Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso DX160 Recenzja - Mała sensacja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2020 o 23:06, lobuz1 napisał:

Dziękuję za informację. Chyba pójdę w inne brzmienie bo M11 pro ma ten sam moduł wzmacniacza co w moim module fiio am3d (co podobno wpływa na neutralność) i trochę wyższy dac- brzmienie powinno być własnie podobne. Mam ochote zakupić z ciekawości budżetowe HiBy R5. Sam nie wiem- kupiłem Q5s bo chciałem go też stosować do domowego, stacjonarnego audio. Nie chce mi się go wyciągać, chciałem coś mocniejszego, stacjonarnego i zamówiłem Topping A90. Słuchawki Fiio FA9 jak dla mnie to petarda. Tak sobie wymyśliłem, żeby zakupić jakiś dap o innym brzmieniu i używać solo (jak gdzieš wychodze z domu i nie chcę nosić kanapki) i może podłączać też czasami do fiio q5s. 
 

@Akustik

widzę, ze masz ibasso dx160- czy technicznie jest możliwe podłączenie go do Fiio Q5s za pomocą usb otg

Fiio M11 i M7 działa podobno bez problemu:

 

 
w M7:
 


 

Tak, jest to możliwe. Musiałem kupić ibasso dx160 i Hiby R5, aby się o tym przekonać 🤐

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam pytanie odnośnie dx160 używam go od roku, ale tylko SE 3,5 teraz zamówiłem słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b , które posiadają kabel zbalansowany .Nigdy nie używałem  gniazda 4,4 w dx160 .Czy to gniazdo też potrzebuje tkzw. wygrzewania.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sar44 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie dx160 używam go od roku, ale tylko SE 3,5 teraz zamówiłem słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b , które posiadają kabel zbalansowany .Nigdy nie używałem  gniazda 4,4 w dx160 .Czy to gniazdo też potrzebuje tkzw. wygrzewania.

 

Zalezy czy wierzysz/słyszysz róznicę w wygrzewaniu elektroniki. Jeśli tak to 4,4mm równiez trzeba wygrzac bo przy wyjsciu niezbalansowanym 3,5 część wnętrzności odtwarzacza nie jest wykorzystywana i aktywuje się dopiero przy balansie 4,4mm. Śmieszkujący koledzy przestaną śmieszkować jak kiedyś rzeczywiście róznice uslyszą np jak kupią w końcu dobre słuchawki ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sar44 napisał:

Boże co za ****o chodziło mi o to czy "zmienia" się dźwięk. Podobno coś takiego istnieje.

Wsadź sobie suszarkę w zadek i przełączaj raz ciepło raz zimno zahartujeszsię i będzie jeszcze weselej.

Przepraszam wszystko wiedzących.

 

Uniosłeś się jakby ci ktoś auto zarysował celowo. 

Krzywda się stała? 

Małe dziecko, zażartować nie idzie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co za ****o chodziło mi o to czy "zmienia" się dźwięk. Podobno coś takiego istnieje.
Wsadź sobie suszarkę w zadek i przełączaj raz ciepło raz zimno zahartujeszsię i będzie jeszcze weselej.
Przepraszam wszystko wiedzących.
 
Dziękuję za poradę, rozumiem, że zastosowałeś u siebie? Jak widać jednak nie wniosło to pozytywnych efektów, także nie skorzystam z Twojego sposobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, spark13 napisał:

Nie ma powodu do śmiechu.

Przecież Sony stworzyło parę lat temu audiofilską kartę pamięci. 

 

I co o niej mówili, że ładniej bity układa? Nie, powiedzieli że taka karta wytwarza mniejszy szum elektryczny podczas odczytu danych co w zależności od zastosowania może mieć wpływ na sąsiednie elementy. Czy to słychać, nie wiem bo nie testowałem wiec nie wiem czy jest z czego śmieszkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam taka mała ciekawostka.Ostatnio kumpel pochwalił się,że nabył A&K sr25 + Hifiman Sundara,więc była okazja do porównania z moim Dx160 +ATH MSR7B po balansie i jego zestawu po SE 3,5mm.

Słuchaliśmy tych samych nagrań w jakości FLAC 24/96 na obu dapach.

Metallica Black Album , Nirvana Nevermind i Jean Michel Jarre Magnetic Fields.

I ze smutkiem musiał stwierdzić ,że mój dwa razy tańszy zestaw wcale nie ustępuje kroku droższemu,ale jeśli chodzi o wygląd i wykonanie to jego zestaw bije na głowę.

Fakt też jest taki że nasze uszy mają pomiędzy 45-48 lat może dlatego już ciężej usłyszeć jakieś znaczące różnice i niuanse.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę sprawę o tyle podobnie, że drastycznej różnicy w SQ pomiędzy SR25 a DX160 jednak nie słychać (różnicy wyrażonej w cenie). Jednak scenicznie SR25 jest wyraźnie lepszy (głębia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Starsze uszy znaczy lepiej wyszkolone uszy. Poza tym SR25 nie jest w stanie samodzielnie wycisnąć pełni możliwości z Sundar. Zwłaszcza po se. Wzmak zalecany - sam korzystałem z Aune B1. Różnica "w powietrzu" wyraźnie słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, sar44 napisał:

Witam takie małe pytanko odnośnie filtrów cyfrowych czy zwracacie na nie uwagę i jakie najczęściej używacie.

Jaki filtr dla Was jest najbardziej detaliczny "audiofilski" 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Zaglądnij do recenzji na "kropce" lub Audionervosa i tam znajdziesz opis filtrów. Właściwie o ile mi wiadomo to filtry nie wpływają ilość detali a raczej na ograniczenie wysokich tonów lub niskich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOS- brak filtrów (zazwyczaj używam). Te z „fast roll off” gdy chcesz bardziej wyrazistej góry. Filtry ze „slow fast roll” lekko uspakajają górę. Ciężko mówić o „audiofilskim” filtrze bo zmiana jest niewielka i czasami niezauważalna. Ja używałem (z tego co pamiętam) DX160 z ‚short delay fast roll off’- było bardziej rześko, lekko i przyjemnie :).

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności