Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewody, kable


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Lepiej dołożyć do czegoś takiego z budżetowych kabli:

https://penonaudio.com/isn-audio-s8.html?search=isn

 

Nie wiem czy jest sens więcej wydawać na kabel pod te słuchawki.

 

To moje "codzienne" słuchawki, na drogę do pracy i inne zastosowania przy których trochę "mniej" uważam na sprzęt choć po nim tego nie widać ale FH5 słucham raczej w domu. No i niby słuch mam dobry według badań ale uważam że CCA C16 grają całkiem przyzwoicie i są wygodne, lubię je dlatego chciałem też im sprawić jakiś nie najgorszy kabel z balansem pod BTR5.

Dzięki za linka ;) 

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o "kablowygodę" to chyba jak do tej pory najwygodniejsze są kable od Shanling ME500. Także stokowe kable od Fiio (choć nie są to cuda) - FH1, F9Pro. Można to też powiedzieć o kablach od MEE P1. Kabel od Aune E1 niestety nie odłącza się i strasznie plącze. Kable od Shozy Form 1.1 również mi pasują ergonomicznie, choć grubszy nieco od kabla od ME500. 

 

Kable z AliEx są z reguły grubymi warkoczami. Niezbyt wygodnymi. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, blueme napisał:

Faktycznie bardzo ładny, no i z czym ci się zgrał?

 

Póki co przeleciałem na szybko po Empire Ears Legend X (sprawdzi się z większością modeli EE), Soranik iON-4, Itsfit Lab Fusion, Lime Ears Aether R, Coastaudio Nebulae i Jomo Audio Haka. Świetny kabel. Konstrukcją przypomina model Whiskey (ale z charakterystyczną izolacją), ale dźwiękowo to nieco inna bajka. Brzmienie jest czyste, dynamiczne. Góra bardziej ekscytująca i błyszcząca, ale pozostaje gładka i przyjemna, średnica czysta i klarowna, o dobrej masie i tonalności, a dół trzymany w ryzach, ale bez braków w uderzeniu czy wypełnieniu. Gra - tak jak większość modeli Ego - jak wskazuje nazwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 11:44, Lord Rayden napisał:

Kable z AliEx są z reguły grubymi warkoczami. Niezbyt wygodnymi. 

 

Dokładnie tak jest! 

T1  w senferach dt6 jest 2 x grubszy od oryginału, 5x upierdliwszy tylko szkoda że 2x lepiej brzmi :). 

Może z tym Yinyoo 7n spróbuje, ponoć też ciepły i nie taki grubas. 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.03.2020 o 13:25, Methuselah napisał:

Dawno się tu nic nie działo, a sam od pewnego czasu nie wrzucałem nic nowego, więc pora to zmienić. Nowy Ego Audio Champagne wygląda obłędnie IMHO.

 

ego audio champagne2.jpg

@Methuselah możesz napisać już coś o różnicach brzemionwych miedzy Champagne i Whiskey?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Loke13 napisał:

@Methuselah możesz napisać już coś o różnicach brzemionwych miedzy Champagne i Whiskey?

 

Oba to miedziane kable, które gwarantują bardzo dobrą klarowność, świetne rozciągnięcie pasma i dość gładkie brzmienie. Whiskey to pełniejszy dół, bardziej naturalne i nasycone granie, ale wciąż detaliczne i rozdzielcze. Champagne to z kolei mocniej kontrolowany dól, bardziej błyszcząca (wciąż gładka) i nieco lepiej rozciągnięta góra, nieco chudsze brzmienie, ale z lepszą separacją.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Methuselah napisał:

 

Oba to miedziane kable, które gwarantują bardzo dobrą klarowność, świetne rozciągnięcie pasma i dość gładkie brzmienie. Whiskey to pełniejszy dół, bardziej naturalne i nasycone granie, ale wciąż detaliczne i rozdzielcze. Champagne to z kolei mocniej kontrolowany dól, bardziej błyszcząca (wciąż gładka) i nieco lepiej rozciągnięta góra, nieco chudsze brzmienie, ale z lepszą separacją.

Wielkie dzięki. Do pelniejszych phantomow Champagne wydaje się być lepsza opcja?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Gdy żyły w DUNU Hulk (22AWG) nagle nie wydają się takie duże... :D CM Cable X Mad Cable The Giant to kawałek przewodnika.

the giant 1.jpg

the giant 2.jpg

 

Krótka specka:

- przewodnik: miedź i srebro w stosunku 2:1

- Type 6 Litz

- dwie żyły 18 AWG

- osłona z PVC

 

Mam jeszcze okazję zapoznać się z trzema niezapowiedzianymi jeszcze oficjalnie kabelkami:

Cm Cable zes.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w "Przewody, kable" wolno mi zapytać o aliexpressiaki, to polećcie, proszę, kilka sprawdzonych kabelków (linki do sklepów), w cenach adekwatnych do jakości.

 

Dotychczas kupowałem przeważnie ze sklepu zaprzyjaźnionego (ponoć) tj AK Audio Store, ale i tam akcje z d:

AKAudioStore.png

To i w specyfikację quadro-krystaliczną ciężko brać na serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

Jeśli w "Przewody, kable" wolno mi zapytać o aliexpressiaki, to polećcie, proszę, kilka sprawdzonych kabelków (linki do sklepów), w cenach adekwatnych do jakości.

 

Dotychczas kupowałem przeważnie ze sklepu zaprzyjaźnionego (ponoć) tj AK Audio Store, ale i tam akcje z d:

AKAudioStore.png

To i w specyfikację quadro-krystaliczną ciężko brać na serio.

Wszystko to trudno brać na serio, tj kosmiczne technologie w słuchawkach itp. Ma się dobrze układać, czy niekoniecznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

Wszystko to trudno brać na serio, tj kosmiczne technologie w słuchawkach itp. Ma się dobrze układać, czy niekoniecznie? 

 

Niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z tych 2, ten 1 jest fajny dźwięko, ale nieco ciężki, tego drugiego nie miałem, ale sporo osob na head fi sobie chwaliło i korci mnie żeby przygarnąć. 

 

180,34 zł  66%OFF | Yinyoo 4 rdzeń 7N pojedyncze miedziane z kryształami kabel 2.5/3.5/4.4mm OCC posrebrzany kabel z złącze mmcx dla AS10 HQ8 HQ12
https://s.click.aliexpress.com/e/_BOzJ7E

 

72,10 zł  6%OFF | FAAEAL 4 rdzeń o wysokiej czystości kabel miedziany z 2Pin/złącze mmcx 3.5/2.5/4.4mm złoty-wtyczka powlekana ulepszony kabel do słuchawek dla TFZ/TRN
https://s.click.aliexpress.com/e/_BPpLe0

 

 

 

 

 

Ten 7n srebrny cały tez jest ok, ale trudniej o synergie, jak to ze srebrem bywa.. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podczepiam się pod temat.

IEMowo w miarę znalazłem czego chciałem(Fiio FH7 + DX160), na razie słucham tego na niedrogim, zwykłym kablu od Yinyoo 3,5mm(subiektywnie gra minimalnie cieplej od stockowego, ew. gra tak samo a to tylko efekt placebo). Sprzętem już raczej nie żongluję, szukam jakiegoś niedrogiego kabla 4,4mm - mmcx. Nie musi wprowadzać niesamowitych zmian w brzmieniu, raczej chodzi o to, żeby był "przyzwoity" - nie degradował dźwięku, pozwalał obu sprzętom dobrze grać. Tonalnie raczej w stronę naturalności, może trochę wypełnić dół. Byle nie rozjaśniał, w te stronę mogę skorygować filtrami. Chyba taka stereotypowa charakterystyka grania miedzi. No i żeby dobrze się układał za uchem, chociaż nie musi mieć odcinków pamięciowych. 

Znajdzie się coś w przedziale do 400zł? Albo inaczej, tak do 200? To akurat jak polecicie 2x droższe będzie w granicach :) 
A, tylko jakby było coś tańszego spełniającego założenia, to spokojnie, nie musicie równać do tego górnego pułapu :D 

Edytowane przez ForeseenQuasar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teaser w muzycznych zakupach już był, pora zaprezentować to, czym zachwycam się nieprzerwanie już od kilkunastu dni :D

Astral Acoustics Stage 1 - hybryda srebro 4N litz + miedź 7N litz - w geometrii 6 x 26AWG. Ultra giętki, miękki, niesamowicie przyjemny w dotyku.  Cieszy oko okrutnie :D

Stage1.jpg

 

Astral Acoustics Stage 2 - miedź 7N Litz w geometrii 6 x 23AWG... Kawał bydlaka, ale tak miękkiego i giętkiego, że niejeden kabel w geometrii 4x26AWG mógłby się wstydzić... TAK ARES II, O TOBIE MOWA PASKUDO! Wiadomo, fizyki się nie oszuka i ciężar daje o sobie znać, ale jestem w stanie przeżyć extra wagę, bo dźwięk jest obłędny :D 

Stage2.jpg

 

 

A to już mały eksperyment, bo kabel wykonany przez Astral Acoustics na bazie przewodnika, który mają dostępny w ofercie jako przewodnik na metry. W tym wypadku SSPC, czyli Super Silver Plated Copper. Pod tą nazwą posrebrzana miedź 7N OCC Litz type 6 grubości 22AWG. OBŁĘD. W skrócie - kabel referencyjny, detaliczny, rozdzielczy i neutralny w barwie. Z TH900mk2 jest sztos.

SSPC.jpg

 

A na koniec małe porównanie. Od lewej SSPC, Stage 1, Stage 2 i Effect Audio Ares II.

kable.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności