Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1, bas- charczenie


zgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem na Aune E1, pojawia się charczenie na basie a na tym samym utworze na Shanling MW100 charczenia nie ma, czy z E1 jest coś w takim razie nie tak? Ten efekt jest na włączonym korektorze (podbity bas), po wył. korektora jest ok. Można to jakoś definitywnie sprawdzić np. generatorem częstotliwości  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boedec.hoel.frequencygenerator&hl=pl

, konkretnym plikiem muzycznym?

 

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że jeśli przy equalizacji jak ściszysz to przestanie buczeć, to "skoro po ściszeniu jest ok to na pewno nie chodzi o samą equalizację" :P

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrewek napisał:

No nie, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że jeśli przy equalizacji jak ściszysz to przestanie buczeć, to "skoro po ściszeniu jest ok to na pewno nie chodzi o samą equalizację" :P

A gdzie masz napisane, że ściszenie rozwiązuje problem? Bo ja nic takiego nie widzę 😉

Głośność może go bo wzmagać, ale nie powoduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php Test bass shaker. Jak charczy to przetwornik uszkodzony.

 

p.s. miałem kiedyś takie objawy z BW P7, że jeden przetwornik charczał jak słuchawki trochę poleżały, wystarczyło 15-20 minut na głowie i zaczynał grać normalnie bez zniekształceń.

Edytowane przez Zamoy72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

A gdzie masz napisane, że ściszenie rozwiązuje problem? Bo ja nic takiego nie widzę 😉

Głośność może go bo wzmagać, ale nie powoduje. 

Domniemam na podstawie doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zamoy72 napisał:

https://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php Test bass shaker. Jak charczy to przetwornik uszkodzony.

 

p.s. miałem kiedyś takie objawy z BW P7, że jeden przetwornik charczał jak słuchawki trochę poleżały, wystarczyło 15-20 minut na głowie i zaczynał grać normalnie bez zniekształceń.

Charczenia nie zauważyłem, tak, że kierowałbym się ku stwierdzeniu, że dźwięk źródłowy miał zniekształcenia a nie słuchawki, tylko czemu na jednych były a na drugich słuchawkach nie. Być może specyfika berylowej membrany eksponuje wady jak i zalety źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności