Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne, otwarte, półotwarte do +/- 500


mulleekk

Pytanie

Cześć. 

 

Szukam słuchawek wokółusznych, otwartych lub półotwartych do +/- 500 zł. 

 

Obecnie posiadam Superlux HD330, Somic V2 i CAL! (tych ostatnich nie używam już w ogóle). Dokanałowe to KZ ED16 (bardzo lubię to granie), KZ ZST. i TRN IM1

Chciałbym znaleźć jakiś kompromis pomiędzy HD330 a V2, oczywiście o oczko wyżej, ponieważ jedne i drugie na swój sposób mi się podobają.

Słucham głównie rocka i metalu (Led Zeppelin, David Bowie, Steven Wilson, Iron Maiden, Megadeth), trochę dobrego popu, ale czasami też jazzu, klasyki i elektroniki (pokroju Massive Attack czy Portishead). Także z każdego gatunku po trochę poza rapem, więc bass ma dla mnie niewielkie znaczenie.

 

Co do brzmienia, to wokal ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Kolejną rzeczą jest stereofonia i dynamika. Lubię też wsłuchiwać się w poszczególne instrumenty i fajnie, jak słuchawki będą na tyle szczegółowe, że nie będzie to stanowiło problemu. 

 

Jeszcze jedna ważna rzecz, to wygoda użytkowania. HD330 i te stockowe pady po dłuższym czasie trochę męczą, czego nie odczuwam podczas słuchania na Somic na padach welurowych :)

 

Czy znajdę coś o półkę wyżej od moich słuchawek w tej cenie? Nie mam nic przeciwko słuchawkom używanym.

 

Aha. 

Moje źródło, to Xduoo X3 II i LG V30 (TIDAL Master).

Słucham tylko plików FLAC, albo dużej rozdzielczości, albo o wysokiej dynamice. 

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez mulleekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Są niewygodne jak maja wygniecione pianki.

Kruche? Miałem kilka par swoich i kilka innych w rękach żadnej nić się nie stało.

 

To kup inne przyjdzie czas ze kupisz grado jeśli słuchasz takiej muzyki to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, retter napisał:

Są niewygodne jak maja wygniecione pianki.

Kruche? Miałem kilka par swoich i kilka innych w rękach żadnej nić się nie stało.

 

To kup inne przyjdzie czas ze kupisz grado jeśli słuchasz takiej muzyki to tylko kwestia czasu.

Nigdzie nie widzę do kupienia sr80i. Za to są sr80e. Jaka jest różnica między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności