Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów!

Drukarki 3D stwarzają ciekawą możliwość prototypowania i małoseryjnej produkcji, dorobienia części do napraw.

Chciałem sobie kiedyś sprawić otwartą konstrukcję i spodobały mi się Grado.

Popełniłem swój pierwszy model z tworzywa ABS wzorując się na modelach Reference Series oparte o 40mm przetworniki Monacor SP-39.

Za dawcę pałąka z drucianymi gimbalami posłużyły tanie Esperanza EH148 sensation. Do tego znany i lubiany kabel Canare Starquad L-4e5c

Ponadto gąbki L-Cushion 

Maskownice przetworników pochodzą z demontażu jakichś Behringerów z upalonymi cewkami.

Poniżej parę slajdówz powstawania

Screenshot_20190920-174251.png

IMG_20191014_202358844.jpg

• Like 8
  • Thanks 1

Dysza była 0.6mm,  a co do wypełnienia i reszty parametrów to głowy nie dam.
Może majstra zapytam na dniach , któremu zleciłem druk.

Ogółem warto było spróbować, jest fun ze słuchania

• 5 months later...
48 minut temu, marco-polo napisał:

Widziałem maszynkę 3D ale to trochę kosztorys mnie przerasta około 10 000zł

Teraz drukarkę za 600zl można kupić. Zabawy co nie miara. Dużo ludzi teraz umie drukować więc jak się u kogoś podszkolisz to szybko złapiesz co i jak.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By argian
      Szanowni 

Mam taki szalony pomysł żeby do mojego ulubionego wzmacniacza dodać silniczek i sterowanie na pilota żeby sobie kręcić pokrętełkiem z kanapy.
      Nie chcę wybebeszać samego wzmaka czy wymieniać całego potencjometra. 
      Spotkaliście się z takim zewnętrznym zestawem?
      (Silnik, zasilanie, pilot, taśma)

• By bb3
      Dzień dobry.
      Jest tu dużo mądrych osób, które mają doświadczenia z różnymi słuchawkami.
      Szukam słuchawek z w miarę liniową charakterystyką do 200zł? Będę pracował na nich z dźwiękiem. Czy Akg k240 studio za 250 zł to jedyny słuszny wybór z tych tańszych? Może jest coś tańszego? Przeszukałem internet ale ciężko mi było znaleźć coś konkretnego.
    • By Setmag
      Otwarte słuchawki na długie zimowe wieczory do 600zł.
      Na Aliexpres sporo jest ładnych obudów słuchawek na przetworniki 40, 50 i 52mm za ok. 300 pln. Przykład załączyłem na dole.
      Sprawdzone w otwartych konstrukcjach kilka lat temu były takie przetworniki http://www.loudspeakerdatabase.com/Peerless/HPD-50N25PR00-32
      Czy jest coś ciekawszego? Myślałem o max 300 zł za parę.
      Nie mam doświadczenia w DIY słuchawkowym i jeśli za 600 zł dostanę wyraźnie lepsze i bezpieczne słuchawki to chyba gra w DIY nie warta świeczki.

Chciałbym uzyskać łagodne brzmenie i nasyconego na średnicy na długie odsłuchy w zaciszu domowym.
      Źródła mam od mocnej stacjonarki i dapa do małego BTR3K.

Z góry dziękuję za sugestie.

• By muf18
      Witam.

Chciałbym się Was spytać co sądzicie o tych słuchawkach. Szukam bezprzewodowych do 700 zł, i te dwa modele mi się rzuciły w oczy. Oba są raczej polecane z tego co widziałem.
      Oczekuje podobnej charakterystki do Superluxów HD668B i HD681B, z większą detalicznością, bardziej mi odpowiada jasne granie.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy