Skocz do zawartości

Ibasso DX160 Recenzja - Mała sensacja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Spawn napisał:

Prawy róg odtwarzacza, nad pokrętłem mógłby lepiej zabezpieczać ale poza tym jest ekstra. Podoba mi się że niespecjalnie zwiększa grubość odtwarzacza.

 

U mnie ta ramka już parę razy się odgięła przypadkowo. Zastanawiam się czy nie przykleić na jakiejś taśmie dwustronnej. 

 

Odtwarzacz jest nadal fajnie smukły :)

 

... a jak gra z Vegami na Aresie... o panie :D

 

 

Edytowane przez mszysz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc słucham Ibasso dx160 z AKG k550mk3 od 5 tygodni i faktycznie zmienił się dźwięk od wyjęcia z pudełka,albo może jest to jakiś efekt placebo.Na początku było niby poprawnie ,ale czegoś brakowało .Bas nie był dość mocny ,talerze perkusyjne nie miały tego delikatnego syku,a wokale jakieś takie suche bez wyrazu,gitary nie miały tej elektrycznej siły.Teraz to się zmieniło jest tak jak być ma.Jak słucham Queen - "Bohemian Rhapsody" czy "Another One Bites The Dust"  to jest po prostu miód na moje uszy.Wokal angażujący a zarazem delikatny ,bas schodzi nisko i miękko, a talerze i perkusja jest ten piękny syk i mocne uderzenie,gitara w solówce " Bo Rhap " wydaje się płakać od przekazywanych emocji .To jest mój pierwszy dap wcześniej słuchałem na Zte Axon 7 mini  oraz z podpiętym Meizu hifi dac pro i wydawało mi się że jest super ,ale Ibasso dx160 to jednak inna liga.Ale jak zawsze nie ma róży bez kolców wkurza mnie ten dap bo z reguły slucham późnymi wieczorami  i tak mnie wciąga ,że kończę między 2 a 3  rano ,a o 7 trzeba wstac do roboty i jestem niewyspany,ale jestem w stanie z tym żyć.

Szczerze polecam super dźwięk i działanie systemu wygodne i intuicyjne.

Jeszcze raz dzięki Spawn za odnalezienie muzycznej "nirvany".

 

 

 

Edytowane przez sar44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DX160 zastąpił Sr15 Norma w roli DAP (Ibasso kupiłem w ciemno). Sprzęt jest muzykalny i tym samym uważam go za niejako kontynuację grania małego A&K przy czym jednak oferuje bardziej detaliczne granie niż Norma. Moim zdaniem to sprzęt prezentujący się w każdym aspekcie lepiej niż Astell ale kosztujący połowę ceny tego ostatniego. W domu napędza mi EL-8 i TH 610 oraz na gościnnych występach AR-H1. Z każdymi słuchawkami brzmi świetnie! Aż trudno uwierzyć, że tak tani sprzęt potrafi zagrać na takim poziomie!

Edytowane przez ZebLong
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.04.2020 o 21:33, sar44 napisał:

Rozwiązanie jest bardzo proste 

1.najpierw ikona ustawienia 

2.audio settings

3.interface ustaw na PO

4. volume limitation ustaw na100

 

Nie wiem dlaczego ,ale po aktualizacji u mnie się to przestawiło ,może to komuś pomoże.

 

Generalnie w przypadku aktualizacji iBasso podaje kluczowe zmiany ale zdarza się, że przy tym aktualizowane są także elementu systemu android co może mieć wpływ na reset/zmianę niektóych ustawień wcześniej zmienionych. Osobiście wg mnie dobrą praktyką przed jakąkolwiek aktualizacją jest mimo wszystko reset wszystkich ustawień do fabrycznych i cache, najlepiej z android recovery (factory reset/wipe cache partiotion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio niemrawo? a miałeś długą przerwe od dapów? ja sie nad nim zastanawiam właśnie zamiast shanlinga, widziałem same zachwyty +  w połowie neutralne granie co by mi odpowiadało.Ale jak licho piszesz to nie wiem :D większość tych kolorowych pudełek gra muzykalnie, ciepło.Szukam czegoś neutralnego

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deftones9 napisał:

Serio niemrawo? a miałeś długą przerwe od dapów?

Ja nie używam dapów; czasem se posłucham jak mam okazję. Jako kompletne "kombo" zagrało to sporo słabiej niż jako podawacz sygnału dla wzmaków słuchawkowych.

DX220 zapamiętałem duuużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rozwiązania tego niesamowicie poważnego problemu:

1. Z 3.5mm jest znacznie gorzej niż z balansu (też mi nowość) 

2. Możliwe że wszystko zależy z jakimi słuchawkami sprawdzacie (np. na super czułych i nisko-omowych radzi sobie świetnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deftones9 napisał:

Serio niemrawo? a miałeś długą przerwe od dapów? ja sie nad nim zastanawiam właśnie zamiast shanlinga, widziałem same zachwyty +  w połowie neutralne granie co by mi odpowiadało.Ale jak licho piszesz to nie wiem :D większość tych kolorowych pudełek gra muzykalnie, ciepło.Szukam czegoś neutralnego


spróbuj w ustawieniach dźwięku w filtrach cyfrowych zmienić na: "super Slow Roll-off", i daj sobie czas na odsłuch. Sprawdź kilka gatunków itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności