sensu, co nic. Za to Aeon Noire to już inna bajka i zarówno ich pasywne tłumienie jak i wygoda sprawiają, że ostatnie dwa dni spędziłem w nich od rana do wieczora a dzisiaj myślałem tylko o tym, kiedy znów będę mógł założyć je na głowę. Przyznaję, dawno już żaden sprzęt mnie tak nie wciągnął i w teorii nie powinny mi się tak podobać, bo nie jest to sygnatura do końca wpisująca się w moje preferencje. Mimo to są szalenie wciągające i wciąż, niezmiennie, zastanawiam się jakim cudem nie pisze się o nich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VaietDan Clark zdaje się to wciąż nisza, a "raczej na pewno" nie duży producent jak chociażby Hifiman który ma o wiele więcej tych segmentów gdzie za kilka paczek czipsów i browców można sobie takie HE400se kupić i mieć planary (że o Sundarach nie wspomnę). Do tego jak sam stwierdziłeś, problemy z dostępnością. Czy są dobrze wycenione? Nie słuchałem to nie mogę się wypowiedzieć, natomiast dla mnie jeszcze dobrze wycenione (w kontekście używanych Etherów które pojawiały się w okolicach 3-4 kółek) to były Aeony 1 choć to i tak dopiero na promocji (2500). W przypadku dwójek nie widziałem jakiejś większej akcji marketingowej ze strony empeczystora, nie wiem czy nie były za 2999 raz kiedyś ale tu głowy nie dam. 

 

Masz więc ode mnie odpowiedź czemu tak mało ludzi się nimi interesuje :D Są kosztowne mimo wszystko, nie było hajpu i mało używanych sztuk w obrocie. Jeśli mnie pamięć nie myli to używane jedynki po takim czasie od premiery już latały w granicach dwójki. 

 

Tyle moich teorii januszowych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nisza? Mieli kilka słuchawek, które naprawdę dobrze przyjęły się na rynku i którymi wypracowali sobie renomę oraz rozpoznawalność. To nie jest jakaś malutka manufaktura, przynajmniej dla mnie, choć zdecydowanie do kolosów typu Hifiman sporo im brakuje. Niemniej mają swoją wizję i ją realizują, co uważam za rzecz niezwykle pozytywną. 

Co do dostępności - wiem, że były mocno rozchwytywane i dostałem sztukę z nowego batcha, bo certyfikat w pudełku nosi datę 01.06.2022 :D Co do cen, to fakt, można było kupić Ethery Flow za 3,5-4k używki. Aeony 1, przynajmniej zamknięte, mnie na przykład nie kupiły przy pierwszym podejściu, ale potem dowiedziałem się, że w dużej mierze ich odbiór jest zależny od źródła, a dokładniej jego barwy. Drugiej szansy na ich sprawdzenie już nie było, ale cieszę się, że dostałem Noire, bo to kawał dobrej słuchawki. Rynek zamkniętych niestety jest dość okrojony, więc jako takie Aeon Noire specjalnie dużej konkurencji nie mają, ale biorąc pod uwagę stosunek ceny, jakości brzmienia i jakości wykonania uważam, że są naprawdę godne rozważenia. Gdyby była na nie promka w okolicy 3200-3400zł to powiedziałbym, że to niebywała okazja.

 

P.S. Zawsze możliwe, że sprzedają się dobrze i po prostu jest mało sztuk na rynku wtórnym, bo mało kto je sprzedaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nisza to pewnie była jeszcze w czasach kiedy Dan modował Fostexy i sprzedawał Mad Dogi głównie na Amerykę -> swoją drogą miałem je kiedyś i niepotrzebnie sprzedałem, podobnie jak Aeony Closed :D Czyli tak to już jest chyba ze słuchawkami Pana Głośniczka. 

W każdym razie nie widziałem problemów z dostępnością u takiego Hifimana, ale może nie wszystko widziałem ;) Inna sprawa że też czasy ostatnio były jakie były. 

 

Co do DCA2 to może sam kiedyś na nie zapoluję, pamiętam że oprócz dźwięku to ten design z pałąkiem z nitinolu miały bardzo ciekawy. Szkoda tylko że pady klejone chociaż są raczej dobrej jakości więc pewnie prędko tak czy siak nie trzeba by zmieniać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undertaker napisał:

Szkoda tylko że pady klejone chociaż są raczej dobrej jakości więc pewnie prędko tak czy siak nie trzeba by zmieniać. 

Z tego co się zapoznałem to wymiana padów nie jest jakas mega trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na meecie miałem okazję posłuchać i zrobiły na mnie spore wrażenie. Jedyne co mi przeszkadzało to bardzo duże ilości góry. Może to przeskok z PM3, które mają wysokie bardzo wygładzone.  To była chyba ta pierwszea, nieskładana wersja. Słuchał ktoś obu? Są jakieś wyraźne różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21No to jeśli tak jest w istocie to dobrze, natomiast tu na forum widziałem jak ktoś próbował zmieniać i pisał że od zewnątrz się obrywały oryginalne pady przy próbie zdejmowania - pewnie jak ze wszystkim trzeba mieć wprawę. 

 

@zdzichonjeżeli te których słuchałeś to były zamknięte jedynki, to takie bez żadnych wkładek w środku grają raczej chudo i z większą ilością wysokich właśnie. Ale dla mnie np. wersja z wkładkami z 1 ząbkiem już była niemal idealna tonalnościowo ze świetnym niskim basem. Dwójki z tego co czytałem grają cieplej zachowując zalety jedynek więc nie dziwne że tak się podobają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Undertaker napisał:

@zdzichonjeżeli te których słuchałeś to były zamknięte jedynki, to takie bez żadnych wkładek w środku grają raczej chudo i z większą ilością wysokich właśnie. Ale dla mnie np. wersja z wkładkami z 1 ząbkiem już była niemal idealna tonalnościowo ze świetnym niskim basem. 

Dla mnie były tak po prostu zwyczajnie, normalnie, nudne. To nie jest jakiś tam zarzut, czy krytyka. To są takie bezpieczne słuchawki, niczym szczególnie nie drażnią (z wkładkami, bo bez to fakt mogą być trochę jazgotliwe), niczym też nie zachwycają. Bardzo dobrze grają z różnych źródeł, z lampy z trafo, OTL, hybrydy, tranzystora. Warto je mieć jako drugie, trzecie słuchawki dla rozrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmowa dotyczy porównania 1 i 2 a potem jeszcze Noire2, to przydałoby się pisać o których piszecie i które słuchaliście, miałem okazje słyszeć wszystkie,  zamknięte i otwarte, są zupełnie różne, 1 nie porywają 2 nieco ciekawsze z przewagą  tych open. Ja wybrałem Noir2, najciekawsze, bogate brzmieniowo, tonalnie neutralne, z dobrze kontrolowanym świetnym basem i szczegółową ale nie męczącą górą, zamknięte a grają jak otwarte, mogę tylko polecić do posłuchania ( najlepiej z lepszym kablem Vivo bo jeszcze zyskują co dobrze o nich świadczy )  :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, Vaiet napisał:

O ile scena na szerokość jest tylko (lub aż) dobra, tak na głębokość jest już bardzo dobra.

Ja dodam że jak na zamknięte to jest rewelacja - one grają prawie jak otwarte :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności