Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IFI AUDIO ZEN DAC


czarnuch1981

Rekomendowane odpowiedzi

Zacytuję teraz kolegę z Ameryki który go dostał jakieś 3 dni temu:
- dobry i wszechstronny
- ma więcej mocy niż się wydaje
- lepiej brzmi na balansie
- brzmienie ciepłe i roll-off na górze
- bardziej muzykalny aniżeli analityczny
- bass boost dobrze zrobiony, nieźle podbija dolne pasmo
- scena raczej umiarkowana

Edytowane przez BitWolf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
19 godzin temu, czarnuch1981 napisał:

Nikt jeszcze w Pl nie testował ? Na zagranicznych forach sporo pochlebnych opinii.

 

Słuchałem na AVS, liczy się? Rozmawiałem z Owenem, który akurat był przy stoisku. Z rozmowy wyszło, że to "przepakowane" nano. Grało to na poziomie stosu nano (iDSD, iCAN + iSilencer + GroundHog) który miałem. IMHO kwestia ceny, jeśli bedzie poniżej 1k - można się zastanawiać... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.12.2019 o 18:21, Mcarto napisał:

Zamówiłem go - za tydzień powinien dojść :)

I jak? Doszedł? :)

Podobno ma szansę świetnie się zgrać z Fostexami TH610, ale rzekomo nie działa z USB 2.0, który mam w domowym, starym (blisko 10lat), Macbooku. A chciałbym zasilać z USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, loop_digga napisał:

I jak? Doszedł? :)

Podobno ma szansę świetnie się zgrać z Fostexami TH610, ale rzekomo nie działa z USB 2.0, który mam w domowym, starym (blisko 10lat), Macbooku. A chciałbym zasilać z USB. 

Tak doszedł.

Nie wiem jak zgrywa sie z fostexami, podobnie nie wiem jak działa z USB 2.0 - w moim mini macu 2012 posiadam tylko USB 3.0. Na ulotce (i nie tylko) mam informacje, że jest kompatybilny z 2.0 więc nie powinno być problemów?

https://www.head-fi.org/threads/ifi-audio-zen-dac-the-official-thread.917374/

 

To właściwie mój pierwszy większy a zwłaszcza mocniejszy dac jaki posiadam więc cieżko mi porównywać do innych sprzętów stacjonarnych. Gra przyjemnie muzykalnie, nie jest cyfrowy, scena nie wydaje sie zbyt duża ale jest głęboka. Wysokie brzmią b. dobrze i naturalnie.  Wg mnie nie posiada zbyt dużo basu ale można go sobie podbić przyciskiem Truebass - efekt jest b. dobry i czysty.

W stosunku do ważki czarnej czuję przeskok, lepsze wysokie, mniej cyfrowy przekaz.

 

@PeepingTom Na większych słuchawkach poczułem sporą różnicę z nowym firmware, generalnie słabo to grało na nich w stanie fabrycznym. Wokal zwłaszcza kobiecy był wyraźnie wycofany w gęstszym metalu. Było w tym graniu coś nienaturalnego, brakowało energii (grało jakby ze słabego zasilacza) i co ciekawe nie umiałem ustawić głośności - co chwilę kręciłem gałką aby słyszeć wyraźnie.

Po wgraniu nowego firmware wokal się poprawił, głośność sie wyrównała, jest energia ale bas wydaje mi się mniejszy - może to za sprawą słuchawek?? Generalnie wszyscy opisują zmianę basu jako lepiej kontrolowany i mocniejszy.

 

I jeszcze jedno po wyjęciu z pudełka ifi szumiał bardzo z trzaskami, podpiąłem pożyczony zasilacz jako dodatkowe zasilanie i szum  nagle ustąpił :) Ten zasilacz był zbyt słaby 4.5v 0.6A i nie dał sobie rady z zasilaniem ale skasował szum? Teraz chodzi tylko na USB i jest czysto :)

 

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mcarto napisał:

I jeszcze jedno po wyjęciu z pudełka ifi szumiał bardzo z trzaskami, podpiąłem pożyczony zasilacz jako dodatkowe zasilanie i szum ustąpił :) Ten zasilacz był zbyt słaby 4.5v 0.6A i nie dał sobie rady z zasilaniem ale skasował szum? Teraz chodzi tylko na USB i jest czysto :)

 

To jakieś dość zagadkowe :) Szum ustąpił po wpięciu i wypięciu zasilania czy sam z siebie po jakimś czasie przez usb. Z zasilania rozważałbym chyba tylko iPower Ifi 5V/2.5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeepingTom napisał:

To jakieś dość zagadkowe :) Szum ustąpił po wpięciu i wypięciu zasilania czy sam z siebie po jakimś czasie przez usb. Z zasilania rozważałbym chyba tylko iPower Ifi 5V/2.5A.

Ustąpił nagle po podpięciu tego zasilacza.

Generalnie podpisuję się czterema łapami pod poniższą oceną ifi ze strony użytkownika Aiibo.

https://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/new-ifi-zen-dac-amp-for-tidal-hifi-masters.8450/

 

Jeszcze nie wiem czy ze mną zostanie... nie jest źle tylko zastanawiam się czy nie lepiej dopłacić od razu kilka stówek i wziąć coś wyraźnie lepszego? jak już zdecydowałem się na sprzęt stacjonarny???

Chociaż czytałem, że ifi jest całkiem niezłym DACiem więc może wystarczy tylko lepszy wzmacniacz w przyszłości??

Posiadam tylko Shurki SRH840 i Grado SR80e wieć nie wiem czy z lepszym sprzętem usłyszę w ogóle wyraźną różnicę... Nie mam możliwości porównania innych sprzętów więc pozostają mi w zasadzie tylko zakupy przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mcarto napisał:

 

Nie wiem jak zgrywa sie z fostexami, podobnie nie wiem jak działa z USB 2.0 - w moim mini macu 2012 posiadam tylko USB 3.0. Na ulotce (i nie tylko) mam informacje, że jest kompatybilny z 2.0 więc nie powinno być problemów?

https://www.head-fi.org/threads/ifi-audio-zen-dac-the-official-thread.917374/

http://www.ifiaudio.pl/products-page/zen/ifi-audio-zen-dac/

"Uwaga!

W zestawie z iFi Zen DAC'iem nie ma zasilacza. Jest możliwość zasilania go po USB 3.0 (2.0 nie działa) lub zakup dodatkowego zasilacza iFi 5v dostępnego na naszej stronie."

No właśnie nie jest to jasne. ;) producent twierdzi że działa, polski dystrybutor że nie. 

laptopa nie zmienię pod audio ;) 

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.01.2020 o 19:49, Mcarto napisał:

Zainstaluj koniecznie najnowsze firmware, jest spora poprawa dźwięku. 

Właśnie miałem 5.3C, ale coś mi nie pasowało w tym graniu. Zrobiłem Downgrade. WYdaje mi się, że za bardzo odrealniało instrumenty akustyczne. Jeszcze to sprawdzę bo to był 1 dzień oswajania się z synergią miedzy Zenem a TH610 i eksperymentowałem. Inna sprawa, że na head-fi też znalazłem opinie o tym, że 5.3C im nie służy.

 

EDIT:

-----------

Testowałem wielokrotnie dziś podmianki 5.30c i 5.30. W każdym teście Th610 na 5.30 grały lepiej. Choć początkowo myślałem, że w końcu 610 zagrają idealnie, ale niestety. Odchudzone brzmienie, ale nic nie daje w zamian. Na "C" dźwięk jest z tyłu, detale wycofane, co nie jeszcze bardziej wkurza. "5.30" gra lepiej. Natomiast chyba dla mnie za dużo ciepełka i Zenik leci do sklepu. Bo zupełnie serio, to podłączyłem je po adapterze do dziury w Samsungu S10 i było tak cholernie dużo ubytków, i góra syczała jak cholera, ale detale i jasność, bliskość, tak jak lubię. Być może mam "chamskie" uszy, ale mi to brzmi lepiej i tyle. 

PS. Testy zrobiłem też z AKG K550 (hehe, fajny przeskok, myślałem, nawet przed sekundą, że jednak są kozackie, aż założyłem TH610...), i to samo. "5.30C" wprowadza jakiś dystans. Mi nie leży.

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 22:13, loop_digga napisał:

Właśnie miałem 5.3C, ale coś mi nie pasowało w tym graniu. Zrobiłem Downgrade. WYdaje mi się, że za bardzo odrealniało instrumenty akustyczne. Jeszcze to sprawdzę bo to był 1 dzień oswajania się z synergią miedzy Zenem a TH610 i eksperymentowałem. Inna sprawa, że na head-fi też znalazłem opinie o tym, że 5.3C im nie służy.

 

EDIT:

-----------

Testowałem wielokrotnie dziś podmianki 5.30c i 5.30. W każdym teście Th610 na 5.30 grały lepiej. Choć początkowo myślałem, że w końcu 610 zagrają idealnie, ale niestety. Odchudzone brzmienie, ale nic nie daje w zamian. Na "C" dźwięk jest z tyłu, detale wycofane, co nie jeszcze bardziej wkurza. "5.30" gra lepiej. Natomiast chyba dla mnie za dużo ciepełka i Zenik leci do sklepu. Bo zupełnie serio, to podłączyłem je po adapterze do dziury w Samsungu S10 i było tak cholernie dużo ubytków, i góra syczała jak cholera, ale detale i jasność, bliskość, tak jak lubię. Być może mam "chamskie" uszy, ale mi to brzmi lepiej i tyle. 

PS. Testy zrobiłem też z AKG K550 (hehe, fajny przeskok, myślałem, nawet przed sekundą, że jednak są kozackie, aż założyłem TH610...), i to samo. "5.30C" wprowadza jakiś dystans. Mi nie leży.

Hmm nie wiem którą wersję miałem na "pokładzie" ale Zen miał wycofane wokale i generalnie jakieś braki w energii, wgrałem potem najnowsza i dać został u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Korzystał ktoś z Zen Daca, zasilając go jedynie z USB 2.0? W moim PC nie mam niestety 3.0 i zastanawiam się czy na niższym standardzie ten dac będzie działał prawidłowo. W internecie znalazłem sprzeczne opinie i już sam nie wiem jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
4 godziny temu, THABAL napisał:

Korzystał ktoś z Zen Daca, zasilając go jedynie z USB 2.0? W moim PC nie mam niestety 3.0 i zastanawiam się czy na niższym standardzie ten dac będzie działał prawidłowo. W internecie znalazłem sprzeczne opinie i już sam nie wiem jaka jest prawda.

 

Tak. Niejednokrotnie miałem okazję podpinać go pod usb 2.0 i nie uświadczyłem żadnych problemów z działaniem. Zresztą sam producent deklaruje wsparcie zarówno dla starszego i nowszego standardu. Jeśli chcesz, to dla pewności sprawdzę jutro jeszcze raz czy po podpięciu pod usb 2.0 nie występują żadne problemy z działaniem tego urządzenia - tak dla pewności ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, discodroid napisał:

Jeśli chcesz, to dla pewności sprawdzę jutro jeszcze raz czy po podpięciu pod usb 2.0 nie występują żadne problemy z działaniem tego urządzenia - tak dla pewności ;) 

Byłbym wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności