Skocz do zawartości

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Methuselah napisał:

 

A jakie zmiany kabelek ma wprowadzić? Tylko podnieść dół? Dodać więcej blasku na górze? Wygładzić brzmienie i sprawić, że będą bardziej naturalne?

 

Ogólnie podnieść sq  i tak jak piszesz, wygładzić brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mszysz napisał:

Ogólnie podnieść sq  i tak jak piszesz, wygładzić brzmienie.

 

iBasso CB13 będzie fajną opcją. Plussound Exo Copper oraz Satin Audio Chimera (8 żył) również sprawdzą się dobrze. Z tych, które są lub mają być dostępne w PL.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
21 minut temu, Mayster napisał:

Tyle to kosztuje 1 żyła srebrnego drutu Neotecha, więc nie chcę wiedzieć z czego jest ten kabel.

Dla mnie to ciekawostka. Natomiast nawet jakbym się podcierał pieniędzmi to bym nie kupił "Neotecha", którego jedna żyła kosztuje 100zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Dla mnie to ciekawostka. Natomiast nawet jakbym się podcierał pieniędzmi to bym nie kupił "Neotecha", którego jedna żyła kosztuje 100zł. 

A jakaż ciekawostka w tym, że odrealnione pelikany łykają wszystko, co chińczycy napiszą? :) Nikt jakoś nie myśli o tym, że w tym tanim chińskim szajsie nie ka srebra, tylko badziewną mieć pokrywa się cyną. Tanie rodowane wtyczki nawet nie leżały koło rodowanych wtyków i tak dalej. Ja nawet jak bym się podcierał pieniędzmi, to bym ten pieniądz szanował i nie kupował takiego crapu jak to, co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vaiet napisał:

A jakaż ciekawostka w tym, że odrealnione pelikany łykają wszystko, co chińczycy napiszą? :) Nikt jakoś nie myśli o tym, że w tym tanim chińskim szajsie nie ka srebra, tylko badziewną mieć pokrywa się cyną. Tanie rodowane wtyczki nawet nie leżały koło rodowanych wtyków i tak dalej. Ja nawet jak bym się podcierał pieniędzmi, to bym ten pieniądz szanował i nie kupował takiego crapu jak to, co powyżej.

Kupuj co chcesz audio alfonsie. Jak się czyta opisy tych drutów od Effect Audio, to przypominają się opowieści tysiąca i jednej nocy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabelka na miedzi (bez srebrzenia, żeby nie wyostrzał skrajnych pasm) balans na mmcx. Co byście polecili w budżecie do 50$? Widziałem parę postów chwalących Yinyoo. Warto?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zOrg zagadaj z @bigmaras co prawda w 50 zielonych możesz się nie zmieścić ale właśnie władował do swojej oferty kable Satin Audio, do mnie jedzie 4 żyłowy Griffin,

 

https://allegro.pl/oferta/satin-audio-griffin-4x-occ-7n-litz-t4-mmcx-2-5mm-8798875434

 

zajedzie to się podzielę wrażeniami natomiast recki w necie brzmią co najmniej zachęcająco.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, brunnerius napisał:

@zOrg zagadaj z @bigmaras co prawda w 50 zielonych możesz się nie zmieścić ale właśnie władował do swojej oferty kable Satin Audio, do mnie jedzie 4 żyłowy Griffin,

 

https://allegro.pl/oferta/satin-audio-griffin-4x-occ-7n-litz-t4-mmcx-2-5mm-8798875434

 

Z Wietnamu ??? Drogi jak na kraj Wujka Ho.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Z Wietnamu ??? Drogi jak na kraj Wujka Ho.

jak na to co robi to rzekłbym, że tani nawet ;)

 

@Lord Rayden właśnie mam go u siebie już w rękach od @bigmaras :) Marek to prawdziwy świr, wczoraj o 15 z hakiem dogadaliśmy deal a dzisiaj o 12 wyciągałem już pakę z paczkomatu. MISTRZ!

Natomiast sam kabelek zrobił dokładnie to co spodziewałem się, że zrobi z P1, dostałem więcej bardziej rozbudowanego i doskonale kontrolowanego basu z dłuższym wybrzmieniem bez zbędnego dudnienia. W pozostałych pasmach zmiana jest mniejsza ale też na plus. Średnica podeszła nieco bliżej, jest pełniejsza a wysokie zostały o sznyt wygładzone ale w żadnym wypadku nie obcięte. Scena dostała trochę więcej powietrza i pozycjonowanie jest przez to wyraźniejsze.

Teraz DX150 ze zmodowanym AMP8, kabelkiem Griffin i P1 to prawdziwy dream team. Polecam.

 

edit:

sam kabelek jest kuwa sexi, wykonanie, materiały aż się człowiek chce przytulić :D 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, brunnerius napisał:

Jest miękki jak kaczuszka. Sam się układa, nic się nie skręca, nic się nie plącze. 

To w 2020 może mi pożyczysz, posłucham z P1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 12:18, brunnerius napisał:

 

jak na to co robi to rzekłbym, że tani nawet ;)

 

@Lord Rayden właśnie mam go u siebie już w rękach od @bigmaras :) Marek to prawdziwy świr, wczoraj o 15 z hakiem dogadaliśmy deal a dzisiaj o 12 wyciągałem już pakę z paczkomatu. MISTRZ!

Natomiast sam kabelek zrobił dokładnie to co spodziewałem się, że zrobi z P1, dostałem więcej bardziej rozbudowanego i doskonale kontrolowanego basu z dłuższym wybrzmieniem bez zbędnego dudnienia. W pozostałych pasmach zmiana jest mniejsza ale też na plus. Średnica podeszła nieco bliżej, jest pełniejsza a wysokie zostały o sznyt wygładzone ale w żadnym wypadku nie obcięte. Scena dostała trochę więcej powietrza i pozycjonowanie jest przez to wyraźniejsze.

Teraz DX150 ze zmodowanym AMP8, kabelkiem Griffin i P1 to prawdziwy dream team. Polecam.

 

edit:

sam kabelek jest kuwa sexi, wykonanie, materiały aż się człowiek chce przytulić :D 

 

Szkoda, że nie wiemy jakie są różnice między poszczególnymi kablami, np. między Chimerą a Griffinem (tak w wersji czterożyłowej , jak i w wersji ośmiożyłowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, szukam czegoś z 2pin trrs 2.5mm dla CCA C16, ok 100zł złapie coś w miarę? Może być używka. Do FH5 kupiłem LC 2.5C używany, to pierwszy balans do podłączenia FH5 z BTR5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się Luminox Audio Tri-Light. Potrójny koncentryczny kabelek, w którym każda żyła złożona jest z posrebrzanej miedzi OCC, miedzi OCC i posrebrzanej miedzi OFC (każda żyła to tak jakby trzy przewody). Mimo, że dość gruby (22AWG) świetnie się układa, a elementy wykonane z drewna to opad szczeny. Tylko cena...

 

luminox tl#2.jpg

luminox tl#1.jpg

 

Tu trochę więcej:

https://luminox-a.com.tw/product/tri-light/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale co mi tam :D 

 

Oto świetnie prezentujące się (także pod kątem dźwiękowym) kabelki Eletecha:

 

Eletech.jpg

 

Więcej zdjęć i opis wrzucałem na Head-Fi:

https://www.head-fi.org/threads/eletech-cables-official-impressions-discussions-thread.919228/page-17#post-15434529

 

Potem przygotuję coś w wersji PL z info o firmie. Interesujące opcje do 300 USD.

 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dorzucę, bo mam się czym pochwalić :D

 

Zawitały u mnie takie dwie piękności. Po lewo Satin Audio Theia 8wire z Wietnamu, zaś z Singapuru przyjechał Ares Audio Okami (4wire).

 

Theia to mieszanka Miedzi OCC i SPC - oba typu Litz 2 - o grubości 28 AWG. Jak już niektórzy widzieli w temacie ze zdjęciami sprzętu przenośnego, bardzo się polubiła z moimi Craft Ears Four, ale znalazłem też dla nich drugą, równie dobrą parę - Moondrop KXXS. W jednym i drugim przypadku progres względem stockowego kabla jest bardzo duży i przynosi jedynie same korzyści. Ogólnie jest to ciepły i dość gładki kabel, któremu mimo to niczego nie brakuje w kwestii technikaliów. Do tego wygląda po prostu OBŁĘDNIE, jest tak cudownie miękki w dotyku, że mam ochotę nie przestawać go dotykać i ergonomicznie po prostu miazga. Polecam każdemu, kto chciałby zobaczyć, jak powinny grać KXXS, które z obecnej perspektywy fabryczny kabel po prostu krzywdzi.

Okami to też ciekawa opcja - 4 żyły 28AWG miedzi 5N posrebrzanej srebrem o czystości 3N. Niby nic wielkiego, a gra to zaskakująco dobrze jak na kabelek, który ma kosztować "śmieszne" 80 zielonych. Do tego od wtyku do splittera w perfekcyjnie zaaplikowanym nylonowym oplocie, a od splittera do wtyków MMCX już delikatny, giętki PVC. Wykonanie bezbłędne, a do tego jak ktoś się dobrze przyjrzy to zobaczy, że na splitterze, wtyku jack i spinaczu do kabla widnieje logo marki. Połączenie z Falcon C urzekło mnie bez reszty do tego stopnia, że nie zmusiłem się jeszcze, żeby podpiąć go pod inne doki :D Faktem jednak jest to, że w porównaniu do stocka Falcony przestają być tak ostrawe na górze, poprawiło się wypełnienie w środkowej części basu i średnicy, ale cały urok, magia i czar zostały zachowane. Innymi słowy Falcony teraz naprawdę dają czadu i uważam je za jedne z najlepszych słuchawek do metalu jakich miałem przyjemność słuchać EVER.

1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rayfe napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kabel-zbalansowany-mmcx-fiio

 

Opłaca się coś takiego kupić dla CCA C16 i zmienić wtyki na 2pin?

 

Lepiej dołożyć do czegoś takiego z budżetowych kabli:

https://penonaudio.com/isn-audio-s8.html?search=isn

 

Nie wiem czy jest sens więcej wydawać na kabel pod te słuchawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności