Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Lcd-2f(fazor)


Kuba93

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

 

Aktualnie posiadam HD650 zasilane Aim Sc808(opa 3x burson v5i) gra to naprawdę ładnie ale udało mi się odłożyć trochę gotówki i czytając różne recenzje natrafiłem na słuchawki 

Audeze LCD-2F (fazor) które rzekomo są właśnie takim rozwinięciem HD650(lubię ten styl grania ciepły itp) 

Pytanie tylko czy Aim sc808 będzie z nimi dawał radę? Tzn czytałem że ta karta zaskakuje i potrafi graf lepiej niż niektóre integry za 4 tysiące złotych oO itd co by się zgadzało patrząc na to jak ładnie grają moje hd650. 

Nie ukrywam że w przyszłości na pewno dokupie jeszcze jakiś wzmacniacz żeby go połączyć z Aim. 

 

Teraz pytanie czy na te chwile kupno lcd-2 w wersji fazor(podobno trochę jaśniejsze granie

Myślałem też nad lcd_x lecz to wyglad dwójek za mną przemawia ładne drewniane wykończenia itp) będzie dobrym kierunkiem i zapewni mi skok jakościowy względem hd650? 

 

Czy Aim da sobie z nimi radę i będzie to naprawdę ładnie grać że wyczuje różnice :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

Edytowane przez Kuba93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja to bym na Twoim miejscu dokupił inny kabel niż fabryczny do HD650, a jak zostanie budżet, to wzmacniacz słuchawkowy, może nawet z wyjściem symetrycznym. LCD-2 znam dość dobrze i to od pierwszych generacji. Ja osobiście nie dorzuciłbym tyle kasy za taki progres wiedząc, na ile można pomóc HD650 i ich krewniakom, a odnoszę się do takich LCD-2 z lepszym kablem i padami hybrydowymi Dekoni, bo jedno i drugie im pomaga. Przy czym wymiana kabla nie jest koniecznością jak dostajesz ten nowy czarny warkoczyk, ale ta tasiemka dołączana dawniej do LCD-2 to kicha. Jeden mój znajomy ma LCD-2F i on nie miał ochoty ich słuchać dopóki lepszego kabla nie dokupił. Tak więc raczej się nie skończą inwestycje na samych słuchawkach. Z hybrydami jest idealnie, natomiast Audeze daje skórki lub welury i to jest za każdym razem przegięcie w którąś stronę - zduszenia sceny albo jasności.

Jeden mój klient ostatnio dokupił do HD650 alternatywny kabel i jest "w 7 niebie" - cytat z SMSa. Nie on pierwszy zresztą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okolo 5 tys mozesz kupić uzywane na gwarancji lcd-3, AIM to świetna karta ,ale na pewno więcej Ci da wymiana słuchawek ,niż zmiana dac/Amp. Słuchawki to 70-60 %,dac Amp, zasilanie , kable itp reszta. Największy zysk daje zmiana słuchawek . HD 650 dobre słuchawki,ale więcej zyskasz kupując nowe ,niż lądują kasę w kable itp...

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam wolę posłuchać DT880 ze zmienionym kablem na symetryczny i innymi padami z porządnej stacjonarki niż LCD-2 z jakiegoś budżetowego rozwiązania. Beyery T1 v1 zmodowane, z innymi padami i po balansie grają mi na poziomie nieosiągalnym dla LCD-2, a koszt całości biorąc pod uwagę cenę używanych Beyerdynamiców to połowa nowych LCD-2. Zresztą jedne i drugie z wyjścia symetrycznego grają w innej lidze niż po jacku, więc będę się upierał, że pakowanie całej kasy w słuchawki, żeby słuchać z integry, jest nieoptymalne. Jak się ma porządną bazę w postaci źródła i wzmocnienia, to potem się już żongluje tylko słuchawkami, a jest to towar łatwo zbywalny. Nota bene, nawet takie HiFiMan HE400i z ziemniaka grają nędznie, a za porządne wzmocnienie odwdzięczą się chociażby znacznie lepszym basem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, majkel napisał:

Ja to bym na Twoim miejscu dokupił inny kabel niż fabryczny do HD650, a jak zostanie budżet, to wzmacniacz słuchawkowy, może nawet z wyjściem symetrycznym. LCD-2 znam dość dobrze i to od pierwszych generacji. Ja osobiście nie dorzuciłbym tyle kasy za taki progres wiedząc, na ile można pomóc HD650 i ich krewniakom, a odnoszę się do takich LCD-2 z lepszym kablem i padami hybrydowymi Dekoni, bo jedno i drugie im pomaga. Przy czym wymiana kabla nie jest koniecznością jak dostajesz ten nowy czarny warkoczyk, ale ta tasiemka dołączana dawniej do LCD-2 to kicha. Jeden mój znajomy ma LCD-2F i on nie miał ochoty ich słuchać dopóki lepszego kabla nie dokupił. Tak więc raczej się nie skończą inwestycje na samych słuchawkach. Z hybrydami jest idealnie, natomiast Audeze daje skórki lub welury i to jest za każdym razem przegięcie w którąś stronę - zduszenia sceny albo jasności.

Jeden mój klient ostatnio dokupił do HD650 alternatywny kabel i jest "w 7 niebie" - cytat z SMSa. Nie on pierwszy zresztą. 

Witam 

Kabel mam od firmy Audeos robiony na zamówienie specjalnie dla hd650 dokładnie ten 

https://audeos.pl/hd650deluxe

Co do wzmacniacza owszem także myślałem o takiej opcji ale wtedy karta musiała by być z nim połączona przez RCA a jak wiadomo na aimie kostka na buforze rca jest kiepska LM4562NA na dodatek niewymienna chyba żeby bawić się w lutowanie itp ale to nie mój świat 😅

Dlatego nie wiem czy podłączenie jakiegoś konkretnego wzmacniacza pod tą kartę będzie dobrym rozwiązaniem chyba że masz tutaj jakieś konkretne sprawdzone zestawy w głowie?

 

26 minut temu, radzik55 napisał:

Okolo 5 tys mozesz kupić uzywane na gwarancji lcd-3, AIM to świetna karta ,ale na pewno więcej Ci da wymiana słuchawek ,niż zmiana dac/Amp. Słuchawki to 70-60 %,dac Amp, zasilanie , kable itp reszta. Największy zysk daje zmiana słuchawek . HD 650 dobre słuchawki,ale więcej zyskasz kupując nowe ,niż lądują kasę w kable itp...

 

Właśnie w tym leży problem co na chwilę obecną będzie dla mnie lepszym zyskiem bo kwota 5 tysięcy jest duża nie ukrywajmy i lepiej wydać ja na coś naprawdę dobrego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AIM to bardzo dobra karta z opami daje radę ..używałem parę lat ,potem dokupiłem V6 i nie potrzebnie sprzedałem . Masz dużo opcji , jeżeli nie masz nic przeciwko sprzętu uważnego ,to np. burson playmate + lcd-2 używane ( najlepiej na gwarancji) i masz już świetny zestaw. Jak masz możliwość podjedź gdzieś i posłuchaj bo tak jak pisał kolega wyżej , faktycznie hd650 mogą Ci się bardziej podobać niż np lcd-2... Sam bym polecił polować np na lcd3 ,ostatnio byly na sprzedaż za 5 tys w świętym stanie i z gwarancją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Kuba93 napisał:

Co do wzmacniacza owszem także myślałem o takiej opcji ale wtedy karta musiała by być z nim połączona przez RCA a jak wiadomo na aimie kostka na buforze rca jest kiepska LM4562NA na dodatek niewymienna chyba żeby bawić się w lutowanie itp ale to nie mój świat 😅

Dlatego nie wiem czy podłączenie jakiegoś konkretnego wzmacniacza pod tą kartę będzie dobrym rozwiązaniem chyba że masz tutaj jakieś konkretne sprawdzone zestawy w głowie?

Nie wiem jak ta karta gra, ale ta kostka ogólnie szału nie robi. Lubi zlewać dźwięki poprzez dziwnie dopaloną średnicę, co w sumie potrafi być męczące przynajmniej dla mnie. Wzmacniacz mogę jakiś zaproponować na zasadzie ogólnej, który da się rozwinąć zarówno źródłu jak i słuchawkom. Rozwiązań "celowanych" raczej nie ma na rynku. kwestia doboru i zgrania, tudzież słuchania głosu klienta i uwzględnienia jego życzeń przy składaniu urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Kuba93 napisał:

LM4562NA na dodatek niewymienna chyba żeby bawić się w lutowanie itp ale to nie mój świat 😅

Wymiana na stolik u fachowca to pewnie koszt 20 zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, majkel napisał:

Nie wiem jak ta karta gra, ale ta kostka ogólnie szału nie robi. Lubi zlewać dźwięki poprzez dziwnie dopaloną średnicę, co w sumie potrafi być męczące przynajmniej dla mnie. Wzmacniacz mogę jakiś zaproponować na zasadzie ogólnej, który da się rozwinąć zarówno źródłu jak i słuchawkom. Rozwiązań "celowanych" raczej nie ma na rynku. kwestia doboru i zgrania, tudzież słuchania głosu klienta i uwzględnienia jego życzeń przy składaniu urządzenia. 

 

Nie ukrywam że z chęcią posłucham propozycji wzmacniaczy 😀

Takim mini marzeniem był zawsze wzmacniacz lampowy podobno ładnie grają z hd650 właśnie. 

 

49 minut temu, radzik55 napisał:

AIM to bardzo dobra karta z opami daje radę ..używałem parę lat ,potem dokupiłem V6 i nie potrzebnie sprzedałem . Masz dużo opcji , jeżeli nie masz nic przeciwko sprzętu uważnego ,to np. burson playmate + lcd-2 używane ( najlepiej na gwarancji) i masz już świetny zestaw. Jak masz możliwość podjedź gdzieś i posłuchaj bo tak jak pisał kolega wyżej , faktycznie hd650 mogą Ci się bardziej podobać niż np lcd-2... Sam bym polecił polować np na lcd3 ,ostatnio byly na sprzedaż za 5 tys w świętym stanie i z gwarancją .

 

Myślałem także nad takim rozwiązaniem jak doinwestowanie w aima na zasadzie 3x v6 bursona classic np lecz koszt takich 3 kostek to tysiąc złotych oO 2x tyle ile dałem za 3x v5i przy których mogę dodatkowo zamontować tą osłonke na karcie itp 

W dużej wersji v6 już tego zrobic nie da rady i pytanie czy karta nie będzie wtedy zbierać jakiś zakłóceń z kompa. 

No i czy skok jakościowy będzie zauważalny. 

Edytowane przez Kuba93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

V5i to dobre opamy i nie opłaca się inwestować w V6 w takim układzie :)

Moim zdaniem  najwięcej zyskasz zmieniając sluchawki ( najlepiej używane na gwarancji , tylko koniecznie wcześniej odsłuchaj ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, radzik55 napisał:

V5i to dobre opamy i nie opłaca się inwestować w V6 w takim układzie :)

Moim zdaniem  najwięcej zyskasz zmieniając sluchawki ( najlepiej używane na gwarancji , tylko koniecznie wcześniej odsłuchaj ).

 

Czytam właśnie recenzje różne na internecie i np na audiofantyk opisywane jest ze takie

LCD-2 zagrały na aimie prostu z dziurki wręcz pięknie więc coś w tej karcie musi być 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, radzik55 napisał:

V5i to dobre opamy i nie opłaca się inwestować w V6 w takim układzie :)

Moim zdaniem  najwięcej zyskasz zmieniając sluchawki ( najlepiej używane na gwarancji , tylko koniecznie wcześniej odsłuchaj ).

 

Używanych nie lubię 😕 w za nowe lcd 3 nie dam w życiu 8 tysięcy to już naprawdę bardzo dużo za jedną rzecz. 

Trochę poczytałem i parę recenzji mówi że słuchawki które chciałem właśnie kupić więc LCD-2F bardzo ładnie grają z przysłowiowej

" dziurki " właśnie z aima więc myślę że pójdę właśnie w tej stronę 

 

Strasznie podoba mi się wersja Rosewood z zamszowymi padami. 

 

Lecz mam jeszcze jedno pytanie dotyczące okablowania mianowicie w hd650 jak zmieniłem przewód na coś znacznie lepszego to poprawiło się brzmienie ponieważ fabryczny był kiepskiej jakości. 

Jak ma się ta sytuacja właśnie w lcd-2f? Przewód też raczej do wymiany? 

Edytowane przez Kuba93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam
Nie chcą zakładać nowego tematu mam podobny problem co kolega a mianowicie posiadam PowerColor HDX(to to samo co AIM) z opami 3x v5i  oraz drugi zestaw aktualnie nie używany 2x LME49720 oraz 1xmuses 8820 i także stoję pod znakiem zapytania czy dokupić do tego wzmacniacz
https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/pathos-aurium.html
Podobno bardzo dobry i świetnie zgrywający sie z słuchawkami jakie posiadam czyli także HD650 czy może też iść w stronę zmiany słuchawek?
Widać zdania na ten temat są podzielone a nie mam możliwość odsłuchu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, MarcinK88 napisał:

Witam
Nie chcą zakładać nowego tematu mam podobny problem co kolega a mianowicie posiadam PowerColor HDX(to to samo co AIM) z opami 3x v5i  oraz drugi zestaw aktualnie nie używany 2x LME49720 oraz 1xmuses 8820 i także stoję pod znakiem zapytania czy dokupić do tego wzmacniacz
https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/pathos-aurium.html
Podobno bardzo dobry i świetnie zgrywający sie z słuchawkami jakie posiadam czyli także HD650 czy może też iść w stronę zmiany słuchawek?
Widać zdania na ten temat są podzielone a nie mam możliwość odsłuchu ;/

Do HD650 ważne, żeby grał jakościowo dobrze. Większość znanych mi posiadaczy pędzi je półprzewodnikami, tylko że sobie kable do nich powymieniali, bo warto.

Odnośnie drugiego pytania - ostatnie relacje masz tutaj albo tutaj.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie :D

 

Więc tak dzisiaj przyszły moje LCD 2F wersja Rosewood z zamszowymi padami 

 

Jakie one są piękne naprawdę na żywo wyglądają jeszcze ładniej niż na zdjęciach 

 

Co do brzmienia hmm aktualnie grają lepiej od hd650 a testowałem je dopiero godzinę bo musiałem iść do pracy. 

Zgaduje że jak zostaną wygrzane itp zaczną grać jeszcze lepiej 😀 

 

Wracając do pytania jakie chciałem zadać a mianowicie kabel trafił mi się niestety ten gorszy tasiemka 😕 i już sama jakość wykonania mówi mi że może się bardzo szybko zepsuć 

Dlatego pytanie gdzie kupić kabel który poprawi brzmienie jak i będzie bardziej wytrzymały. 

 

Sprawa druga jeśli chciałbym dokupić do tych słuchawek osoby wzmacniacz podpięty pod aima sc808 to szukać podobnych co do hd650 czy może jeszcze co innego? Lampy? 

 

 

Budżet po zakupie słuchawek zmalał ale myślę że w grudniu będę mógł przeznaczyć jakieś 2500 na wzmak bądź narazie sama wymiana kabla bo zgaduje że jego koszta będą też gdzieś w okolicy 700zl. 

 

 

 

 

Edytowane przez Kuba93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.10.2019 o 10:04, majkel napisał:

Ja tam wolę posłuchać DT880 ze zmienionym kablem na symetryczny i innymi padami z porządnej stacjonarki niż LCD-2 z jakiegoś budżetowego rozwiązania. Beyery T1 v1 zmodowane, z innymi padami i po balansie grają mi na poziomie nieosiągalnym dla LCD-2, a koszt całości biorąc pod uwagę cenę używanych Beyerdynamiców to połowa nowych LCD-2. Zresztą jedne i drugie z wyjścia symetrycznego grają w innej lidze niż po jacku, więc będę się upierał, że pakowanie całej kasy w słuchawki, żeby słuchać z integry, jest nieoptymalne. Jak się ma porządną bazę w postaci źródła i wzmocnienia, to potem się już żongluje tylko słuchawkami, a jest to towar łatwo zbywalny. Nota bene, nawet takie HiFiMan HE400i z ziemniaka grają nędznie, a za porządne wzmocnienie odwdzięczą się chociażby znacznie lepszym basem. 

Używane Beyery T1 v1 praktycznie da nie do zdobycia, jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od czasu tamtej wypowiedzi minął rok, na tyle intensywny, że nieco skorygowałem poglądy. :) Szczególnie w temacie balansu, od kiedy wystrugałem trzecią wersję Headonica. Słuchałem właśnie dużo z jacka ostatnio moje T1 v1 modzone i nie czuję ubytku względem balansu. Można spokojnie z graniem niesymetrycznym żyć. ;) Przynajmniej na tych słuchawkach, Inna sprawa, że wersja modów jest nowsza, może ona mniej "wymaga" balansu? :unsure:

W temacie dostępności, jeszcze parę miesięcy temu potrafiło być po parę sztuk na raz na zatoce. Alternatywy? To zależy od budżetu. Nieco drożej i używka to np. HD800, tylko kabel w nich do wymiany. No i z synergią trudniej. Wersja "łatwa" to HD800s. Dźwięk ma wchodzić jak bułka z masłem, i podobnie jest złożony w smaku i aromacie. Synergia - chyba ze wszystkim, co je uciągnie. Z droższych i nowszych rzeczy nie jestem mocno zorientowany.

Jeszcze jest taka alternatywa jak zmodzone T90, ale to jest alternatywa dla T1, bo do LCD-2 ich dźwięk ma się umiarkowanie. Tu jest szybkość, dokładność i sięganie po najcieńsze pędzle. Dobra alternatywa dla LCD-2 to też może być Fostex TH900 albo Denon AH-D7000, taka bardziej atletyczna niż niemieckie wynalazki, tudzież muzykalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, majkel napisał:

Od czasu tamtej wypowiedzi minął rok, na tyle intensywny, że nieco skorygowałem poglądy. :) Szczególnie w temacie balansu, od kiedy wystrugałem trzecią wersję Headonica. Słuchałem właśnie dużo z jacka ostatnio moje T1 v1 modzone i nie czuję ubytku względem balansu. Można spokojnie z graniem niesymetrycznym żyć. ;) Przynajmniej na tych słuchawkach, Inna sprawa, że wersja modów jest nowsza, może ona mniej "wymaga" balansu? :unsure:

W temacie dostępności, jeszcze parę miesięcy temu potrafiło być po parę sztuk na raz na zatoce. Alternatywy? To zależy od budżetu. Nieco drożej i używka to np. HD800, tylko kabel w nich do wymiany. No i z synergią trudniej. Wersja "łatwa" to HD800s. Dźwięk ma wchodzić jak bułka z masłem, i podobnie jest złożony w smaku i aromacie. Synergia - chyba ze wszystkim, co je uciągnie. Z droższych i nowszych rzeczy nie jestem mocno zorientowany.

Jeszcze jest taka alternatywa jak zmodzone T90, ale to jest alternatywa dla T1, bo do LCD-2 ich dźwięk ma się umiarkowanie. Tu jest szybkość, dokładność i sięganie po najcieńsze pędzle. Dobra alternatywa dla LCD-2 to też może być Fostex TH900 albo Denon AH-D7000, taka bardziej atletyczna niż niemieckie wynalazki, tudzież muzykalna

A jak Twoim zdaniem grają T1 v2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności