Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso DX160 Recenzja - Mała sensacja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie a kto was zmusza do używania W10, jest wspaniały Linux gdzie wystarczy podpiąć urządzenie i jest Bitperfect.
Jaka dystrybucja pod audio? Jakies tutoriale pod tym względem?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, zielinskitomasz said:

Jaka dystrybucja pod audio? Jakies tutoriale pod tym względem?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Dowolny bez znaczenia, najlepiej coś na Debianie - Sparky czy MX.

Nawet zwykła  wersja Live z pena.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ubuntu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Rozumiem ze.robie wersje live na pena. A.stery do ibasso? Jaki odtwarzacz pod Tidala? Thanks ze.Audirvana na Ubuntu nie podskoczy:)?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Może być. Ale za kabel zapłaciłem:) Jak usłyszę że to wina kabla to zaraz sprzedaje dziada... Lipą mi pachnie. Garażowa firma Ibasso:)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zamiast wylewać wiadra pomyj na firmę zacznij od potwierdzenia przyczyny problemu bo w tym wypadku może być co najmniej kilka. Zdecydowaniej będzie wątek nieco profesjonalniej wyglądać. DX160 nie ma absolutnie żadnych problemów z poprawnym działaniem jako DAC pod Win 10 bez względu na kompilacje. Tylko na tym forum jest co najmniej kilkudziesięciu użytkowników dx160 i nikt nie zgłaszał do tej pory mi żadnego problemu z DAC. Jeżeli jest jakiś problem to czemu nie napiszesz lub zadzwonisz bezpośrednio do mnie?

 

Gdy urządzenie nie jest wykrywane jako DAC to w 95% jest to wina systemu operacyjnego lub sterowników, w pozostałych 5% może się zdarzyć uwalony kabel lub problem z portami USB komputera.

 

Zalecał bym zacząć od:

1) odinstalowania sterowników ibasso, pełnego! ich usunięcia z systemu i ponowne zainstalowanie ostatniej wersji ze strony ibasso.

2) sprawdzenie sterowników od płyty głównej komputera - po instalacja kompilacji 1903 w10 użytkownicy zgłaszali wiele problemów w tej materii. Producenci płyt wydawali na szybko poprawki bo pojawiały się problemy z poprawnym działaniem. Jeżeli u podstawy, czyli systemu będzie problem ze sterownikami samych portów to ibasso w cudowny sposób tego nie uzdrowi.

3) zmienienie portu usb, ewentualnie sprawdzenie nawet na innym komputerze aby wyeliminować problem sprzętowy

4) zmienić kabel usb na inny, od byle jakiego telefonu z type-c aby była pewność, że to nie ten element

 

Poniżej zrzuty ode mnie z kompa:

 

dP3xqVr.jpg

 

apJs5tJ.jpg

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zamiast wylewać wiadra pomyj na firmę zacznij od potwierdzenia przyczyny problemu bo w tym wypadku może być co najmniej kilka. Zdecydowaniej będzie wątek nieco profesjonalniej wyglądać. DX160 nie ma absolutnie żadnych problemów z poprawnym działaniem jako DAC pod Win 10 bez względu na kompilacje. Tylko na tym forum jest co najmniej kilkudziesięciu użytkowników dx160 i nikt nie zgłaszał do tej pory mi żadnego problemu z DAC. Jeżeli jest jakiś problem to czemu nie napiszesz lub zadzwonisz bezpośrednio do mnie?  

Gdy urządzenie nie jest wykrywane jako DAC to w 95% jest to wina systemu operacyjnego lub sterowników, w pozostałych 5% może się zdarzyć uwalony kabel lub problem z portami USB komputera.

 

Zalecał bym zacząć od:

1) odinstalowania sterowników ibasso, pełnego! ich usunięcia z systemu i ponowne zainstalowanie ostatniej wersji ze strony ibasso.

2) sprawdzenie sterowników od płyty głównej komputera - po instalacja kompilacji 1903 w10 użytkownicy zgłaszali wiele problemów w tej materii. Producenci płyt wydawali na szybko poprawki bo pojawiały się problemy z poprawnym działaniem. Jeżeli u podstawy, czyli systemu będzie problem ze sterownikami samych portów to ibasso w cudowny sposób tego nie uzdrowi.

3) zmienienie portu usb, ewentualnie sprawdzenie nawet na innym komputerze aby wyeliminować problem sprzętowy

4) zmienić kabel usb na inny, od byle jakiego telefonu z type-c aby była pewność, że to nie ten element

 

Poniżej zrzuty ode mnie z kompa:

 

dP3xqVr.jpg

 

apJs5tJ.jpg

 

 

 

Racja. Emocje trochę mną zawladnęly. Problem rozwiązany. Uwaga. Kabel okazal się problemem. Az się wierzyć nie chce. Ten dołączony wygląda zacnie. Użyłem kabla od LGv30 i zadziałało. Czyli co radzisz? Mam reklamować kabel czy może być tak że on z jakiegoś powodu na moim kompie działać nie będzie. Inna sprawa to rozumiem ze kable robią różnicę i czy z lgv30 nie spowoduje pogorszy dzwieku? Sprzęt zakupiłem nie u Ciebie a w mp3store.  

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

353d504cfa0d933e76f24090baae6da4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielinskitomasz napisał:

Racja. Emocje trochę mną zawladnęly. Problem rozwiązany. Uwaga. Kabel okazal się problemem. Az się wierzyć nie chce. Ten dołączony wygląda zacnie. Użyłem kabla od LGv30 i zadziałało. Czyli co radzisz? Mam reklamować kabel czy może być tak że on z jakiegoś powodu na moim kompie działać nie będzie. Inna sprawa to rozumiem ze kable robią różnicę i czy z lgv30 nie spowoduje pogorszy dzwieku? Sprzęt zakupiłem nie u Ciebie a w mp3store.  

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłałem PW, spróbuje pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie coś jest na rzeczy. Próbowałem na 2 PC z Windows 10/64bit, 2 różne kable USB, które z V30 działają. iBasso nie pokazuje mi sie w systemie jako dysk, nie działa też jako USB DAC. Udało mi się odpalić go raz, pokazał się jako dodatkowe urządzenie i odtworzył muzykę ale była strasznie zaśmiecona cyfrowo. Póki co nie mam nawet jak zgrać muzy na kartę. Mam najnowsze FW i pobrałem stery do DACa ze strony ibasso.com

 

O, po napisaniu posta odpalił... i działa. Ale to z 10 próba :/ 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Chyba faktycznie coś jest na rzeczy. Próbowałem na 2 PC z Windows 10/64bit, 2 różne kable USB, które z V30 działają. iBasso nie pokazuje mi sie w systemie jako dysk, nie działa też jako USB DAC. Udało mi się odpalić go raz, pokazał się jako dodatkowe urządzenie i odtworzył muzykę ale była strasznie zaśmiecona cyfrowo. Póki co nie mam nawet jak zgrać muzy na kartę. Mam najnowsze FW i pobrałem stery do DACa ze strony ibasso.com

 

Wyczyść stery całkowicie, sprawdź czy masz najnowsze od producenta płyty też zainstalowane + update bios. Spróbuj zmienić potem porty USB, najlepiej 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych sterów wcześniej od ibasso. Zrobiłem update biosu i update sterów MB na stacjonarce ale ostatecznie odpaliłem go na laptopie, gdzie nic nie aktualizowałem tylko zainstalowałem sterowniki od ibasso i za którymś razem poszło. 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hibi napisał:

Ludzie a kto was zmusza do używania W10, jest wspaniały Linux :) gdzie wystarczy podpiąć urządzenie i jest Bitperfect.

 

Ta, jak bedzie Corel i programy Adobe na Linuxa, to się przesiądę. A na razie linuks to na serwer się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klops, nie rozpoznaje mi urządzenia w systemie - nie mogę zgrać plików. 

Zaktualizowane wszystko co się dało.

 

@Spawn rozwiązałeś problem?

 

image.png

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Klops, nie rozpoznaje mi urządzenia w systemie - nie mogę zgrać plików. 

Zaktualizowane wszystko co się dało.

 

@Spawn rozwiązałeś problem?

 

image.png

 

Tak, u mnie w desktopie winowajca okazal sie port usb 2.0 na froncie obudowy. Z innego usb 3.0 dziala normalnie. W laptopie w ogole problemu nie mialem i dziala za kazdym razem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może jestem przyzwyczajony bo każdy taki futerał utrudnia dostęp do samej góry ekranu i trzeba odrobinę inaczej przykładać palec niż w smartfonie ale dla mnie tutaj jest całkiem ok. Miałem kiedyś taki odtwarzacz w którym w futerale praktycznie nie dało się używać górnej belki :) Bardzo przyjemna i miękka skórka oraz dokładnie wszystko spasowane. Prawy róg odtwarzacza, nad pokrętłem mógłby lepiej zabezpieczać ale poza tym jest ekstra. Podoba mi się że niespecjalnie zwiększa grubość odtwarzacza.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności