Skocz do zawartości

Ibasso DX160 Recenzja - Mała sensacja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie słucham DX160 wpiętego w Divaldi AMP1 i gra bo świetnie. Sam DAP w mojej ocenie jest bardzo muzykalny i tylko lekko ocieplony. Tak potwierdzam słowa Audionanika - sam DAP wypada blado gdy przyjdzie mu napędzić i prawidłowo wysterować pełne słuchawki np moje Audeze, które i czułe są i nisko ohmowe (po balansie słuchane ofc).  Gdy postarać się o dodatkowe dla niego wsparcie np Aune B1 to rzecz wygląda już bardzo dobrze gdyż wyraźnie zyskuje scena, separacja.

Ze stacjonarnym wzmakiem jest już jazda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jakiego kabla użyć, aby podłączyć Ibasso DX160 (wyjście SPDIF) do Chord Mojo (wejście SPDIF)? Z obu stron 3.5mm Jack Coaxial? NIEAKTUALNE

Już się dowiedziałem, otrzymałem potwierdzenie, że kabel coaxial z obu stron jack 3,5 mm

Edytowane przez Elhaz_77
otrzymałem odpowiedź poza forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze ,a czy można zastosować taką przejściówkę z eBay " 3.5mm MONO Mini Jack Plug to COAX Female  Signal Adapter "  połączyć z kablem chinch rca coaxial .Tak po prostu  bez lutowania.

Nie mam konta allegro tylko na eBay  więc czy  takie połączenie  byłoby ok.

 

Edytowane przez sar44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grizzly napisał:

Witam

Gdzie najtaniej można kupić iBasso dx160 ?

https://allegro.pl/listing?string=ibasso dx160&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-5-0605

albo szukaj tu na forum moze ktos sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Do końca przyszłego tygodnia będą "męskie"

Jaka wersja, nowa 2020, czy z zeszłego roku, bo teraz dylemat który kupić.

Cena jest sztywna czy można negocjować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 21:07, Grizzly napisał:

Jaka wersja, nowa 2020, czy z zeszłego roku, bo teraz dylemat który kupić.

Cena jest sztywna czy można negocjować?

2019 ma nieco lepszy ekran, za to 2020 ma nowy, nieco poprawiony bufor, nieco gorszy ekran, ale ma przy okazji gniazdo 3,5mm, które obsługuje słuchawki z pilotem na kablu. W teorii można zrobić upgrade buforu dla wersji 2019, ale musiałbyś w tym celu wysłać sprzęt do Hong Kongu i zapłacić za to jakieś niecałe 40$. IMO lepiej wziąć już 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
29 minut temu, Royal napisał:

@Spawn czy testowales dx160 rowniez z etymotic ? Jak bys widzial to polaczenie? Chodzi bardziej o er4sr 

 

Bardzo lubie er4 ale ogólnie z cieplejszymi, mocniej nasyconymi i masywniej grającymi źródłami. Ogólnie wole też ixery od esek bo mają bardziej uniwersalną ilość basu do muzyki której słucham. Po tym przydługim wstępie powiem, że dla mnie dx160 na najcieplejszym filtrze jest już akceptowalnie ciepły do etów ale osobiście wolałbym coś jeszcze cieplejszego w stylu jakiegoś Sonego albo Chord Mojo. Bardzo słaby wybór jest na tej półce jeśli chodzi o ciepło grające dapy. Najlepsze wydanie etów esek jakie słyszałem to na Colorfly C10, ale to dość archaiczny sprzęt.

 

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Bardzo lubie er4 ale ogólnie z cieplejszymi, mocniej nasyconymi i masywniej grającymi źródłami. Ogólnie wole też ixery od esek bo mają bardziej uniwersalną ilość basu do muzyki której słucham. Po tym przydługim wstępie powiem, że dla mnie dx160 na najcieplejszym filtrze jest już akceptowalnie ciepły do etów ale osobiście wolałbym coś jeszcze cieplejszego w stylu jakiegoś Sonego albo chorda Mojo. Bardzo słaby wybór jest na tej półce jeśli chodzi o ciepło grające dapy.

 

 

Nie wiem czy znasz cobalta i moglbys go porownac do dx160? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam aktualnie Fiio FA9 z DAC Fiio Q5s z modułem Wzmacniacza AM3D. Źródłem jest telefon Samsung A50 podłaczony po usb z Q5s. Czy można podłączyć iBasso Dx160 do Fiio Q5s tym kabelkiem Fiio CL06 i czy ma to sens i będzie współgrał z dokanałówkami Fiio FA9? Jak się plasuje Dx160 w porównaniu z Fiio M11/M11 Pro (który ma taki sam moduł wzmacniacza jak w moim Q5s). Rozważam zrezygnowanie z telefonu i zastosowanie Dap np Dx160 do Fiio Q5s (musi byc Tidal offline z jakością mqa) i słuchawek Fiio FA9 lub słuchanie bezpośrednio z jakiegoś DAP jeśli jakość nie bedzie gorsza jak dotychczas. Dzięki za rady. Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał:

Używam aktualnie Fiio FA9 z DAC Fiio Q5s z modułem Wzmacniacza AM3D. Źródłem jest telefon Samsung A50 podłaczony po usb z Q5s. Czy można podłączyć iBasso Dx160 do Fiio Q5s tym kabelkiem Fiio CL06 i czy ma to sens i będzie współgrał z dokanałówkami Fiio FA9? Jak się plasuje Dx160 w porównaniu z Fiio M11/M11 Pro (który ma taki sam moduł wzmacniacza jak w moim Q5s). Rozważam zrezygnowanie z telefonu i zastosowanie Dap np Dx160 do Fiio Q5s (musi byc Tidal offline z jakością mqa) i słuchawek Fiio FA9 lub słuchanie bezpośrednio z jakiegoś DAP jeśli jakość nie bedzie gorsza jak dotychczas. Dzięki za rady. Pozdrowienia.

Podłączenie Fiio Q5s do dapa nie wniesie nic w stosunki do smartfona. W takiej konfiguracji całą pracę nadal "odwala" Fiio Q5s, a dac i amp w dapie są całkowicie pomijane i nie będzie żadnej różnicy w jakości audio pomiędzy jednam a drugim dapem. Jeżeli nadal masz zamiar korzystać z Q5s to moim zdaniem szkoda pieniędzy na dapa.

 

W przypadku słuchania bezpośrednio z dapa to myśle, że wszystkie wymienione dapy prezentują zbliżony poziom jakościowy, ale będą różniły się tonalnością. Z powodu, który wymieniłeś (ten sam amp) najbliżej tonalnie powinien być M11 Pro. Jeżeli zależy Ci na Tidalu offline i odcięcie się od smartfona to wymiana q5s na dapa ma już dla mnie większy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Chyba pójdę w inne brzmienie bo M11 pro ma ten sam moduł wzmacniacza co w moim module fiio am3d (co podobno wpływa na neutralność) i trochę wyższy dac- brzmienie powinno być własnie podobne. Mam ochote zakupić z ciekawości budżetowe HiBy R5. Sam nie wiem- kupiłem Q5s bo chciałem go też stosować do domowego, stacjonarnego audio. Nie chce mi się go wyciągać, chciałem coś mocniejszego, stacjonarnego i zamówiłem Topping A90. Słuchawki Fiio FA9 jak dla mnie to petarda. Tak sobie wymyśliłem, żeby zakupić jakiś dap o innym brzmieniu i używać solo (jak gdzieš wychodze z domu i nie chcę nosić kanapki) i może podłączać też czasami do fiio q5s. 
 

@Akustik

widzę, ze masz ibasso dx160- czy technicznie jest możliwe podłączenie go do Fiio Q5s za pomocą usb otg

Fiio M11 i M7 działa podobno bez problemu:

 

 
w M7:
 


 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam zainstalowałem na dx160 nowy  firmware  1.06.177 i doszło kilka rzeczy ,ale najbardziej frapuje mnie 5 filtr NOS. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć co to jest tak naprawdę. 

Jeszcze jedno pytanie, aktualnie posiadam  słuchawki AKG K550 mk3.

Chciałbym mieć jakiś progres jakościowy odnośnie dźwięku. Jakie słuchawki wokółuszne polecacie , które mógłbym użyć po kablu zbalansowanym jak i niezbalansowanym. Budżet to 850zł mogą być używane.

 

Edytowane przez sar44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności