Skocz do zawartości

IFI AUDIO ZEN DAC


czarnuch1981

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Hej,

1) Orientujecie się czy w zen dacu jest jakiś stabilizator w środku i czy można go zasilić wyższym woltarzem, mam akurat zasilacz 12V.

2) Czy ktoś podpinał do zen daca ipower lub wersję X? Jest jakaś różnica?

3) Czy ktoś używa zen daca z zen can? Jak mu to gra?

4) Czy warto dopłacać do can signature? Jakie są różnice? 

5) Czy są duże różnice zen daca i wersji signature? 

 

Oczywiście pytam o doświadczenie a nie o to co piszą tu i tam. :P

 

Używam zen daca na Audioquest Nighthawk, ale trudno mi jednoznacznie ocenić czy jest lepszy od ifi nano bl, moim zdaniem ten nano ma lepszy dół, a zen chyba bardziej przestrzenny i więcej informacji w dźwięku, ale nie wiem czy to fajniejsze, bo jest mniej ułożony od nano, nano wydaje się prezentować wyższą kulturę grania w sensie że ten dźwięk jest lepiej uporządkowany, nie ma się wrażenia chaosu, co moim zdaniem zdarza się na zenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1) Orientujecie się czy w zen dacu jest jakiś stabilizator w środku i czy można go zasilić wyższym woltarzem, mam akurat zasilacz 12V.

2) Czy ktoś podpinał do zen daca ipower lub wersję X? Jest jakaś różnica?

3) Czy ktoś używa zen daca z zen can? Jak mu to gra?

4) Czy warto dopłacać do can signature? Jakie są różnice? 

5) Czy są duże różnice zen daca i wersji signature? 

 

Oczywiście pytam o doświadczenie a nie o to co piszą tu i tam. :P

 

Używam zen daca na Audioquest Nighthawk, ale trudno mi jednoznacznie ocenić czy jest lepszy od ifi nano bl, moim zdaniem ten nano ma lepszy dół, a zen chyba bardziej przestrzenny i więcej informacji w dźwięku, ale nie wiem czy to fajniejsze, bo jest mniej ułożony od nano, nano wydaje się prezentować wyższą kulturę grania w sensie że ten dźwięk jest lepiej uporządkowany, nie ma się wrażenia chaosu, co moim zdaniem zdarza się na zenie. 

 

@Artorias może tutaj będzie się lepiej przenieść... więc

1) jaką odczułeś różnicę zen dac a z can? 

2) w can miałeś ipower czy coś innego? 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

1) jaką odczułeś różnicę zen dac a z can? 

2) w can miałeś ipower czy coś innego? 

1. Uderzającą. Banan się na twarzy pojawił jak pierwszy raz puściłem moje SHP9500 na Zen CAN względem samego DACa.

2. Do CAN masz dołączony zasilacz od iFi, który jest wystarczająco dobrej jakości.

 

Hawki na samym DAC, grały mi tak średnio, tzn dosyć detalicznie nie powiem, ale jakoś tak sucho, bez życia, talerze szeleściły zamiast ładnego metalicznego dźwięku. Progres jest spory moim zdaniem, ale tak słuchałem tylko raz Hawków (tylko dla próby), jak chcesz mogę zrobić testy dodatkowe i dokładnie opisać, ale nie obiecuje, że dzisiaj, bo mam mnóstwo roboty. (Wpadają znajomi na weekend).

 

Tutaj szerzej to opisałem: 

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne rozumiem, jakbyś znalazł czas kiedyś tam porównać, byłbym wdzięczny. 

SHP9500 to Twoje ulubione słuchawki? 

 Moim zdaniem Hawki na tym dacu grają nawet spoko, ale czegoś brakuje, może piszesz o tym samym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

SHP9500 to Twoje ulubione słuchawki? 

Eee, to trochę tak jakby pytać ojca, którą córkę kocha najbardziej. Przyznać muszę, że same z siebie grały mi średnio i poszły w odstawkę po kupieniu Hawków i Sivga P2 (coraz bardziej zaczęły mnie irytować pewne kwestie w Philipsach). Jednak to co zrobił z nimi @Perul, to wręcz trudno uwierzyć. Drastyczna poprawa i jakość wywindowana mocno w górę. Teraz brzmią pięknie i aż się nie chce ich z głowy ściągać. (To też opisze w ich wątku, jak znajdę chwile czasu)

 

Cytat

 

Jasne rozumiem, jakbyś znalazł czas kiedyś tam porównać, byłbym wdzięczny

Tak sprawdzę dla Ciebie ale raczej po weekendzie, ewentualnie niedziela wieczór, jak jeszcze znajdę siły. 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności