Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Methuselah napisał:

Niewiele się dzieje, więc pochwalę się nowościami Cross Lambda Audio:

 

cla s.jpg

 

Quanta-S (z DUNU Luna), Future-S (z CA Andromeda), Lunar-S (z Aune Jasper).

Ty tych kabelków i słuchawek to masz chyba w cenie duużego mieszkania w nowym budownictwie na Mokotowie ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę nad kupnem kabla zbalansowanego 2.5 mm do Aune Jasper.

Generalnie granie na stocku mi pasuje, ale chciałybym wykorzystać potencjał DAPa i wyjścia zbalansowanego. Zależy mi na wygodzie i na jak najmniejszym efekcie mikrofonowym.

Co możecie polecieć do 400 zł? 

Samemu myślałem nad ISN Audio S4. Co myślicie o ich kablach? Jak z ergonomią i czy nie twardnieją z czasem? 

Jeżeli jakiś droższy kabel wyjątkowo dobrze się zgrywa z Jasperami też możecie polecić. Może dozbieram albo trafi się w komisie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Jot R standardowa opcja Effect Audio to chyba produkt Oyaide plus obudowa EA. Mogę dopytać dla pewności. Mają go w ofercie dla użytkowników także:

https://www.effectaudio.com/accessories/ea-4-4mm-connector-938.html

 

Zapytaj @Mayster czy może go ściągnąć i przerobić.

 

Cena samego standardowego wtyku EA (PSquared nie są dostępne do DIY) to 40 USD, więc mógłbyś zastanowić się nad terminację na wtyk innej firmy, który będzie jeszcze wyższej jakości. Za 150 PLN jest Ranko REP-1050 2,5 mm pokryty srebrem i rodem. Powinien się fajnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, w moich słuchawkach Hifi Boy OS V3 kabel odmówił bezpieczeństwa (lewy kanał przerywa). Za 100zł mogę zamówić ten sam kabel https://penonaudio.com/hifi-boy-os-v3-iem-cable.html

Ale pomyślałem, że może znajdzie się coś lepszego, powiedzmy do 200, max 300zł. Chodzi mi przede wszystkim o wytrzymałość, dźwiękowo nie wiem, jak bardzo taki kabel zmieni brzmienie. Czy jest coś godnego polecenia z Aliexpress? Znalazłem np. coś takiego 

W polskich sklepach widzę jedynie droższe kable, jak np. Satin Audio Gaia u BigMarasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy ktoś porównywał jakość kabli słuchawkowych Argentum vs. Forza Audioworks? Szczególnie rozchodzi mi sie o najwyższe modele kabli tych producentów (Argentum Extreme vs Forza Noir Hybrid HPC) ale można sie też odnieść ogólnie. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną głównie do Atticusów i LCD2C. Przy czym ma mi tez posłuzyc do Empyreanów albo Verite C, ktore zamierzam sobie sprawic w przyszłości. Posiadam aktualnie swietny kabel Audiofanatyka o nazwie AC3B, ktory wiele wnosi tak do Atticusow, LCD2C jak i Nighthawków, ale przydałby mi sie jeszcze jeden kabel, żebym nie musial non stop sie przepinac jak zmieniam sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do 1500zł. No własnie wiem, że tonalnie są nieco inne, ale z czystej ciekawosci mozna bedzie owy kabel wyprobować do Empyreanow. Choc pewnie wtedy będę szukał kolejnego kabla juz dedykowanego do Empyreanów. W kazdym razie ktos tutaj pisał, że uzywa Argentum do Meziakow i jest bardzo zadowolony z takiego zestawu, dlatego biore Argentum Extreme pod uwagę. A nóż podejdzie też do Atticusow albo LCD2C. Ogólnie chodzi mi tez o to, żebym sobie porownał inny kabel do AC3B z którego jestem bardzo zadowolony.

 

W notatkach mam jeszcze zapisany ten kabel :

 

https://audeos.pl/pl/p/PLUSSOUND-X8-Series-kabel-do-sluchawek-nausznych/1123

 

Wersja Silver Plated Copper.

 

Gdzies wyczytalem, że ktos sie tam zachwycal tym kablem do jakiś ZMFów, zdaje sie do Verite C (ale moge sie mylic).

 

Co o nim sądzisz? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu ludzi zachwala tutaj Argentum, że chyba warto wypróbować. Ciekawią mnie jeszcze kabelki Forza Audioworks, też sie naczytalem o nich sporo dobrego. Ciekawe jak wypadają na tle Argentum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a być może i Panie, mam juz kontakt mailowy z Argentum jak i FAW, czy mozecie mi polecic jeszcze jednego godnego uwagi producenta kabli słuchawkowych (pełnowymiarowe), żebym sobie w wolnej chwili poczytał? Byle ceny kabelków nie przekraczały 2k zł. :)

 

@Mayster Wybacz, ze głowę zawracam,ale co sadzisz o tym kablu co linka wrzucilem powyzej ? Byc moze nie widziałeś, bo edytowalem pozniej wiadomosc z tym wlasnie linkiem. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne kable to Arctic Cables, duży wybór - np seria ION+ grał dla mnie lepiej od Forza Noir Hybrid HPC - większa przestrzeń, lepsza rozdzielczość i czystość detalu.

Na Head-Fi jest cały wątek.

Nie mniej, Forza to bardzo przyzwoity kabel i największym jej plusem jest popularność, w razie czego szybko sprzedasz.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dj1978 napisał:

seria ION+ grał dla mnie lepiej od Forza Noir Hybrid HPC


Trudno porównywać ze sobą te dwa kable na skali lepszy-gorszy, bo one dźwiękowo idą w zupełnie przeciwne strony - FAW Noir ma łagodzić i wypełniać na basie jasne, rozdzielcze słuchawki, a ION+ raczej poprawia kontrolę basu, rozdzielczość i rozświetla wysokie tony. W skrócie: FAW Noir złapie synergie z HD800, a ION+ z HD800s.

Edytowane przez euter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli FAW np. Noir Hybrid HPC nie będą dobre do cieplo-grających sluchawek? Czy nie jest to regułą? ZMF Atticus i Audeze LCD2C teoretycznie lepszą synergie złapie z Claire Hybrid HPC ?

 

@dj1978 Dzieki wielkie za propozycje.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności