Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nic do AF nie mam, ale odnoszę wrażenie, biorąc pod uwagę marketing w postaci tylko ładnych zdjęć i opisu (nie słyszałem aby AF wypożyczał kabel na testy), że kolega @MichalZZZ będzie wyróżniony pozycją pierwszego i jedynego właściciela kabla Fanatum Emmoni.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pierwszy, bo jednym z pierwszych właścicieli Emmoni jest użytkownik @Nehero, z tym, że pierwotnej wersji, oraz innej wersji kolorystycznej. Jest jeszcze co najmniej kilku innych użytkowników tego kabelka. Są też użytkownicy Fanatum do IEMów, np. @Palpatine

 

W każdym razie nikogo do kabelków Pana Jakuba Łopatko namawiać nie zamierzam. O cenie też nie będę dyskutował, bo to kwestia indywidualna. Dla jednych może się wydawać drogi, dla innych niekoniecznie. Powtarzam, ja jako właściciel tego kabelka jestem zadowolony. Spełnił moje oczekiwania. Przede wszystkim mi wizualnie pasuje do moich słuchawek, a to dla mnie bardzo istotna rzecz ;)Zadowolony jestem również z brzmienia i podejścia do klienta, co też jest dla mnie bardzo ważne przy dokonywaniu tego typu wyborów. 

 

Wielu mnie pytało o ten kabelek, więc osobiście go polecam. Z czystym sumieniem. A co kto z tym zrobi, to już jest tylko i wyłącznie jego sprawa.

 

Zachęcam również (podobnie jak przedmówcy) do wcześniejszego jego wypróbowania, jeżeli nadarzy się taka okazja.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Można też całkowicie odpuścić sobie temat i zostawić kablowych lobbystów samych sobie. Niech sobie kupują million dollars cables. Tylko szkoda, że mniej doświadczonym audiofilom potrafią namącić w głowach

Jeśli o mnie chodzi to uważam że kable też grają. Mniej niż słuchawki, DAC i amp ale coś tam zmieniają.

Masz HE1000SE i Burson-a 3XP - dla mnie to zestawienie było zdecydowanie za jasne, a kabel @Perul-a (linka) pożyczony od @ZebLong-a bardzo ładnie mi ściągnął ten tor na niższe tony. Polecam spróbować!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Można też całkowicie odpuścić sobie temat i zostawić kablowych lobbystów samych sobie. Niech sobie kupują million dollars cables. Tylko szkoda, że mniej doświadczonym audiofilom potrafią namącić w głowach

Kazdy niech oceni sam. Pewnie jest duzo absurdalnie wycenionych kabli, ale rozumiem nie o cene tutaj chodzi.

 

Ja moge tylko powiedziec, ze te kable ktore probowalem u siebie robia roznice nie tylko zauwazalna, ale znaczna. Sluchawkowe, interkonekty, a ostatnio nawet zasilajace. Roznice sa w szczegolnosci w kreowaniu przestrzeni, kontroli i ilosci basu, srednicy i zaokraglaniu wysokich tonow. Same kable nie graja, ale przy skonfigurowanym systemie to sa moze nie fundamentalne, ale istotne roznice. Dla mnie do tego stopnia, ze jeden kabel w moim systemie lubie, a inny nie.

 

Ja zasadniczo jestem sceptyczny, co do rzeczy ktorych nie sprawdze sam. Ale wplyw kabli w moim systemie jest absolutnie istotny.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

wplyw kabli w moim systemie jest absolutnie istotny.

 

W moim również i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Po wymianie wszystkich kabli słuchając muzyki mam minę jak Willem Dafoe z filmu Świeci z Bostonu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy niech oceni sam. Pewnie jest duzo absurdalnie wycenionych kabli, ale rozumiem nie o cene tutaj chodzi.
 
Ja moge tylko powiedziec, ze te kable ktore probowalem u siebie robia roznice nie tylko zauwazalna, ale znaczna. Sluchawkowe, interkonekty, a ostatnio nawet zasilajace. Roznice sa w szczegolnosci w kreowaniu przestrzeni, kontroli i ilosci basu, srednicy i zaokraglaniu wysokich tonow. Same kable nie graja, ale przy skonfigurowanym systemie to sa moze nie fundamentalne, ale istotne roznice. Dla mnie do tego stopnia, ze jeden kabel w moim systemie lubie, a inny nie.
 
Ja zasadniczo jestem sceptyczny, co do rzeczy ktorych nie sprawdze sam. Ale wplyw kabli w moim systemie jest absolutnie istotny.
Ja też byłem sceptyczny ale sam testowałem i całkowicie się zgadzam. Kable robią różnicę i to łatwo zauważalną.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dj1978 napisał:

nie słyszałem aby AF wypożyczał kabel na testy

A gdzie miałeś to usłyszeć? ;)

Ja łacznie wypiżyczyłem 5 różnych kabli do iem o wartości od 500 do 2000 zł. Czasem wystarczy wysłać maila i zapytać o warunki wypożyczenia.

22 godziny temu, trez0r napisał:

@vonBaron nadal uważasz, że PlusSound ma ceny z kosmosu? 😁

Są jeszcze lepsi od nich. Złoto, pallady, tytany - śmiech na sali. Ale w ramach żartu to świetne propozycje.

19 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

audiofilom potrafią namącić w głowach

tak jak z tym zasilaczem nie? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał:

@bpiotrow13

 

Jeszcze nie porównywałem, zrobię to po nowym roku, bo na razie mam gości na święta/sylwestra i malo co słucham muzyki - zrobiłem sobie przerwę :)

 

Trzeba było nas zaprosić na święta/sylwestra to byśmy nic innego nie robili tylko słuchali ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Spawn napisał:

 

Trzeba było nas zaprosić na święta/sylwestra to byśmy nic innego nie robili tylko słuchali ;)

Ja też wpadłbym z rodzinką ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

tak jak z tym zasilaczem nie? xD

Słabe prowo. Nie produkuję, nie recenzuję, nie reklamuję i nie sprzedaję swoich zasilaczy. Nie lobbuję za żadną marką, producentem, sklepem. Jeśli komuś nie spodobają się moje opinie... to trudno :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Są jeszcze lepsi od nich. Złoto, pallady, tytany - śmiech na sali. Ale w ramach żartu to świetne propozycje.

Śmiechy, śmiechami.... ale teraz jestem b. poważny 😎 Wczoraj odebrałem paczkę z kraju Ho Chi Minh'a, i dotarł kabel oparty o srebro i pallad 🆗 

 

EDIT: @Palpatine czyli został jeszcze tytan? :) 

Edytowane przez trez0r
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

tak jak z tym zasilaczem nie? xD

Parametry pracy zasilaczy można porównać oscyloskopem, a parametry kabli czym? Lekko nietrafione porównanie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Parametry pracy zasilaczy można porównać oscyloskopem, a parametry kabli czym? Lekko nietrafione porównanie

Wklejałem pomiary kabli na Elearach, zignorowałeś bo nie było po drodze z Twoją logiką.

Natomiast pamiętam jak szydziłeś z jednego i drugiego. Tyle, że zailacza posłuchaeś i coś tak wychwyciłeś, kabli jeszcze nie i mielisz temat jak wcześniej. Tylko to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aż w końcu ktoś przyznał, że nie da się naukowo udowodnić, że kable mają wpływ na dźwięk.

 

Jeśli udałoby się zmierzyć wpływ kabli na dźwięk, to takie pomiary powinny być powtarzalne przez wiele testujących je osób i na wielu modelach słuchawek i kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności