Skocz do zawartości

Fiio M11 Pro


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Lucky-Luke napisał:

To trochę tak, jakby mieć pretensje do pana Glocka, że swoją przełomową technologię wdrożył sam, zamiast iść do Boscha czy Black&Deckera, bo byłoby taniej i zalałby świat. Różnica między pistoletem a wkretarką jest dla mnie podobna do różnicy między flagowcem xiaomi który wszystko może, a DAPem M11 Pro, który może tylko jedno, ale fantastycznie. Owszem- grzeje się w kieszeni, ale się nie roztopi i muszę tylko pamiętać, żeby nie chować z nim batoników 😁.

Dobrze powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ;) 

W DAP'ach przełomowych technologii nie ma. Jest za to słabo zaimplementowany Android lub co gorsza własne softowe "wypociny".

Pisanie w 2019 roku, że DAP jest fajny, bo nie muli jest trochę słabe. Tym bardziej, że większość jednak muli :D 

Optymalizacja softu na poziomie telefonów z przed pięciu lat :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marek_m napisał:

 

Rozumiem, że w tej kwestii zdania są podzielone :) 

Nie sądzę: porównując dwa- trzy lata temu HTC10 do FiiO x5iii miałem wątpliwości, który lepszy (ale dopóki nie słuchamy po balansie), tu porównuję koncernowe Xiaomi do M11Pro i naprawdę nie ma sposobu, żeby jakość dźwięku porównać. To tak, jakbyśmy usprawiedliwiali obecnością latarki w telefonie brak porządnej czołówki na wyprawie w góry. Ok- widuję często nocą ludzi na rowerach, którzy świecą sobie komórkami pod koła, ale to nie ma sensu. 

W nowym m11 android jest zaimplementowany dobrze i nie ma żadnego potknięcia, poza brakiem sklepu Play. Pięć lat temu mordowałem się z telefonem Pentagram , a niespełna trzy lata temu kupiony x5iii działał o wiele płynniej. I dalej działa, chociaż cieszę się że m11 jest we wszystkim lepszy. Ale nikt go nie chwali, że można założyć apkę latarki, tylko za jakość dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę: porównując dwa- trzy lata temu HTC10 do FiiO x5iii miałem wątpliwości, który lepszy (ale dopóki nie słuchamy po balansie), tu porównuję koncernowe Xiaomi do M11Pro i naprawdę nie ma sposobu, żeby jakość dźwięku porównać. To tak, jakbyśmy usprawiedliwiali obecnością latarki w telefonie brak porządnej czołówki na wyprawie w góry. Ok- widuję często nocą ludzi na rowerach, którzy świecą sobie komórkami pod koła, ale to nie ma sensu. 
W nowym m11 android jest zaimplementowany dobrze i nie ma żadnego potknięcia, poza brakiem sklepu Play. Pięć lat temu mordowałem się z telefonem Pentagram , a niespełna trzy lata temu kupiony x5iii działał o wiele płynniej. I dalej działa, chociaż cieszę się że m11 jest we wszystkim lepszy. Ale nikt go nie chwali, że można założyć apkę latarki, tylko za jakość dźwięku. 
Nikt chyba nie oczekuje, że telefon projektowany obecnie dorówna dedykowanym DAPom ale Xiaomi 7A kosztuje około 400 zł, plus koszt RED około 500 zł. Za około 900 zł mamy pełną funkcjonalność telefonu (kamera, głośnik itp) plus sekcję DAC, której nie powstydziłaby się większość DAP z środka segmentu - i owszem można mówić, że dedykowany DAP brzmi lepiej, ma balans, ma Spidif czy coś jeszcze natomiast przedstawiłem dwa produkty, które przeszły cały proces legislacyjny (dla telefonów na rynek europejski to sporo więcej niż dla DAPów), mają swoje fabryki, linie produkcyjne, opakownia, transport, marketing itp. itd.
Rozważcie jaką oszczędnością byłoby zrobić jeden produkt zawierający funkcjonalność tych obu minus funkcje GSM!
Teraz zakup obu to około 900 zł oficjalnie w Polsce - gdyby z tego urwać choćby 300 zł i połączyć te funkcje!
Znajdź DAP za 600 zł który ma pełną funkcjonalność Androida, dobry, responsywny ekran i brzmi bardzo dobrze choćby tylko SE...
To nie jest koszt samych kostek i ekranu - to wyliczone koszty gotowych produktów z opłatami dla pracowników, dystrybutorów, marży sklepów... itp!!!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie słucham z FH7 przez 4,4 mm i bardzo podoba mi się to, co słyszę. Bardziej techniczne, przestrzenne i analityczne granie od M11 - już bez gładkości i lekkiego ciepełka. Równo, neutralnie, bezpośrednio, precyzyjnie - nieźle! Bez wątpienia moje granie.

 

Brak silikonowego etui i drugiego czytnika microSD - trochę wstyd przy tej dopłacie. Pamięć większa, ale dwa czytniki to dwa czytniki.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też narzekam na brak "gumiaka":  niby tak- na surowo- jest bardziej elegancko, ale dwa rogi obudowy już mi się świecą na srebrzysto-  znaczy, stuknąłem coś w kieszeni i mam kancery. Wrr!

Co do braku drugiego slotu pamięci-  w x5iii miałem notorycznie problemy z dostępem do drugiej pamięci sd (i brak możliwości np. przekierowania tam zapisu Tidala offline), więc domyślam się, że odcięli kłopotliwy organ. Pamięci sd są coraz tańsze (400gb trzy stówy, 512gb poniżej czterech), a sama wewnętrzna (bardzo szybka!) to 64gb, więc już tej na conieco Tidala wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak, jakby mieć pretensje do pana Glocka, że swoją przełomową technologię wdrożył sam, zamiast iść do Boscha czy Black&Deckera, bo byłoby taniej i zalałby świat. Różnica między pistoletem a wkretarką jest dla mnie podobna do różnicy między flagowcem xiaomi który wszystko może, a DAPem M11 Pro, który może tylko jedno, ale fantastycznie. Owszem- grzeje się w kieszeni, ale się nie roztopi i muszę tylko pamiętać, żeby nie chować z nim batoników .
Jak grzeje i ma ostre rogi to Ci co noszą go w kieszeni niech uważają na jajka i ;D bo będzie omlet z mięsem.

Natomiast cena dobrego DAPa jest coraz bardziej dziwna, w wielu przypadkach my sami konsumenci na to pozwalamy. Dlatego warto liczyć na funkcję usb/bt dac co dla wielu już w zupełności wystarczy.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak tytułem wstępu raczej. Nie miałem wczoraj więcej niż 30 minut na odsłuch, więc wstrzymam się z ostateczną oceną FH7. Jest za dużo możliwych kombinacji filtrów i nakładek, aby wydać szybką ocenę. To co można powiedzieć od razu po podłączeniu to że synergia jest. Trudno zresztą chyba się było spodziewać, że jej nie będzie, byłby to strzał w kolano. Widać, że słuchawki bardzo dobrze zgrywają się z  M11 Pro. Jeśli z innymi dokami można było zarzucać braki w dole to tu ich na pewno nie ma. Wiem, FH7 mają mocny bas. Ale dziś w pracy słuchałem z Colorfly i bas był zauważalnie słabszy, aż sprawdzałem seal. Góra rzeczywiście trochę szalała i szaleje też z Colorfly'em. Pewnie taka ich cecha. Nie słuchałem na stockowym kablu tylko na jego zbalansowanym odpowiedniku, muszę sprawdzić jak to jeszcze gra ze zwykłej dziurki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Słuchałem przez kilka dni w różnych konfiguracjach filtrów i tipsów. Może niezbyt długo, ale wnioski już mogę wyciągnąć. Słuchanie po balansie jest jednak konieczne, inaczej brzmią po prostu dość słabo. Szkoda, że Fiio nie daje ich standardowo, bo tak można się po zakupie rozczarować. Pewnie jakiś dobry miedziany kabel złagodziłby górę, ale akurat nie miałem pod ręką. Natomiast najlepsze efekty uzyskałem na piankach Inairs. Góra w zasadzie nie jest przesadzona, a przede wszystkim piaszczysta co najbardziej mi przeszkadzało.  początku byłem nastawiony nieco sceptycznie do tego tandemu, ale ostatecznie jest ok. Całościowo wychodzi dość jasno ale z wyraźnym basem. Jeśli ktoś lubi takie brzmienie - nie rozczaruje się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tommir napisał:

Mały update.

Słuchałem przez kilka dni w różnych konfiguracjach filtrów i tipsów. Może niezbyt długo, ale wnioski już mogę wyciągnąć. Słuchanie po balansie jest jednak konieczne, inaczej brzmią po prostu dość słabo. Szkoda, że Fiio nie daje ich standardowo, bo tak można się po zakupie rozczarować. Pewnie jakiś dobry miedziany kabel złagodziłby górę, ale akurat nie miałem pod ręką. Natomiast najlepsze efekty uzyskałem na piankach Inairs. Góra w zasadzie nie jest przesadzona, a przede wszystkim piaszczysta co najbardziej mi przeszkadzało.  początku byłem nastawiony nieco sceptycznie do tego tandemu, ale ostatecznie jest ok. Całościowo wychodzi dość jasno ale z wyraźnym basem. Jeśli ktoś lubi takie brzmienie - nie rozczaruje się.

 

Góra nie jest piaszczysta z CB13. To znaczy może jest, ale z tym kablem, który jest w zestawie. Jak te słuchawki brzmią na firmowym kablu nie wiem, bo nigdy nie używałem. Ale z pewnością to jest kwestia do skorygowania tzw. osprzętem. I sporo też zależy od jakości nagrań. Taka "blaszana" góra pojawia mi się na nagraniach, które zawsze brzmią słabo (np. "Sledgehammer" Gabriela). Zatem góra FH7 nie jest może wybitna, ale generalnie na jest całkiem niezłym poziomie (nie jestem przekonany czy tak bardzo jest gorsza od góry Andromed), za to bas jest rewelacyjny (zejścia, faktura, uderzenie). Jedyne, co bym poprawił to średnica, która jest dość sucha. 

 

I teraz polecę z hajpem: słuchałem w bezpośrednim porównaniu FH7 z Andromedami, Andromedami Gold i Solarisami, ponieważ chciałem kupić Goldy, albo Solarisy, no i po odsłuchach nie kupiłem. Najklarowniejsze brzmienie, najbardziej trójwymiarowe, było z FH7. Przepraszam, ale taka jest moja opinia - z którą się zgadzam. Problem z FH7 jest taki, że są zbyt nisko wycenione, są zbyt tanie (na tle innych) - przez co są tak, a nie inaczej pozycjonowanie.

 

 

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, westberg napisał:

 

Góra nie jest piaszczysta z CB13. To jest kwestia do skorygowania kablem. I sporo też zależy od jakości nagrań. Jak te słuchawki brzmią na firmowym kablu nie wiem, bo nigdy nie używałem. I teraz polecę z hajpem: słuchałem w bezpośrednim porównaniu FH7 z Andromedami, Andromedami Gold i Solarisami, ponieważ chciałem kupić Goldy, albo Solarisy, no i po odsłuchach nie kupiłem. Problem z FH7 jest taki, że są zbyt nisko wycenione, są zbyt tanie. 

Czyli CB13 warto? Od jakiegoś czasu waham się kupić czy nie kupić, zanim jeszcze kupiłem FH7. Dla mnie Fiio ma inną charakterystykę niż Andro, co kto lubi. Ja nie potrafię zrezygnować z Andro na rzecz FH7 ;) Średnica w Andro jest jednak dobra.... FH7 też zostają, mają potencjał.

Ja nie narzekam, że były stosunkowo tanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tommir napisał:

Czyli CB13 warto? Od jakiegoś czasu waham się kupić czy nie kupić, zanim jeszcze kupiłem FH7. Dla mnie Fiio ma inną charakterystykę niż Andro, co kto lubi. Ja nie potrafię zrezygnować z Andro na rzecz FH7 ;) Średnica w Andro jest jednak dobra.... FH7 też zostają, mają potencjał.

Ja nie narzekam, że były stosunkowo tanie ;)

 

Średnica Andro jest lepsza, ale FH7 są za to bardziej klarowne. Brzmienie słuchawek CA wydawało mi się zbite w porównaniu do FH7. Natomiast FH7 nie spełniają wszystkich moich oczekiwań, choć spełniają więcej niż kiedyś Andromedy. Ciągle szukam ... i czekam na recenzje Oriolusów Percivali, w porównaniu do modeli EE. A może coś innego jeszcze się objawi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, westberg napisał:

 

Średnica Andro jest lepsza, ale FH7 są za to bardziej klarowne. Brzmienie słuchawek CA wydawało mi się zbite w porównaniu do FH7. Natomiast FH7 nie spełniają wszystkich moich oczekiwań, choć spełniają więcej niż kiedyś Andromedy. Ciągle szukam ... i czekam na recenzje Oriolusów Percivali, w porównaniu do modeli EE. A może coś innego jeszcze się objawi. 

Zgadza się, w bezpośrednim porównaniu dźwięk w Andro jest rzeczywiście bardziej zbity. Jeśli słucham osobno nie zauważam tego. Andro mają dla mnie jeszcze taką swoistą szorstkość, miejscami agresję, co mnie akurat odpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności