Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

Słuszna uwaga. Przydaloby sie trochę otworzyc Atticusy, dodać im ciut więcej góry (byle nie ostrej) i powietrza, choć osoboscie lubie ich spokojny, relaksujący klimat.

 

O tym ION+ piszecie?

 

https://arcticcables.com/Catalog.asp?Page=NewShowProd.asp&PRodID=1733907

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euter napisał:

@MichalZZZ Zależy czego szukasz, ale generalnie tak jak piszesz. Jak ja słuchałem przez chwilę Atticusów, to tylko srebro od Lavricables bym do nich brał, by tą bułę na midbasie ogarnąć i zdjąć ten woal z dźwięku.

Lavri są super do słuchawek w stylu AQ czy ZMF i do tego względne cenowo patrząc że to czyste srebro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 11:16, MichalZZZ napisał:

Powiedzmy, że do 1500zł. No własnie wiem, że tonalnie są nieco inne, ale z czystej ciekawosci mozna bedzie owy kabel wyprobować do Empyreanow. Choc pewnie wtedy będę szukał kolejnego kabla juz dedykowanego do Empyreanów. W kazdym razie ktos tutaj pisał, że uzywa Argentum do Meziakow i jest bardzo zadowolony z takiego zestawu, dlatego biore Argentum Extreme pod uwagę. A nóż podejdzie też do Atticusow albo LCD2C. Ogólnie chodzi mi tez o to, żebym sobie porownał inny kabel do AC3B z którego jestem bardzo zadowolony.

 

W notatkach mam jeszcze zapisany ten kabel :

 

https://audeos.pl/pl/p/PLUSSOUND-X8-Series-kabel-do-sluchawek-nausznych/1123

 

Wersja Silver Plated Copper.

 

Gdzies wyczytalem, że ktos sie tam zachwycal tym kablem do jakiś ZMFów, zdaje sie do Verite C (ale moge sie mylic).

 

Co o nim sądzisz? 

 

Plussound ma świetne kable - wykonanie, dźwięk, materiały, mnogość opcji. Do ZMFów używam właśnie ich kabli jako akcesoryjne, ale akurat nie mam X8 SPC. Z X8 mam silver/gold i Palladium Plated Hybrid oraz Exo Copper i SPC właśnie. Myślę, że X8 SPC to najlepszy wybór w tej kwocie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, wieczorkiem na spokojnie sobie poczytam o tych kabelkach co tu zaproponowaliscie.

44 minuty temu, vonBaron napisał:

Plussound ma ceny z kosmosu...

Uwazasz, ze nie warte swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Plussound ma ceny z kosmosu...

 

Nie wiem czy z kosmosu, ale ich przewodniki, konektory i dopracowanie kabli to ścisła czołówka. Kosmos to jest kupowanie drogich kabli, gdy ktoś nawet nie podaje na czym są wykonane i dorabia story zamiast tego, a widać na pierwszy rzut oka, że to komponenty typu 2$ u chińczyka. Niektóry kupują też kable 8n occ czysty srebro litz hot sale za 5$ na Ali  i trochę mi do śmiechu znając ceny zakupu nawet porządnej miedzi u producenta, pomijając już całą resztę i know how :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mayster napisał:

 

Nie wiem czy z kosmosu, ale ich przewodniki, konektory i dopracowanie kabli to ścisła czołówka. Kosmos to jest kupowanie drogich kabli, gdy ktoś nawet nie podaje na czym są wykonane i dorabia story zamiast tego, a widać na pierwszy rzut oka, że to komponenty typu 2$ u chińczyka. Niektóry kupują też kable 8n occ czysty srebro litz hot sale za 5$ na Ali  i trochę mi do śmiechu znając ceny zakupu nawet porządnej miedzi u producenta, pomijając już całą resztę i know how :)

Przecież jak chińczyk pisze, że 7N OCC copper, a kabel 8 żył kosztuje 22$, to wiadomo od razu, że to swój gość a duże brandy lecą w ciula i próbują wyciągnąć hajs od naiwnych ałdiofili :D

 

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Plussound ma ceny z kosmosu...

Za topowe rozwiązania? Owszem. Cena PPH, Tri-Silver czy nawet Tri-Copper, to jest odlot. Zwłaszcza w opcji X8. Tylko tak mówiąc szczerze, to pod kątem jakości wykonania i estetyki żaden kabel nie zrobił na mnie takiego pierwszego wrażenia jak zwykły Exo Copper do IEMów. O dźwięku się nie wypowiem. Jeszcze 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mayster napisał:

Kosmos to jest kupowanie drogich kabli, gdy ktoś nawet nie podaje na czym są wykonane i dorabia story zamiast tego, a widać na pierwszy rzut oka, że to komponenty typu 2$ u chińczyka

 

Mozna prosic o przyklady? Ja jako laik nie chcilbym czegos takiego kupić. Fajnie jest poznawiac świat audio, ale nie fajnie byloby trafic na takie oszustwa i manipulowanie ludzmi. 

 

Tellurium np. tez nie podaje z czego sa zrobione interkonekty, czy w takim razie takiego znanego brandu tez mam sie obawiac, czy w tym przypadku klasa i jakosc kabli nie podlegaja zadnej dyskusji ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Plussound ma ceny z kosmosu...

Nie wiem, z jakimi producentami porównujesz, ale IMVHO ceny ma konkurencyjne 👍. Stosunek cena/materiał/jakość jest naprawdę na satysfakcjonującym poziomie. Mówiłem to ja, posiadacz m. in. X series, Exo, x8 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, trez0r napisał:Stosunek cena/materiał/jakość jest naprawdę na satysfakcjonującym poziomie. Mówiłem to ja, posiadacz m. in. X series, Exo, x8 :P 

A jak jakość wykonania: splotu, wtyków i spliterow? Na zdjęciach nie wyglada to na półkę premium ale to tylko fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich zdjęciach? Plussound wygląda jakby robił foty telefonem zaraz po zrobieniu kolejnej wersji danej serii. Przy takiej mnogości kombinacji w sumie trudno zrobić packshoty choćby części.

 

https://plussoundaudio.com/customcables/headphone.html?store-page=X8-Series-Custom-Cable-for-Headphones-p249687947

 

Sploty są tip-top, równe itd., wtyki i splittery dopasowane do średnicy kabla. Na żywo robią duże wrażenie i widać od razu po otwarciu pudełka, że to produkt dopracowany, z wysokiej półki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

A jak jakość wykonania: splotu, wtyków i spliterow? Na zdjęciach nie wyglada to na półkę premium ale to tylko fotki. 

A co uważasz, za półkę premium? 🤔 Osobiście PS stawiam w ścisłej czołówce producentów 🆗 Splot czy wtyki są nienaganne. Polecam się przekonać organoleptycznie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, czy wszystkie słuchawki nauszne Audeze LCD, ZMFy oraz Meze Empyrean maja takie samo gniazdo i jeden kabel robiony gdześ na zamówienie będzie pasował do wszystkich tych słuchawek? Pytam, bo np. na stronie Arcticcables przy wyborze kabla sluchawkowego są osobno opcje wtyków do Audeze serii LCD, ZMFów i Meze Empyreanów. 

 

https://arcticcables.com/Catalog.asp?Page=NewShowProd.asp&PRodID=1733907

 

I drugie pytanie. Często spotykam sie z informacją, że jest opcja dopłaty do wtyku Furutech. Na czym polega wyższość Furutecha nad Neutrik ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Panowie, czy wszystkie słuchawki nauszne Audeze LCD, ZMFy oraz Meze Empyrean maja takie samo gniazdo i jeden kabel robiony gdześ na zamówienie będzie pasował do wszystkich tych słuchawek? Pytam, bo np. na stronie Arcticcables przy wyborze kabla sluchawkowego są osobno opcje wtyków do Audeze serii LCD, ZMFów i Meze Empyreanów. 

 

https://arcticcables.com/Catalog.asp?Page=NewShowProd.asp&PRodID=1733907

 

I drugie pytanie. Często spotykam sie z informacją, że jest opcja dopłaty do wtyku Furutech. Na czym polega wyższość Furutecha nad Neutrik ?

Audeze LCD, ZMF i Meze mają te same wtyki - miniXLR. Jedyna różnica jest taka, że w stosunku do pozostałych, gniazdfa w ZMF są obrócone o 90 stopni i ten bolczyk od zwalniania mechanizmu blokowania wtyku w gnieździe nie jest od góry tylko od wewnętrznej strony. I to cała różnica.

 

Co do wtyków, to Furutech robi zdecydowanie wyższej jakości komponenty, niż bazowe Neutriki i moim zdaniem warto dopłacić do lepszych jakościowo wtyków do kabli z wyższej półki. Branie wtyków Furutecha do kabla na Canare to overkill, ale już do bardziej sensownych rozwiązań IMO warto zadbać też o dobry hardware. Każdy element kabla ma wpływ na jego brzmienie w mniejszym lub większym stopniu - przewodnik, metoda lutowania, ekran lub jego brak, rodzaj splotu, czy nawet cyna użyta do lutowania połączeń. Są nawet na rynku kable, które zbudowane są niemal identycznie z jedną różnicą - są lutowane inną mieszanką cyny i już ich brzmienie różni się od siebie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posprzątane. @jacmiszcz92 to wątek dla fanów kabli, którzy wierzą w ich wpływ. Nie musisz wierzyć, nikt tego nie nakazuje, ale próby przekonywania, że "kable nie grają" zachowaj dla siebie i nie prowokuj już w tym wątku. W innym wypadku skończy się ostrzeżeniem.

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności