Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, roger987 napisał:

 

Po prostu nie zaskoczył mnie niczym spektakularnym, przeciętne tranzystorowe poprawne granie, dość mało przestrzenne bez rozciągnięcia na górze, lekko zduszone.  Spodziewałem się po legendzie Conductora czegoś więcej. 
Ale, mocno podkreślam, to bardzo subiektywne odczucie, na dodatek a) targi-hałas b) krótki czas odsłuchu c) repertuar? 
Oczywiście żeby w pełni go ocenić musiałbym mieć go w domu na dłużej. 

 

Z czym go słuchałeś? D8000, D8000 Pro, Empyrean czy miałeś swoje słuchawki? Prawdę mówiąc to Conductor gra właśnie bardzo przestrzennie, ze świetnym rozciągnięciem góry, a do grania typowo tranzystorowego też mu daleko, co wiele osób zauważa, szczególnie w średnicy. Był Tidal, więc repertuar nie był narzucony z góry.

 

4 minuty temu, retter napisał:

Czyli jeszcze nie jestem głuchy bo miałem podobnie.
Popsujesz hajp na C3 i rabatu nie będzie ;D



taptak 😜
 

 

Usłyszałem też, że Wraith są zgaszone na górze, więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że z bezkrytycznych zachwytów nie trzeba się tłumaczyć i nawet nikt nie docieka, jak to się stało, że się spodobało - w tym samym zgiełku, przy nieznanym sprzęcie towarzyszącym, nie na swojej muzie i bez możliwości szybkiego odniesienia do czegoś dobrze znanego jak np. własny sprzęt. 

 

Ja rozumiem wszelkie wpisy na temat D8000 - zarówno zachwyty, jak i krytykę. Byłem w pierwszej grupie słuchając w miarę świeżych, do drugiej grupy trafiłem po posłuchaniu tych samych D8000 kilka miesięcy później. I niech mi to producent wytłumaczy. :) Czyżby proces "wygrzewania" od pewnego momentu szedł w niepożądanym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.headphones.com/blogs/news/final-audio-d8000-pro-edition-planar-headphone-review
D8k pro prawie identyko jak oryginał. Więcej może góry - to może też być błąd pomiaru. MiniDSP rig tu wykorzystany to gónwo.

Wraith są zgaszone na górze trochę, podobnie jak Fibae 7 ma mało wysokiej góry. Jak będę miał czas odszukam i wrzucę pomiary. Podoba mi się, że wysoka średnica F7 wyglada jak Etymotic. Wraith również poszło w neutralność ale trochę inaczej wykonaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

Ja rozumiem wszelkie wpisy na temat D8000 - zarówno zachwyty, jak i krytykę. Byłem w pierwszej grupie słuchając w miarę świeżych, do drugiej grupy trafiłem po posłuchaniu tych samych D8000 kilka miesięcy później. I niech mi to producent wytłumaczy. :) Czyżby proces "wygrzewania" od pewnego momentu szedł w niepożądanym kierunku?

Hmmm.... Pamietam w innych postach pisales, ze wlasnie w drugim podejsciu po czasie podobaly Ci sie bardziej...😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel napisał:

Jak to dobrze, że z bezkrytycznych zachwytów nie trzeba się tłumaczyć i nawet nikt nie docieka, jak to się stało, że się spodobało - w tym samym zgiełku, przy nieznanym sprzęcie towarzyszącym, nie na swojej muzie i bez możliwości szybkiego odniesienia do czegoś dobrze znanego jak np. własny sprzęt. 

 

Ja rozumiem wszelkie wpisy na temat D8000 - zarówno zachwyty, jak i krytykę. Byłem w pierwszej grupie słuchając w miarę świeżych, do drugiej grupy trafiłem po posłuchaniu tych samych D8000 kilka miesięcy później. I niech mi to producent wytłumaczy. :) Czyżby proces "wygrzewania" od pewnego momentu szedł w niepożądanym kierunku?

 

Jeśli 30 osób jest bardzo zadowolonych, a 1 bardzo niezadowolona to chciałbym ustalić co mogło to spowodować. Może rzeczywiście kwestia gustu, a może coś trzeba będzie poprawić na następny raz, może coś niedomagało, może inny sprzęt towarzyszący się przyda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Hmmm.... Pamietam w innych postach pisales, ze wlasnie w drugim podejsciu po czasie podobaly Ci sie bardziej...😉

Możliwe, że się odnosisz, do sytuacji, kiedy po Twoich posłuchałem za parę tygodni innego egzemplarza, również świeżego. Tyle że ja tu piszę o tym, jak tych drugich posłuchałem znowu po kilkumiesięcznej przerwie. Przygody z pewnym egzemplarzem demo możesz znaleźć tu na forum. Przygód z egzemplarzem, który wraca po odsłuchu z powrotem do sprzedawcy, nie znajdziesz. W każdym razie - 3 podejrzane sztuki na ile ogółem? D8000 Pro wychodzą oczywiście dlatego, że Final chciał wylansować nowy odcień brzmienia. :D 

17 minut temu, Mayster napisał:

 

Jeśli 30 osób jest bardzo zadowolonych, a 1 bardzo niezadowolona to chciałbym ustalić co mogło to spowodować. Może rzeczywiście kwestia gustu, a może coś trzeba będzie poprawić na następny raz, może coś niedomagało, może inny sprzęt towarzyszący się przyda? 

De-mo-kracja! De-mo-kracja! Widzisz, tylko jak koledze się nie podobało, to nawet jakoś ten dźwięk opisał. W odwrotnych przypadkach zazwyczaj wnioskiem jest, że 10/10, cokolwiek to znaczy. Tak w ogóle to co byś chciał poprawiać, szczególnie jeśli "tor" to combo + słuchawki? Odp A - combo, czy odp. B - słuchawki? A może odp. C - obie powyższe odpowiedzi? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

 

Z czym go słuchałeś?

D8000. Może kiedyś będę miał okazję zweryfikować pierwotną opinię. Mam nadzieję. 

4 godziny temu, retter napisał:

Czyli jeszcze nie jestem głuchy bo miałem podobnie.
Popsujesz hajp na C3 i rabatu nie będzie ;D
 

A kto handluje Pathosem i Audeze?
 :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, ententa napisał:

https://www.headphones.com/blogs/news/final-audio-d8000-pro-edition-planar-headphone-review
D8k pro prawie identyko jak oryginał. Więcej może góry - to może też być błąd pomiaru. MiniDSP rig tu wykorzystany to gónwo.

Wraith są zgaszone na górze trochę, podobnie jak Fibae 7 ma mało wysokiej góry. Jak będę miał czas odszukam i wrzucę pomiary. Podoba mi się, że wysoka średnica F7 wyglada jak Etymotic. Wraith również poszło w neutralność ale trochę inaczej wykonaną.

 

Pomierzone przez ziomka Wraith jasno pokazują mało góry i dosyć dziwną średnicę (górka na 1.5 kHz). Mówiłbym tu o kolorowej neutralności. Przy okazji Valkyrie - jedna z jaśniejszych V-ek od EE. 

wraith.png

 

Bardzo ciekawy byłem T9ie, które poza ładnie podbitym subbassem (nie ma już buły jak w T8ie) niestety przypłacają to wycofaną górną średnicą:

T9ie.png

 

Za to mogę gorąco zarekomendować rewizytację Khanów, które wprawdzie na tipsach sieją górą, ale na Comply stają się pretendentem do tronu - słuchawką niemal idealną. Dalej pomiary własne IEC 711 compliant. 

Khan_v2.png

Powyżej na tipsach, ta góra może boleć, ale na Comply isolation...

Khan_comply.png

Coś pięknego! Marzenie. Miałem sporą przeprawę z tą firmą, pierwsze Khany zasysały pod względem jakości wykonania, ale poprawione - wymiatają. 

 

Na koniec ciekawostka - moje QDC 8CS versus Zeus XRA (niebieski):

8CS_vs_Zeus.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To takie małe podsumowanie mojego wypadu na AVS.

oBravo Cupid - ergonomicznie u mnie było źle, dźwiękowo ok, ale tylko ok. Na przykład takie...

Shanling ME100 - tańsze, dużo wygodniejsze i co najważniejsze zagrały dużo lepiej od Cupidów i Cometów, które kiedyś miałem. Do rozważenia jako przyszły zakup, bo z M0 boska synergia. Według mnie lepsza opcja od Cupidów. Dosyć równe, rozrywkowe granie.

Shanling ME500 Platinum - cięższe a przez to mniej wygodne, choć leżały pewnie. Więcej szczegółów, scena większa, ogólne SQ według mnie wyższe.

Doki Campfire - ergonomicznie u mnie tragedia, albo brak seala, albo zasysanie tak uporczywe, że nic nie słyszałem. (Oprócz Cometów, te już miałem, nie było źle)

Doki Empire Ears - ta sama sytuacja.

Final D8000 Pro - świetne granie, chyba wolę je od zwykłych. Łagodna muzyka wokalna, jazz. Mmm coś genialnego.

Empyrean - świetne słuchawki ale jednak wolę prezentację D8k.

Final Sonorus III - ciepłe, przyjemne, aksamitne. Słuchawki z przedziału cenowego "moja studencka kieszeń da radę", więc dosyć wysoko na liście zakupów.

Senki HD600 - trochę buła. Penderecki w wykonaniu ASQ był spokojny, nic nie świrowało, ale już męskie wokale były aż za ciepłe, mułowate.

Fiio FH7 - doki wręcz stworzone dla mnie. Komfort, poziom dźwięku zarówno z M11 jak i Aliena+ to było coś niesamowitego. Koniecznie muszę umówić się na dłuższy odsłuch, a na AVS za każdym razem gdy przechodziłem obok stoiska gdzie były, musiałem ich posłuchać. Cały dzień o nich myślałem :)

Final F4100 - także muszę się umówić na odsłuch. Wygodne, malutkie, niestety nie słuchanie na oryginalnych tipsach tylko na jakichś z Ali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah - mogę prosić o ciut więcej szczegółów o ME700 ? Jakie w środku przetworniki, wygląd (czy zbliżony do ME500), kabelek ?

Zaczyna to wyglądać na naśladowanie Fiio - seria FH1, F9, F9 Pro. I potem serie FH5 i 7 oraz FA1 i 7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lord Rayden napisał:

@Methuselah - mogę prosić o ciut więcej szczegółów o ME700 ? Jakie w środku przetworniki, wygląd (czy zbliżony do ME500), kabelek ?

Zaczyna to wyglądać na naśladowanie Fiio - seria FH1, F9, F9 Pro. I potem serie FH5 i 7 oraz FA1 i 7...

Z wyglądu to takie ala customy. Coś jak FA7.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Dla mnie z kolei Empire Ears to najlepszy dźwięk z dokanałówek na AVS. Na drugim miejscu Noble Audio Khan, trzecie Fiio FH7, czwarte Campfire Andromeda.

Nie słuchałeś moich :) 

 

Cytat

FIR Audio M4 - na AVS udało się przesłuchać dwie z nowości, które stworzył Bogdan Belonozhko (brat założyciela 64 Audio i do niedawna CEO firmy). M4 kosztują 1900 USD i mają DD + 3 BA. Konstrukcja tubeless, co od razu wychodzi po holograficznej, przestrzennej prezentacji. To dość neutralne granie z naciskiem na wokale, które są bardzo naturalne. Bas dość neutralny, ale ze świetnym zejściem w subbas, góra detaliczna i dobrze rozciągnięta.

 

FIR Audio M5 - to z kolei flagowy model z DD, 3 BA i EST, który kosztuje 2800 USD. To już bardzo efektowne granie z jeszcze lepsza głębią niż w M4. Bas spuszczono ze smyczy, ale pozostaje bardzo dobry jakościowo. Środek naturalny i detaliczny. Podobnie góra, w czym pomaga elektret Soniona. Fajny rywal dla Empire Ears Legend X.

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Dla mnie z kolei Empire Ears to najlepszy dźwięk z dokanałówek na AVS. Na drugim miejscu Noble Audio Khan, trzecie Fiio FH7, czwarte Campfire Andromeda.

Może na spokojnie, przerzucajac worek tipsów jakoś bym sobie poradził z fitem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei Empire Ears to najlepszy dźwięk z dokanałówek na AVS. Na drugim miejscu Noble Audio Khan, trzecie Fiio FH7, czwarte Campfire Andromeda.
Nie przeszkadzało wam to jak FH7 sybilizowaly? Ja wiem ze nie słychać tego na wszystkich utworach ale to co testowałem, zwłaszcza na srebrnym kablu, było jak dla mnie niestrawne

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StAc napisał:

Z wyglądu to takie ala customy. Coś jak FA7.

Może to być mało ciekawy krok jeśli chodzi o obudowę. ME500 są bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dawindyk napisał:

Nie przeszkadzało wam to jak FH7 sybilizowaly? Ja wiem ze nie słychać tego na wszystkich utworach ale to co testowałem, zwłaszcza na srebrnym kablu, było jak dla mnie niestrawne

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Krótko odpowiadając: nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ententa napisał:

https://www.headphones.com/blogs/news/final-audio-d8000-pro-edition-planar-headphone-review
D8k pro prawie identyko jak oryginał. Więcej może góry - to może też być błąd pomiaru. MiniDSP rig tu wykorzystany to gónwo.

Wraith są zgaszone na górze trochę, podobnie jak Fibae 7 ma mało wysokiej góry. Jak będę miał czas odszukam i wrzucę pomiary. Podoba mi się, że wysoka średnica F7 wyglada jak Etymotic. Wraith również poszło w neutralność ale trochę inaczej wykonaną.

Nie do końca, mi się wydaje i podkreślę mi, że ta podciągnięta góra i trochę okolice 1kHz w PRO powodują  to że wyrównanie poziomu daje wrażenie większej ilości basu u D8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś kiedyś słuchał  Violectric Hpa V281? czy to jest pokrewieństwo brzmieniowe z Nimbus us4+?

Brakowało mi w nim trochę góry, ale nie mogę zapomnieć tego fenomenalnego trójwymiarowego basu z Nimbusa na D8000 po balansie🙂

I tak sobie zacząłem rozmyślać o tym V281😉

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus już się znudził? :P

Cytat

The biggest difference with the V281 isn’t power related but it’s all about the lower noise level. From what we understand he noise figure is over 10 dB better compared to the Violectric series. With the V281 or the other Violectric amps the relay attenuator is an option but on the US4+ it’s stock. You get a motorized, remote controlled volume section via a 256-step reed-relay attenuator.

Sound-wise what really stands out compared to the V281 is the increased clarity and cleanness.  To me the US4+ sounds more energetic and further extended, especially on the higher end. The US4+ doesn’t sound as warm as the V281 and the V81 has a smoother delivery with softer vocals.

Bass isn’t as tight as on the US4+, it’s more musical in the V281 than it’s precise and fast as it is in its big brother. The sound stage is more extended in the US4+ and you get a better separation and spaciousness, where the V281 is more intimate and thicker sounding.

The treble section in the US4+ is cleaner and wider, but the V281’s decay and note extension/decay is something special.

The US4+ is the better technical and higher end sounding amp but the V281 still is one hell of an amplifier as well and those who prefer musicality, impact, smoothness, fun and warmth will probably still prefer the V281. The US4+ is a high end sounding amplifier with a reference level sound. It sounds and does exactly what it’s supposed to do at this price level, but it’s always up to you in the end to decide if the price difference between both amps is worth it. The sound signature is different as well, so it might not be the logical upgrade you’re after if you already have the V281 and crave for more of the same.

 

Na stoisku grał NIMBUS US4  (nie US4+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegoroczną wizytą na AVS i stoisku mp3store. Bardzo dobra oprawa, super atmosfera i naprawdę fajnie było poznać na żywo chociażby @WojtekC oraz właściciela sklepu :).

 

audio-show-2019-122.jpg

 

audio-show-2019-292.jpg

 

audio-show-2019-115.jpg audio-show-2019-290.jpg

 

audio-show-2019-126.jpg audio-show-2019-129.jpg

 

audio-show-2019-120.jpg

 

Zdjęć łącznie z dwóch dni targów mam chyba z ok. 400, także zainteresowanych odsyłam po resztę do relacji - ze względu na objętość podzielona na dwie części:

  1. Kolumny i wzmacniacze: https://www.audiofanatyk.pl/relacja-z-audio-show-2019-kolumny-i-wzmacniacze/
  2. Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe: https://www.audiofanatyk.pl/relacja-z-audio-show-2019-sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe/

Pozdrawiam serdecznie i do następnego!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audiofanatyk napisał:

Z tegoroczną wizytą na AVS i stoisku mp3store. Bardzo dobra oprawa, super atmosfera i naprawdę fajnie było poznać na żywo chociażby @WojtekC oraz właściciela sklepu :).

 

audio-show-2019-122.jpg

 

audio-show-2019-292.jpg

 

audio-show-2019-115.jpg audio-show-2019-290.jpg

 

audio-show-2019-126.jpg audio-show-2019-129.jpg

 

audio-show-2019-120.jpg

 

Zdjęć łącznie z dwóch dni targów mam chyba z ok. 400, także zainteresowanych odsyłam po resztę do relacji - ze względu na objętość podzielona na dwie części:

  1. Kolumny i wzmacniacze: https://www.audiofanatyk.pl/relacja-z-audio-show-2019-kolumny-i-wzmacniacze/
  2. Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe: https://www.audiofanatyk.pl/relacja-z-audio-show-2019-sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe/

Pozdrawiam serdecznie i do następnego!

Widzę, że szczególnie przypadła Ci do gustu tegoroczna wystawa Audeos. Świetne zdjęcia Empire Ears, Aunei Bursonów, choć nie mogę się napatrzeć na fantastyczne ujęcia kabli Effect Audio i Ego Audio. Prawdziwe perły wśród zdjęć sprzętów od innych wystawców :]

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności