Skocz do zawartości
  • 0

Następcy Takstar HI2050 - HyperX Cloud vs HD330


YogiCK

Pytanie

Po ponad 5 latach użytkowania moje Takstar HI2050 zaczynają dogorywać. Stwierdziłem że najwyższy czas na przesiadkę na coś innego. Póki co rozpatruję 2 modele: Kingston HyperX Cloud II oraz Superlux HD330. Które z nich się lepiej sprawdzą jako następcy wspomnianych Takstarów? Muzyka to pełny przekrój, chociaż z przewagą rapu (O.S.T.R., Pezet) oraz rocka (Hey, Coma, NIN, Red Hot Chilli Peppers). Budżet do powiedzmy 200zł (tak, wiem, HyperX w tej cenie tylko używane, ale to akurat nie ma znaczenia). Ew inne propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cloudy zamknięte, Superluxy półotwarte, Takstary otwarte. Miałem Hi2050 i wg mnie przesiadka na Cloudy (ale miałem jedynki) powiedzmy może się udać, ale HD330 to zupełnie inny biegun. Takstary były dla mnie za jasne, siekały z większością dac które miałem. Hd330 mają dużo więcej basu nawet na welurach niż takstary, wysokich dużo mniej. Z e10k niekoniecznie będzie to grało. Z kolei 668b czy 681 mogą Ci się wydać gorsze . Takstarów już nie dostaniesz nowych, celuj w ISK HF2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, YogiCK napisał:

Zerknę na te ISK o których wspomniał gumiak9.

ISK HF2010 budową i wykonaniem to właściwie klon Hi2050, z nieco łagodniejszym i bardziej naturalnym brzmieniem dzięki innemu przetwornikowi.

 

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Tylko po co kupować kolejne słuchawki wytrzymujące tak krótki czas użytkowania?

 

2 godziny temu, YogiCK napisał:

5 lat intensywnego użytkowania za 100-200zł to mało?

Moim zdaniem jedne z porządniej wykonanych słuchawek w tym budżecie i wątpię, że dostanie się coś pod tym względem lepszego nawet za 2-3x taką cenę, a niejedne i 10x droższe słuchawki szybciej się popsują.

Najsłabszym ogniwem oczywiście jest kabel, choć w tym wypadku zapewne już wymieniony i pozostałe elementy zaczynają się sypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W pierwszej wersji miałem zamiar je właśnie ratować (stąd zapytanie o recabling do ciebie Perul ostatnio), ale stwierdziłem że chcę jednak spróbować po takim czasie czegoś nowego, i kasę którą wydał bym na twoje usługi lepiej dołożyć do zakupu czegoś innego. Oprócz kabli ogólnie są dość mocno zużyte. Wychodzi na to że chyba będę te ISK zamawiał, chyba że ktoś ma lepsze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Marek1415 napisał:

Musical Fidelity MF 100? Ale z amazona trzeba zamawiać

Za niecałe 57 euro więc jest to bardzo dobrą ceną. I dostawa w 4-5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności