Skocz do zawartości

ALIEXPRESS DEALS 11.11.2019 WĄTEK ZBIORCZY


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z Fiio przesyłki przychodzą mi bez żadnej weryfikacji DHL-em. Ten sam przewoźnik z innych sklepów, krajów, żąda potwierdzenia wpłaty a z Fiio nie, kupowałem tam kilka razy, rzeczy w cenach od 69 do przeszło 200 $ i żadna z nich nie została oclona, z innych sklepów nawet za 32$ płaciłem VAT + opłaty celne. Na tej podstawie napisałem co napisałem. Czyli na  podstawie faktów, może miałem szczęście do Fiio, że nie oclili mi nigdy przesyłek od nich? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

No właśnie z Fiio przesyłki przychodzą mi bez żadnej weryfikacji DHL-em. Ten sam przewoźnik z innych sklepów, krajów, żąda potwierdzenia wpłaty a z Fiio nie, kupowałem tam kilka razy, rzeczy w cenach od 69 do przeszło 200 $ i żadna z nich nie została oclona, z innych sklepów nawet za 32$ płaciłem VAT + opłaty celne. Na tej podstawie napisałem co napisałem. Czyli na  podstawie faktów, może miałem szczęście do Fiio, że nie oclili mi nigdy przesyłek od nich? :) 

A co ma przewoźnik wspólnego z weryfikacją ceny i opłat celnych? Ja zawsze dostaję wezwanie do podania kosztów zakupu od celników. Raz uniknąłem opłat celnych za przesyłkę z Japonii, ale to chyba tylko dlatego, że to była płaska przesyłka w kopercie i opisana po Japońsku krzaczkami i pewnie celnik pomyślał, że to list. A to były słuchawki za ok. 800 PLN :) Może te przesyłki z Fiio przechodzą na podobnej zasadzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaro54 napisał:

No właśnie z Fiio przesyłki przychodzą mi bez żadnej weryfikacji DHL-em. Ten sam przewoźnik z innych sklepów, krajów, żąda potwierdzenia wpłaty a z Fiio nie, kupowałem tam kilka razy, rzeczy w cenach od 69 do przeszło 200 $ i żadna z nich nie została oclona, z innych sklepów nawet za 32$ płaciłem VAT + opłaty celne. Na tej podstawie napisałem co napisałem. Czyli na  podstawie faktów, może miałem szczęście do Fiio, że nie oclili mi nigdy przesyłek od nich? :) 

 

W takim razie zupełnie inaczej by brzmiało, gdybyś napisał, że miałeś szczęście i udało Ci się nie zapłacić opłat w przypadku FiiO a nie pisać o jakiś wyimaginowanych układach. Agencja Celna DHL a w następstwie Urząd Celny w ogóle nie patrzy kto jest nadawcą i nie ma znaczenia czy to będzie FiiO, Sony czy jakakolwiek inna marka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się udało sprowadzić MacLarena z USA - bez opłat. 

Nówka Sztuka wersja Techno XT. 

Nie wyścigówka to a spacerówka wózek dla dziecka . za 200$. ;)

 

Przepraszam, że młody stażem porad czynić czelność mam, ale wartość i jakość wymienianych tematów na tym forum przedkładam nad rację i prawdę

Wyluzujmy, pozostawmy pianę dla TV. 

Jakoś Angole mają taką życzliwość dyskusji - jakby to u nas trafiło - do momentu jak się nie nastukają oczywiście.

puzdro. 

 

Cło zapłacone :)

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy też że dziś celnicy są uzbrojeni w świetne sprzęty rentgenowskiego podglądu zawartości paczki, celnik widzi jak na dłoni co jest w środku. Vat to jest podatek, jak się jest prawdziwym patriotą to się płaci podatki bo ojczyzna to wspólne dobro, podatki idą na poprawę standardu życia całego społeczeństwa, również płacącego. Sorry za wykładzik ale chyba niektórym potrzebny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

Pamiętajmy też że dziś celnicy są uzbrojeni w świetne sprzęty rentgenowskiego podglądu zawartości paczki, celnik widzi jak na dłoni co jest w środku. Vat to jest podatek, jak się jest prawdziwym patriotą to się płaci podatki bo ojczyzna to wspólne dobro, podatki idą na poprawę standardu życia całego społeczeństwa, również płacącego. Sorry za wykładzik ale chyba niektórym potrzebny 😉

 

Ja bym był ostrożny z tym patriotyzmem we wrzucaniu podatków do wora i rozdzielaniu środków przez rząd. Tym niemniej Vat płacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności