Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shipibo.audio Chacruna


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Firegon napisał:

Jutro coś skrobnę o dźwięku, być może uda się je porównać bezpośrednio z kilkoma słuchawkami z najwyższej półki. 

Póki co mogę powiedzieć przede wszystkim, że scena jest ogromna ze świetną głębią, a bas kosmiczny.

Podobały by mi się? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie nam to Michał opisałeś, ale pomijając same słuchawki, wymieniłeś tu kilka swoich sprzętów, którym należałby się im osobny wątęk, a mówię tu konwerterze U16 i DACu Yggdrasil.

Jak te niedostępne u nas cuda grają? :)

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Compton napisał:

Pięknie nam to Michał opisałeś, ale pomijając same słuchawki, poruszyłeś tu kilka kwestii, którym należałby się im osobny wątęk, a mówię tu konwerterze U16 i DACu Yggdrasil.

Jak te niedostępne u nas cuda grają? :)

Może niedługo coś skrobnę ( chociaż mógłbym porównywać tylko ze sprzętem, który miałem ho ho hoooo i jeszcze dawniej ).

Poza tym, kiepski ze mnie pisarz, nad tą ścianą tekstu spędziłem ponad godzinę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napadam na Firegona, zgarniam słuchawy i rozstawiamy się ze swoją Shipibo budką przy strefie audiomagica, także już teraz zapraszam, Chacruny będą największą atrakcją, ale nie zabraknie innych bajerów.

 

Były też takie manewry:


mJWFa84.jpg


Czyli pomiary na mini DSP uszach :D

Biorę je z pewną rezerwą, bo pliki kompensacyjne wydają mi się nieco nie takie, były to też jedne z pierwszych pomiarów, ale dla zajawki wrzucam:
(smoothig 1/12 oct, średnia z 4 pomiarów)

u9nU5vs.png

 

Jest też podbicie subbasu, widać na pomiarach jakie są mozliwości, gruba krecha stan aktualny, i kolejno dwa równiejsze poziomy w zależności od przepuszczaności otworów wentylacyjnych:

HOHq2Qd.png
 

 

Edytowane przez michauczok
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Chciałem powiedzieć, że w sobotę dzięki uprzejmości @Firegon miałem zaszczyt posłuchać przez jakiś czas tych słuchawek. Mogę się tylko podpisać pod tym co napisał Michał. 

To są wspaniałe i niepowtarzalne słuchawki choć jak twierdzi ich właściciel nie pokazały wszystkiego na co je stać. Mnie wbiły w kanapę. Trudno było się rozstać z tym brzmieniem.

Słuchałem już Empyreanów i D8000...i słuchawki Michała dzielnie stawiają im czoła ze wskazaniem na Chacruna. Tutaj też ukłony dla @michauczok za mistrzowsko wykonaną pracę. Mało jest tak pięknych słuchawek. 

    Wiem, że te słuchawki mają być na AVS wraz z dedykowanym do nich torem - i to może być proszę szanownych Koleżanek i Kolegów tegoroczna gwiazda AVS 2019.

 

 

Pzdr.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Name44 napisał:

To są wspaniałe i niepowtarzalne słuchawki choć jak twierdzi ich właściciel nie pokazały wszystkiego na co je stać

Słuchałem już Empyreanów i D8000...i słuchawki Michała dzielnie stawiają im czoła ze wskazaniem na Chacruna.

 

Ciekawe jak by wypadły w porównaniu do Meze czy D8000 zestawionych z możliwie najlepszym do nich torem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem że bardzo odważne stwierdzenia jakoby były lepsze od Meze i Finali.
Nawet jeśli nie będą lepsze ale równie dobre to jest to i tak duży sukces 1-2 ludzi + ew osoby które odsłuchały prototyp i coś dodały od siebie.

Mnie tylko dziwi proste ułożenie gniazd a nie pod ukosem. Czy to audeze czy BD to jednak miły akcent dla wygody użytkownika.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności