Skocz do zawartości

ALIEXPRESS DEALS 11.11.2019 WĄTEK ZBIORCZY


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi Hifiman nie wpisał kwoty zakupu, to DHL sam do mnie dzwonił z pytaniem o to ile zapłaciłem. Powiedziałem, że 75 złotych i od tego naliczyli. Gorzej jakby UC zweryfikował ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inszy napisał:

Jak mi Hifiman nie wpisał kwoty zakupu, to DHL sam do mnie dzwonił z pytaniem o to ile zapłaciłem. Powiedziałem, że 75 złotych i od tego naliczyli. Gorzej jakby UC zweryfikował ;) 

A mi szmaciarze z DPD kazali wysłać stertę dokumentów i w dodatku nie uznali mi darmowej wysyłki - wg nich nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka i nie może być również ona wliczona w cenę produktu. Także trzeba na nich uważać, bo na bank doliczą wszystkie możliwe opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Inszy napisał:

.... Gorzej jakby UC zweryfikował ;) 

 

§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. (Art. 233 KK).

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mandaty lecą za przejście z dala od pasów, przekroczenie prędkości, śmiecenie itp. itd. - zgłaszasz się na policję po każdym takim czynie? ;) 
Poza tym, już jestem kryty, bo się przedawniło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał:

 

§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. (Art. 233 KK).

 

 

 Ale ze słuchawkami posadzą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, baba napisał:

Napiszą wartość 35$ . Zobaczymy. :) pzdr 

 

Fiio ma układ z DHL-em i nie kwestionują cen podanych przez Fiio. Kupowałem na aliexpress BTR3 i nie zapłaciłem ani grosza. zadeklarowali 25 $ wartość. 

3 minuty temu, baba napisał:

 Ale ze słuchawkami posadzą ?

Tak, u klawisza na uszach :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Fiio ma układ z DHL-em i nie kwestionują cen podanych przez Fiio. Kupowałem na aliexpress BTR3 i nie zapłaciłem ani grosza. zadeklarowali 25 $ wartość. 

good news ! Ale i tak zakup jest tani . 

Dzięki - pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mają płacy procent od kwoty przesyłki więc starają się nabić ile mogą.

mi ostatnio na WER zatrzymali powerbanka i po tym jak grzecznie wysłałem skany z Ali oraz przelewu (ok. 10$), to... puścili dalej bez naliczania VAT i cła. Byłem lekko w szoku, ale widocznie mają jakieś limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Fiio ma układ z DHL-em i nie kwestionują cen podanych przez Fiio. Kupowałem na aliexpress BTR3 i nie zapłaciłem ani grosza. zadeklarowali 25 $ wartość. 

Tak, u klawisza na uszach :)

 

Układ? Fiio z DHLem? Oni sobie deklarują co chcą, DHL nie ma tu nic do weryfikowania / kwestionowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL ocli wszystko co jest w większej paczce lub waży więcej. FiiO nie ma tu żadnych układów.

Fedex jest jeszcze gorszy bo powiększa wartość towaru o jakiej krajowe i międzynarodowe koszty transportu.

 

Napisanie wartości $35 nic nie da - raz zamówiłem słuchawki Edifiera, wartość na paczce była w stylu $25 - celnicy poprosili o fakturę, Chińczyk dał fakturę na $25 🧐 a celnik zadzwonił do mnie i powiedział między wierszami, że jaja sobie robię - skierowali pismo do jakiegoś urzędu, który uznał, że słuchawki nie spełniają jakichś norm europejskich i tyle je widziałem. Na szczęście Chińczyk wysłał mi kolejne z Hiszpani za $0.01 😀

Edytowane przez Zamoy72
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zamoy72 napisał:

DHL ocli wszystko co jest w większej paczce lub waży więcej. FiiO nie ma tu żadnych układów.

Fedex jest jeszcze gorszy bo powiększa wartość towaru o jakiej krajowe i międzynarodowe koszty transportu.

 

Napisanie wartości $35 nic nie da - raz zamówiłem słuchawki Edifiera, wartość na paczce była w stylu $25 - celnicy poprosili o fakturę, Chińczyk dał fakturę na $25 🧐 a celnik zadzwonił do mnie i powiedział między wierszami, że jaja sobie robię - skierowali pismo do jakiegoś urzędu, który uznał, że słuchawki nie spełniają jakichś norm europejskich i tyle je widziałem. Na szczęście Chińczyk wysłał mi kolejne z Hiszpani za $0.01 😀

Nie było moją intencją wywołanie tematu „Boże, żeby nie przywalili”. Cena dobra - z vatem troszkę gorsza ale wciąż ok .

dam znać. Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 13:22, Mayster napisał:

 

Układ? Fiio z DHLem? Oni sobie deklarują co chcą, DHL nie ma tu nic do weryfikowania / kwestionowania :D

 

 

Tak więc 7 dni od zakupu słuchawki na uszach - było pytanie z DHL o screeny z transakcji i cenę .

Więc cena + vat ale jak wspominałem ciągle "good price my friend". 

FiiO EH3 NC od dziś zagłuszają smutę narodową. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bigmaras napisał:

 

Teraz to popłynąłeś, że chyba bardziej nie można....

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fakt, w sumie mógł napisać o układzie FiiO z Rządem Polskim i pakcie o specjanych warunkach handlowych niepodlegającym opodatkowaniu lol
A która strona sejmu senatu używa sprzętu jak obrady są nudne?
Konserwy czy kolorowe jednorożce? ;D
Pytam bo nie będę używał szitu który używa przeciwna strona ;D ;p

Taki tam żart ;D

taptak ;p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bigmaras napisał:

 

Fakt, w sumie mógł napisać o układzie FiiO z Rządem Polskim i pakcie o specjanych warunkach handlowych niepodlegającym opodatkowaniu lol


a jakby FiiO miał kontrakt z Watykanem ?

Z kodekiem z użyciem którego słychać .......

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bigmaras napisał:

 

Fakt, w sumie mógł napisać o układzie FiiO z Rządem Polskim i pakcie o specjanych warunkach handlowych niepodlegającym opodatkowaniu lol

Po za marnymi mądrościami może @bigmaras pochwalisz się co kupiłeś wczoraj na ali, bo chyba tytułu wątku nie zauważyłeś? Po co spamujesz? Nic do tematu wątku nie wnosisz

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie - jak kupuje coś za 200$ to co im napisać by napisali na paczce ? Piszą, ze mogą wystawić ‚ COMMERCIAL Invoice - coś by nie zabolało na Vacie czy cle ? 
dzieki 
Poproś o Aliexpress standard shopping i żeby na paczce napisali prezent wartość $18(oczywiście po angielsku)

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jaro54 napisał:

Po za marnymi mądrościami może @bigmaras pochwalisz się co kupiłeś wczoraj na ali, bo chyba tytułu wątku nie zauważyłeś? Po co spamujesz? Nic do tematu wątku nie wnosisz

 

Wbrew pozorom wniosłem całkiem sporo, gdyż zdementowałem po prostu głupotę, którą napisałeś pisząc o jakiś układach jakiegokolwiek producenta z DHL. Wbije do wątku nowy użytkownik lub nie mający doświadczenia w imporcie i po przeczytaniu tego może uwierzyć, że produkty FiiO są zwolnione z opłat importowych.

W ramach uszczegółowienia to DHL China, DHL Polska, Agencja Celna DHL, Urząd Celny - to zupełnie inne instytucje. Każdy zakup w sklepie za granicą UE podlega opłatom importowym czyli cło + VAT + koszt agencji celnej. Żaden urzędnik nie patrzy w ogóle na deklarowane ceny bo z góry wiadomo, że mają się one nijak do rzeczywistości. W przypadku DHL myślę, że 95% przesyłek jest poddawane weryfikacji czyli konieczność przedstawienia dowodów zakupu jak np. screeny, potwierdzenie płatności etc. Jeżeli nie przedstawisz to mają prawo naliczyć opłaty importowe na bazie średnich cen danego produktu w kraju. Pozostałe 5% to te paczki, które zapewne ze względu na obłożenie lub cięższy dzień zostały po prostu kopnięte dalej bez weryfikacji. W przypadku poczty te wskaźniki są zupełnie inne ale to też się wkrótce zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności