Skocz do zawartości

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2021 o 13:34, wfmsiekierka napisał:

Miedź kryta złotem-jaka jest ogólna charakterystyka?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Generalnie, złoto "wygładza" górę... "zaokrągla" szelesty :]. U mnie genialnie sprawdza sie w Andromedach 🆗 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamierzam zrobić sobie smaczną kanapkę z DAPem po LO. toteż będę potrzebował ICka jack -  jack. Polecacie coś do 100 PLN dostępnego na rynku czy lepiej uderzać do forumowych Mistrzów?

 

Najlepiej z kątowymi wtyczkami i bez narzutu własnego na sygnaturę dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, joysofjoyc4 napisał:

Zamierzam zrobić sobie smaczną kanapkę z DAPem po LO. toteż będę potrzebował ICka jack -  jack. Polecacie coś do 100 PLN dostępnego na rynku czy lepiej uderzać do forumowych Mistrzów?

 

Najlepiej z kątowymi wtyczkami i bez narzutu własnego na sygnaturę dźwięku.

Chciałem to polecić, bo mam https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=60 , ale kupiłem za 1/3 ceny i zdaje mi się że z rok temu też taka była… 98 pln, a teraz, widzę, hiperinflacja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, szukam kabelka na złącze 3.5mm i MMCX do 150zł. Problem polega na tym, żeby był z mikrofonem.

Posiadam słuchawki Ibasso IT00 i kabelek ma mi zastąpić oryginalny dołączony i mieć właśnie przy okazji mikrofon.

 

Znalazłem parę ofert na Ali, ale wiadomo jakieś chińskie wynalazki i ciężko ocenić na odległość co to jest :D Chociaż może ktoś ma większe doświadczenie i będzie bardziej w stanie ocenić co wybrać albo sam poleci coś w miarę dobrego ewentualnie czym się sugerować.

 

Kabel do modernizacji diy posrebrzany drut 8 udział z mikrofonem mmcx ie80 A2DC IM50 0.78MM QDC| | - AliExpress

 

Aipinchun MMCX słuchawki kabel Mic wymiana kontrolera głośności dla Shure SE215 SE315 SE425 SE535 SE846 3.5mm L gięcie Jack| Earphone Accessories| - AliExpress

 

Kabel do słuchawek MMCX dla Shure SE215 SE535 dla Sennheiser IE80 IE8 IE8I W4r TF10 A2DC IM50 Cks1100is pojedyncze miedziane z kryształami kabel| Earphone Accessories| - AliExpress

 

8 udostępnij kabel do aktualizacji z wtyczką mic mmcx/0.78mm/A2DC/IME0/IE80 2.5MM/3.5MM/4.4MM| | - AliExpress

 

8 nici pojedynczy kryształ miedź posrebrzana kabel słuchawek mmcx kabel przewód głośnikowy| | - AliExpress

 

Bardzo proszę o pomoc bo ciężko cokolwiek znaleźć z mikro. Wgl. czy taki kabelek będzie stosunkowo lepszy niż ten oryginalny? 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kinera wypuściła nowe kable z wymiennymi końcówkami, ktoś coś o nich słyszał? Dobre to? Kto dla nich to robi?

 

Leyding - Miedź srebrzona 5N - 85$

Dromi - Miedź srebrzona 6N - 245$

Gleipnir - Miedź złocona 6N - 368$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kto z kolegów miał styczność z kablami marki Fanatum od EvilKillaruna z konkurencyjnego forum? Jak one wypadają do takich obywateli Wietnamu / Chin jak CM Cable / Ego Audio czy Satin Audio?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pochwalę tutaj kabel Entreqa - model Challenger. Dokładnie to mam jego kopię. Bardzo grubaśny kabel, ale brzmieniowo jest niesamowicie! 

 

IMG_20211214_181223.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sporo osób mnie podpytywało o mój kabelek Fanatum Emmoni, a więc pragnę poinformować, że jest już oficjalnie dostępny w sklepie Audiofanatyka :

 

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-fanatum-emmoni-do-audeze-kennerton-meze-zmf-miedz-4-zylowa-2x-mxlr-4pin/

 

Zdaje się nawet fotki sklepowe pochodzą od mojego egzemplarza. Wersja kolorystyczna, wtyki jak i rodzaj drewienka to potwierdzają. 

 

Świetny kabel. Polecam. 

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Sporo osób mnie podpytywało o mój kabelek Fanatum Emmoni

A jak on gra w porównaniu do Argentum Extreme lub do FAW Noir Hybrid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

Sporo osób mnie podpytywało o mój kabelek Fanatum Emmoni, a więc pragnę poinformować, że jest już oficjalnie dostępny w sklepie Audiofanatyka :

 

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-fanatum-emmoni-do-audeze-kennerton-meze-zmf-miedz-4-zylowa-2x-mxlr-4pin/

 

Zdaje się nawet fotki sklepowe pochodzą od mojego egzemplarza. Wersja kolorystyczna, wtyki jak i rodzaj drewienka to potwierdzają. 

 

Świetny kabel. Polecam. 

 

 

 

 

Cena kosmos...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, konrad_a napisał:

A jak on gra w porównaniu do Argentum Extreme lub do FAW Noir Hybrid?

FAW nie używam, leży mi w pudle, więc nie mam porównania (jeszcze).

 

Co do porównania z Argentum Extreme, to pozwolę sobie skopiować mój post z sąsiedniego forum :

 

 

Główne zalety Fanatum Emmoni, to bas, który wydaje mi się nieco bardziej eksponowany, choć nie są to jakieś duże różnice, oraz barwa (jest jakby cieplejszy) i gładkość wysokich tonów. Mam też wrażenie, że nieco bardziej dociąża brzmienie na średnicy. Argentum jest natomiast bardziej rozdzielczy, czyściej grający i bardziej zaakcentowana góra (wciąż gładka). Bas choć mniej uderzający, to bardziej punktowy. 

Który wolę? Nie jestem pewien. Potrzebuję więcej czasu. Na ten moment srebro od Argentum wydaje mi się lepsze do Empyreanów, a Emmoni do Verite. 

 

Przy okazji waga kabla. 109g. Jest też dość elastyczny i wygodny w użytkowaniu.

 

 

IMG_20211219_110353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest jaka jest, kto chce to kupi, kto nie chce, to nie musi. Mi się kabelek kolorystycznie podobał pod moje słuchawki, więc go sobie zamówiłem. Drewienko też jest z drzewa Sapele, czyli z tego samego drzewa co moje Verite. Ogolnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony, z dźwięku, wyglądu, wygody i wykonania. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vonBaron napisał:

Sporo firm ma ceny z kosmosu ale tam jednak maja wyrobioną markę.

Audiofanatyk też ma wyrobioną markę. Kabelek kupiłem co prawda 10 razy tańszy, niż Fanatum Emmoni:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-ac2-do-akg-jack-35-mm-mxlr-3-pin/

... ale jakościowo to - jak na moje doświadczenie - najwyższa klasa. Chodzi mi zarówno o jakość wykonania, jak i o walory brzmieniowe. Szczerze mówiąc, to najdroższy kabel, jaki do tej pory kupiłem - 175 zł za 2 metry :) Do tej pory był to IC Audioquest Jade za jakieś 150 zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum są różnego rodzaju koła i kółeczka wzajemnej adoracji i jedni potrafią zachwalać dane kable a inni zjechać daną markę kabli z błotem.

 

Jak się samemu nie sprawdzi/wypożyczy to czasem można się zrazić po opinii "eksperta" forumowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wegiel21 napisał:

CIACH

 

Jak się samemu nie sprawdzi/wypożyczy to czasem można się zrazić po opinii "eksperta" forumowego...

Dokładnie, też wyznaję tę zasadę 👍 Uważam też, że na pozycję "na rynku"/markę pracuję się latami, jasnością oferty, dostępnością do testów... Szczególnie w tak kontrowersyjnym temacie jak druty 🤪 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności