Skocz do zawartości
  • 0

Jakie doki do iBasso DX160


Markonelli

Pytanie

Posiadam Flares Pro i niby jest bardzo fajnie, ale:

- brakuje trochę subbasu,

- czasem pojawiają się sybilanty, których nie lubię, ale ogólnie lubię dźwięczną, wyraźną górę

- trochę wąska scena

- denerwuje mnie cieniutki i "klejący się" przewód

 

Moi teoretyczni faworyci (budżet - nieprzekraczalne 2k):

Dunu 3001 Pro

FIIO FH7

iBasso IT04

a może coś innego?

Generalnie jakby zagrało jak z Philips X2HR, to byłoby to, o co mi chodzi ;) (połączenie z dx160 jest dla mnie genialne)

Czy w moim budżecie uda się znaleźć coś, co przewyższy jakością dźwięku flaresy, a jednocześnie spełni teoretycznie moje wymagania?

Kiedyś miałem Sony XBA-H3 i trochę boję się wieloprzetwornikowych hybryd, bo w tych soniaczach przeszkadzało mi takie jakby odklejenie częstotliwości od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poleciłbym dwa zestawienia z tych "podzespołów":

DX160 + DUNU 3001 Pro - Dunu to bardziej monitorowe słuchawki, które przy totalnie neutralnym źródle mogą wydawać się nudne. Za to są bardzo dobre technicznie, separacja, scena itd. DX160 jest muzykalnym odtwarzaczem z dociążonym dołem, który fajnie uzupełnia 3001 pro. To połączenie będzie bardziej naturalno - neutralne.

 

DX160 + iBasso IT04 + CB13 - IT04 są dokami trochę gorszymi technicznie od dunu ale większej ilości subbasu. Na stockowym kablu jest dobrze ale CB13 podnosi je na wyższy poziom. Nie zmienia sygnatury, ale sprawia że praktycznie każdy element jest lepszy - scena, rozdzielczość, detal. Jeżeli ktoś lubi dobrą podstawę basową to polecam bardzo. Gdyby audionervosa się nie włączyła to zostałby ten komplet u mnie długo. Zestaw trochę powyżej budżetu, ale naprawdę warto. 

 

FH7 nie słyszałem, przyznam szczerze, że omijałem te doki ze względu na problemy z górą - dla mnie musi być gładka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 28.02.2020 o 15:24, mszysz napisał:

FH7 nie słyszałem, przyznam szczerze, że omijałem te doki ze względu na problemy z górą - dla mnie musi być gładka.

 

fh7 można sobie dostroić i tę górę uporządkować. przynajmniej w znacznym stopniu.

z dx220 grają fantastycznie: dół - ich największa zaleta - jest świetny, zejście, tekstura. przy tym na dx220 zero przelewania, wszystko na miejscu.
jenocześnie z finezją i muzykalnie.

w dx160 mam zupełnie inny odbiór FH7, dźwięk się zbił, bas stracił dyscyplinę, mam odczucie przelewania na inne pasma.

no i szukam czegoś, co by tę 160nę utemperowało. takie fh7 na 220, ale na 160 😜

ktoś parował dx160 z andro?

 

Edytowane przez trzcionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, mam dx160 i andromedy. Wg mnie to bardzo dobre połączenie, jeśli nie idealne. Andromedy są dość czułe i szumią z większością sprzętów ale z dx160 jest brak szumu a wszystkie zalety andromed pozostają. Jest przestrzennie, szeroko, przyjemny sub-bas, wysokie tony iskrzą ale nie kują, trochę jakby dx160 był projektowany z myślą o nisko omownych słuchawkach. Myślę że to jedno z lepszych połączeń "budżetowych" (kupując używane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Markonelli napisał:

U mnie stanęło na Dunu 3001 pro (nie zmieniam, nie zamieniam... Jest super).



nie mam niestety gdzie posłuchać dunu. Kraków - mamy? fh7 dam :)
andro na celowniku, dx220 było fenomenalnie, wydaje mi się, ze zagrają dobrze i z dx160.

Edytowane przez trzcionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności