Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowy zestaw mobilny najwyższej jakości


Slaviola

Pytanie

Witojcie ponownie.

 

Już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna słuchawek bezprzewodowych, jak najbardziej mobilnych, jak najwyższej jakości.

 

Nic na razie do mnie nie przemawia.

Te wszystkie Sony, airpodsy czy nawet Senki wirelles mi nie podchodzą.

 

Chciałbym uzyskać jakość choćby w 1/3 jak np. Hifiman Edition Xv2 ( :D).

 

Przyszedł do głowy mi pomysł, żeby zakupić słuchawki np. Fiio FH7 i do tego adapter bluetooth Fiio RC-BT.

 

Wiem, wiem... ten adapter nie gra nadzwyczajnie, jedna zbiera dość dobre recki, a plusem jest na pewno to iż gra w trybie zbalansowanym. Bateria też trzyma nie najgorzej (7-8 godzin), a nie wątpliwym plusem jest to, że pozbywamy się dodatkowego kabla (Jacka) a słuchawki podpinamy prosto pod złącze MMCX.

 

Wiem że ten adapter nie wykorzysta w pełni możliwości FH7, jednak w zestawie jest tyle wkładów że słuchawki można dostosować brzmieniowo do niemal każdego dapa/daca.

 

Co o tym myślicie?

No chyba że macie jakieś inne propozycje, to chętnie wysłucham :).

 

Aha... budżet w sumie nieograniczony.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Sławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiesz... ja bardziej będę używać go z Iphona X, więc dla mnie bardziej jest istotna obsługa AAC, chodź na przyszłość dobrze mieć AptxHD gdybym zmienił telefon na androida.

 

Najbardziej przemawia do mnie ten RC-BT, bo jest to rozwiązanie mega wygodne. Pytanie brzmi: czy takie ustrojstwo wykorzysta choćby w 50% możliwości takiego FH7?

 

Jak ten kabelek marki TRN się dokładnie zwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


https://s.click.aliexpress.com/e/B4kU3PjTN

 

Sorry nie TRN tylko KZ. Trzeba szukać z MMCX oczywiście. Na AliExpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A BTR3 na emag.pl dostaniesz za 269 pln to cena jak na ali bez obaw o dowalenie Vat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Jaro54 napisał:

A BTR3 na emag.pl dostaniesz za 269 pln to cena jak na ali bez obaw o dowalenie Vat

Pewnie można też pogadać o zniżkę w mp3store. No ale tu jest bez gadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kod to TECHNIKA7

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używam ES100 + FH5 i jest na prawdę bardzo dobrze.

Miałem BTR3 - było gorzej. 

Jak muszę gadać to zazwyczaj używam kabelka TRN ale tego w sumie nie polecam specjalnie. Mikrofon słaby więc ludzie mi czasem narzekają że mnie nie słychać, a dźwięk - w sensie grania, słabszy od ES100. 

Radsone ES100 rządzi bo jak zapodasz na nim FH7 po dobrym kabelku balanced to się mocno zdziwisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra.

 

Zakupiłem sobie FH7, którego zakupu na pewno żałować nie będę. 

Zakupiłem również RC-BT i przetestuję jak to będzie grać.

Gdybym faktycznie z tego adaptera nie był bym zadowolony, wielkiej straty nie będzie.

 

Tak dobre słuchawki zawsze mi się przydadzą, a w razie W poczekam np. na Fiio BTR5 albo zakupie E100 i będę wtedy na pewno bardziej usatysfakcjonowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przed weekendem dotarły do mnie FH7, wczoraj ten RC-BT.

 

Same słuchawki grają świetnie, jak na moje pierwsze doki (wysokiej klasy, mam jeszcze Sony XBA-H3, ale to nie ta półka) wręcz fenomenalnie.

 

Właśnie takich słuchawek dokanałowych szukałem.

 

Nawet grają podobnie do HEXów V2, oczywiście scena dźwiękowa to nie tak półka (fh7 to doki, hexy otwarte planary więc to zrozumiałe), jednak sama charakterystyka dźwięku imo podobna. Tego szukałem.

 

Wracając do meritum:

Po podłączeniu z RC-BT i sparowaniu z iphone X, dźwięk wydobywający się ze słuchawek był dokładnie taki na jaki się spodziewałem. Jak na zestaw bluetooth granie jest rewelacyjne, jeśli oceniając bez kategorii no to szału nie robi. Głównie przez to, że leci to jako AAC (pewnie z andka po aptx byłoby ciut lepiej), no i w tym połączeniu FH7 nie grają pełni swoich możliwości. Na pewno ratuje tu sytuację fakt, iż RC-BT gra w trybie zbalansowanym co ratuje całą sytuację.

 

Jestem zadowolony, bo jest mega mobilnie i dobrze jakościowo.

 

Ideałem byłaby jakaś wersja PRO tego RC-BT, z lepszym DACiem, najlepiej podwójnym układem i dalej z trybem zbalansowanym. Do tego APTXHD czy jeszcze lepiej LDAC i byłoby miodzio  :).

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Slaviola napisał:

Przed weekendem dotarły do mnie FH7, wczoraj ten RC-BT.

 

Same słuchawki grają świetnie, jak na moje pierwsze doki (wysokiej klasy, mam jeszcze Sony XBA-H3, ale to nie ta półka) wręcz fenomenalnie.

 

Właśnie takich słuchawek dokanałowych szukałem.

 

Nawet grają podobnie do HEXów V2, oczywiście scena dźwiękowa to nie tak półka (fh7 to doki, hexy otwarte planary więc to zrozumiałe), jednak sama charakterystyka dźwięku imo podobna. Tego szukałem.

 

Wracając do meritum:

Po podłączeniu z RC-BT i sparowaniu z iphone X, dźwięk wydobywający się ze słuchawek był dokładnie taki na jaki się spodziewałem. Jak na zestaw bluetooth granie jest rewelacyjne, jeśli oceniając bez kategorii no to szału nie robi. Głównie przez to, że leci to jako AAC (pewnie z andka po aptx byłoby ciut lepiej), no i w tym połączeniu FH7 nie grają pełni swoich możliwości. Na pewno ratuje tu sytuację fakt, iż RC-BT gra w trybie zbalansowanym co ratuje całą sytuację.

 

Jestem zadowolony, bo jest mega mobilnie i dobrze jakościowo.

 

Ideałem byłaby jakaś wersja PRO tego RC-BT, z lepszym DACiem, najlepiej podwójnym układem i dalej z trybem zbalansowanym. Do tego APTXHD czy jeszcze lepiej LDAC i byłoby miodzio  :).

 

Shanling MW200, ale z Iphone nie użyjesz aptx, ani LDAC:

 

MW200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak tutaj mikrofon?
Ma szukam czegoś lepszego niż kabalek mmcx od trn - dźwięk ale przede wszystkim jakość połączeń telefonicznych. Mikrofon musi być dobry, dobrze zbierać i idealnie jakby było wszystko z anc.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ten Shanling MW200 będzie działać w trybie zbalansowanym (a pewnie tak będzie) to może być ciekawą i zapewne lepszą alternatywą.

 

Pytanie jak będzie z dostępnością, bo z tego co czytałem dostępność jakoś późną jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Niezły pomysł. Kabel RC-BT od Fiio jest krótki i wygodny. Co prawda ma tylko aptX. Można spróbować kupić kabelek z aptX HD (chyba od TRN). Tylko jest dłuższy.

 

Drugą opcją jest Fiio BTR3 (ma nawet kodek LDAC) lub Radsone ES100. Albo przyszły Fiio BTR5 z WY balans.

Do tego sprokurować krótki kabel do Fiio FH7 z wtykiem jack tak aby można go było połączyć doki z BTR3. FH7 mają wymienne kable, można kupić u nas lub na AliEx kabel i obciąć, dodać wtyk 3.5 mm. Kabel skrócony nie będzie się plątał. Zakładam że Fiio będzie przyczepiony do kołnierza tshirta lub w kieszeni kurtki na piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności