Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Piękna średnica i dobry subbas do 2k - przynajmniej trochę mobilne, zamknięte


zdzichon

Pytanie

Cześć,

 

zachciało mi się apgrejdu h6tek jakiś czas temu, miotam się strasznie i mam już trochę dość. Posłuchałbym muzyki.

 

Słucham głównie w biurze i dojazdach do/z. Używki jak najbardziej.

 

Chciałbym ciepłą, pełną średnicę dobrą podstawę basową z zaznaczonym nisko schodzącym basem  i lekko przydymione wysokie (bardzo wrażliwy na nadmiar się ostatnio zrobiłem - męczą uszy). Muszą być WYGODNE i przynajmniej lekko mobilne dlatego odpadają fostexy i Audioquesty, jednak tutaj wyznaczam sobie granice z czym wyjść na dwór ;)

 

Pzez chwilę sondowałem rynek wireless ale wszystko albo niewygodne, albo dźwiękowo nic specjalnego.

 

Miałem/słuchałem

- Listeny - koszmarnie niewygodne, chociaż grają pięknie

- h6 (w sumie byłem zadowolony - zawsze mogę wrócić),

- D7200 - blisko, ale komfort tragiczny, th610 (za dużo wysokich, a szkoda bo w sumie fajne. Tyle że się do biura/na ulicę nie nadają przez słabe tłumienie)

- Oppo Pm3 - prawie TO, mogłyby być trochę mniej klaustrofobiczne, ale jestem to w stanie przeboleć. Niestety są problematyczne przez tą swoją biodegradowalność i to że wyszły z produkcji. Mimo wszystko najlepszy kandydat jak na razie

 

Patrzyłem też w stronę Shure 1540, może to dobry kierunek, jeszcze nie słuchałem.

 

Wszelkie propozycje mile widziane, może przegapiłem coś mniej oczywistego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, Jaworrr napisał:

Final Sonorous III możesz sprawdzić. 

 

A są wygodne? Spotkałem się z opiniami że raczej dramat :) No i na miasto już raczej z bólem.

 

2 minuty temu, Najner napisał:

A nie mówiłeś kiedyś, że moje HE-4XX Ci się podobają? Może chłopaki wymyślą coś w tym stylu, tylko zamkniętego.

 

Bardzo mi się podobały, chociaż basu mogło by być więcej. Za to jego tekstura była wyborna

 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bowersy P7/P7W, niestety też zakończona produkcja.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Karmazynowy napisał:

Bowersy P7/P7W, niestety też zakończona produkcja.

 

Bardzo mi się podobały pod kątem dźwięku, zapomniałem wymienić w poście. Niestety komfort także pozostawiał sporo do życzenia. Strasznie twarde pady no i ciężkie przez cały ten metal. Akurat w przypadku słuchawek wole trochę mniej premium feel a trochę więcej wygody. Plastik i tworzywa naprawdę nie gryzą jak są dobrej jakości.

 

Miałem nadzieję, że te nowe PX7 to będą takie nowe P7W tylko wygodne, ale z doniesień posiadaczy P7, którzy kupili PXy wynika że raczej nie

 

11 minut temu, Najner napisał:

Nie słuchałem, ale może Meze 99 classic? Kolega ma i sobie chwali, a też jest wrażliwy na wyższą średnicę.

 

O, zapomniałem o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MFRD jak tam denony? Jak wygoda przed modami i po?

PM3 to jest to co szukasz, mega fajne lecz od tak mobilnych JA oczekiwał bym trochę więcej energii do grania.
Następnie d5200 większe mniej mobilne wymagające poprawek.

Może jakieś inne planary. Używane aeony?

Z zupełnie innej bańki andromedy maja to co chcesz nawet wygodę niestety kosztem subbasu, coś za coś.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

33 minuty temu, retter napisał:

PM3 to jest to co szukasz, mega fajne lecz od tak mobilnych JA oczekiwał bym trochę więcej energii do grania.

 

dokładnie tak :) Ja bym chciał trochę więcej powietrza, i żeby pałąk się nie rozpadał, ale chyba nie można mieć wszystkiego. Sprawdzę jeszcze te Meze i chyba zapoluję

 

34 minuty temu, retter napisał:

Następnie d5200 większe mniej mobilne wymagające poprawek.

 

Miałem 7200 i th610, chciałbym jednak coś ciut bardziej mobilnego

 

35 minut temu, retter napisał:

Może jakieś inne planary. Używane aeony?

 

Są mega szpetne i olbrzymie , wiem wiem dźwięk, ale Aeony są już dla mnie nie do przeskoczenia wizualnie. Nie wyjdę w tym na miasto ;) Ostatnio nie lubię się mocno wyróżniać

 

36 minut temu, retter napisał:

Z zupełnie innej bańki andromedy maja to co chcesz nawet wygodę niestety kosztem subbasu, coś za coś.

 

Subbas musi być, to moja ulubiona część basu

 

Dzięki za propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, zdzichon napisał:

Muszą być WYGODNE i przynajmniej lekko mobilne dlatego odpadają fostexy i Audioquesty, jednak tutaj wyznaczam sobie granice z czym wyjść na dwór ;)

 

A czemu Audioquesty odpadają? Jeśli chodzi o to, że nieskładane i pałąk nad głową, to Meze mają ten sam problem. Słuchałem ich chwilę i jakoś też nie widzę ich mobilnie. Poza tym ten lekko wylewający się bas...

 

4 godziny temu, zdzichon napisał:

- D7200 - blisko, ale komfort tragiczny, th610 (za dużo wysokich, a szkoda bo w sumie fajne. Tyle że się do biura/na ulicę nie nadają przez słabe tłumienie)

 

 

A co jest nie tak z komfortem denonów?

Też jestem na tropie czegoś takiego, jak ty szukasz, tyle że niekoniecznie mobilnego i mam właśnie dwie pozycje do sprawdzenia: Shure1540 i Final Audio Sonorous III (Audiofanatyk porównuje je do HD650). Te pierwsze teoretycznie najbardziej wygodne jak dla mnie, bo lubię pady szmatkowe, drugim można pady zmienić, bo podobno oryginalne nie bardzo.

 

Niestety w zamkniętych z dobrą średnicą to w tych widełkach wybór wydaje się mocno ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0



@MFRD jak tam denony? Jak wygoda przed modami i po?




Wygoda po chwili zastanowienia jest na tyle dobra, że nie używam modów :)
W ogóle nie wycieka dźwięk, chyba pierwszy raz wśród testowanych przeze mnie klonów fostexów /denonów. Myślę, że dadzą radę jako lekko przenośne. FAD nie dadzą :)
Bardzo fajnie grają, w sumie to właśnie góry mi może lekko brakuje? Chyba jakiejś hybrydy poszukam jeśli je zostawię :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@zdzichon jak widzksz denonow da się używać ale rozumiem spora bezwładność masy robi swoje albo wygoda albo sciśk ;p ile one maja powietrza swobody. To wynik sporej puchy a srednica jest wynikiem także papierowej mebrany tu chyba fostex jednak zastosował co innego i mamy inna tonalność.

Meze daruj sobie to nie subbas a midbas i w sporej ilości nie tam gdzie lubimy. Nie rozumiem tych słuchawek ale okej kwestia gustu mogą się podobać.

 

Mowie całkiem serio fh5 + miedz occ, choć ja wole hybryde.

 

[mention=65008]MFRD[/mention] jak mówiłem trzeba je dobrze ustawić co łatwe nie jest, ale nadal możliwe. Nie wyciekają bo są uszczelnione mówiłem Ci przez co wygrywaja z 7200 jako zamknięte.

 

Sony chyba z5 coś takiego trudne do dostania. Immo sam na to poluje.

 

Pałak PM3 da się ogarnąc nawet customem jeśli się tylko chce, kabel balans i hybryda.

 

Jeszcze jedno jakie zródło? Koniecznie zobacz mojo i zx300 nadrobi ci to braki średnicy.

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, retter napisał:

jak widzksz denonow da się używać ale rozumiem spora bezwładność masy robi swoje albo wygoda albo sciśk 😜 ile one maja powietrza swobody. To wynik sporej puchy a srednica jest wynikiem także papierowej mebrany tu chyba fostex jednak zastosował co innego i mamy inna tonalność.

 

wszystkich się da, ale ja jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o wygodę i nawet jeśli by ze słuchawek dochodziły śpiewy niebiańskich chórów, a pałąk ciśnie mnie w głowę to olewam dany model, bo i tak nie mogę docenić wysokiego SQ. Obecnie mam w domu th610, które też do najlżejszych nie należą i docisk luźny więc ciężar rozkłada się na głowie, a można w nich siedzieć  godzinami, więc da się tylko denonowi nie wyszło bo postawił na bajeranckie  obszycia zamiast sprawdzić ergonomię.

 

Muszę jeszcze raz posłuchać tych 5200, skoro tak chwalisz. Miałem je chwilę na głowie w salonie Denona, ale wydawały mi się pod KAŻDYM względem gorsze od d7200. Jakieś takie bez życia i suche. Sceny przesadnie dużej fanem akurat nie jestem. Tyle, że chyba jednak za duże dla mnie na ulicę, a szukam czegoś uniwersalnego nawet kosztem SQ

 

3 godziny temu, retter napisał:

Meze daruj sobie to nie subbas a midbas i w sporej ilości nie tam gdzie lubimy. Nie rozumiem tych słuchawek ale okej kwestia gustu mogą się podobać.

 

MIdbas też lubię byle subbas był obecny. Słuchawki muszą mruczeć i wibrować. Recenzja Fatso była bardzo zachęcająca, parę innych także.

 

Co do źródła to chciałby żeby grały z czegoś małego. Na Mojo na razie nie mam kasy, wolę lwią część budżetu władować w słuchawki i pędzić je czymś małym jak Radsone, które gra idealnie moją sygnaturą i w przyszłości kupić coś innego.

 

5 godzin temu, euter napisał:

Podobno jak dorobi się im kabel zbalansowany to się pojawią nieco więcej przestrzeni. Dużo dobrego słyszałem też o srebrnym kablu od Lavricables do nich. 

 

Sprawdzałem ostatnio PM3 i th610 na różnych kablach, dla mnie różnica między kablami jest praktycznie pomijalna. Coś tam słyszę, ale to są jakieś detale, charakteru słuchawek to nie zmienia. Na balansie różnicę już słyszałem, ale też słuchawki dostawały dwa razy więcej mocy, więc to może być sprawca.

 

4 godziny temu, Rotgut napisał:

A czemu Audioquesty odpadają? Jeśli chodzi o to, że nieskładane i pałąk nad głową, to Meze mają ten sam problem. Słuchałem ich chwilę i jakoś też nie widzę ich mobilnie. Poza tym ten lekko wylewający się bas...

 

Nie no system jest niby taki sam, ale porównaj nawet na zdjęciach z netu. W Meze ten pałąk wystaje może grubość palca nad głowę i jakoś to wygląda, w hołkach można by gacie powiesić żeby wyschły :)

 

4 godziny temu, Rotgut napisał:

A co jest nie tak z komfortem denonów?

 

Jak dla mnie najgorsze co może być, hotspot na czubku głowy od źle wyprofilowanego pałąka. Część ludzi nie ma z tym problemu, u mnie powoduje wręcz migreny. Doginanie tez w moim przypadku nie pomogło, a że mam spory łeb to i dodatkowy padding słabo widzę

 

Edytowane przez zdzichon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grają wtedy tak jak H6, czy lepiej?

 

Tak czy siak, już po ptokach. Pojawiła się fajna oferta na PM3 w pobliżu i stwierdziłem że to znak ;) Kupię sobie jeszcze zapasowe pady i ten pokrowiec na pałąk i dam producentom 3 lata na zrobienie czegoś lepszego portable.

 

Jeszcze do zorientowanych, z czym wam najlepiej Oppo zagrały? Jak dużo mocy potrzeba żeby wycisnąć z nich wszystkie soki? Ktoś ma może porównanie z tym firmowym HA-2 a powiedzmy Radsone, albo telefonami LG z serii V/G? Rozwiązania mobilne mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Grają wtedy tak jak H6, czy lepiej?
 
Tak czy siak, już po ptokach. Pojawiła się fajna oferta na PM3 w pobliżu i stwierdziłem że to znak Kupię sobie jeszcze zapasowe pady i ten pokrowiec na pałąk i dam producentom 3 lata na zrobienie czegoś lepszego portable.
 
Jeszcze do zorientowanych, z czym wam najlepiej Oppo zagrały? Jak dużo mocy potrzeba żeby wycisnąć z nich wszystkie soki? Ktoś ma może porównanie z tym firmowym HA-2 a powiedzmy Radsone, albo telefonami LG z serii V/G? Rozwiązania mobilne mnie interesują.
Gdzie ta oferta na pm3?

pisane mobilnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 30.10.2019 o 13:45, zdzichon napisał:

 

Jeszcze do zorientowanych, z czym wam najlepiej Oppo zagrały? Jak dużo mocy potrzeba żeby wycisnąć z nich wszystkie soki? Ktoś ma może porównanie z tym firmowym HA-2 a powiedzmy Radsone, albo telefonami LG z serii V/G? Rozwiązania mobilne mnie interesują.

AK300 - fajnie

AK300/AK380 AMP - bardzo dobrze !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i-sony-mdr-1r.jpgWitam .

Może warto posłuchać MDR R1 ? Pewne założenia autora tematu te słuchawki speŁniają .

Są wygodne ,nawet mega wygodne jak dla mnie .Super miękkie ,delikatne pady . Nadają sie i do domu i na wyjście .

Co do brzmienia ,tu nie są jakieś super w basie ale dają rade .

Co do wysokich tonów są subtelne ,nie ranią ucha .

A inna ich cecha to fajnie budowana scena ,czyli stereofonia .

Nie atakują człowieka z boku .Tworzą fajną scene muzyki przed słuchaczem .Ja np. nie znosze

tak zwanego grania do głowy ,inaczej zbyt szerokiej sceny w słuchawkach . Lubie jak scena jest lekko przedemną tak jak byłbym na koncercie .I te Soniaki tak grają .Mają pochylone przetworniki .

One pod wzgledem odwzorowania brzmienia nie są super jakieś ,to nie planary . Ale też dają rade .Na pewno nie mają jakiś uwypukleń w paśmie z którymi przykro słucha sie muzyki i nieda sie tego skorygować eqalizerem. Grają równo.

Może warto posłuchać tych MDR R1 albo ich nowszych wersji ?

PS do MDR R1 .

jest ciekawe zjawisko .Albo te słuchawki nie pasują użytkownikowi albo Użytkownik bardziej docenia ten model wraz z czasem .

=====================================================

================================

ufff...udało mi siem naprawić swoje słuchawki Sony mdr r1 .

Kiedyś rekablując je nie zadbaem o czystość na stole i magnes prawego przetwornika zassał jakies opiłki .Objaw był taki że brzeczalo przy glośniejszym basie .

Właśnie udało sie przedmuchanie spręzonym powietrzem .Objawy ocierania ustąpiły .Jestem szcześliwy .Miałem już zamiar kupienia

Nowych słuchawek tego modelu .

A Na naprawe zebrało mi sie ponieważ tu pisałem .:) Jest super :).

-----------------------

Gdyby kogoś zaintrygowało poco rekablowałem te słuchawki .Nie aby ładniej grały :)

rekablowałem pod wzmacniacz zbalansowany ,czyli potrzebowałem 4 wyprowadzen .

Teraz wrócilem do 3 przewodów ponieważ slucham na tych słuchawkach podpiętych pod Fiio.

Edytowane przez Faramir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności