Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT150 vs Shure SRH840


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam u siebie jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych tańszego przedziału cenowego, dokładnie Beyerdynamic DT150, pozwolę sobie je porównać do Shure SRH840.

 

Spodziewałem się, że Beyery DT150 będą o klasę lepszymi słuchawkami i w sumie co najmniej stoją klasę wyżej, co najmniej.

Duża różnica bierze się z tego, że DT150 mają zaskakująco sporą scenę jak na zamknięte, generują fajną głębie i całkiem przyzwoite rozciągnięcie sceny na boki. Pod tym względem Beyery wyraźnie górują nad Shure, dźwięk zdecydowanie bardziej selektywny, bardziej namacalny, gęsty, mięsisty.

Można się lekko przyczepić do niskich tonów które na skórkowych padach czasami grają pierwsza role, może delikatnie tego dobrego za dużo.

Shure przy Beyerach grają trochę chudo, płytko, minimalnie szybciej, ale za jasno, nieco za ostro.

Średnica bardziej dociążona, ciemniejsza, gładka, namacalna, większa na DT150, zaskakująco fajna selektywność, przy Shure czasami wokale były zasypywane innymi źródłami.

Beyerki mają bardzo łagodną górę pasma, delikatnie przyciemnioną, Shure przy nich mają bezpośrednie, mniej zróżnicowane, nieco krzykliwe granie.

Ogólnie rozdzielczość, holografia, wyrafinowanie wyraźnie po stronie droższych DT150.

Dodam też, że Beyery sa bardziej łagodne w graniu, miękkie, lekko rysują kontury, trochę przeciwieństwem będą tutaj Shure, kto co woli...

Ja na dłuższa metę wole zaokrąglone, bardziej miękkie granie,

 

Jakość budowy słuchawek wyraźnie po stronie DT150, przez niektórych uważane są za pancerne, Shure potrafią trzeszczeć co może irytować.

Dzięki głębokim, dużym padom wygoda przemawia za tymi droższymi.

Obecnie słuchałem tylko i wyłącznie na padach skórzanych na obu słuchawkach,

Za jakiś czas napisze jak grają DT150 na padach welurowych.

 

Uważam, że warto dołożyć do lepszych tym bardziej, że DT150 są droższe tylko 150-200zł.

DSC00729.thumb.jpg.4757269987cb07ece2f0cbe8f2b520ef.jpg

 

 

 



 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności