Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy AVS i wydaje mi się jak najbardziej udany. Nie udało się za wiele posłuchać, ponieważ było bardzo duże zainteresowanie na stoiskach u Audeosa.
Chciałbym oczywiście podziękować osobom z którymi głównie spędziłem (i one musiały ze mną przeżyć :D ) te 3 dni, tj. @Mayster @Vaiet i @Methuselah.
W tworzeniu jest aktualnie materiał Video przedstawiający całą strefę słuchawkową jednak w międzyczasie chciałbym się już podzielić fotkami a także spostrzeżeniami.
Fotek jest naprawdę dużo, dlatego podrzucam link do nich w serwisie Flickr.
Oczywiście dla wszystkich wystawców którzy chcieliby wykorzystać zdjęcia, przedstawiające wasze stoiska/produkty, macie pełne prawa z prośbą by jedynie otagować Instagrama, @bitwolf.film ;)
*WIĘCEJ ZDJĘĆ W LINKU:*
https://www.flickr.com/gp/181737225@N08/C86Q50

Słuchane pod Bursonem Conductor 3
Final D8000
- combo które po raz pierwszy słyszałem we Wrocku, wg. mnie tak jak i wielu tutaj jak najbardziej udane. W parze gra to naprawdę ładnie, rozdzielczo, detalicznie. Zastrzeżeń praktycznie żadnych nie mam.
Mr Speakers (jeszcze) Aeon - to było ciekawe doświadczenie, słucham sobie September, średnica bardzo ładna, góra także, scena całkiem całkiem... ale gdzie jest bas? I nie mówię tutaj o siermiężnym uderzeniu... one brzmią jak gdyby strzelić low-cuta gdzieś do 100 Hz.
Final Sonorus VIII - kompletnie nie moje granie, jeżeli z górą jest coś nie tak, to słuchawki w mojej opinii kompletnie odpadają i tak właśnie było w przypadku Sonorusów, strasznie jakby przytłumione z pojedynczymi peakami... ale hej w pudełku było tyle białego futerka ❤️

Dokanałówki:
Shanling ME200 - 
są tak przeciętne że nawet nie wiem co o nich napisać... grają... to tyle.
Shanling ME500 Platinum Edition - różnica między stockowymi? Lepszy kabel, mały tuning w wyższym paśmie. Cieplutkie, lekkie podbicie w wyższej średnicy, dosyć detaliczna góra. Całkiem fajne.
Shanling ME700 - uhh... dosyć duże w uszach, ale siedziały ok. Zdecydowanie wolę ME500 PE. Ewidentnie te doki mają jeszcze problemy z górą i średnicą. Ma coś jeszcze się w tuningu podobno zmienić. We'll see.
Shanling MTW100 - czekałem, miałem cichą nadzieję że będą dobre, że będą moim wejściem w True Wireless który nie pokiereszuje mojego portfela no i niestety... portfelu znowu będziesz smutny. Nie są pod żadnym względem wybitne ale w zupełności jako TWS wystarczają. Wersja DD i BA wydaje mi się mają tyle samo basu, różnica leży w wysokich tonach. W przypadku BA są bardziej stonowane. Każdemu kto chciałby kupić w miarę tanie niezobowiązujące TWSy, polecam serdecznie.
Empire Ears Wraith - można było zobaczyć na stoisku Empire Ears dwa obozy. Walkę pomiędzy Wraith i Valkyrie. Dla mnie Wraith jest doświadczeniem bardzo... ciekawym. Interesujące brzmienie z bardzo stonowaną górą, przez co mogłoby się wydawać, że ciężko jest usłyszeć detal... ale problem bym w tył że tam DOSŁOWNIE WSZYSTKO było słychać. Najsubtelniejsze niuanse, małe pyknięcia, błędy masteru... wszystko. Świetne doki, choć ostatecznie pozostaje w obozie Valkyrie...
...ponieważ moim najlepszym doświadczeniem tych targów było combo:
Empire Ears Valkyrie + Effect Audio Janus Basso - Valkyrie aktualnie jest moim endgame'm. Dynamiczny bas który dodaje smaku, a także bardzo ale to bardzo detaliczna góra, której winowajcą jest elektrostat no i obudowa znacznie zmniejszona względem poprzednich modeli przez co lepiej siedzi przynajmniej w moim uchu. Sądziłem, że już nie można lepiej... ale jednak wystarczyło zmienić jedną rzecz... i był to kabel. Osobiście wydaje mi się nie jestem jeszcze na tyle wyedukowany, żeby słyszeć kable, ale jak to Mateusz powiedział... to jest już taki poziom kabla że każdy usłyszy... i usłyszałem. Puściłem tylko jeden utwór. Saint Saens Introduction to Rondo Capriccioso - bite dziewięć i pół minuty siedziałem po prostu ręką podparty w totalnym bezruchu, próbując ogarnąć co się właśnie dzieje. Utworu słuchało się już parę razy, dobrze się wie co gdzie i jak brzmi... ale teraz to brzmi... lepiej. Bardziej dynamicznie, góra wchodzi wyżej, bas schodzi niżej, oddychanie skrzypaczki wcześniej było tylko dodatkiem w tle, teraz wydaje się być na równi z samym instrumentem. Magiczne doświadczenie, naprawdę.

BWFX8764.jpg

BWFX8826.jpg

BWFX8888.jpg

BWFX8944.jpg

BWFX8950.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BitWolf napisał:

Fotek jest naprawdę dużo, dlatego podrzucam link do nich w serwisie Flickr.

Jak zwykle super fotki, co do Wrocka to planuje następny meet na marzec, wpadnij 😁

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MP3store @Audiomagic_pl @Mayster

W ogóle to wielkie dzięki ekipom MP3Store, Audiomagic, Audeos za organizację swoich stref i zadbanie o przebogaty wybór słuchawek, dapów i in. ku naszej radości i podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych. Gratulację i trzymam kciuki za dalszy rozwój strefy w przyszłym roku, więcej udogodnień, więcej miejsc do odsłuchu, no i więcej balansu  ;)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BitWolf - kabel od ME500 PE - wydaje Ci się, że dawał coś dźwiękowo czy po prostu lepiej wykonany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lord Rayden napisał:

@BitWolf - kabel od ME500 PE - wydaje Ci się, że dawał coś dźwiękowo czy po prostu lepiej wykonany ?

 

Nie zmieniałem kabli między stockowymi a PE, wg. reprezentanta jest ciut inny tuning więc różnica oczywiście była tylko pytanie czy kabel też się do tego przyczynił. Czy lepiej wykonany? To zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ME500PE bardzo przypadły do gustu dźwiękowo, aczkolwiek z tym ciężkim zimnym metalem i dużymi kopułkami to przesadzili - trochę przerost formy nad treścią

Może to po to, żeby uzasadnić dość wysoką cenę jak na dynamic + 1 combo BA

Dla mnie są to słuchawki wciąż niewiele lepsze (a  chyba nawet z mniej rozdzielczym i bardziej misiowatym  basem) od FiiO F9 Pro użytymi z dobrym kablem z czystej miedzi/posrebrzanym po balansie, które implementują tego samego Knowlesa co Shanlingi

ME500 powinny kosztować tak z 899 zł, to max, aby dobrze konkurowały z F9Pro

 

 

20 minut temu, BitWolf napisał:

Nie zmieniałem kabli między stockowymi a PE, wg. reprezentanta jest ciut inny tuning więc różnica oczywiście była tylko pytanie czy kabel też się do tego przyczynił. Czy lepiej wykonany? To zdecydowanie.

 

 

12 godzin temu, BitWolf napisał:


Shanling ME500 Platinum Edition - różnica między stockowymi? Lepszy kabel, mały tuning w wyższym paśmie. Cieplutkie, lekkie podbicie w wyższej średnicy, dosyć detaliczna góra. Całkiem fajne.

 

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blueme napisał:

Mi też ME500PE bardzo przypadły do gustu dźwiękowo, aczkolwiek z tym ciężkim zimnym metalem i dużymi kopułkami to przesadzili - trochę przerost formy nad treścią

Może to po to, żeby uzasadnić dość wysoką cenę jak na dynamic + 1 combo BA

Dla mnie są to słuchawki wciąż niewiele lepsze (a  chyba nawet z mniej rozdzielczym i bardziej misiowatym  basem) od FiiO F9 Pro użytymi z dobrym kablem z czystej miedzi/posrebrzanym po balansie, które implementują tego samego Knowlesa co Shanlingi

ME500 powinny kosztować tak z 899 zł, to max, aby dobrze konkurowały z F9Pro

 

 

Cięzkie są ale w uszach ich nie czuję mocno. Kopułki są w sam raz. Mam problemy z dokami (ergonomią), więc wiem co mówię. ME500 kosztowały trochę więcej niż piszesz w czasie promocji na 1 listopada ale korzystnie.. Dźwiękowo wolę je od F9 pro. No tu pewnie kwestia gustu i preferencji. A że z metalu ? Jakby były plasticzane ;) to w tej cenie narzekalibyśmy.

 

Gorzej,że nie będzie dobrej drogi w obudowach, skoro jak piszecie ME700 to już duże kopułki i u mnie będzie tak jak z FH5 czy 7 od Fiio. Nie wlazą.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, zazdroszczę, tylko co ze mną? Szef wszystkich szefów z MP3store nie odpisuje, Wojtek też. Wszyscy na urlopach czy może nie zasługuję na ich (Aoen 2) bliższe poznanie ? :) Z chęcią sprawdzę czy warto w nie wejść mając opponki pm3.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
7 godzin temu, stefanbat napisał:

 

Wielki brat, nie wie co miał na targach ? ;)

 

Muszę sprawdzić w takim razie. Etykieta byla z US4+, ale nie wiem czy dostaliśmy US4.

3 godziny temu, Compton napisał:

Zasugerowałem.

Napisz do Kuropa ;)

 

Mamy 2 sztuki AEON2 dostępne do odsłuchu.

Teraz sztuka leci do Wroclawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 09:37, roger987 napisał:

 

Po prostu nie zaskoczył mnie niczym spektakularnym, przeciętne tranzystorowe poprawne granie, dość mało przestrzenne bez rozciągnięcia na górze, lekko zduszone.  Spodziewałem się po legendzie Conductora czegoś więcej. 
Ale, mocno podkreślam, to bardzo subiektywne odczucie, na dodatek a) targi-hałas b) krótki czas odsłuchu c) repertuar? 
Oczywiście żeby w pełni go ocenić musiałbym mieć go w domu na dłużej. 

Pozwolę się skromnie nie zgodzić. Ale nie dziwi mnie opinia. Moja tez się zmieniła po podpięciu swojego źródła z własną selekcją utworów. I to na tyle, że właśnie wygrzewam C3. Mogę mu zarzucić ciut za bardzo podkreślone soprany, ale nie brak przestrzenności. A to co sluchać na monitorach Totem’a w temacie przestrzeni, tylko to potwierdza.

 

Duże podziękowania dla mp3store za organizację stoiska i przemiła i profesjonalną obsługę.  Z prawdziwą przyjemnością patrzyłem jak się zmagają z brakiem wiedzy mojego syna dla którego to była pierwsza wizyt na AVS i także pozytywne wrażenia, związane z poszukiwaniem słuchawek do muzyki i do komputera, które zastąpią już wysłużone MSR7. 

 

Dla mnie jak najbardziej pozytywne doświadczenie „po latach” - chyba ostatnio byłem na AVS ponad 10 lat temu. Zmiana na stadion na plus. 

 

Piątek okazał się chyba najlepszym wyborem, jeśli chodzi o dzień i porę. Tłumu nie było, dostęp do atrakcji bezproblemowy, a i wystawcy jeszcze nie zmęczeni.  

Najciekawsze zestawienie jak dla mnie to tez c3+d8000.  Gdzie większość pracy moim zdaniem wykonał Burson.

Moc do słuchawek to nie mogłem się do końca opowiedzieć czy wolę D8000 z, czy bez dopisku PRO. 

 

 Jeszcze jeden komentarz do D8000 na stanowisku Final’a  - z opcjonalnym srebrnym kablem coś było nie tak, bardzo nie tak. 

 

Z tanich świetnie grających słuchawek to planarne Taskar zrobiły na mnie największe wrażenie.

 

Nie znalazłem niczego ze słuchawek dokanałowych, co by przykuło moją uwagę (komplet własnych pianek targałem więc na darmo), ale nie mniej była to przyjemna przygoda i poszukiwania trwają. 

 

 

Edytowane przez KiiT
Literówki i składnia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KiiT napisał:

Pozwolę się skromnie nie zgodzić. Ale nie dziwi mnie opinia. Moja tez się zmieniła po podpięciu swojego źródła z własną selekcją utworów. I to na tyle, że właśnie wygrzewam C3.

Oczywiście, mogło tak być, że problemem był repertuar i źródło. Nie wykluczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Niestety dużo czasu nie miałem w tym roku a ludzi dopisało wiec czasem trzeba było czekać ,ale kilka spostrzeżeń z mojej strony.

 

Final D8000 PRO - osobiście wole zwykłą wersję, bardziej dociążona z większym kopem - to co lubie

 

Audeze LCD4z - nie miełem wcześniej okazji słuchać.  Zaskoczyły mnie najbardziej w połączeniu z AK SE100 oraz SP2000. Na stoisku podpiete były do Kann Cube.

 

Hifiman Susvara - kupa jak za tę kasę

 

Raal SR1a - ciekawe słuchawki i zdecydowanie warte uwagi, ale osobiście wole czuć, że mam słuchawki na uszach.  Ale to ja :)

 

Takstar HF580 - bardzo wdzięczne słuchawki. Wystarczy dobry tor i zagrają jak za 3000zl. 

 

Empyrean - fajne jak wiele innych w tej cenie wiec tutaj kwestia co kto lubi. Ja bym wybrał coś innego. Brakuje mi jednak tego czaru z Meze99 Classic

 

AK T9ie - kwestia dobrania odpowiednich gumek/pianek i potrafią dać czadu. Moim zdaniem warte swojej ceny biorąc pod uwagę droższe konstrukcje konkurencji.

 

Kann Cube - "playerek" napędza wszystko co mu się da. Może nie do noszenia w kieszeni, ale na wyjazd świetna sprawa. Jest frajda ze słuchania. Szkoda , że chłopaki nie mieli                                          podpiętych słuchawek Sennheiser HD820 . Ostatnio mocno nad nimi się zastanawiam zamiast HD800, które mam.

 

Audeze LCD-1 - mogli zrobić wersja zamknięta, konstrukcja typowo portable na miasto, ale tu słuchawki otwarte. Nieporozumienie.  Niestety nie miałem okazji posłuchać.

 

Feliks Euforia - Fajny sprzęt ale jak za tą cenę to już nic specjalnego.  Spora konkurencja

 

WooAudio WA11 - rozważam zakup. Trochę drogo,ale interesujący sprzęt. Wcześniej brałem pod uwagę WA8, ale wole tranzystor z analogowym brzmieniem. 

 

Burson C3 - chyba najciekawszy ze wszystkich modeli tej marki. Z Ether Flow grało to rewelacyjnie.

 

Noble Audio - tylko jeden model jak dla mnie wart szczególnej uwagi. Nie pamiętam który ale cena jakieś 10-12k. 

 

Effects Audio - świetne kabelki ale wg. mnie ceny dla kosmitów.  Można dużo taniej i nie gorzej. Tym bardziej, że to w zasadzie czajnikowo.

 

Campfire Solaris - to już gra jak 64Audio chociaż jak dla mnie za duże, a szkoda. Zdecydowanie preferuję mniejsze konstrukcje typu T9ie.

Cmpfire Atlas - to również granie wysokich lotów. Wykonanie podobnie. 

 

Fostex TM2 - nie były prezentowane, ale koledzy z MP3 udostępnił mi spod blatu :) .  Celem było przetestowanie samych modułów Bluetooth z IEMami.  Jak ktoś  chce mieć swoje                                   IEMy w TWS to zdecydowanie warto. Same słuchawki Fostexa rówież bardzo dobre , ale nie każdemu mogą przypaść do gustu.

 

Meze Seria RAI - zdecydowanie lepiej wychodzą im konstrukcje nauszne. W dousznych zbyt wiele lepszej konkurencji.

 

Custom Arts - jak dla mnie wole Harmony od Fibae7. Oczywicie obydwa modele należy pochawalić !

 

Astell SA700 - w tej chwili chyba najciekawsza opcja od Astella biorac pod uwage kompaktową obudowę oraz jakość dźwięku. Świetnie leży w ręku, jeszcze lepiej gra. SP1000SS leci na sprzedaż :)  Chętnych zapraszam na priv.

 

Audio-Technica ANC900BT - zdecydowanie wole system ANC w SONY,  akurat warunki dobre to testów ANC :)  Dźwiękowo ATH.

 

Audio-Technica L5000 - niestety ominął mnie ten model jakimś cudem. Ale słyszałem wcześniej skrajne opinie i widzę, że w wątku podobnie. Jak za taką cenę chyba nie powinno być                                                   wątpliwości i aż tak rozbieżnych opinii.  Ciekawe....

 

Cayin Lampowy (nie wiem jaki model) - ładna prezencja. niestety dźwiękowo nie moja bajka.  

 

Beyerdynamica  - ominąłem bo nic takiego co chciałbym słuchać.  Ale design mają coraz nowocześniejszy

 

Bartok - nie ma co, za taką kasę to już musi grać :)  ale jestem ciekaw jeśli by stanął w szranki z Hugo TT + M Scaller  (niestety na Chordzie trochę słaba muzyka) - co prawda był też                      Tidal, ale plik to plik.

 

Obravo Cupid - producent próboje zawalczyć o rynek. Mogą się podobać. W tej cenie to jedynie z konkurencji to FiiO.

 

FiiO M11 - producent idzie do przodu. Choć zdecydowanie za mało jak na moje oczekiwania.

 

Focal Utopia - Jak dla mnie cena przesadzona. Nie wiem co takiego rewelacyjnego w tych słuchawkach. Owszem dobre, ale znalazłem inne modele - tańsze, które je deklasują.

 

Obravo HAMT - słuchałem obydwu. Ten drogi - za dużo kasy - mocna przesada. Ten tańszy już zdecydowanie lepiej wyceniony - może być alternatywa dla otwartych HD800. Tak - grają nie jak otwarte słuchawki ale jak głośniki :) 

 

Lucarto - bardzo byłem ciekaw tego sprzętu. Naprawdę szacunek. 

 

GRado 2000 - cięzkie, niewygodne I dźwiękowo tak sobie. 

 

SMSL Sp200 - chyba tak nazywał się ten model. Jak za cene ok.1500zl to dobry zawodnik. A zgrywał się chyba ze wszystkim. 

 

Mytek Brooklyn Bridge - lubie brzmienie tej marki, ale aplikacja do streamera niestety slaba jeszcze. Trochę też wysoka cena. Lepszym rozwiązaniem byłoby kupno Brooklyn Plus + Auralic Mini

 

JBL - a co oni tam robili ? :)     Za to nie widziałem Ultrasone- byłem ciekaw modelu Edition 11.

No i ostatecznie zapomnialem podejść na stoisko EE .  Nie zdąrzyłem też posłuchać AEON2 - podoba mi się patent ze składanym pałąkiem.  Ciekawe jak dźwiękowo względem ceny.

Biorąc pod uwagę cenę zwykłych AEON teraz w promocji to chyba i tak lepszej opcji się nie znajdzie. 

 

Na koniec miałem zachaczyć o B&W, ale też nie starczyło czasu.

 

Tak czy inaczej.  Targi na bogato w strefie słuchawek. Ciekawe co będzie za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, szczygiel said:

Focal Utopia - Jak dla mnie cena przesadzona. Nie wiem co takiego rewelacyjnego w tych słuchawkach. Owszem dobre, ale znalazłem inne modele - tańsze, które je deklasują.

 

Obravo HAMT - słuchałem obydwu. Ten drogi - za dużo kasy - mocna przesada. Ten tańszy już zdecydowanie lepiej wyceniony - może być alternatywa dla otwartych HD800. Tak - grają nie jak otwarte słuchawki ale jak głośniki :) 

 

Które tańsze deklasują Focal Utopia wg twojej opinii?

Obravo, które masz na myśli jako alternatywa dla HD800, 2 czy 3? Bo jest ich troche 😜 https://mp3store.pl/search?controller=search&search_query=OBRAVO+HAMT

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Godzinę temu, pabloj napisał:

 

Które tańsze deklasują Focal Utopia wg twojej opinii?

Obravo, które masz na myśli jako alternatywa dla HD800, 2 czy 3? Bo jest ich troche 😜 https://mp3store.pl/search?controller=search&search_query=OBRAVO+HAMT

 

Wolłbym już Focal Stelie (niestety wyglad troche groszy od Utopii) albo Meze Empyrean.

Ale dla mnie zdecydowanie lepsze, jeszcze biorąc pod uwagę 2 razy niższą cene to HD800S. 

 

Odnośnie Obravo - to HAMT-3 czyli najtansze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności