Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso AM05 (seria All Music)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe doki iBasso wkrótce - AM05 (od All Music). 5 armatur Knowlesa, złącze MMCX, SPC kabel ze złączem 2,5 mm i cena na poziomie 300 USD.

AM05_02_grande.jpg

 

Więcej pod linkami:

https://www.theaudiolocheese.com/home/ibasso-am05

https://hifigo.com/blogs/news/ibasso-5-balanced-armature-knowles-earphones-am05-upcoming-hifigo

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, StAc napisał:

Wyglądają trochę jak FA7 od FiiO. Mam nadzieję, że zagrają jeszcze lepiej.

Fajnie, jakby zagrały zedecydowanie lepiej od FA7, które osobiście uważam za przeciętne i gorsze od FH5, ergonomicznie również. ;)

 

Póki co, AM05 wyglądają xtra i cena jest na akceptowalnym poziomie, a dźwiękowo.. to się okaże, choć brak dynamika pewnie

skutkować będzie słabym zejściem. :(

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Jestem pewien, że nie brakowało zejścia, tylko bas był za szybki.

No właśnie brakowało zejścia i wyższy za mocno podbity, za twardy i słaba głębia. Porównywałem łeb w łeb z FH5 i rozciągnięcie basu, zdecydowanie lepsze w FH5. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, neonlight napisał:

No właśnie brakowało zejścia i wyższy za mocno podbity, za twardy i słaba głębia. Porównywałem łeb w łeb z FH5 i rozciągnięcie basu, zdecydowanie lepsze w FH5. ;)

 

FH5 mają bardzo podbity subbas, a im wyżej tym basu jest mniej. Zejście oczywiście też mają bardzo niskie, ale ilościowo jest to w nich wyolbrzymione. Jak weźmiesz inne słuchawki które mają mniej subbasu ale nadal jest on odczuwalny to nie znaczy że mają gorsze zejście tylko po prostu mają mniej subbasu. Jak go nie czuć albo czuć słabo to dopiero wtedy znaczy że zejście jest płytkie. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie za mocno podbity jest midbas w FA7, bo subbasu praktycznie nie słyszałem, za to naparzał punktowo i dudniąco/męcząco, przy okazji włażąc na średnicę. Z kolei w innych armaturach bas albo był za słabo wypełniony, albo ilościowo zdecydowanie było go za mało. Nie słyszałem jeszcze armatur, które grają ciepło, mają dobre zejście i głębię, zazwyczaj jest to analityczne i szybkie brzmienie, którego nie znoszę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego przetwornika armaturowego ciężko wycisnąć pełny zakres dlatego robi się multi armatury i od pewnego czasu hybrydy bo jak masz przeznaczać 4-5 armatur tylko dla basu to już lepiej wstawić dynamika bo taniej. U18tzar mają 8 przetworników tylko dla basu. Co prawda to przykład ekstremalny ale i tak :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Z jednego przetwornika armaturowego ciężko wycisnąć pełny zakres dlatego robi się multi armatury i od pewnego czasu hybrydy bo jak masz przeznaczać 4-5 armatur tylko dla basu to już lepiej wstawić dynamika bo taniej.

 

Nie jestem pewien czy taniej, ale na pewno lepiej :)

Dynamik, mimo wiadomych ograniczeń, ma dla mnie przewagę w dwóch aspektach. Naturalność, której nie jestem w stanie wytłumaczyć i bas, którego żadna armatura, jaką słyszałem do tej pory, nie podrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że armatura i dynamik tak samo jak i plenarne czy elektrostatyczne mają swoje pewne cechy charakterstyczne widoczne mniej lub bardziej. Istotnie najlepszej jakosci bas jaki slyszalem w iemach pochodzi z dynamika ale jest pelno sluchawek dynamicznych z basem miernej jakosci. Rozmemłanych, buczących ale też pustych i kartonowych. W dynamiku tez ciezko o jakas super precyzje. Dobrze rozciagniete wysokie bez bycia ostrymi to ewenement. Po to sa hybrydy ale znowu one maja czasami problem z koherencja gdzie bas sobie a reszta sobie. Jak sa juz naprawde klasowo zgrane to nadal to troche czuc bo jednak sa to delikatnie inne maniery grania. Jakby sie sluchalo tylko dynamika albo tylko armatury to mozna sie przyzwyczaic ale majac je caly czas jednoczesnie troche z tym ciezko.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Loke13 napisał:

 Nie do konca w tym wątku, ale spytam. Ktoś coś słyszał o it07? @bigmaras, @Methuselah ?

 

Już w pierwszej połowie roku pojawiły się o nich informacje (1DD+6BA według zapowiedzi). iBasso od dawna szykuje też model IT03w (i być może IT04w), który ma drewnianą obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Już w pierwszej połowie roku pojawiły się o nich informacje (1DD+6BA według zapowiedzi). iBasso od dawna szykuje też model IT03w (i być może IT04w), który ma drewnianą obudowę.
Nie wiesz nic o planowanej premierze? Takie it04 bym chetnie zakupil. O drewnianych it03 tez cos kiedys pisali ,ze sa lepsze od pierwszej wersji.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności