Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling MTW100 DD / BA


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób pytało o TWS Shanlinga, więc oto i one - MTW100!

 

W kilku słowach sprawy mają się tak:

- świetnie wykonane,

- lekkie i bardzo kompaktowe w porównaniu do innych TWSów,

- fajne wyposażenie i super tipsy,

 

Są dwie wersje, na dynamiku (DD, grafenowy, białe) i armaturze (BA, Knowlesa, czarne i czerwone). Dynamik to granie bardziej rozrywkowe, na planie V, a BA zrównoważone, coś jak Tevi.

 

Mają kapitalną obsługę 'tapnięciami' - np do przewijania wstecz należy 2 razy dotknąć lewej słuchawki, a dla następnego utworu 2 razy prawej itp. 🤩

 

Jest też tryb Surrounding Awareness, który przepuszcza część dźwięków z otoczenia, np przy jeździe na rowerze - za pomocą wbudowanego mikrofonu, służącego też do rozmów.

 

Do tego BT 5.0,  norma IPX7 i 6-7 godzin pracy na baterii i etui otwierane jednym palcem :)

 

... i byłbym zapomniał: case można ładować bezprzewodowe (dot. wersji BA) 😎

 

Wisienka na torcie również jest, bo można je wyrwać 10% taniej z kodem AUDIOFIL

 

Stay tuned... bo na AVS będzie wysyp kolejnych nowości 💪😀

 

1.jpg8.jpg13.jpg

 

Shanling MTW100 #5.jpg3607.jpg

3596.jpg3601.jpg

Edytowane przez Mayster
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta recenzja jest trochę "unfortunately" i wcale nie przez to, że powtórzył to słowo 8 razy 😅

 

Na minimalnej głośności są ciche i na pewno nie jest to głośność nadająca się do słuchania muzyki (a co dopiero w TWS, biorąc pod uwagę ich zastosowanie). Podczas rozmowy można ściszyć tak, że nie słychać rozmówcy. Komunikaty są odpowiednio głośne i wyraźne, a nie "horribly loud". Te beepnięcia są cichsze od poziomu głośności muzyki. 

 

Sprzęt z jakim parował to też trochę komedia 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie ma żadnego chociaż przeciętnego źródła...
Według niego najlepiej grały z Blackberry z BT 4.0 w wersji Low Range, a najlepszą stabilność miały z IPhone'm 4 - BT 2.1 EDR, urządzenie sprzed 9 lat.
 

opera_Im1vbaZMcD.png

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mayster napisał:

Na minimalnej głośności są ciche i na pewno nie jest to głośność nadająca się do słuchania muzyki

Yyy... Ja czasem słucham muzyki mając głośność w M0 ustawioną na 1 - MTW100 są jeszcze cichsze? :D Chyba że wtedy szumy wychodzą, czy to z samego układu, czy przebicia z wifi, to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 minuty temu, Inszy napisał:

Yyy... Ja czasem słucham muzyki mając głośność w M0 ustawioną na 1 - MTW100 są jeszcze cichsze? :D Chyba że wtedy szumy wychodzą, czy to z samego układu, czy przebicia z wifi, to co innego.

 

No nie,  aż tak to nie - jakiś dźwięk wydają :D

 

2 minuty temu, FunGD napisał:

A jakieś kodeki lepsze od SBC obsługują, bo nie widzę o tym info ? 🤔

 

Nie. Gdyby obsługiwały to cena być też była inna. Z aptX masz Lypertek Tevi np, ale jak chodzi o kwestie ergonomii to wolę MTW100. Dźwiękowo nie ma dużej różnicy między modelem BA, a Tevi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mayster napisał:

 

 

 

No nie,  aż tak to nie - jakiś dźwięk wydają :D

 

 

Nie. Gdyby obsługiwały to cena być też była inna. Z aptX masz Lypertek Tevi np, ale jak chodzi o kwestie ergonomii to wolę MTW100. Dźwiękowo nie ma dużej różnicy między modelem BA, a Tevi.

No nie wiem.... miesiąc temu kupiłem MPow T5 z aptx za 200zł z Amazona, wszystko fajnie, ale za duza Vka jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FunGD napisał:

No nie wiem.... miesiąc temu kupiłem MPow T5 z aptx za 200zł z Amazona, wszystko fajnie, ale za duza Vka jak dla mnie.

 

AptX w cudowny sposób nie sprawi, że słabe słuchawki / drivery zagrają dobrze. Podejrzewam, że trochę im będzie brakować do MTW100 i aptX nie pomoże. Jeszcze przy różnej pracy tych odbiorników i nadajników, które mimo 1 kodeku mogą się znacząco różnić. Do tego wykonanie, ergonomia i cała reszta dochodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FunGD napisał:

Akurat różnica jest powalająca,przy przełączaniu z SBC na aptx przy włączonej muzyce...w końcu i bitrate dochodzący do ponad 580 kbit/s , 48kHz robi swoje.

Tutaj chodzi o to że jak jest słaby przetwornik i strojenie to mu nawet Ldac ze złotą baterią nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie wersje przez parę dni:

- białe MTW100 (DD) - przyjemne, rozrywkowe granie na planie V z całkiem żywą górą, bas nie najszybszy, ale całkiem żwawy, wokale dość gładkie;

- czarne MTW100 (BA) - też przyjemne, mniejsza V-ka, szybki midbass, akcent w wyższej średnicy, co przybliża żeńskie wokale. W przeciwieństwie do przytoczonego testu jakoś mocno ciepłymi bym ich nie nazwał, klarowne brzmienie. Trochę jak TEVI, ale przetwornik jednak szybszy (atak i wygasanie).

 

Ogólnie to mega wygodne i tipsy, które mi świetnie siadły. Obsługa dotykiem całkiem intuicyjna. Szkoda tylko, że nie ma kontroli głośności. Mam wrażenie, że to słuchawki mające robić wrażenie przede wszystkim na zwykłych zjadaczach chleba i udaje im się to robić. Jakość dźwięku jest na tyle dobra, że nawet przez SBC są bardzo dobrą opcją na miasto. Zresztą, co już napisano, dobre słuchawki bez aptX > słabe słuchawki z aptX :D Szczególnie, gdy słucha się streamingu w standardowej jakości na mieście.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka z hifitrends:

 

https://hifitrends.com/2019/09/18/shanling-mtw100-tws-true-wireless-earbuds-review-good-things-come-in-small-packages/

 

Cytat

If you like a mid-centric or balanced sound profile, then you will love the sound from these earphones. The touch controls take some getting used to, but the MTW100 are well-built and fit great. To me, they are the most comfortable TWS‌ buds I’ve listened to so far, due to their small size and featherweight construction.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam od wczoraj wersji białej. Pierwsze wrażenie po pierwszym odsłuchu było takie, że zacząłem szukać informacji czy mogę je zwrócić. Dla mnie tragiczna góra. Każde "s" i "c" tak brzmiało, że aż bolały mnie zęby. Pomyślałem, że może trzeba wygrzać. Po kilkunastu godzinach jest odrobinę lepiej. Gdyby nie ta sykliwa góra to byłyby bardzo przyjemnie brzmiące. Póki co zostaną ze mną. Może ten dźwięk trochę się wygładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.10.2019 o 20:04, ALTON napisał:

Tutaj chodzi o to że jak jest słaby przetwornik i strojenie to mu nawet Ldac ze złotą baterią nie pomoże. 

Ale szumy i zniekształcenia SBC potrafią zepsuć radość, ze słuchania nawet najlepszych słuchawek, aptx to teraz chyba minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Ale szumy i zniekształcenia SBC potrafią zepsuć radość, ze słuchania nawet najlepszych słuchawek, aptx to teraz chyba minimum.

Jak są szumy i zniekształcenia to masz uszkodzone słuchawki. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ALTON napisał:

Jak są szumy i zniekształcenia to masz uszkodzone słuchawki. 

Może to przypadłość akurat tamtych True Wireless. Ale przy SBC jak się wsłuchać słychać brum w tle. Łatwo to zauważyć gdy można się przełączać pomiędzy kodekami. Na LDAC tło jest całkowicie nieme. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To pewnie zależy od budowy ucha a każdy ma inną, ale mnie leżą znakomicie i nawet nie myślą o tym by wypaść. Mam natomiast problem z przerywaniem przy garminie...

Edytowane przez mjuzikfrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności