Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo miło wspominam dzisiejszą wizytę na AVS:

- z satysfakcją i uznaniem mogłem uścisnąć dłoń kolegom @Compton i @saudio:)

- oszołamiające wrażenie zrobił na mnie DCS Bartok + D8000 z WW Platinum po balansie. Świetnie zagrały z nim również Meze,  Utopie już może nie tak, ale i tak grały w najlepszym wydaniu jakie z nich słyszałem. Niestety cena Bartoka eufemistycznie mówiąc zdrowo rozsądkowa nie jest😉

- Nimbus grał z wysoką klasą i szlachetnie, bardzo dobre dociążenie.

- sporo ciekawego sprzętu, ale jak zwykle nie każde zestawienie słuchawek z towarzyszącym im torem pokaże najlepsze walory całego sprzętu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

@dj1978 Sprzedasz to co masz dołożysz z 35k i Bartek będzie :D

Poprzestanę raczej na dobrych relacjach z Bartkami, ktorych znam i  z którymi mogę wypić piwo, zdecydowanie niższe koszty😉

Edytowane przez dj1978
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Wraith wróciły do USA dzięki izbie celnej, czekam na zwrot kasy i dobrze bo po odsłuchach bym raczej nie kupił, ale kabel EGO srebro+złoto w Audeos rozwalił system, tego trzeba pare sztuk do kolekcji. Odkrycie AVS dla mnie. Wprowadził moje customy level wyżej. Drugie odkrycie to ATH L5000. Rzadko się zdarza aby słuchawki zdeklasowały wszystko inne co tam było obok lub w okolicy. Magia, eufonia, najpiękniejsza średnica jaką w życiu słyszałem. Pora zarobić na większą dywidendę i... Tymczasem D8000 pro grały tak samo jak D8000. Ale pojawił się żal ze sprzedaży Sonorous X, drugie najbardziej eufoniczne słuchawki na wystawie, trzeba będzie też do nich wrócić. Największe zaskoczenie to że Legend X na srebrze od EGO nawet da się słuchać i zniknęła „buła”. Disclaimer: wielu rzeczy nie zdążyłem posłuchać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ententa napisał:

Moje Wraith wróciły do USA dzięki izbie celnej, czekam na zwrot kasy i dobrze bo po odsłuchach bym raczej nie kupił, ale kabel EGO srebro+złoto w Audeos rozwalił system, tego trzeba pare sztuk do kolekcji. Odkrycie AVS dla mnie. Wprowadził moje customy level wyżej. Drugie odkrycie to ATH L5000. Rzadko się zdarza aby słuchawki zdeklasowały wszystko inne co tam było obok lub w okolicy. Magia, eufonia, najpiękniejsza średnica jaką w życiu słyszałem. Pora zarobić na większą dywidendę i... Tymczasem D8000 pro grały tak samo jak D8000. Ale pojawił się żal ze sprzedaży Sonorous X, drugie najbardziej eufoniczne słuchawki na wystawie, trzeba będzie też do nich wrócić. Największe zaskoczenie to że Legend X na srebrze od EGO nawet da się słuchać i zniknęła „buła”. Disclaimer: wielu rzeczy nie zdążyłem posłuchać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tymi L5000 to trochę chyba żartujesz, dopytam tylko jeszcze na czym słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tym razem było niespecjalnie ekscytująco, no ale to dobry znak dla portfela.

DSR7BT naprawdę grają łudząco podobnie do MSR7SE.

LCD-GX grały dość przyjemnie, ale dla mnie zbyt gorąco na górnej średnicy.

Nowe Michauczokowe dzieło fantastyczne dźwiękowo, ale waga zabija komfort użytkowania.

Obravo brzmiały nachalnie, a i wyglądały dość dziwnie.

Kolejne podejście do Etherów 2 przedstawiło mi je po raz kolejny jako zbyt gęste i duszne.

Raale... cóż, najlepiej jeśli nie skomentuję.

Auris Euterpe i produkty Lucarto to dzieła sztuki.

Podobała mi się ilość stanowisk z winylami i CD, ale umiejscowienie niektórych w małych wnękach korytarza to nieporozumienie, ludzie się tam mordowali.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba która uważa że raale to porażka. Co zwalili w konfiguracji ? bo generalnie wszyscy na świecie są nimi zachwyceni ale ponoć tor musi być dobrany do nich bardzo dobrze.

 

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

Kolejna osoba która uważa że raale to porażka. Co zwalili w konfiguracji bo generalnie wszyscy na świecie są nimi zachwyceni ale ponoć tor musi być dobrany do nich bardzo dobrze.

 

Nie wkładaj mi proszę opinii, których nie wyraziłem. Napisałem, że nie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak odebrałem. Sorry. To skomentuj proszę mimo wszystko bo tylko dla nich chciałem się jutro wybrać.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nicodem napisał:

Jakoś tak odebrałem. Sorry. To skomentuj proszę mimo wszystko bo tylko dla nich chciałem się jutro wybrać.

 

Mój komentarz do nich nie ma sensu, bo nie jestem targetem dla takiego sprzętu. Są na pewno wyjątkowe i warto przekonać się samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w Sobieskim - od razu sobie przypomniałem czemu nie lubię tam chodzić - pokoiki małe, korytarze wąskie, ludzie się przepychają. No i gdzie te hostessy?

Wstawianie super grającego zestawu na grzejących lampach w tymże pokoiku to od razu sauna na wejściu. Kable zasilające do kondycjonera Tellurium jak kable u mnie za oknem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi L5000 to trochę chyba żartujesz, dopytam tylko jeszcze na czym słuchałeś?

Na tym Pathos co tam stał i też na moim WM1Z. A jak Ty je oceniłeś, że żart suponujesz?:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ententa napisał:


Na tym Pathos co tam stał i też na moim WM1Z. A jak Ty je oceniłeś, że żart suponujesz?:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wypadły dość słabo, wprawdzie miałem dość duże oczekiwania, ale moim zdaniem to co prezentowały na AVS to było dalekie od referencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadły dość słabo, wprawdzie miałem dość duże oczekiwania, ale moim zdaniem to co prezentowały na AVS to było dalekie od referencji.

Miałem nadzieje, że coś precyzyjniej powiesz, ale i tak dziękuję, a jutro mam nadzieję na powrót tam i na świeżo dam im, i RAALom, jeszcze jedną szansę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ententa napisał:


Miałem nadzieje, że coś precyzyjniej powiesz, ale i tak dziękuję, a jutro mam nadzieję na powrót tam i na świeżo dam im, i RAALom, jeszcze jedną szansę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cóż brakowało przestrzeni, dociążenia i masy dźwięku, tego mi najbardziej brakowało.

4 minuty temu, Adam 76 napisał:

Były Aeon 2 otwarte? Mapiszcie coś o tych nowych Aeonkach, dziękuję. 

Warto się zainteresować, chyba najlepsze z dotychczasowych MrSpea.... sroki Dan Clark audio.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Dla mnie miały wyraźnie, ale kulturalnie podbity bas — i b. ładną przestrzeń. Jednak wybijała się tam szczególnie średnica jako coś cudownego. Wokale marzenie.

Ale nie jestem bass headem, preferuję studyjnie neutralne słuchawki i ew. odchylenia od tego o +- 5 dB.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeon2 - dobry upgrade w stosunku do jedynek. Odrobinę złagodzone, graja szerzej , dojrzałej. Dalej to nie jest szał, ale postęp jest.

Reszta tak na szybko:

Raal - jednak basu brakuje, przynajmniej jak się słucha w takich warunkach. 

Rozczarowanie - Emperiany. Jak dla mnie w żadnej konfiguracji nie zagrały.

Sennheiser 820 - to dramat jakiś. Nie wiem , może źle trafiłem z repertuarem. Sennheiser ogólnie mocno dał ciała w tym roku

Ogólnie Chord- no niby gra, no jest to precyzyjne , separujące, ale muzyki jakoś w tym ni ma. 

Pozytywne zaskoczenie : ....Audeze (LOL, mam refleks), tzn: LCD 2, lcxc (te zamknięte). Jakoś w tym roku były bardzo szczęśliwie podłączone , bo ten najwyższy Feliks był znakomity i Pathos również rewelacja. Audiofanatyk ma z nim rację.

No i finale d8000 w pełni zasłużony fejm. To jest potężny dźwięk, i wcale nie misiek. W każdej praktycznie konfiguracji pokazywały klasę 

Naprawdę porządny sprzęt. 

Fibae 7 - szykuje się godny następca Harmony. Moim zdaniem znacznie lepsze , z tym że ostrzejsze. 

Z głośników zrobiły na mnie wrażenie jak zawsze od 15 lat (xd ) b&w 802 i oczywiście żadne inne. Jakiś dziwny jestem :)

Ps.  AA, i zapomniałem : ZMF Aikony są znakomite. 

Edytowane przez roger987
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozczarowania, to niestety ale Grado PS2000e to nie moja bajka.

Jakieś takie puste brzmienie z kartonowym basem i to ze wzmacniacza Cary 300B. :o

20191108_151249_HDR.jpg

 

Robiłem się czerwony na twarzy zakładając na głowę AT L5000 i ...

Pierwszy zonk to budowa, pady twarde nieprzylegające w pełni do głowy, regulacja pałąka daleko od doskonałości. W wyglądu zewnętrznego bardzo ładne ale ani wygoda ani dźwięk nie przemówiły do mnie. na plus zaliczyć mogę dobry timing i muzykalność średnicy, ale zagrały zbyt analitycznie na górze i za chudo na basie. Może na innym torze, może nie były wygrzane...

20191108_145120.jpg

Ale bez tego Audeze LCD-4z dla mnie zagrały znacznie lepiej.

20191108_150106_HDR.jpg

 

Hifiman Susvara za 30k miały być podpięte pod firmowy wzmacniacz EF1000 ale został na strefie celnej i nie dojechał.

Zamiast tego był ten oto włoski wzmacniacz lampowy VIVA Egoista. Rok temu Susvary lepiej zagrały mi z Auris Headonia.

Tym razem blisko, bez klimatu, za lekko.

20191108_144021_HDR.jpg

 

Obravo HMT Signature. Co to jest?

Wstęgowy przetwornik i siermiężna budowa nasuwała na myśl całkiem inne brzmienie. A dostajemy coś krzykliwego i niespójnego w paśmie. Zjawiskowa eteryczność ale jak na słuchawki za ponad 20k to trochę za mało.

20191109_131757_HDR.jpg

 

Taka perełka wystawy Spirit Torino. Chyba nie miały oryginalnych padów, a jeżeli miały, to jest to nieporozumienie. Przetworniki dotykały uszu i całkowicie pozbawiało ich to dolnego i górnego pasma. Sama średnica w tych słuchawkach potrafiła zmęczyć.

20191109_111751_HDR.jpg

20191109_111734_HDR.jpg

 

Raal Requisite SR-1A chyba były uszkodzone, bo wpadały w mocne rezonansie i pierdziały przy odtwarzaniu subbasu. Poza tym prezentacja zjawiskowa, holografia i średnica jak w żadnych innych znanych mi słuchawkach. Trzeba posłuchać ale utworów najlepiej bez niskiego basu, ba wyższego basu w nich nie brakuje jak na taką konstrukcję.

20191108_161412_HDR.jpg

20191108_161425_HDR.jpg

 

Edytowane przez Compton
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Garść moich spostrzeżeń z dwudniowej wizyty.

Przede wszystkim chciałem podziękować chłopakom z forum, że świetnie spędzony czas i za wspólne rozmowy! :)

A jeżeli chodzi o sprzęt, to zacznę może nietypowo, bo od sprzętu który zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

...

 

Drugie zaskoczenie, to połączenie Finali D8000 z Bursonem C3.

Powiem tak, to zestawienie stoi na mojej krótkiej liście zakupowej. Połączenie masywności i dociążenia D8k z przestrzenią i holografią C3 dało to o czym można marzyć

20191109_145013_HDR.jpg

 

....

Bedę musiał wypróbować to zestawienie i porównać do 600i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Garść moich spostrzeżeń z dwudniowej wizyty.

Przede wszystkim chciałem podziękować chłopakom z forum, że świetnie spędzony czas i za wspólne rozmowy! :)

A jeżeli chodzi o sprzęt, to zacznę może nietypowo, bo od sprzętu który zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

 

Że tak powiem... You've made my day :) Przemiło było poznać Cię in persona, chociaż najzabawniej było po dwóch dniach rozmów stwierdzić "ach, to Ty!" :D 

 

D8000 + C3 to dla wielu osób było jednym z najlepszych połączeń dostępnych, choć znaleźli się i tacy, którzy grymasili ;) Ja osobiście na te kilka minut, które znalazłem żeby przysiąść do nich muszę stwierdzić, że połączenie gra zjawiskowo.

W tym roku co prawda po drugiej stronie stołu, ale z tego co udało mi się usłyszeć pierwszy raz to ATH W1000Z i Sennki HD800S. Pierwsze? Genialne zamknięte, dokładnie to, co chciałbym mieć. HD800S? Prawdziwy kosmos i opad szczeny z C3. Coś dla mnie niesamowitego.

 

Poza tym to jednak mogę patrzeć i podziwiać, bo czasu na słuchanie brak, choć serce rwie się, żeby coś poznać nowego, bo sprzętów ciekawych od groma. Kto wie, może jutro się uda?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności