Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

WM1A - Fiio m11 Pro czy moze inny?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.

 

Jestem nowy tutaj a potrzebuje pomocy ogolnie nie jestem wielkim audiophilem ale kocham muzyke i jej brzmienie... od kilku lat posiadam Sony NWZ-ZX1 I teraz mysle nad zmiana na inny model... czy jest duza roznica miedzy zx1 a WM1A? Mysle rowniez o Fiio m11Pro,  ewentualnie inny model czy firma...

uzywam sluchawek Pioneer XDJ10 https://www.studiopro.pl/hdj-x10,3,32722,31539 na ta chwile wczesniej mialem Shure 440.

Dzieki za pomoc.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, iRobi napisał:

Dzien dobry.

 

jestem nowy tutaj a potrzebuje pomocy

 

ogolnie nie jestem wielkim audiophilem ale kocham muzyke i jej brzmienie... od kilku lat posiadam Sony NWZ-ZX1 I teraz mysle nad zmiana na inny model... 

 

czy jest duza roznica miedzy zx1 a WM1A?

 

mysle rowniez o Fiio m11Pro 

 

ewentualnie inny model czy firma...

 

uzywam sluchawek Pioneer XDJ10 na ta chwile wczesniej mialem Shure 440

 

 

dzieki za pomoc

Jak czujesz potrzebę zmian to proponuję zacząć od słuchawek. Jestem w takiej samej sytuacji co Ty (zx1) i powiem szczerze że słuchałem na spotkaniach audio różnego sprzętu i stwierdziłem jedno: jak już to tylko Sony. Nie wiem jak gra wm1a, ale podejrzewam że to dobry kierunek (ewentualnie jeszcze ZX2). Ale sugerując poprzez własne doświadczenia - zmień słuchawki a znów docenisz starego poczciwego zx1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, espe0 said:

Jak czujesz potrzebę zmian to proponuję zacząć od słuchawek. Jestem w takiej samej sytuacji co Ty (zx1) i powiem szczerze że słuchałem na spotkaniach audio różnego sprzętu i stwierdziłem jedno: jak już to tylko Sony. Nie wiem jak gra wm1a, ale podejrzewam że to dobry kierunek (ewentualnie jeszcze ZX2). Ale sugerując poprzez własne doświadczenia - zmień słuchawki a znów docenisz starego poczciwego zx1 :)


myslisz ze sluchawki sa zle dobrane do sprzetu?

 

a powod dla ktorego chce zmienic odtwarzacz jest bateria i miejsce ... brakuje mi miejsca na odtwarzaczu i tnie sie strasznie 

 

https://www.studiopro.pl/hdj-x10,3,32722,31539  To te sluchawki

Edytowane przez iRobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iRobi napisał:


myslisz ze sluchawki sa zle dobrane do sprzetu?

Dobór słuchawek do DAPa to kwestia bardzo indywidualna. Jednak słuchawki to tak jak głośniki w dużym hifi - to taki element odniesienia, coś co bezwzględnie jest naszym nieruszalnym autorytetem w torze. Nie mówię że Pioneer XDJ10 są źle dobrane bo pewnie je sam dobierałeś pod swoje ucho, lecz ich przeznaczenie to nie odsłuch we fotelu tylko przy DJce (czyli inne wygłuszenie, inne strojenie itp). Najlepiej byłoby dla Ciebie pojechać do najbliższego punktu audio i porównać i DAPy i Słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica między ZX1 i WM1A, właściwie to jest chyba zero podobieństw w brzmieniu i będzie to duży upgrade. 

 

O ile będziesz używał wyjścia zbalansowanego to nie zastanawiaj się i bierz WM1A. 

 

FiiO to wg mnie 96% specyfikacja i 4% brzmienie. W Sony mamy odwrotnie. Oczywiście zawsze jest kwestia synergii, bo jednak słuchawki są najważniejsze :) ale to trzeba posłuchać żeby się dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM1a ma sens jeśli dasz mu równie dobre słuchzwki czyli koszt 2x czyli ~ 6k

Raczej bym poszedł w nowego zx300 niż używany flagowiec. Dobrał słuchawki i miał całkiem sensowny zestaw w danej niższej kwocie.


pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, retter said:

WM1a ma sens jeśli dasz mu równie dobre słuchzwki czyli koszt 2x czyli ~ 6k

Raczej bym poszedł w nowego zx300 niż używany flagowiec. Dobrał słuchawki i miał całkiem sensowny zestaw w danej niższej kwocie.


pisane mobilnie
 


ktory lepszy zx300 czy WM1A? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, retter napisał:

WM1a ma sens jeśli dasz mu równie dobre słuchzwki czyli koszt 2x czyli ~ 6k

Raczej bym poszedł w nowego zx300 niż używany flagowiec. Dobrał słuchawki i miał całkiem sensowny zestaw w danej niższej kwocie.


pisane mobilnie
 

 

4 minuty temu, iRobi napisał:


ktory lepszy zx300 czy WM1A? 

 

to może lepiej zaczekać do zx500???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, awayeah said:

Jest duża różnica między ZX1 i WM1A, właściwie to jest chyba zero podobieństw w brzmieniu i będzie to duży upgrade. 

 

O ile będziesz używał wyjścia zbalansowanego to nie zastanawiaj się i bierz WM1A. 

 

FiiO to wg mnie 96% specyfikacja i 4% brzmienie. W Sony mamy odwrotnie. Oczywiście zawsze jest kwestia synergii, bo jednak słuchawki są najważniejsze :) ale to trzeba posłuchać żeby się dowiedzieć. 


Czyli jak mowisz Sony najlepiej

 

moge zadac pytanie o 1Z I 1A jaka jest roznica miedzy nimi? Poznac cena i pamiecia...? Plus zlotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, iRobi napisał:


Czyli jak mowisz Sony najlepiej

 

moge zadac pytanie o 1Z I 1A jaka jest roznica miedzy nimi? Poznac cena i pamiecia...? Plus zlotem...

Nie miałem 1Z. Słuchałem raz ale nie były to dobre warunki więc nic powiedzieć nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX300/300a  wystarczy na "początek". Planuję używać ex1000 do ich śmierci i przy moim użytkowaniu WM1a nie zagrałby 2 razy lepiej,  za ponad  2 razy więcej.
Strzelam że te słuchawki dla DJ nie grają na miarę możliwości odtwarzacza i przetestowałbym inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, retter napisał:

WM1a ma sens jeśli dasz mu równie dobre słuchzwki czyli koszt 2x czyli ~ 6k

Raczej bym poszedł w nowego zx300 niż używany flagowiec. Dobrał słuchawki i miał całkiem sensowny zestaw w danej niższej kwocie.


pisane mobilnie
 

 

14 godzin temu, retter napisał:

Andek? NIE!
Soft sony to jedna z zalet tych dapów, ale jak kto woli brak tidala etc komuś robi róznice.

pisane mobilnie
 

Chłopie, co Ty bredzisz? Kolejny temat w którym wypisujesz jakieś bzdurne teksty od których aż głowa boli. Jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz, to zwyczajnie nie zabieraj głosu i nie wprowadzaj człowieka w błąd. Ja z WM1A używam słuchawek za dużo mniejsze pieniądze, niż sugerowane przez Ciebie 2k. Jak brać pod uwagę fakt, że oficjalna cena w Polsce to bodaj 6300zł, to idąc Twoim tokiem rozumowania nawet EE Legend X czy Oriolus Mellianus to za mało. Weź młotek i strzel się w łeb. Serio. I nie komentuj, bo nie będę się wdawał w dyskusję z człowiekiem, który bredzi co mu ślina na język przyniesie, do tego językiem niezrozumiałym i pozbawionym znaków diakrytycznych na poziomie przynajmniej prezentowanym przez uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

 

~~~~

 

A teraz do rzeczy. @iRobi Jeżeli chcesz sensownie, tanio, uniwersalnie i dobrze, to dobrym wyjściem może być iBasso DX160. Jeżeli masz spory budżet, to zostanie jeszcze na fajne słuchawki do niego w cenie tego, co musiałbyś wydać na WM1A. Jeżeli chcesz Soniaka, to tu jest problem w dwóch miejscach. Pierwsze, to dostępność u nas w kraju sprzętów z gwarancją w przyzwoitych pieniądzach. Ostatnio pojawiają się WM1A z Amazona, ale to już prawie 4 tysiące orzełków, czyli niemało. ZX300 spotykane jeszcze rzadziej, a jak już, to pojawiają się wersje ZX300A, czyli z chińskiego importu o pamięci 16GB. Do tego WM1A/ZX300 mają sens tylko przy korzystaniu z balansu. Prawda jest po prostu taka, że nie dysponują one zbyt dużą mocą po single-end, a do tego balans gra po prostu jakościowo dużo lepiej. W przytaczanym DX160 takiego problemu nie ma. Co do Fiio... mam taką a nie inną opinię na temat tej marki, która utwierdza mnie przy niej swoim zachowaniem. Krótki life-span, zasyfienie rynku kilkunastoma modelami odtwarzacza, wypuszczanie co chwila kolejnych wersji (vide M11 i M11 Pro). Ja za coś takiego podziękuję. Możesz faktycznie czekać na Sony ZX500, tylko pytanie jak będzie u nas w kraju z dostępnością. Z alternatyw masz jeszcze nadchodzącego w tym roku Shanlinga M6, ale póki co to jedynie wróżenie z fusów, bo nie wiem jak to dokładnie gra. Źle nie będzie na pewno. Pytanie, jak dobrze będzie? W Sony ZX2 bym się nie pchał - niska moc, do tego większość egzemplarzy to już używki z dużym przebiegiem, przez co zaraz zaczną się sypać baterie, a do tego stary andek 4.4, który do niczego się nie przyda. Także alternatyw jak widać za wielu nie ma.

 

 

Edytowane przez Vaiet
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Vaiet said:

 

Chłopie, co Ty bredzisz? Kolejny temat w którym wypisujesz jakieś bzdurne teksty od których aż głowa boli. Jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz, to zwyczajnie nie zabieraj głosu i nie wprowadzaj człowieka w błąd. Ja z WM1A używam słuchawek za dużo mniejsze pieniądze, niż sugerowane przez Ciebie 2k. Jak brać pod uwagę fakt, że oficjalna cena w Polsce to bodaj 6300zł, to idąc Twoim tokiem rozumowania nawet EE Legend X czy Oriolus Mellianus to za mało. Weź młotek i strzel się w łeb. Serio. I nie komentuj, bo nie będę się wdawał w dyskusję z człowiekiem, który bredzi co mu ślina na język przyniesie, do tego językiem niezrozumiałym i pozbawionym znaków diakrytycznych na poziomie przynajmniej prezentowanym przez uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

 

~~~~

 

A teraz do rzeczy. @iRobi Jeżeli chcesz sensownie, tanio, uniwersalnie i dobrze, to dobrym wyjściem może być iBasso DX160. Jeżeli masz spory budżet, to zostanie jeszcze na fajne słuchawki do niego w cenie tego, co musiałbyś wydać na WM1A. Jeżeli chcesz Soniaka, to tu jest problem w dwóch miejscach. Pierwsze, to dostępność u nas w kraju sprzętów z gwarancją w przyzwoitych pieniądzach. Ostatnio pojawiają się WM1A z Amazona, ale to już prawie 4 tysiące orzełków, czyli niemało. ZX300 spotykane jeszcze rzadziej, a jak już, to pojawiają się wersje ZX300A, czyli z chińskiego importu o pamięci 16GB. Do tego WM1A/ZX300 mają sens tylko przy korzystaniu z balansu. Prawda jest po prostu taka, że nie dysponują one zbyt dużą mocą po single-end, a do tego balans gra po prostu jakościowo dużo lepiej. W przytaczanym DX160 takiego problemu nie ma. Co do Fiio... mam taką a nie inną opinię na temat tej marki, która utwierdza mnie przy niej swoim zachowaniem. Krótki life-span, zasyfienie rynku kilkunastoma modelami odtwarzacza, wypuszczanie co chwila kolejnych wersji (vide M11 i M11 Pro). Ja za coś takiego podziękuję. Możesz faktycznie czekać na Sony ZX500, tylko pytanie jak będzie u nas w kraju z dostępnością. Z alternatyw masz jeszcze nadchodzącego w tym roku Shanlinga M6, ale póki co to jedynie wróżenie z fusów, bo nie wiem jak to dokładnie gra. Źle nie będzie na pewno. Pytanie, jak dobrze będzie? W Sony ZX2 bym się nie pchał - niska moc, do tego większość egzemplarzy to już używki z dużym przebiegiem, przez co zaraz zaczną się sypać baterie, a do tego stary andek 4.4, który do niczego się nie przyda. Także alternatyw jak widać za wielu nie ma.

 

 


 

wow dzieki za odpowiedz

 

Ja mieszkam w Anglii wiec nie bede szukal niczego w Polsce. Cenowo pewno moglbym kupic tego gold za £2.5k ale wydaje sie to byc nie potrzebne tym bardziej ze ja uzywam odtwarzacza na dworze w drodze gdzies praca zakupy etc 

 

Sluchawki za DJowe a to dlatego ze one byly jedne z lepszych na rynku a chcialem nauszne a ze mam leb jak sagan stad ich wybor

 

wczesniej mialem Shure 440 ale sie posypaly 

 

wiec jak mowie poczatkujacy nie jestem

preferuje jakosc dzwieku nawet jesli sluchawki nie sa moze za dobre do tego typu oftwarzacza ale sa solidne 

 

poki co sporo pracuje i w ogole to nie mam czasu zeby usiasc w fotelu i rozkoszowac sie jakoscia dzwieku jak wiekszosc z was ale jednak wole jakosc po mimo mobilnego i w pospiechu trybu zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, co Ty bredzisz? Kolejny temat w którym wypisujesz jakieś bzdurne teksty od których aż głowa boli. Jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz, to zwyczajnie nie zabieraj głosu i nie wprowadzaj człowieka w błąd. Ja z WM1A używam słuchawek za dużo mniejsze pieniądze, niż sugerowane przez Ciebie 2k. Jak brać pod uwagę fakt, że oficjalna cena w Polsce to bodaj 6300zł, to idąc Twoim tokiem rozumowania nawet EE Legend X czy Oriolus Mellianus to za mało. Weź młotek i strzel się w łeb. Serio. I nie komentuj, bo nie będę się wdawał w dyskusję z człowiekiem, który bredzi co mu ślina na język przyniesie, do tego językiem niezrozumiałym i pozbawionym znaków diakrytycznych na poziomie przynajmniej prezentowanym przez uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

 

~~~~

 

A teraz do rzeczy. [mention=81291]iRobi[/mention] Jeżeli chcesz sensownie, tanio, uniwersalnie i dobrze, to dobrym wyjściem może być iBasso DX160. Jeżeli masz spory budżet, to zostanie jeszcze na fajne słuchawki do niego w cenie tego, co musiałbyś wydać na WM1A. Jeżeli chcesz Soniaka, to tu jest problem w dwóch miejscach. Pierwsze, to dostępność u nas w kraju sprzętów z gwarancją w przyzwoitych pieniądzach. Ostatnio pojawiają się WM1A z Amazona, ale to już prawie 4 tysiące orzełków, czyli niemało. ZX300 spotykane jeszcze rzadziej, a jak już, to pojawiają się wersje ZX300A, czyli z chińskiego importu o pamięci 16GB. Do tego WM1A/ZX300 mają sens tylko przy korzystaniu z balansu. Prawda jest po prostu taka, że nie dysponują one zbyt dużą mocą po single-end, a do tego balans gra po prostu jakościowo dużo lepiej. W przytaczanym DX160 takiego problemu nie ma. Co do Fiio... mam taką a nie inną opinię na temat tej marki, która utwierdza mnie przy niej swoim zachowaniem. Krótki life-span, zasyfienie rynku kilkunastoma modelami odtwarzacza, wypuszczanie co chwila kolejnych wersji (vide M11 i M11 Pro). Ja za coś takiego podziękuję. Możesz faktycznie czekać na Sony ZX500, tylko pytanie jak będzie u nas w kraju z dostępnością. Z alternatyw masz jeszcze nadchodzącego w tym roku Shanlinga M6, ale póki co to jedynie wróżenie z fusów, bo nie wiem jak to dokładnie gra. Źle nie będzie na pewno. Pytanie, jak dobrze będzie? W Sony ZX2 bym się nie pchał - niska moc, do tego większość egzemplarzy to już używki z dużym przebiegiem, przez co zaraz zaczną się sypać baterie, a do tego stary andek 4.4, który do niczego się nie przyda. Także alternatyw jak widać za wielu nie ma.

 

 

Sam weź młotek i sobie strzel jak nie masz szacunku do ludzi których nieznasz.

Ogolnie zasada jest taka że wiecej kasy na słuchawki głosniki niż na elektronikę, odwrotnie robią raczej ci którzy albo wiedzą czego chcą albo tzw onaniści sprzętowi.

A teraz czlowieku odpier. się masz jakieś ale to masz PW. Jak każdy wychowany człowiek i masa ludzi która odeszła z tego forum kiedy ciebie jeszcze nie było wie że są pewne zasady. Jak ci się nie podoba wpisz mnie na czarną listę bo ja już tak zrobię.

 

pisane mobilnie

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, retter napisał:

 

Ogolnie zasada jest taka że wiecej kasy na słuchawki głosniki niż na elektronikę, odwrotnie robią raczej ci którzy albo wiedzą czego chcą albo tzw onaniści sprzętowi.

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

Nie ma takiej zasady, nie dzisiaj. 

Na dobre mobilne źródło trzeba czasami sporo wydać, ale nie koniecznie, a na pewno nie ma takiej prawidłowości w przypadku słuchawek dokanałowych. A i nauszne można kupić świetne taniej niż źródło/wzmak.

 

 

Głośniki / słuchawki to najważniejszy komponent i tu się zgodzić mogę. 

Ale porady ile trzeba wydać są po prostu pozbawione sensu i mylące. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby polecić słuchawki za 6, 8, 16 tys. Ale to konkrety i dlaczego te. 

Dzisiaj można kupić coś za 300 zł i zagra to lepiej niż coś za 5000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chętnie zobacze takie za 300zł które grają lepiej niż te za 5000, mówie o 2 udanych modelach a nie tanie udane i drogie mocno przestrzelone z cena i jakością.
Elektronika bardzo traci na wartości i poprostu lepiej wrzućić więcej kasy na słuchawki i niż na elektronikę.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrocilem w koncu. Przez dobrych kilka dni nie moglem W ogole wejsc na strone...nie wiem czemu nie laczylo z serwerem 

 

ok wiec tak... teraz mam pytanie 

 

czy ten Sony WM1A mozna porownac do produktow od Astell & Kern...

 

niestety W Manchesterze mam W sumie jedno miejsce ktore posiada je fizycznie na stanie...ale nie pozwolili mi posluchac ze to tylko display copy...

 

czy ktos ewentualnie mogl powiedziec czy wypowiedziec sie na temat A&K ?

 

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności