Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Dzięki. Trochę poczytałem i ciekawi mnie czy któraś z firm pokroju Audioquest itp. ma linie do wytopu miedzi tzw. beztlenowej.

Gdzie tam, pewnie kupują od hut miedzi, w Polsce Melodika może bierze od KGHM Polska Miedź, jeżeli chce być w zgodzie z deklaracją na kabelku "Made In Poland" ;)

https://kghm.com/pl/biznes/produkty/miedz/drut-z-miedzi-beztlenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Jajarz z Ciebie:D. Jakaś fabryka w Chinach robi im wszystko od początku do końca łącznie z ciągnięciem druta i opakowaniem; ale według ich projektu.

Oj tam, ja wierzę w patriotyzm Melodiki - 100% polski produkt. Chińczyki pewnie robią dla takich firm, jak Audioquest, Atlas, QED, Ixos czy... Taga Harmony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bednaar napisał:

Oj tam, ja wierzę w patriotyzm Melodiki - 100% polski produkt. Chińczyki pewnie robią dla takich firm, jak Audioquest, Atlas, QED, Ixos czy... Taga Harmony ;) 

Pażdziernik 2013 - https://highfidelity.pl/@main-1797&lang=     zaraz nad pierwszym zdjęciem ,,...jedynym niepolskim elementem kabli są wtyki).''

 

Tak mnie wychodzi że brand to ok. 40zł - https://allegro.pl/oferta/komplet-wtyki-rca-cinch-melodika-mdrca28-2-szt-6746175837

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten Kabel Furukawa warto za 200 płn? 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentów miedzi beztlenowej jest pewnie sporo, ale miedzi monokrystalicznej (UP-OCC) ostał się jeden. Pierwszą fabryką produkującą była Furukawa, która zrezygnowała z produkcji. Teraz to tylko Neotech z Tajwanu "ciągnie" takie druty. Nigdy nie miałem kabli Neotech i nie wiem jak grają i czy wszystkie są z UP-OCC, czy tylko wyższe modele. 

Porównanie ze strony dystrybutora Neotech https://diraudio.pl 

 

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tommy66 napisał:

Pażdziernik 2013 - https://highfidelity.pl/@main-1797&lang=     zaraz nad pierwszym zdjęciem ,,...jedynym niepolskim elementem kabli są wtyki).''

 

Tak mnie wychodzi że brand to ok. 40zł - https://allegro.pl/oferta/komplet-wtyki-rca-cinch-melodika-mdrca28-2-szt-6746175837

W teście z High Fidelity jest mój IC-ek, ale ze starszymi wtykami, ktoś na forum pisał że miał takie i były kłopotliwe. U mnie jest ICek Melodiki z wtykami takimi, jak spod linku z Allegro - one są OK - rozkręcalne, więc można samemu naprawić, jak coś nie styka. Mój pierwszy audiofilski ICek to był AQ Jade jak poniżej, ale po pierwsze zbyt mocno podkreślał górę, a po drugie - musiałem co jakiś czas rozkręcać jeden wtyk i oddalać od siebie złącza, bo się zwierały i wtedy kabel nie grał na jednym kanale. No i był bardzo sztywny, Melodika jest bardziej elastyczna, nic złego się z nią nie dzieje i nieco zaokrągla górę - jak to napisał w teście Wojciech Pacuła - więc jak dla mnie to dobry kompan do długiego słuchania. Przez jakiś czas miałem Ixos 104, ale miałem wrażenie, że mocno nachalny był środek - może fajne do rocka, ale do jazzu nie bardzo. Inna sprawa, że ten Ixos 104, którego zakupiłem z drugiej ręki na Allegro za jakieś 60 zeta był i tak bardziej przekonujacy, niż Atlas, którego znajomy z forum audiostereo przesłał mi na porównanie. Ten to zbyt ugrzecznił muzykę, było tylko plumkanie bez życia, słodziutkie jak miód, ale nudne, wszystkie płyty, jakie słuchałem grały tak samo. I to był ICek za ok. 700 zł, nie pamiętam już który to konkretnie Atlas. Ale jak dla mnie to była degradacja sygnału, a nie "kulturalne brzmienie".

PS. W teście jest Melodika na kablu MD2R05, ja mam MDC1110 - ale chyba wielkiej różnicy nie ma, bo mam podobne spostrzeżenia, jak w teście.

audioquest-jade-rca-cable.jpg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał:

Ten to zbyt ugrzecznił muzykę, było tylko plumkanie bez życia, słodziutkie jak miód, ale nudne, wszystkie płyty, jakie słuchałem grały tak samo. I to był ICek za ok. 700 zł, nie pamiętam już który to konkretnie Atlas.

Czyli ICek zrobiony pod sporą (tą agresywną) część audiofilskich słuchawek. Pewnie Beyery T1 fajnie by na nim brzmiały.

Ewentualnie pod gust, taki jak mój, gdzie lubię mocno złagodzone granie (zwłaszcza ostatnio, bo to też się w czasie zmienia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy, kolego @Bednaar, to byliście melomanem jak pamiętam, w pogardzie mającym różnice między elementami toru. Tymczasem:

2 godziny temu, Bednaar napisał:

Melodika (...) nieco zaokrągla górę

 

2 godziny temu, Bednaar napisał:

Ixos 104, ale miałem wrażenie, że mocno nachalny był środek - może fajne do rocka, ale do jazzu nie bardzo.

 

2 godziny temu, Bednaar napisał:

ten Ixos 104, którego zakupiłem z drugiej ręki na Allegro za jakieś 60 zeta był i tak bardziej przekonujacy, niż Atlas, którego znajomy z forum audiostereo przesłał mi na porównanie. Ten to zbyt ugrzecznił muzykę, było tylko plumkanie bez życia, słodziutkie jak miód, ale nudne, wszystkie płyty, jakie słuchałem grały tak samo. I to był ICek za ok. 700 zł, nie pamiętam już który to konkretnie Atlas. Ale jak dla mnie to była degradacja sygnału, a nie "kulturalne brzmienie".

No ładne kwiatki tu mamy...👍:D

 

 

1 godzinę temu, Perul napisał:

Czyli ICek zrobiony pod sporą (tą agresywną) część audiofilskich słuchawek. Pewnie Beyery T1 fajnie by na nim brzmiały.

Tejedynki mają wyeksponowaną średnicę zwłaszcza wyższą, która mogła doskwierać, ale ogólny przekaz był wręcz mało żywiołowy, lajwli.

 

1 godzinę temu, Perul napisał:

Ewentualnie pod gust, taki jak mój, gdzie lubię mocno złagodzone granie (zwłaszcza ostatnio, bo to też się w czasie zmienia).

Weź no pożycz se od @bigmarasa Peacock'i. Tylko na dłużej i jeżeli tylko nie nosisz tuneli w uszach:D, to mogą Ci siąść. Ja kiedy już je dogłębnie poznałem na tyle, że przestałem je odkrywać, to wystawiłem na sprzedaż przez chwilę (jak to mam w zwyczaju robić ze wszystkim), ale jednak zorientowałem się, że po nich nie bardzo jest na czym słuchać (wszystkie słuchawy, z którymi je zestawiałem padały jak muchy)...i tak już niemal rok(!) są u mnie, i nigdzie się nie wybierają, i już tak zostanie.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

Wy, kolego @Bednaar, to byliście melomanem jak pamiętam, w pogardzie mającym różnice między elementami toru.

Dokładnie to ja jestem ex-audiofil, obecnie raczej meloman ale z okresowymi objawami nawrotu choroby. Pogardy do różnic w elementach toru to ja nie mam, raczej dystans do tegoż,  ale czasem lubię coś pozmieniać w granicach ekonomicznego rozsądku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Weź no pożycz se od @bigmarasa Peacock'i. Tylko na dłużej i jeżeli tylko nie nosisz tuneli w uszach:D, to mogą Ci siąść.

Nie wątpię, że mogłyby mi siąść dźwiękowo, ale:

- są otwarte,

- jak już wcześniej pisałem, u mnie upodobania dźwiękowe "falują" w czasie, od takich słodkich "zamulaczy" do lekko "agresywnych",

- mam już 2 pary, którymi żongluje w zależności od tego w którym miejscu "fali" jestem, czasem jeszcze tym agresywniejszym srebrzony kabelek daję, jak już jestem na "peaku" w tą stronę,

- trochę dla mnie za wysoka cena,

- jakbym miał "endgejma", to byłaby mniejsza motywacja do dłubania. Pewnie nawet Peacock'i bym kabelkiem dopieszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Wy, kolego @Bednaar, to byliście melomanem jak pamiętam, w pogardzie mającym różnice między elementami toru. Tymczasem:

 

 

No ładne kwiatki tu mamy...👍:D

@Bednaar jest już na takim etapie audiofoyizmu, że osiągnął poziom nieświadomej kompetencji :) 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

@Bednaar jest już na takim etapie audiofoyizmu, że osiągnął poziom nieświadomej kompetencji :) 

Niebezpiecznie blisko świadomej niekompetencji ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wolałbym pozostać przy kablu USB A -> USB C o długości 1m, ale jestem zmuszony do użycia 2m. Poleci ktoś jakieś porządny przewód tego typu? Podłączę ten 1m przez przedłużacz i porównam :)

 

Zapomniałem dodać, że szukam czegoś od 50 do max 100zł

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do Bursona polecali swego czasu Audioquest Carbon (jest dostepny w wersji A-C). Niestety później miałem ten kabel na testach (A-B) i przegrał z Curious USB. Kupiłem Curious i jestem zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał(a):

W jaki sposób kabel usb może wpływać na brzmienie?

To do mnie pytanie?

 

Mnie Curious się poprostu wizualnie podobał, cena mi nie przeszkadzała, a też miałem wrażenie (nie będę się o to spierał, czy słuszne czy też nie), że grał czyściej od innych testowanych kabli USB, więc jeżeli byłem zadowolony z efektu wizualnego jak sonicznego (jakkolwiek to brzmi :D ), to kupiłem Curious. U mnie w systemie każdy kabel jest wymieniony na lepszy, a pozniej porównywany z innymi. Fajna zabawa, lubię tak 🙂👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał(a):

W jaki sposób kabel usb może wpływać na brzmienie?

 

Byłem sceptycznie nastawiony do kabli USB, ale zamówiłem Wireworlda do iFi Zen One i już został. 

Ja słyszałem różnicę na plus w porównaniu do stocka. 

Zresztą w moim systemie słychać też różnicę czy kabel jest wpięty do USB 2.0 czy 3.0 w malince. Wolę granie z 2.0. 3.0 bardziej cyfrą zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał(a):

W jaki sposób kabel usb może wpływać na brzmienie?

A po co się np ekranuje kable cyfrowe? Niekiedy nawet kilkoma ekranami (W tym przypadku 4):

https://ricable.pl/ricable-magnus-usb.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności