Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio M11 Pro


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja, po kolei: plastikowego etui, a właściwie silikonowego bumpera, producent nie dołącza i nie przewiduje, od M11 "bez Pro" nie pasuje, bo Pro jest ciut grubszy. Z tyłu szyba to tylko tworzywo PET i się rysuje jak dzikie, ja nakleiłem trzy silikonowe dystanse i jest lepiej. 

Ekran: zimny, ale można ocieplić np. apką Twilight (jest darmowa w Apk Pure). Na ekranie naklejone szyba oleofobowa masakryczne śliska- Fiio do góry nogami spłynie ze stołu jak kropla rtęci.

Android- jest tryb Pure Music i zostaje tylko DAP, ale dla mnie fajnie jest mieć pod ręką Tidala, Replaio i nawet YouTube z przeglądarki.

Dźwięk: bardzo pomaga wygrzewanie i po tygodniu niemal ciągłego grania po balansie dół się uwypuklił (zwłaszcza najniższy, dotąd nieobecny) a góra uspokoiła. Ale- architektura schematu wzmacniaczy wskazuje, że wygrzany i dotarty układ zbalansowany nie zapewni dojrzałego dźwięku z 3,5mm, czyli FiiO jak piernik - po dwóch tygodniach pokazuje całą słodycz ☺.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z (wielką jak słoń) ulgą z wartego do niedawna 1,5- 2k FiiO X5III. Tak- M11Pro (w preorderze-  tadam!) jest bez wątpienia wart dwa razy więcej niż X5III. Ale gdybym właśnie nie sprzedał na forum x5, pewnie polowałbym na M11 za 1800 tu, lub na olx. Zależy: ile już masz w skarbonce i ile dla Ciebie znaczy te 1k extra "na kulturę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fiio m7, a sporo słucham też z telefonu + ibasso dc02. Swego czasu miałem ibasso dx90 (dźwiękowo super, ale czas pracy tragedia) i nigdy nie słuchałem niczego lepszego, tak więc ciężko mi samemu podjąć decyzję. A 1k nie stanowi problemu jeśli chodzi o kwotę, tylko o 50% więcej... Aha, jeszcze kwestia słuchawek... Na tą chwilę philips x2hr i doki flares pro (nie mam żadnych zbalansowanych a ponoć dziurka 3.5mm odstaje mocno w tych fiio)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit 1.

 

Do tej pory słuchałem tylko z balansu, wiec postanowiłem sprawdzić jak to brzmi ze stand 3,5. Faktycznie, jest pewna różnica pomiędzy balansem, a zwykłym wyjściem. Ale ja bym tego nie demonizował, nie jest jakoś bardzo źle, poza tym w innych DAP'ach różnice też miałem.

 

Edit 2.

 

Funkcja All to DSD. No nie wiem, dla mnie to jakieś nieporozumienie. Po uaktywnieniu funkcji dźwięk staje się ciężki, gęsty, jakiś przytłaczający. Odbiór takich plików wyobrażam sobie inaczej, nie bardzo widzę sens nazwania funkcji w ten sposób. Dla mnie to raczej jakiś filtr.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że nie macie na razie porównania M11 i M11 pro z Astellami wysokiej półki ? Może jednak ktoś coś sprawdzał ?

- czy produkty Fiio to takie Astelle (i tu pytanie które - SP1000 czy niższe) dla mniej zasobnych portfeli ?

- jak jest z Mocą obu wersji ? Czy zestaw AK300/380 AMP jest jednak mocniejszy ?

 

@tommir Twój Kann jak chyba gdzieś pisałeś to było dużo mocy ale mniej finezji ? A może źle to odczytałem ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lord Rayden napisał:

Rozumiem,że nie macie na razie porównania M11 i M11 pro z Astellami wysokiej półki ? Może jednak ktoś coś sprawdzał ?

- czy produkty Fiio to takie Astelle (i tu pytanie które - SP1000 czy niższe) dla mniej zasobnych portfeli ?

- jak jest z Mocą obu wersji ? Czy zestaw AK300/380 AMP jest jednak mocniejszy ?

 

@tommir Twój Kann jak chyba gdzieś pisałeś to było dużo mocy ale mniej finezji ? A może źle to odczytałem ?

Dobrze odczytałeś. Mocy Kann ma pod dostatkiem, więcej niż M11 Pro, ale też daje radę i napędza wszystko co do tej pory podłączyłem. Fiio gra jednak lżej, z większą ilością szczegółów. Boję się powiedzieć, że bardziej audiofilsko ;) No niestety, nie miałem okazji porównać z wyższymi modelami A&K, może wypowie się ktoś kto miał, też jestem ciekaw.

Mimo wszystko wydaje mi się, że Fiio nie może grać na takim poziomie jak Sp1000, pytanie ile mu brakuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tommir napisał:

Dobrze odczytałeś. Mocy Kann ma pod dostatkiem, więcej niż M11 Pro, ale też daje radę i napędza wszystko co do tej pory podłączyłem. Fiio gra jednak lżej, z większą ilością szczegółów. Boję się powiedzieć, że bardziej audiofilsko ;) No niestety, nie miałem okazji porównać z wyższymi modelami A&K, może wypowie się ktoś kto miał, też jestem ciekaw.

Mimo wszystko wydaje mi się, że Fiio nie może grać na takim poziomie jak Sp1000, pytanie ile mu brakuje.

Słuchałem sp2000 zaraz po m11pro we wrocławiu na meecie u @Corvin74. To zupełnie inne sygnatury dźwięku. Chcieć by się wydawało że sp2000 od pierwszej nutki ujmował kunsztem i pełnią, separacja była na znakomitym poziomie.

 

11 godzin temu, Lord Rayden napisał:

- czy produkty Fiio to takie Astelle (i tu pytanie które - SP1000 czy niższe) dla mniej zasobnych portfeli ?

Fiio m11pro wydawał się przy Astellu jak nowe BMW 5 na zlocie Mercedesów s600. Był znacznie chudszy w brzmieniu i nie był taki organiczny w przekazie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro jeszcze nie miałem okazji przesłuchać ale zwykła M11 to nie jakiś ubogi kuzyn. Owszem sygnatura dźwięku inna ale jeśli chodzi o samo obcowanie z odtwarzaczem to mogę FiiO zdecydowanie pochwalić - A&K jest jak najnowsze jabłko 11 - niby super, niby w testach miazga ale nawet FHD nie ma - albo na to przymykasz oko bo "magia dźwięku" albo czujesz, że ktoś Ci się do czterech liter poprzez marketing dobiera! ;)32b5745c082a04c8dc58c91608c9517f.jpga5d4289f406ae8b2e9866e3b953eb8c5.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RIH napisał:

Pro jeszcze nie miałem okazji przesłuchać ale zwykła M11 to nie jakiś ubogi kuzyn. Owszem sygnatura dźwięku inna ale jeśli chodzi o samo obcowanie z odtwarzaczem to mogę FiiO zdecydowanie pochwalić - A&K jest jak najnowsze jabłko 11 - niby super, niby w testach miazga ale nawet FHD nie ma - albo na to przymykasz oko bo "magia dźwięku" albo czujesz, że ktoś Ci się do czterech liter poprzez marketing dobiera! ;)32b5745c082a04c8dc58c91608c9517f.jpga5d4289f406ae8b2e9866e3b953eb8c5.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Tym się właśnie kierowałem kupując, przynajmniej tymczasowo, Fiio. Może granie i jest chudsze, w Kann było bardziej masywne. Ale co z tego jak granie Fiio bardzie mi się podoba, łatwiej wyłowić szczegóły. Ewentualne braki udaje się zniwelować słuchawkami. Przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tommir napisał:

Tym się właśnie kierowałem kupując, przynajmniej tymczasowo, Fiio. Może granie i jest chudsze, w Kann było bardziej masywne. Ale co z tego jak granie Fiio bardzie mi się podoba, łatwiej wyłowić szczegóły. Ewentualne braki udaje się zniwelować słuchawkami. Przynajmniej dla mnie.

Chudsze granie kojarzy mi sie od razu z cyfrowym nalotem. Z jakimi sluchawkami go łączysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tę dramatyczną odezwę FiiO? Ciekawe czy jest coś na rzeczy, że ludzie tak zwracają, czy faktycznie powodem jest bateria i grzanie, czy też po prostu nie podeszło im brzmienie...? Polecam też poczytać sobie komentarze na FB pod tym postem

 

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a swoją drogą widać, że ludzie może faktycznie traktują te dapy jak substytuty smartfonów... Może to jest żniwo napompowanego marketingu, który za dużo obiecuje po takim DAPie, że to taka niby rakieta z Exynosem... Bo z takich powodów jak grzanie czy bateria to można zwracać każdego DAPa każdej marki (no może poza M3K)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M11 tez się strasznie grzal ,przez pierwsze kilka dni grania po balasnie. Podobnie zreszta jak dx220. To raczej zjawisko ,ktore po czasie znika . Jak widać niektórzy mieli yeochr mniej cierpliwosci

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a swoją drogą widać, że ludzie może faktycznie traktują te dapy jak substytuty smartfonów... Może to jest żniwo napompowanego marketingu, który za dużo obiecuje po takim DAPie, że to taka niby rakieta z Exynosem... Bo z takich powodów jak grzanie czy bateria to można zwracać każdego DAPa każdej marki (no może poza M3K)
Ja nadal liczę, że ta bańka pęknie i ludzie zauważa jak bardzo są dojeni - z niezwykle ważkiego powodu "bo można". Obecnie OnePlus sprzedaje model 7T za około 2600 zł - absolutny top jeśli chodzi o podzespoły (choć zupełnie "nie idealny" telefon) - do tego moduł audio - choćby z RED'a za te 500 zł (to tylko przykład! - spokojnie można lepsze kości wrzucić) - szacunkowo ~3100 zł - taki jest - i tak wygórowany - koszt super DAPa, którego użytkowanie powinno zrzucać klapki ze stóp.
Jest gotowa technologia, jest baza inżynierska - po prostu nie opłaca się firmom robić tak dobrych sprzętów - bo co za rok... A konsumenci niech dalej pompują po 17tys za TOP... ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RIH napisał:

Ja nadal liczę, że ta bańka pęknie i ludzie zauważa jak bardzo są dojeni - z niezwykle ważkiego powodu "bo można". Obecnie OnePlus sprzedaje model 7T za około 2600 zł - absolutny top jeśli chodzi o podzespoły (choć zupełnie "nie idealny" telefon) - do tego moduł audio - choćby z RED'a za te 500 zł (to tylko przykład! - spokojnie można lepsze kości wrzucić) - szacunkowo ~3100 zł - taki jest - i tak wygórowany - koszt super DAPa, którego użytkowanie powinno zrzucać klapki ze stóp.
Jest gotowa technologia, jest baza inżynierska - po prostu nie opłaca się firmom robić tak dobrych sprzętów - bo co za rok... A konsumenci niech dalej pompują po 17tys za TOP... ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

One plus 5t kosztujący 1200zł ma gniazdko jack a one plus 7t za 2700zl już nie. To tak apropo bycia dojonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

Dokładnie, a swoją drogą widać, że ludzie może faktycznie traktują te dapy jak substytuty smartfonów.....

 

Chyba odwrotnie. Telefon jako DAC owszem, ale Dac jako telefon to raczej słabo :D 

 

Godzinę temu, blueme napisał:

....Może to jest żniwo napompowanego marketingu,....

 

Bez dwóch zdań. Rynek niszowy. Szczyty bullshit'u, który "audiofile" łykają jak pelikany :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Chudsze granie kojarzy mi sie od razu z cyfrowym nalotem. Z jakimi sluchawkami go łączysz ?

Z Andromedami i Dunu DK-3001 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

Kiedy w końcu FiiO zrozumie, że powinni robić DAPy w kolaboracji z chińskimi producentami smartfonów. Byłyby pod każdym względem lepsze... No tylko faktycznie pewnie nie aż tak wielka marża kiedy trzebaby było zlecić wykonanie innej firmie

To trochę tak, jakby mieć pretensje do pana Glocka, że swoją przełomową technologię wdrożył sam, zamiast iść do Boscha czy Black&Deckera, bo byłoby taniej i zalałby świat. Różnica między pistoletem a wkretarką jest dla mnie podobna do różnicy między flagowcem xiaomi który wszystko może, a DAPem M11 Pro, który może tylko jedno, ale fantastycznie. Owszem- grzeje się w kieszeni, ale się nie roztopi i muszę tylko pamiętać, żeby nie chować z nim batoników 😁.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności