Skocz do zawartości

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bednaar napisał:

Szczerze mówiąc, wygląda mi to jedynie na chwyt marketingowy

Pewnie uziemiony jest ekran kabla, żeby zakłócenia z niego spływały do Matki Ziemi.

Także ten tego, sam kabel jest zabezpieczony przed szkodliwym działaniem zakłóceń elektromagnetycznych także tymi pochodzącymi z kosmosu.

3 godziny temu, Bednaar napisał:

Nie no, daję sobie spokój

Czeemu? Wypożycz se jakąś wypasioną sieciówkę i zaspokój swoją ciekawość. Się bawić to się bawić.

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

W kablach zasilających, z tego co mi wiadomo, ekran łączy się z uziemieniem, czy też masą od strony wtyku -> gniazda, nigdy od strony wtyczki urządzenia.

O to to.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audionanik napisał:

Czeemu? Wypożycz se jakąś wypasioną sieciówkę i zaspokój swoją ciekawość. Się bawić to się bawić.

Nawet się nie zmieści ten grubas - niedawno zapodałem zdjęcia tylnej ścianki, wszystkie gniazdka są we wnęce, niestety to od zasilania jest zbyt blisko krawędzi. Jak pisałem - kupię sobie tradycyjny wąski kabelek C7 tyle, że w nylonowej otulinie  - bo mam koty, które czasem mają pomysły, by gryźć kabelki. Nylon można nasączyć olejkiem o zapachu jakiegoś cytrusa, dla kota to jest okropny smród. Szczerze mówiąc półkę na ktorej stoi mój sprzet przecieram olejkiem pomarańczowym - działa :) Zresztą podłogę koło kabli też.

Co do uziemienia ekranu kabla - faktycznie masz rację: https://rst.pl/uziemienie-posrednie-ekranow-kabli-sygnalowych/    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

@Bednaartu masz ekranowany może się zmieści https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/audioquest-nrg-y2-1m.html, zadzwoń na POW może mają to sobie sprawdzisz czy warto.

Dzięki, ale cena.... @lobuz1 już linkował ten kabel. Kwota za sieciówkę Taga Harmony to dla mnie max. Sorry, ale nie wydam na kabel więcej, niż na wzmacniacz słuchawkowy: sAp-II kupiłem za 340 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć, to szaleć. W sam raz do mojego Marantza:

https://sklep.rms.pl/atlas-eos-superior-kabel-zasilajacy-sieciowy-5m

... nieważne, że kabel kosztuje pięciokrotną wartość całego mojego toru słuchawkowego ;)

Że za gruby, za mało miejsca? Nie szkodzi, jest na to recepta:

IEC320-C8-m-ski-wtyk-do-IEC320-C7-e-ski-

... no i mamy piękne rozwiązanie w stylu "kwiatek do kożucha" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam żadnych innych produktów na których marża byłaby większa niż na audiofilskich kablach. Samochody sportowe, luksusowe posiadłości to pikuś

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 01:04, Artorias napisał:

W końcu przekonam się o co tyle krzyku z tymi kablami sieciowymi. Solid Core Audio Power No. 6 PRO

 

Solid_Core_Audio_Power_No_6_PRO_3_resize.jpg

 

Ten wielki mit upada, kabel zbudowany z belden 19364 i belden  8741 maks ceny za ten kabel powinno wynosić 120zł

Edytowane przez pszczyna
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pszczyna napisał:

Ten wielki mit upada, kabel zbudowany z belden 19364 i belden  8741 maks ceny za ten kabel powinno wynosić 120zł

Te wtyki ze złoconego mosiądzu są już znacznie droższe niż ta kwota przez Ciebie podana. Nie wiem skąd masz informacje z czego kabel jest zbudowany. Ja jedynie opisuje jak gra,a taki kabel od Tagi na rodowanych wtykach (prawie 300zł) gra kiepsko przy tym solid core, różnica klas, conajmniej dwóch, więc cena moim zdaniem jest jak najabardziej zasadna. Liczy się efekt, a ten moim zdaniem jest gwarantowany. Podpisuje się pod opiniami klientów z tej strony, bo mogę potwierdzić, ze działa dokładnie tak jak opisują i nie są to subtelne zmiany.

Sam producent jest pewny swego, bo od razu pisał po zakupie, żebym się podzielił wrażeniami. 

Edytowane przez Artorias
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem obecny podczas sekcji zwłok kabla  SOLID AUDIO CORE No6 SOLID AUDIO CORE No1 ,i kable zbudowane są z belden 19364za 40zł/m oraz belden  8741 za 7,40zł/m a wtyki to no name alla wattage.

Co do No1 rzekomo ma 4 główne żyły ! a w rzeczywistości 4-czwarta to atrapa pleciony (sznurek parciany) .

Więc mit upada 🤣

IMG_20210914_141142.jpg

IMG_20210914_140652.jpg

Edytowane przez pszczyna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pszczyna napisał:

SOLID AUDIO CORE No6

No. 6 czy No. 6 Pro? Bo to jednak dwa różne modele.

 

Tym nie mniej przewód robi różnice na plus, a producent chętnie jest w stanie wypożyczyć sprzęt potencjalnemu nabywcy. Jak się nie spodoba, możne odesłać, to jest moim zdaniem uczciwy deal i nikt nie każe kupować, jeśli efekt nie jest zadowalający.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ iż podawane wartości przekrojów żył są mylne chyba że właściciel źle odczytuje tabelkę AWG, ponieważ dla Belden 19364    3 żyły po 2,08 mm  [14 AWG (2.08mm2)] a podawana jest ,,  Przekrój żył: 3 x 2,5mm" !

 

Zaś Belden 8741 to 2x1,23mm^ a w opisie kabla (2 x 1,3mm) więc jak to tłumaczyć ?! .

W No6 pro  może jest zastosowany np.-  Belden Equivalent ( 8761 ) co nie zmienia faktu użycia kabli  ,,B E L D E N " !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zasilające potrafią wprowadzić minimalne różnice do systemu. Mam calość systemu opartą na przewodach Wireworld Silver Electra (różne długości od pół metrowych do 2 metrowych i tutaj akurat między długościami nie słyszę żadnych różnic, a ponoć takowe wg. niektórych występują, bo wg. tych samych ludzi im dłuższy taki kabel tym lepszy) i jeden Wireworld Electra 7. Czyli niższy model od Silverów. Tutaj natomiast da się wyczuć gorszą holografie, mniej wysokich, mocniejszy bas i bardziej dociążony dźwięk względem Silverów. Różnice są marginalne, ale na znanych utworach idzie sie połapać. Natomiast największą różnice (wciąż niewielką, umówmy się) usłyszałem, kiedy odpiąłalem wszystkie Wireworldy i podpiąłem cały system na stockowych kablach. Na plus Wireworldów oczywiście 👍

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 21:05, jacmiszcz92 napisał:

Czemu służy uziemienie we wtyczce, skoro z drugiej strony go nie ma?

Jak można być tak niemiłym?

19 godzin temu, pszczyna napisał:

Co do No1 rzekomo ma 4 główne żyły ! a w rzeczywistości 4-czwarta to atrapa pleciony (sznurek parciany) .

Ten sznurek jest bardzo ważny, a jego wpływ na brzmienie niebagatelny. Bardziej martwiłaby mnie ta taśma żółto-zielona, czy nie podkoloruje brzmienia zbytnio.

 

Pytanko:

"Ogólna budowa:

  • Konstrukcja: multicore z dual drain
  • Materiał: miedź monokrystaliczna
  • Ekran: podwójny wielowarstwowe Mylar miedziany
  • Dielektryk: stabilizowane PVC
  • Wtyki do wyboru od strony sprzetu: C15(10A), C19(16A), C7"

Co to jest miedź monokrystaliczna? Po wpisaniu w Google wyskakują zasadniczo same firmy kablowe. Co jest w ogóle kryształ miedziany?

Co to jest miedź beztlenowa? No i w związku z tym co to jest miedź tlenowa? Bo szukając po necie nie natrafiam na informacje, poza tym, że te wszystkie terminy istnieją tylko na stronach o audio

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość pojęć to tylko marketingowy bełkot. Ostatnio pytałem jaki wpływ na brzmienie ma pallad, złoto albo tytan i tez nie uzyskałem odpowiedzi. Natomiast użycie tych materiałów w broszurach reklamowych pozwala producentom i dystrybutorom kasować za kable po 5-10k zł

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRUKTURYZATOR WODY PITNEJ  MIEDZI

  • usuwa zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne
  • powoduje obniżenie potencjału ORP (potencjał utleniania-redukcji)
  • strukturyzuje wodę miedź
  • przywraca wodzie miedzi utraconą pamięć magnetyczną porządkując jej dipole
  • poprawia smak i zapach wody miedzi

 

hehehe :P Chyba napiszę do Zięby i wejdziemy w audio. To się na bank sprzeda

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Co to jest miedź monokrystaliczna? Po wpisaniu w Google wyskakują zasadniczo same firmy kablowe. Co jest w ogóle kryształ miedziany?

Co to jest miedź beztlenowa? No i w związku z tym co to jest miedź tlenowa? Bo szukając po necie nie natrafiam na informacje, poza tym, że te wszystkie terminy istnieją tylko na stronach o audio

Coś słabo szukałeś. Odpowiedzi na te pytania są nawet w Wikipedii.

Monokryształ: materiał będący w całości jednym kryształem (na przykład cukru, soli, półprzewodnika). Monokryształ może zawierać w całej swej objętości niewielką liczbę defektów tejże struktury, a jego zewnętrzna forma nie musi odzwierciedlać struktury krystalicznej. Niektóre metale mogą być produkowane w postaci monokryształów, np. srebro i miedź. W takiej postaci mają obniżoną wartość rezystywności (oporu elektrycznego właściwego), czyli są lepszymi przewodnikami. Przykładowo miedź w postaci polikryształów ma opór elektryczny właściwy na poziomie 1.67 μΩ∙cm, zaś w postaci monokryształów: 1.52 μΩ∙cm.

Miedź beztlenowa: generalnie miedź łatwo się utlenia (jak większość metali), miedź beztlenowa to miedź o zawartości tlenu  0.001% lub poniżej. Jest też miedź o zawartości tlenu 0.02-0.04% (czyli Twoja "tlenowa"), stosowana zwykle w elektronice. Tak naprawdę miedź beztlenowa ma tylko o 1% lepszą konduktywność (przewodność elektryczną własciwa), niż ta "zwykła", co nie ma znaczenia w praktyce, jednak jest stosowana w kablach "audiofilskich", które są przez to dużo droższe: http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

Co ciekawe, tlen odgrywa korzystną rolę w przewodności elektrycznej właściwej miedzi: https://web.archive.org/web/20071127125029/http://www.copper.org/innovations/1997/12/wiremetallurgy.html#xgncntnt

I na koniec: tak naprawdę miedź beztlenowa jest pożądana w kriogenice (szczegóły w załączonym pliku pdf).

 

ofc.pdf

Edytowane przez Bednaar
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, audionanik napisał:

@Bednaar, nie psuj @Rafaciowi chwili, kiedy dopiero co wypuszczony z boksu bryka i wierzga rozkosznie po forumowej łączce. Zmuszanie go do skupienia się nad tym co wypisuje nigdy nie miało większego sensu, a w tym momencie, to już miszyn imposibyl.

Narzekał w statusie, że nie będzie miał o czym dyskutować - więc staram się być uczynnym kolegą ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności