Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na kabelek zbalansowany z czystej miedzi bez srebra ze stosunkowo niedużą impedancją i nie za ciężki, padło na 4-żyłowy SATIN AUDIO Griffin 4x OCC 7N Litz T4 MMCX 4.4mm

Warto kupić u @bigmaras , kabel nade wszystko nie rozjaśnia góry a raczej ją oczyszcza, natomiast w basach różnice na plus są bardzo duże bo i zwartość większa i uderzenie i szybkość... średnica - słodycz (oczywiście po balansie też dochodzi szereg pozytywnych zmian holograficznych typowych dla balansu jako takiego). Nadają się idealnie do upgrade'u słuchawek z dobrym driverem basowym takich jak np FiiO FH3 czy Shozy CP.... Ktoś może zapytać czy to się opłaca. No cóż, jak komuś zależy na polepszeniu brzmienia to ma albo do wyboru iść w droższe słuchawki (czyli znacznie! droższe słuchawki) albo kupić kabelek. A zmiany trudno wycenić, dla jednych będą one nic niewarte dla innych warte bardzo dużo.... Może faktycznie lepiej zaczynać wtedy od kabli z Ali za 50-90 zł, bo jak zobaczysz że taki kabel "coś" daje to wtedy będziesz otwarty na to że znacznie droższy kabel da coś więcej

.

 

 

satin audio 4 4.4.jpg

Edytowane przez blueme
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co możecie polecić pod Itsfit fusion do maksymalnie 1300 zł aby bas był dobrze kontrolowany a góra nie została jakoś mega rozjaśniona a i aby wygląd był na poziomie :)

 

P.s może być coś grubego bo lubię grube ;) kable ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krissaldo napisał:

Co możecie polecić pod Itsfit fusion do maksymalnie 1300 zł aby bas był dobrze kontrolowany a góra nie została jakoś mega rozjaśniona a i aby wygląd był na poziomie :)

 

P.s może być coś grubego bo lubię grube ;) kable ...

 

Ego Audio Tequila

 

albo z tańszych Satin Audio 8x Gaia lub Griffin (tylko że one są transparentne)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krissaldo napisał:

Co możecie polecić pod Itsfit fusion do maksymalnie 1300 zł aby bas był dobrze kontrolowany a góra nie została jakoś mega rozjaśniona a i aby wygląd był na poziomie :)

 

Eletech Prudence jako pierwszy wybór, potem np. Ego Audio Champagne. Dalej CM Cable Shine 8, ale tu bas nie jest tak twardy jak w powyższych.

 

1 godzinę temu, blueme napisał:

Ego Audio Tequila

 

albo z tańszych Satin Audio 8x Gaia lub Griffin (tylko że one są transparentne)

 

Tequila to kabel, który dopełnia niższą średnicę i dodaje nieco niższej góry. Dobra dynamika, ale jednak nie gwarantuje tak dobrej kontroli basu (dodaje nieco midbassu), jak Champagne czy Beer.

 

Modele Gaia 8X i Griffin Satina to ciepłe kabelki. Gaia wyraźnie dodaje dołu, który nie jest też ultra twardy. Griffin dopełnia niższą średnicę i też nieco ociepla granie.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krissaldo napisał:

Co możecie polecić pod Itsfit fusion do maksymalnie 1300 zł aby bas był dobrze kontrolowany a góra nie została jakoś mega rozjaśniona a i aby wygląd był na poziomie :)

 

P.s może być coś grubego bo lubię grube ;) kable ...

 

Prudence, mi podkreśla, to za co cenię fusion. Separację, rozdzielczość i napowietrzenie.

Trzyma w ryzach bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blueme napisał:

@Methuselah

z tą transparentnością chodziło mi tylko o wygląd/kolor ;)

 

No tak :D Ale jak na modele w przezroczystej izolacji i tak są ładne. Sam uwielbiam widok kabli z czystej miedzi :)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tu spieramy, a pan, który ludzi słyszących inaczej niż on nazywa "crazy" mówi jak jest. Można zamknąć temat :D

 

Tak na poważnie - uważam, że on takimi filmami po prostu podbija sobie oglądalność i publikę. Wydaje mi się, że przerzucając tyle sprzętu jednak po pewnym czasie ucho zaczyna słyszeć, że jasny kabel z jasnymi słuchawkami brzmi inaczej niż ciemny kabel z jasnymi słuchawkami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner Czy ja wiem czy my się spieramy? Chyba raczej rekomendujemy sobie dobre kable (które często też są owszem ładne). :);)

A ten youtuber jest dość wulgarny, więc podejrzewam że i słuch może mieć stępiony, niezbyt subtelny i wyczulony na niewielkie ilościowo różnice, aczkolwiek znaczące jakościowo...

Edytowane przez blueme
Nie powiem :P
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah mogę prosić o porównanie CM Cable Shadow z Dunu Hulk? Widziałem Twoje opisy obu, ale nie znalazłem bezpośredniego porównania.

Jeśli ktoś jeszcze porównywał oba kable, to proszę o krótki opis. Za każdą informację będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jot R to tak krótko. Oba z kategorii cieplejszych, gładszych, ale jeszcze nie nudnych czy zamulających.

- DUNU Hulk - gwarantuje pełniejszy dół i niższy środek, nieco mocniejszy subbass, nieco mocniej wyeksponowaną wyższą średnicę i gładką, ale nie jak w Shadow górę; scena rośnie nieco na boki, a wyraźnie w głąb, poprawia się też separacja przód-tył, nieco bardziej detaliczny;

- CM Cable Shadow - także podbity midbass, ale również znośnie, gładki, czarujący środek z gładkimi, ale dobrze pokazanymi wokalami, spokojna wyższa średnica, bardzo łagodna i nienachalna, ale chyba ciut mocniej rozciągnięta góra (więcej powietrza, ale różne wnioski miałem z różnych słuchawek), scena zyskuje bardziej na szerokość.

 

Hulk stawia nacisk na niższy środek, jest ogólnie nieco pełniejszy, co podkreśla bardziej instrumenty. Shadow jest spokojniejszym (bardziej zdystansowane granie), ale szeroko grającym kablem. Gładszy, mniej agresywny. Wiele od preferencji zależy.

 

Hulk ma bardziej elastyczną izolację, ale jest o WIELE większy i cięższy (sam kabel, jak i Y splitter). Shadow ma dość ciasny splot i może wydawać się sztywniejszy, ale układa się dobrze. Hulk w zestawie z kompletem wtyków, Shadow trzeba brać z wybranym wcześniej, ponieważ jeszcze nie wypuszczają nowych wtyków modułowych (z tego co wiem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

@Jot R to tak krótko. Oba z kategorii cieplejszych, gładszych, ale jeszcze nie nudnych czy zamulających.

- DUNU Hulk - gwarantuje pełniejszy dół i niższy środek, nieco mocniejszy subbass, nieco mocniej wyeksponowaną wyższą średnicę i gładką, ale nie jak w Shadow górę; scena rośnie nieco na boki, a wyraźnie w głąb, poprawia się też separacja przód-tył, nieco bardziej detaliczny;

- CM Cable Shadow - także podbity midbass, ale również znośnie, gładki, czarujący środek z gładkimi, ale dobrze pokazanymi wokalami, spokojna wyższa średnica, bardzo łagodna i nienachalna, ale chyba ciut mocniej rozciągnięta góra (więcej powietrza, ale różne wnioski miałem z różnych słuchawek), scena zyskuje bardziej na szerokość.

 

Hulk stawia nacisk na niższy środek, jest ogólnie nieco pełniejszy, co podkreśla bardziej instrumenty. Shadow jest spokojniejszym (bardziej zdystansowane granie), ale szeroko grającym kablem. Gładszy, mniej agresywny. Wiele od preferencji zależy.

 

Hulk ma bardziej elastyczną izolację, ale jest o WIELE większy i cięższy (sam kabel, jak i Y splitter). Shadow ma dość ciasny splot i może wydawać się sztywniejszy, ale układa się dobrze. Hulk w zestawie z kompletem wtyków, Shadow trzeba brać z wybranym wcześniej, ponieważ jeszcze nie wypuszczają nowych wtyków modułowych (z tego co wiem).

Dzięki za wyczerpujące porównanie, o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się.

Potrzebuję zrobić młodemu kabel do gitary.

Kupie gdzieś w jednym miejscu jack prosty + kątowy Neutrik/Amphenol i 3m Sommer Spirit XXL lub Klotz AC110?

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
58 minut temu, Jot R napisał:

Miał ktoś styczność z kabelkiem Moondrop AUTUMN MOON, albo widział jakieś recki? Jak ogólnie kable Moondropa się prezentują?

 

Większość robi dla nich Lyre Acoustics, które należy chyba do tej samej grupy co Moondrop i SoftEars. Ich stockowe są co najwyżej ok (najlepszy był ten do Kanas Pro), nawet gdy wyglądają spoko jak ten ze Starfieldów. Mają niezły Bort w oplocie, ale technicznie nie rozwalał w tej półce.

 

Autumn Moon nie znam. Może być ok, ale w tej cenie nie spodziewałbym się powalającej miedzi OCC. Pewnie można znaleźć coś bardziej wypasionego za niewiele więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności