Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tipsy - kilka pytań.


helhaim

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, jesli podobny temat już istnieje, ale nie mogłem znaleźć nic ciekawego przy użyciu lupki. Jeśli ktoś jest w stanie podrzucić link - proszę bardzo

Otóż mam problem z tipsami, a raczej ich doborem (albo z kanałami słuchowymi, ale tu ciężko coś zmienić). Próbuję dobrać odpowiednie gumki do moich Tin t2. Kolega z forum podesłał mi całą paczkę takich gumek , kupiłem też spin fity cp145 w rozmiarze m. Ogólnie spin fity może by i były, ale notorycznie wypada mi z ucha lewa słuchawka. Wkładam słuchawki (nie ważne czy kablem w dół czy OTE), i podczas spaceru po dosłownie 50 metrach już czuję, że tracę seal i słuchawka prawie wypada. Notoryczne poprawianie tylko bardziej mnie wkurza. Tipsy od @Najner, przynajmniej niektóre, lepiej się sprawują (ciągle jednak to nie to). Powiedzcie mi, czy spin fity mają szansę "ułożyć" z czasem i wpasować? Czy może wypadają, bo wziąłem za mały/za duży rozmiar?

Czyżbym bym skazany na słuchawki nauszne/wokołouszne? Jedynie oryginalne tipsy od htc usonic jakoś się trzymały, ale zgubiłem słuchawki. A może pianki?

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

T2 możesz nosić OTE.

 Nawet musisz. Ja uwielbiam T2, ale mi wypadały z ucha jak nosiłem kablem w dół. Możesz spróbować ze spinfitami - ja mam i nie przepadam, ale wg mnie warto je mieć. Generalnie dobrze jest mieć porządną kolekcję tipsów - doki się zmienia, a tipsy z reguły zostają w szufladzie i czekają na swoją idealną parę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ze spinfitami na OTE też wypadają. Nie wiem czy nie za duże wziąłem. W ogóle jakiś poradnik by się przydał.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, helhaim napisał:

No właśnie ze spinfitami na OTE też wypadają. Nie wiem czy nie za duże wziąłem. W ogóle jakiś poradnik by się przydał. emoji23.png

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Zmień miejscami słuchawki, prawą podepnij pod mmcx lewy i lewą do mmcx prawy. OTE wtedy bardzo fajnie się spisuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień miejscami słuchawki, prawą podepnij pod mmcx lewy i lewą do mmcx prawy. OTE wtedy bardzo fajnie się spisuje
@Jaro54 niestety ten trik też nie działa. Nawet jak nieruchomo słucham to moje lewe ucho jakby "odrzuca" tipsa. Sam powoli się wysuwa z kanału i koniec seala. Wyczyszczę parę, której używałem, drugą mam nie śmiganą i sprzedam, jesli ktoś będzie zainteresowany. Będę kombinował dalej. Prawe ucho ok.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej może być i tak i tak. W sumie trudno rzec. A choinek próbowałeś?

W dniu 19.10.2019 o 18:14, helhaim napisał:

Powiedzcie mi, czy spin fity mają szansę "ułożyć" z czasem i wpasować?

Nope. Silikony się nie układają. Albo pasują albo nie pasują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie próbowałem, mam jedne biflange w domu dziś założę i zobaczę czy będą ok. Co do tego wypadania słuchawki to albo za płytko je wsadzam, albo mam tak uformowany kanał, że suilikon jakby "ześlizguje" się do zewnątrz zamiast albo zostać na miejscu, albo lekko zaklinować. Widziałem, że Epro mają takie profilowanie, które chyba będzie pomagało na wypadanie... cholera wie.. nazamawiałem różności z Chin, ale kiedy to przyjdzie.... A może za głęboko nasadziłem tipsy na tulejkę? Jak na foto.

 

72733643f58eab3696590cf10fd1ca11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam choinki. Prawie zawsze zwykłe (rożne rodzaje) wypadały. Po zastosowaniu choinek problem się skończył. Ja używam potrójnych.

Przy zakupie na ali trzeba uważać na rozmiar. Ja zamówiłem kilka kompletów, a okazało się, że prawie wszystkie to dla krasnali :). No ale kilka wybrałem. Najlepsze jak dla mnie, to te jasne (z materiału jak powyżej na zdjęciu). Choć od biedy czarne też mogą być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się z słuchawkami przy użyciu widocznych na zdjęciu tipsów z kolekcji@Najner. Fajnie leżą w uchszach, seal jest. Nie znaczy to, że spoczalem na laurach, dalej będę szukał bo sluchaweczki zacne za te kasę.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

IMG_20191022_194152.jpg

Edytowane przez helhaim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, helhaim napisał:

Dogadałem się z słuchawkami przy użyciu widocznych na zdjęciu tipsów z kolekcji@Najner. Fajnie leżą w uchszach, seal jest.

No pacz Pan, jakie życie bywa przewrotne. Wysłałem Ci kilka z moich ulubionych par tipsów, mięciutkich, super układających się w uchu, a Tobie jednak bardziej leżą jakieś chinole dodawane do słuchawek za 10 backsów ;) Cieszę się, że w końcu coś siadło, T2 to nie są najbardziej wygodne słuchawki i czasami może być ciężko o fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner co ciekawe, nawet kablem w dół jest ok na tych tipsach, ale to dwie różne końcówki, jedna większa, druga mniejsza jak doradzał@brunnerius. Z ciekawości spytam, które to te Twoje ulubione? O ile potrafisz je opisać?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, helhaim napisał:

Z ciekawości spytam, które to te Twoje ulubione? O ile potrafisz je opisać? emoji4.png

Biflangi (podwójne choinki) - zdecydowanie jedne z moich ulubionych. Ustrzelone na aliexpres jakoś 20 groszy za parę, lepiej mi leżą niż hybrydy Sony 50 zł za parę 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Najner napisał:

Biflangi (podwójne choinki) - zdecydowanie jedne z moich ulubionych.

W sumie spoko są też, ale te ze zdjęcia są numer 1 :) dzięki serdeczne Tobie @Najner i wszystkim za odzew i pomoc 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności