Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MrSpeakers - AEon 2 (Dan Clark Audio)


Rekomendowane odpowiedzi

Ceny do: 899 do 1099 dolców, w zależności od kabla...

Jest pierwsza revieu, streszczę wam:

Cytat

But how do they actually sound? In a word, “fantastic.”

https://www.head-fi.org/threads/aeon-2-closed-impressions-and-discussion.918311/

Reszta powyżej, ale nic z niej nie wynika, tylko, że bas kopie :D środek jest detaliczny jak na zamknięte, że jest powietrze i scena jak w niezamkniętych. Pełno precyzyjnych tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno różnice między wersjami closed i open mają być teraz mniejsze niż wcześniej. Ja sam nie słuchałem wersji otwartej pierwszej generacji, ale zamknięte bardzo mi się podobały. 

 

Co do basu, to jak dla mnie ten kopie już w 1. Szczególnie ten niski jest świetny, ale może to moje zauroczenie planarami w tym względzie. Tego wyższego, szczególnie w pierwszych dniach użytkowania i w wersji bez wkładek, trochę brakowało momentami. 

 

Z tego co wyczytałem, 2 mają iść nieco w stronę otwartych jedynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undertaker napisał:

Z tego co wyczytałem, 2 mają iść nieco w stronę otwartych jedynek. 

Tak twierdził Dan Clark w wywiadzie, który został zamieszczony powyżej. Skupiał się bardzo na scenie, niby ma być taka sama lub większa jak w otwartych 1, a w otwartych dwójkach jeszcze większa.

Problem w tym, że cenowo u nas wyjdzie jak za Audeze XC bieda edyszon, które są po 4444, i jako stacjonarka nie widzę by nawiązały walkę, ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie dla użytkowników  Aeonów 2C czy któryś z Kolegów próbował odkleić i ponownie przykleić pady. Nie wiem czy nie jest to operacja jednorazowa a serwis milczy. W jednym z padów gąbka się przekręciła  i nie da się przywrócić poprzedniego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maniolo napisał:

Pytanie dla użytkowników  Aeonów 2C czy któryś z Kolegów próbował odkleić i ponownie przykleić pady. Nie wiem czy nie jest to operacja jednorazowa a serwis milczy. W jednym z padów gąbka się przekręciła  i nie da się przywrócić poprzedniego kształtu.

To powinno rozwiać Twoje wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik ale nie wiem czy Dan odkleił te pady czy pokaz robił na starych zdjętych.

Edytowane przez Maniolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że firmowych padów nie da się odkleić bez ich uszkodzenia, próbowałem i pruje się dolna zewnętrzna krawędź, zamówię Dekoni i wtedy popróbuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

@kurop Dziękuję za pożyczenie Aeon2 Close w wersji Noir....

pierwsze odsłuchy w pracy na "byle czym" i..... jest dobrze naprawdę dobrze, zobaczymy w domu na lepszym sprzęcie... ale wygląda że grają z ziemniaka :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jednak z FiiO  Olympus dają radę, spodziewam się, ze w domu będzie jeszcze lepiej... co mogę już powiedzieć, że zaskakująca jest przestrzeń jak na słuchawki ponoć zamknięte... (ja bym chyba powiedział że są półotwarte).

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Corvin74 napisał:

No a jednak z FiiO  Olympus dają radę, spodziewam się, ze w domu będzie jeszcze lepiej... co mogę już powiedzieć, że zaskakująca jest przestrzeń jak na słuchawki ponoć zamknięte... (ja bym chyba powiedział że są półotwarte).

 

Słabo z izolacją?

 

Kurde, marzą mi się zamknięte planary w zjadliwej cenie, które odetną od otoczenia. Liczyłem na nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZebLong napisał:

Chcesz dobrze izolujących planarów to EL8 są dla Ciebie😁 Z rynku wtórnego ofc. W nich zapominam, że mam trójkę dzieci...

 

W sumie rzeczywiście nie znam EL8 w zamkniętej wersji, ale mam Ethery 1.1 i cenię sobie MrSpekearsa/Dan Clark Audio, stąd te Aeon 2 mnie ciekawią :)

 

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@maciux sprawdzałeś Audeze LCD2C? Chyba ze potrzebujesz jeszcze mocniejszej izolacji.

 

Chodzi o wersję CB - Closed Back? Miałem je. Ostatecznie były dla mnie trochę za jasne, ale wtedy prawdopodobnie nie posiadałem odpowiedniego dla nich źródła. Jednak problemem była tak naprawdę ergonomia, bo z moją fryzurą (jej brakiem...) ta podziurkowana opaska opierająca się na pałąku + ogólna masa słuchawek powodowały ostry dyskomfort. Planowałem modyfikować pałąk, ale ostatecznie sobie darowałem, bo właśnie izolacja nie była jeszcze tak intensywna, jak bym oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Undertaker napisał:

Aeony 2 nie izolują? Jak dla mnie Aeony 1 to było odcięcie prawie że totalne - w sensie że bardziej to sobie wyobrażam że słuchawki z tym całym noise cancellingiem lepiej by dawały radę. To takie NightOwle albo Beyery t5p.2 w porównaniu w ogóle nie izolowały :P

 

Teraz się zastanawiam, czy przypadkiem nie zinterpretowałem źle wypowiedzi @Corvin74 - możliwe, że chodziło o to, że scena dźwiękowa jest jak w słuchawkach półotwartych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maciux napisał:

 

Teraz się zastanawiam, czy przypadkiem nie zinterpretowałem źle wypowiedzi @Corvin74 - możliwe, że chodziło o to, że scena dźwiękowa jest jak w słuchawkach półotwartych :)

Tak właśnie jest, izolują całkiem dobrze... sprawdzę na teście dzieci,😀

chodziło mi o przestrzeń jaką się w nich odczuwa,

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności