Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W zeszłym roku grały normalnie a w tym poprostu tą normalnością pokonały inne.


 

Tak, Empyreany są bardzo normalne. Właśnie dlatego  dla mnie osobiście są sporo  gorsze niż  D8000.  Mi zdecydowanie japończyk lepiej przypadł do gustu. 
Przy okazji: Wersja Pro D8000 wydaje się trochę złagodzona. 
W przeciwieństwie do większości Bartok mnie nie powalił, ale fakt że się nie wsłuchiwałem,  za krótko po prostu słuchałem. Tzn niewątpliwie grało to bardzo dobrze, ale nie byłem zmiażdżony. 

Wczoraj 820 były podłączone do Hugo, i było bardzo przeciętnie, dzisiaj do TT2 i było znacznie lepiej. 
Bardzo precyzyjne, duże brzmienie, mające urok niemieckiego mechanizmu ładowania karabinu Schmeisser. Zapewne bardzo wiele osób to rusza, ale mnie jakoś niekoniecznie. 
W ogóle nie rozumiem tego co firma Sennheiser zrobiła w tym roku. NIc nie wystawili oprócz nieśmiertelnych 600 i mutacji, trochę low-endu i trochę sprzętu BT. (Przy okazji te ich TW, te w szarym pudełeczku to sroga porażka jak za tą cenę). I do tego jakieś upiorne fioletowe oświetlenie. Te biedne dziewczyny powinny ich sądzić za utratę wzroku :) 

Drugi dzień moim faworytem jednak były Audeze i ZMF-y. na lampach i Pathosie. 
Coś mi sie porobiło przez te E5000 :D
Dzisiaj polatałem trochę po pokojach w Sobieskim, poziom sprzętu dość wyrównany, ale jak zwykle połowa wystawców nie potrafi w akustykę. 
I tutaj była zasada uproszczając dość prosta: jak było dobre wygłuszenie po bokach (na scianach) , zestawy grały bardzo dobrze.  A jak tego zabrakło, to zero holografii. 
Ale sporo głośników pojawiło się bardzo fajnych. 

 

Edytowane przez roger987
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeony2 mnie lekko rozczarowały. Myślałem że może upgrade z Ether C Flow będzie, ale nie będzie. Scena dużo mniejsza, całość bardzo gęsta, trochę więcej basu ale w ilości - niekoniecznie w jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś byłem w Sobieskim i powiem tak... cieszę się, że w większości to się przeniosło na Stadion Narodowy (przynajmniej strefa słuchawkowa), bo ten stęchły i klaustrofobiczny klimat Sobieskiego, ciasnych ciemnych, dusznych korytarzyków i pokoików  i zasyfionych wykładzin proszących się o remont i pranie, naprawdę mnie przynajmniej odstręcza...

co do wrażeń audio to tak jak @roger987 pięknie napisał kompletna nieadapacja akustyki i przez to prezentowanie sprzętu za kilkanaście tys i więcej który brzmi gorzej niż... taga

tutaj ogromna przewaga wystawców słuchawek, bo naprawdę trzeba się postarać, żeby coś zepsuć... choć (dobra nie powiem 😜 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ententa napisał:

Wróciłem do ATH L5k i wciąż ten sam wniosek - najpiękniejsza magiczna eteryczna średnica ever. Bas faktycznie tylko lekko podbity z niewielka ilością subbasu, Audio Technica style. Góra perfekcyjna. Zbieram kasę.

To bardzo dziwne słuchawki. Fajna barwa, ale czy zauważyłeś że scena jest bardzo płytka? Wszystko gra jakby na jednym planie....

Zbierasz kasę? Podobno tylko 500 sztuk wyszło i cieżko je kupić.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne słuchawki. Fajna barwa, ale czy zauważyłeś że scena jest bardzo płytka? Wszystko gra jakby na jednym planie....
Zbierasz kasę? Podobno tylko 500 sztuk wyszło i cieżko je kupić.

Zaskakujące jak rożny można mieć odbiór. Dla mnie przeciwnie, grały bardzo holograficznie i z piękną separacją. Ciekawe skąd takie różnice w odbiorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem na AVS jakieś 30 godzin, ale słuchania tam prawie nie było. Szukałem głównie wzmacniacza do Shipibowych drewienek no i niestety muszę przyznać, że było to problematyczne.

 

Bartok faktycznie PRAWIE je napędził - holografia i scena mi się bardzo podobały, ale sama jakość średnicy, a przede wszystkim dołu i góry jednak nie była już aż tak dobra. Wygląda, że siedzi tam naprawdę dobry DAC - a co do ampa, to raczej nie jest to jakiś mocarz, ale pewnie większość zwykłych słuchawek napędzi poprawnie. Czy wart ceny? To już zostawiam innym do oceny. Z Bartokiem najlepiej brzmiały chyba d8000.


Dwa wzmaki, które faktycznie zapadły mi w pamięć to Headonia i Niimbus. O dziwo niimbus jednak mniej, dlatego że grało to dosyć podobnie do tego co mam u siebie - wydaje mi się, że jest to upgrade, ale po pierwsze słuchanie na show nie jest idealne, a po drugie z tego co rozumiem był podłączony do dapa. Jeśli tak nie było i był tam podłączony klasowy DAC, to oczywiście przepraszam, natomiast jeśli to dap był używany jako DAC to ... czemu? Toż to jest amp za 5000 Euro czy coś takiego. Nie było żadnego efekciarstwa, po prostu dźwięk poukładany, dobrze kontrolowany, niczego tam nie brakowało, z odpowiednim wygarem i scenicznie zdecydowanie solidny. Lubię takie granie, bo lampowa magia raczej przy tym czego słucham po prostu się nie sprawdza. 


Headonie słuchałem 2 lata temu z Odinami i zrobiła WOW - nigdy potem mi się tego nie udało odtworzyć, na moim torze Odiny nie zagrały nawet w połowie tak dobrze. Dzisiaj też zrobiła wow, ale niestety playlista była bardzo ograniczona i szczerze mówiąc nie mogłem znaleźć niczego żywszego. Oczywiście lubię sobie posłuchać Stinga, ale to nie jest do końca muzyka do sprawdzania możliwości słuchawek. Natomiast byłem w szoku jak theme z bonda zaczął mi grać zza pleców po lewej stronie. Niestety tutaj też sprzęt podłączany bezpośrednio do audiofylskiego komputero-streamera. Nie wiem cóż to jest, ale chciałbym jednak usłyszeć to z solidnym DACem. Szczególnie, że wciąż nie słyszałem na niej ani koncertów ani metalu, więc nie wiem za dużo. Jako ciekawostka powiem, że D8000 zagrały tam według mnie fatalnie. Ostry dźwięk, scena ledwo wychodząca poza czaszkę, bond już nie grał zza pleców po lewej - tylko po prostu z lewej. Nie dałem rady słuchać dłużej niż 5 minut. Na początku myślałem, że to ustawienie wzmacniacza musi być tak szkodliwe, ale Pan ustawiał je wcześniej pod 50 Ohm HE-6, więc z 60 Ohmowymi Finalami też powinno być dobrze.


Na stoisku chorda nie miałem okazji posłuchać Shipibo, ale meze i d8000 się udało - tam akurat według mnie D8000 grały lepiej. Chordy ze swoim czystym przekazem naprawdę zdają się im służyć. Natomiast Meze i tak uważam za lepsze słuchawki ogólnie - zagrają wszystko przynajmniej dobrze, a jak się człowiek postara to wszystko nawet bardzo dobrze, niezależnie od jakości nagrania czy gatunku. Poza tym, wszystkie aspekty pozadźwiękowe przemawiają jednak za Meze. Fakt, że do cięższej lub wieloinstrumentowej muzyki d8000 nadają się bardziej od empyreanów, ale w tych gatunkach wybiera się albo abyssy, albo staxy.

 

Raale były mniej więcej  tym czego się spodziewałem - dźwiękowo jest dobrze, a scenicznie po prostu niemal kolumnowo, ale tak jak w przypadku K1000 są to głośniki na patyku i zupełnie mnie nie interesują ze względów użytkowych. Nie zmienia to faktu, że zdecydowanie rozumiem osoby, które mogłyby właśnie na nich oprzeć swój tor (zakładając, że normalne sztuki nie poddają się przy próbie wyciśnięcia subbasu :D ) . 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 21:21, Compton napisał:

A jak Ci się podobały Empyrean. Dla mnie chyba najlepsze z tych co słuchałem. HD820 zupełnie inne niż sobie wyobrażałem po recenzjach  (bas bardzo zależy od siły docisku do głowy).

 

W dniu 10.11.2019 o 00:13, Rafacio napisał:

Co do D8000. Wiem, że to się nie liczy i w ogóle jestem głupi. Ale to są tragicznie złe słuchawki. Męczyłem je dziś kilkadziesiąt minut. Dla mnie to g jak i 99 innych planarów. Można rzucać gromy, ale takie jest moje zdanie. Już wiem dlaczego swego czasu producenci porzucili ten ropdzaj przetworników. Po prostu nie da się z nich uzyskać dobrego dźwięku. Zresztą tak samo Magnepany też grają kijowo.

Razem z tym cube tworzy to zestaw za 23000zł. To żart, albo chłyt martetindody. To obok można iść do Beyera i za około dwa koła kupić DT1990. 

O cholera - nie jestem sam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D8000 grają moim zdaniem na poziomie Koss ur20 za kilkadziesiąt złotych. Szmata na padach, kawałek żelastwa robiący za pałąk. I ot jest uważane za hi-end. Jakiś obłęd. Tam nie ma, ani wysokich tonów, ani basu, ani niczego po prostu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Szmata na padach, kawałek żelastwa robiący za pałąk. I ot jest uważane za hi-end.

Owocne wrażenia ;) Hehe jak ja żałuje, że w ten weekend musiałem jechać gdzieś indziej.

Z innej beczki, odnośnie L5000, czy udało się komuś uchwycić na zdjęciu albo zapamiętać numer seryjny wystawowej sztuki? To ważna dla mnie informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w końcu nie dojechałem na avs i chyba do końca nie żałuję. Portfel odetchnął z ulgą.

Hugo tt2 - pamiętacie może kto wystawiał? Ktoś słuchał może z meze Empyrean? Jakieś porównanie do ifi idsd pro + ican combo?


Empyrean Vs D8000 - mam wrażenie że strasznie te dwie sluchawy dzielą naszych forumowiczów. Czy wersja PRO coś wnosi nowego do tego tematu? Poprawili w jakikolwiek sposób ergonomię?

Raal - zdaje się że w miarę zgodnie doszliscie do wniosku że coś z nimi było nie tak. Ale chyba nikt nie próbował ich przyrównać do staxow. A chętnie bym poczytał.

Kto wystawiał staxy?


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nicodem napisał:


Raal - zdaje się że w miarę zgodnie doszliscie do wniosku że coś z nimi było nie tak. Ale chyba nikt nie próbował ich przyrównać do staxow. A chętnie bym poczytał.

Kto wystawiał staxy?



 

Staxy zgodnie ze zwyczajem grobel w GT a raal był na narodowym - odległość jak i fakt że staxy w korytarzu i jako że otwarte to dokładniejsze odsłuchy były utrudnione... to samo stosuje się przy raal'u - środek strefy słuchawkowej i sprzęt który w zasadzie niczym nie blokuje odgłosów z zewnątrz ... porównanie... określiłbym jako dwa różne światy - trzeba spróbować obu i zdecydować się co nam osobiście bardziej pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ententa napisał:


Zaskakujące jak rożny można mieć odbiór. Dla mnie przeciwnie, grały bardzo holograficznie i z piękną separacją. Ciekawe skąd takie różnice w odbiorze.

Może różnica była dlatego że ja słuchałem wszystkiego z Hugo 2 ze swoimi kawałkami, a Ty pewnie ze sprzętu który tam stał? Może on dodaje im holografii więc może musisz zbierać na obydwie rzeczy? Dla mnie całkiem fajnie grały ATH 2000Ti które stały obok. Wygodniejsze, grały soczyście, fajne gitary/struny, chociaż scena nie powalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w końcu nie dojechałem na avs i chyba do końca nie żałuję. Portfel odetchnął z ulgą.

 

Hugo tt2 - pamiętacie może kto wystawiał? Ktoś słuchał może z meze Empyrean? Jakieś porównanie do ifi idsd pro + ican combo?

 

 

Empyrean Vs D8000 - mam wrażenie że strasznie te dwie sluchawy dzielą naszych forumowiczów. Czy wersja PRO coś wnosi nowego do tego tematu? Poprawili w jakikolwiek sposób ergonomię?

 

Raal - zdaje się że w miarę zgodnie doszliscie do wniosku że coś z nimi było nie tak. Ale chyba nikt nie próbował ich przyrównać do staxow. A chętnie bym poczytał.

 

Kto wystawiał staxy?

 

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

Hugo TT2 wystawiał Chord, dokładnie ten sam facet co rok temu,tylko teraz siedział pod drzwiami a nie na środku sali.

 

Pisaliśmy już o tym wyrównali trochę charakterystykę, warto posłuchać na tym samym kablu, bo na fabrycznych jest spora różnica, ja słuchałem na srebrnym WW, złagodzony przekaz, trochę mniej basu, nowe PRO przynajmniej dla mnie już tak nie wciągają w muzykę. Wersja PRO wnosi nowe pady podnosi wygodę o kilka poziomów, przy dłuższych odsłuchach.

 

Staxy tak jak napisał[mention=77339]Whero[/mention].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się zestawienie Empyrean z Busonem C3 - 10/10

Michałczoki - noga sama chodziła do taktu - super muzykalne, fajna barwa, może ciut brakuje tekstur/precyzji ale fun jest ! 9/10

Valkirie - o poziom niżej od moich 64Audio A12 Adel - 8/10

Taskstar HF850 - całkiem fajne granie w przyzwoitych pieniądzach - 7/10

Fibae 7 - dla mnie za dużo basu, Harmony 8.2 zagrały mi lepiej - 8/10

HD820 - bardzo fajnie grają muzykę akustyczną, melodyjną, spokojną. Przy ostrzejszej czasem gubią trochę szczegółów. Bas schodzi nisko i punktowo, nie rozlewa się. Naturalne brzmienie instrumentów.

Nie izolują idealnie.  9/10

Obavo HAMT Signature - mocny bas,  naturalne, szczegółowo, gęsto, mięsko, miejscami grają agresywnie, świetna stopa, skłonności do sybilizacji, jakby podkręcone na efekt wow - może lekka V ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nicodem napisał:

Niestety w końcu nie dojechałem na avs i chyba do końca nie żałuję. Portfel odetchnął z ulgą.

Hugo tt2 - pamiętacie może kto wystawiał? Ktoś słuchał może z meze Empyrean? Jakieś porównanie do ifi idsd pro + ican combo?


Empyrean Vs D8000 - mam wrażenie że strasznie te dwie sluchawy dzielą naszych forumowiczów. Czy wersja PRO coś wnosi nowego do tego tematu? Poprawili w jakikolwiek sposób ergonomię?

Raal - zdaje się że w miarę zgodnie doszliscie do wniosku że coś z nimi było nie tak. Ale chyba nikt nie próbował ich przyrównać do staxow. A chętnie bym poczytał.

Kto wystawiał staxy?


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Z raalami jest to nie tak, że są najbliższe referencji ze wszystkich słuchawek które można było posłuchać na audio show. W porównaniu do staxów SR-009 lub 007 mają lepszą scenę i lepszy bas ale to nic dziwnego bo basu w staxach sr-009 brakuje o około 7dB

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pioj napisał:

Z raalami jest to nie tak, że są najbliższe referencji ze wszystkich słuchawek które można było posłuchać na audio show. W porównaniu do staxów SR-009 lub 007 mają lepszą scenę i lepszy bas ale to nic dziwnego bo basu w staxach sr-009 brakuje o około 7dB

Tak bas mają dobry dopóki nie pierdzi, przynajmniej tenegzemplarz na AVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saudio napisał:

Tak bas mają dobry dopóki nie pierdzi, przynajmniej tenegzemplarz na AVS.

Tego akurat nie słyszałem ale poza targami będę jeszcze ich słuchać w normalnych warunkach wiec może bede sie mogl wypowiedziec dokladniej...

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 22:54, Vaiet napisał:

D8000 + C3 to dla wielu osób było jednym z najlepszych połączeń dostępnych, choć znaleźli się i tacy, którzy grymasili ;)

 

To między innymi ja, Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. 

Poważnie się rozczarowałem Bursonem. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas na małe podsumowanie. Sporo fajnych osób i kupa dobrego sprzętu. To, co wywarło największe wrażenie, to modele:

 

Empire Ears Wraith - z pozostałymi słuchawkami firmy byłem osłuchany, ale Wraith to jeszcze inna bestia. Najlepsza góra jaką słyszałem w dokach i cztery EST Soniona robią tu robotę. Masa szczegółów, ale całość pozostaje gładka. Detaliczny środek o naturalnej tonalności i lekko ocieplony bas, który nie jest ani zwarty, ani nie ma impaktu znanego z linii X. Dość miękki, dzięki czemu umożliwia pełniejsze cieszenie się górą. Scena szeroka, wszystko jest precyzyjnie poukładane. Największe wrażenie wywarł podczas AVS. Szczególnie w parze z EA Janus B.

 

Custom Art FIBAE7 - flagowiec pełną gębą. Świetne technicznie, bas zaskakuje jakością, chociaż to bardziej typowe armaturowe granie. Środek naturalny, szczegółowy. Góra nieco mocniej zaakcentowana, bardziej energiczna i detaliczna. FIBAE7 zdecydowanie wciągają swoim brzmieniem.

 

Custom Art FIBAE6 - udają bas z dynamika, ale fanem tego nie jestem. Bas wybrzmiewa dłużej niż w dynamikach, wypełnia przestrzeń i schodzi całkiem nisko, ale brakuje impaktu znanego z dynamików. Gęstsze i nieco sztuczne na górze brzmienie. Dla mnie nie tylko za FIBAE7, ale i 4 i Black, ale znajdzie się sporo osób, którym bardzo przypadną do gustu.

 

Custom Art FIBAE4 - tych słucha się z ogromną przyjemnością. "Lifelike" prezentacja, naturalnie i przyjemnie z fajną sceną. Do 3000 zł to jedna z najlepszych opcji na rynku. Czuć, że FIBAE7 to lepsze technikalia, ale miałbym problem, które z nich wybrać.

 

FIR Audio M4 - na AVS udało się przesłuchać dwie z nowości, które stworzył Bogdan Belonozhko (brat założyciela 64 Audio i do niedawna CEO firmy). M4 kosztują 1900 USD i mają DD + 3 BA. Konstrukcja tubeless, co od razu wychodzi po holograficznej, przestrzennej prezentacji. To dość neutralne granie z naciskiem na wokale, które są bardzo naturalne. Bas dość neutralny, ale ze świetnym zejściem w subbas, góra detaliczna i dobrze rozciągnięta.

 

FIR Audio M5 - to z kolei flagowy model z DD, 3 BA i EST, który kosztuje 2800 USD. To już bardzo efektowne granie z jeszcze lepsza głębią niż w M4. Bas spuszczono ze smyczy, ale pozostaje bardzo dobry jakościowo. Środek naturalny i detaliczny. Podobnie góra, w czym pomaga elektret Soniona. Fajny rywal dla Empire Ears Legend X.

 

Meze Rai Penta - grały z kabelkiem Forzy, który prezentuje się przeciętnie, ale grały tak, że ciężko im cokolwiek zarzucić. Naturalne, nieco neutralne granie. Nisko schodzący, całkiem szybki i "punchy" bas, który nie jest mocno podbity, szczegółowy środek z nieco wypchniętymi wokalami i delikatnie przyciemniona, ale nieźle rozciągnięta góra. Genialny wygląd i bardzo dobra ergonomia.

 

Meze Rai Solo - wygląd i wykonanie na plus jak w starszym i droższym bracie, ale dźwiękowo... cóż, tragedia. Bas źle kontrolowany, rozlazły i przysłaniający niższy środek, wokale zbyt mocno wysunięte i krzykliwe, góra schowana z szybkim rolloffem. Ciężko wyobrazić sobie, że był to egzemplarz finalny produktu. Szkoda, bo wiązałem spore nadzieje.

 

Acoustune HS1551 CU - nie liczyłem, że HS1551 CU uda się posłuchać akurat na AVS 2019, ale pojawiły się na stoisku Pentaconna z 8-żyłowym kabelkiem SPC tej firmy. Pojedynczy dynamik ze świetnym, punchy dołem, naturalną średnią i dobrze zaznaczoną górą. Fajna scena, dobra szybkość membrany z Myrinx. Nietypowy wygląd, dobra wygoda, ale izolacja nie jest najwyższa. Kiedyś będą moje (albo któryś z nowszych modeli firmy).

 

Shanling ME700 - nowe hybrydy firmy, które mają kosztować trochę mniej niż 600 USD. Ciężko o wielkie wnioski, ponieważ był to egzemplarz przedprodukcyjny, a jego strojenie nie było finalne. To co wydaje się pewne to to, że są bardzo wygodne i naprawdę dobre technicznie z super basem i fajną głębią, ale na mój gust zbyt gładkie na górze, na czym cierpi nieco rozdzielczość. Trzeba poczekać na finalną wersję.

 

Show skradły jednak Effect Audio Janus D (Dynamic) i Janus B (Basso). Co te kabelki wyprawiają z modelami EE to aż ciężko opisać słowami. Tylko cena na poziomie 6600 zł. To chyba drugie najładniejsze kable, jakie widziałem.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mayster napisał:

Czym konkretnie? Co jak co, ale akurat z D8000 synergia była praktycznie idealna i ludzie stwierdzali, że u nas D8000 grają znacznie lepiej, niż na stanowisku Finala.

 

Po prostu nie zaskoczył mnie niczym spektakularnym, przeciętne tranzystorowe poprawne granie, dość mało przestrzenne bez rozciągnięcia na górze, lekko zduszone.  Spodziewałem się po legendzie Conductora czegoś więcej. 
Ale, mocno podkreślam, to bardzo subiektywne odczucie, na dodatek a) targi-hałas b) krótki czas odsłuchu c) repertuar? 
Oczywiście żeby w pełni go ocenić musiałbym mieć go w domu na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności