Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso DX160 Recenzja - Mała sensacja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Obydwa. Staram się używać balansu kiedy to tylko możliwe ale zawsze złącze 3,5mm też jest przeze mnie dobrze wytestowane bo moje najlepsze słuchawki nie mają opcji podłączenia po balansie. 

 

Zazwyczaj różnice między balansem i nie balansem nie są aż tak duże i ograniczają się do większej przestrzeni, wyższej dynamiki i przede wszystkim większej mocy co może powodować duże różnice na słuchawkach której tej mocy rzeczywiście potrzebują. Czasami balans może się wydawać chłodniejszy i ze słabiej zarysowanym środkiem sceny i można się zastanawiać czy to ta większa czystość przez lepsze parametry czy po prostu rozbicie na dwa daci za bardzo rozbija podział na lewy i prawy kanał.  O różnicach wspominam tylko jeśli zmienia się sygnatura co przy dx160 nie występuje albo ja po prostu tego nie zauważyłem. Zresztą czasami to ciężko nawet porównać między odtwarzaczami jak są innego rodzaju wyjścia i trzeba stosować inne kable albo przejściówki aby użyć tych samych słuchawek co przecież też ma swój wpływ na brzmienie. W Plenue S w ogóle na przykład balansu nie testowałem bo dali 4 polowe gniazdko 3,5mm a takich kabli nie posiadam bo nikt czegoś takiego nie używa. Zresztą w nowszym modelu Cowon dał już 4,4mm.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja.

 

Te filtry cyfrowe na DX160 to rzeczywiście słychać? Widocznie jestem głuchy jak pień, bo na DX220 nie jestem w stanie rozróżnić brzmienia zastosowanych filtrów cyfrowych. Wszystkie brzmią tak samo. 

 

I mały offtop: bym se życzył pilota do odtwarzaczy IBasso. Natychmiast!

Edytowane przez westberg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, westberg napisał:

Bardzo fajna recenzja.

 

Te filtry cyfrowe na DX160 to rzeczywiście słychać? Widocznie jestem głuchy jak pień, bo na DX220 nie jestem w stanie rozróżnić brzmienia zastosowanych filtrów cyfrowych. Wszystkie brzmią tak samo. 

 

I mały offtop: bym se życzył pilota do odtwarzaczy IBasso. Natychmiast!

AKM chyba tak ma, na M11 jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, westberg napisał:

Bardzo fajna recenzja.

 

Te filtry cyfrowe na DX160 to rzeczywiście słychać? Widocznie jestem głuchy jak pień, bo na DX220 nie jestem w stanie rozróżnić brzmienia zastosowanych filtrów cyfrowych. Wszystkie brzmią tak samo. 

 

I mały offtop: bym se życzył pilota do odtwarzaczy IBasso. Natychmiast!

 

W DX220 praktycznie są niesłyszalne zmiany. Próbowałem usłyszeć je tak długo że chyba sam sobie zacząłem je wmawiać. Zresztą opisałem to w recencji DX220.

 

Tutaj te zmiany to też nie jest niebo a ziemia ale zmiany już słyszalne. Generalnie jednak filtry to subtelne zmiany które w zależności od słuchawek i plyty mogę być zupełnie niezauważalne. Jedyny odtwarzacz w którym zmiany były fundamentalne to Shozy Alien+ ale tutaj znowu są tak fundamentalne że chyba po prostu użyli ich niezgodnie z przeznaczeniem. Tam to są bardziej tryby dźwięku niż filtry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

W DX220 praktycznie są niesłyszalne zmiany. Próbowałem usłyszeć je tak długo że chyba sam sobie zacząłem je wmawiać. Zresztą opisałem to w recencji DX220.

 

Tutaj te zmiany to też nie jest niebo a ziemia ale zmiany już słyszalne. Generalnie jednak filtry to subtelne zmiany które w zależności od słuchawek i plyty mogę być zupełnie niezauważalne. Jedyny odtwarzacz w którym zmiany były fundamentalne to Shozy Alien+ ale tutaj znowu są tak fundamentalne że chyba po prostu użyli ich niezgodnie z przeznaczeniem. Tam to są bardziej tryby dźwięku niż filtry.

 

Z moich doświadczeń z urządzeniami, które miały filtry, tj. Pioneer XDP-100R, Fiio M9, Fiio M11, LG G7 - tylko na G7 zmiany były faktycznie słyszalne :D Może coś tam na Pioneerze, ale na LG szczególnie jest/było to słychać.

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x X x napisał:

 

Z moich doświadczeń z urządzeniami, które miały filtry, tj. Pioneer XDP-100R, Fiio M9, Fiio M11, LG G7 - tylko na G7 zmiany były faktycznie słyszalne :D

 

Ja w pioneeru i M11 je słyszałem. Opisałem nawet w recenzji tego drugiego.

 

@westberg co do pilota to przecież android i jest bluetooth to chyba każdy uniwersalny pilot na bluetootha zadziała. Nie wiem bo nigdy nie miałem takiego ustrojstwa ale nie widze przeszkód aby miało tu być inaczej niż w smartfonie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn namawiał, namawiał no i namówił. Zobacz, teraz dałem lajka nawet. :ph34r:

 

A funkcja DAC-USB - testowałeś?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

@Spawn namawiał, namawiał no i namówił. Zobacz, teraz dałem lajka nawet. :ph34r:

 

A funkcja DAC-USB - testowałeś?

 

Tak, działa. Nawet bez opóźnień i netflixa można oglądać.

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

@Spawn namawiał, namawiał no i namówił.

 

O nie, nie. Ja do niczego nie namawiam. Opisuje to co slysze i swoje doswiadczenia. Decyzja co fajne co nie fajne jest po Twojej stronie ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli wokal jest bliżej i ma więcej ciała/dociążenia jak w DX220 a brzmienie zyskało na spójności to tak jak myślałem :), mamy granie na poziomie Pioneera xdp 100, brawo Ibasso. Teraz jeszcze zróbcie to pokrętło w kolorze czarnym/srebrnym, żeby nie tylko Chińczykom się podobało i będzie git.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adam 76 napisał:

No, jeżeli wokal jest bliżej i ma więcej ciała/dociążenia jak w DX220 a brzmienie zyskało na spójności to tak jak myślałem :), mamy granie na poziomie Pioneera xdp 100, brawo Ibasso. Teraz jeszcze zróbcie to pokrętło w kolorze czarnym/srebrnym, żeby nie tylko Chińczykom się podobało i będzie git.

 

Pioneer jest bardziej suchy, anemiczny i kompresuje dynamikę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hibi napisał:

Albo ibasso jest tłuste w stosunku do 100tki

 

No pewnie, co kto woli. Mnie chodzi o to że to nie jest ani ten poziom ani nawet podobny styl grania. Nie zgaduje tylko go posiadałem i ja mam tak że ogólnie wypowiadam się tylko na temat rzeczy z którymi miałem kontakt.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Spawn said:

Obydwa. Staram się używać balansu kiedy to tylko możliwe ale zawsze złącze 3,5mm też jest przeze mnie dobrze wytestowane bo moje najlepsze słuchawki nie mają opcji podłączenia po balansie. 

 

Hmm, masz na myśli KSE czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

 

A no właśnie chciałem wymacać co uważasz za najlepsze ;)

 

 

KSE mi się podobają bo grają tak jak lubie a Z1R są tak dobre że mi sie podobają pomimo tego jak grają ;)

 

Nie ukrywam nawet że kupilem Z1R żeby popruć beke z @audionanik co to za rozmiękczoną bułkę kupił i wdepłem :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Spawn said:

 

KSE mi się podobają bo grają tak jak lubie a Z1R są tak dobre że mi sie podobają pomimo tego jak grają ;)

 

Trochę jedziemy offtop ale kurde właśnie przepiąłem się z 6.3mm na 2.5mm balanced na ifi idsd pro z Z1R i wow :)

W ich przypadku balans jest chyba jednak obowiązkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 Tak sobie w ogóle przypomniałem że przecież xdp100r kosztował 2500zł więc był sporo droższy od Ibasso. W Polsce to w ogóle za niego chyba ponad 3 tysie zawołali. Prądowo tak nie za mocny a balansu nie posiadał. Za to trzeba było dopłacić do onkyo dp-x1. Po kontrowersjach z rozepchanymi gniazdkami (w onkyo nie lepiej bo znowu ludzi zgłaszali że wyciągali wtyczke 2,5mm razem z gniazdem) rzucili go parę razy na ibooda za 1000zł ale on nigdzie za tyle na stałe nie był oferowany. Jego następca xdp300r który nie wiem czy gra lepiej czy inaczej od 100r kosztuje 2600zl. Jak by na to nie patrzeć inna pólka cenowa.

 

Sam kupiłem używkę za 2tys (na długo przez iboodowymi) i na niego narzekałem w jego wątku po czym go sprzedałem bo mi się zupelnie nie podobal.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności