Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.11.2019 o 21:59, blueme napisał:

Dokładnie, a ja dorzucę od siebie, że często jest tak, że po odlotach na jakieś swoje wyżyny highendu, wracasz do sprzętu za te kilkaset złociszy czy tauzen z hakiem i odkrywasz w tym magię normalnej muzykalności

Po prostu najczęściej hajendowe firmy to firmy bez zaplecza technicznego (nie wszystkie), a sprzęty za tauzena,  dwa czy cztery ( jeszcze niedawno to był hajend jeśli chodzi o słuchawki) są produkowane przez firmy z doświadczeniem i aparaturą pomiarową i one grają poprawnie, a hajendy grają jak wyjdzie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu najczęściej hajendowe firmy to firmy bez zaplecza technicznego (nie wszystkie), a sprzęty za tauzena,  dwa czy cztery ( jeszcze niedawno to był hajend jeśli chodzi o słuchawki) są produkowane przez firmy z doświadczeniem i aparaturą pomiarową i one grają poprawnie, a hajendy grają jak wyjdzie.

Akurat ja bym powiedział że odwrotnie. Ale to co wg mnie ma znaczenie to fakt, że coś za kilkaset złoty gra dużo lepiej niż za kilkadziesiąt a niewiele gorzej niż za kilka-kilkanascie tysięcy.

SQ nie rośnie liniowo z ceną powzej pewnych poziomów.

 

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Akurat ja bym powiedział że odwrotnie. Ale to co wg mnie ma znaczenie to fakt, że coś za kilkaset złoty gra dużo lepiej niż za kilkadziesiąt a niewiele gorzej niż za kilka-kilkanascie tysięcy.

SQ nie rośnie liniowo z ceną powzej pewnych poziomów.

 

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dobra luksusowe (bo tak myślę można nazwać np doki za kilkanaście tys. zł.) rządzą się swoimi prawami i nie ma co oczekiwać racjonalnych współczynników cena/jakość. Dlaczego kogoś dziwią słuchawki, a nie dziwią samochody, zegarki czy wykończenia domów wyszukanymi marmurami czy egzotycznym drewnem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie dziwi. Trzeba tylko przywyknąć, że nie ma szans by coś za 10tys zagrało 4 razy lepiej niż coś za 2500zl ')

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nicodem napisał:

Mnie to nie dziwi. Trzeba tylko przywyknąć, że nie ma szans by coś za 10tys zagrało 4 razy lepiej niż coś za 2500zl ')

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

No chyba że to Vintage 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam iż przy znacznie przeszacowanych ,,2500zł'' coś by się znalazło.

Jednak problemem jest nasza subiektywna ocena  razy/procent.

 

Jeśli sprzęt za 5tyś gra lepiej od tego za 2500zł a gorzej niż za 7500zł - który to gra gorzej niż za 10tyś ? Jeden może powiedzieć że różnica między 2500 a 10 000 jest kilkakrotna a innemu może wyjść np.20%.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no lipa jest w audio. W  motoryzacji to jest idealnie skalkulowane i wszystko rośnie zgodnie z ceną wedle poniższej tabelki:

 

60tys zł                                           240 tys zł                 600 tys zł

prędkość max 170 km/h             680 km/h                 1700 km/h

max pasażerów 5                         20                              50

bagażnik 400 litrów                     1600 litrów               4000 litrów

serwis co rok lub 100tys km      co 400 tys km          co 1000 tys km

gwarancja 2 lata                           8 lat                           20 lat

 

;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nicodem napisał:

Mnie to nie dziwi. Trzeba tylko przywyknąć, że nie ma szans by coś za 10tys zagrało 4 razy lepiej niż coś za 2500zl ')

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

Oczywiście nie piłem do Ciebie :)

 

1 minutę temu, Spawn napisał:

Nie no lipa jest w audio. W  motoryzacji to jest idealnie skalkulowane i wszystko rośnie zgodnie z ceną wedle poniższej tabelki:

 

60tys zł                                           240 tys zł                 600 tys zł

prędkość max 170 km/h             680 km/h                 1170 km/h

max pasażerów 5                         20                              50

bagażnik 400 litrów                     1600 litrów               4000 litrów

serwis co rok lub 100tys km      co 400 tys km          co 10000 km

gwarancja 2 lata                           8 lat                           20 lat

 

;)

 

Chciałem podobne porównanie przytoczyć, ale poszedłeś o krok dalej z danymi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Nie no lipa jest w audio. W  motoryzacji to jest idealnie skalkulowane i wszystko rośnie zgodnie z ceną wedle poniższej tabelki:

 

60tys zł                                           240 tys zł                 600 tys zł

prędkość max 170 km/h             680 km/h                 1700 km/h

max pasażerów 5                         20                              50

bagażnik 400 litrów                     1600 litrów               4000 litrów

serwis co rok lub 100tys km      co 400 tys km          co 1000 tys km

gwarancja 2 lata                           8 lat                           20 lat

 

;)

spalania zabrakło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
17 godzin temu, blueme napisał:

@MP3store FiiO ogłosiło oficjalną sprzedaż EH3

https://fiio.com/newsinfo/340410.html

https://www.fiio.com/EH3NC

Czy w końcu będą te słuchawki na strefie czy nie?

Niestety nie.

Ale zaraz po Audioshow bedzie mozna już je nabyć u Nas w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie na Narodowym mam takie typy w IEMach:

1. miejsce ex aequo Noble Audio Django i FIBAE 6 ze względu na niepotykany (dla mnie) wcześniej bas na armaturach

2. miejsce Empire Eears ESR, pomijając model Legend, to najrówniej (znowu dla mnie) grający model z oferty.

3. miejsce - brak - żadne tam FH7 czy inne wynalazki :)

 

pozdrowienia dla @piotrus-g i gratulacje za osiągnięte efekty  

 

BTW Kann Cube wygląda jak licznik Geigera, taki wielki. Olbrzimie bydle!

I dużo wystawców używa kabli Forza Audio. Ciekawe.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie na AVS byłbym zawiedziony, gdyby nie ludzie których spotkałem.
Raale początek był obiecujący, ale możliwe że coś było nie tak z tym egzemplarzem, przy mocnym niskim basie wpadały w rezonans, dając niespodziewane efekty:)

Audio-technica L5000, niestety nie udało mi się ich dopasować do mojej głowy i niestety były prosto z pudełka .....

Nimbus ma potencjał, tylko cena....

Auris Headonia jeden z najlepszych wzmacniaczy, poza tym jest piękny.

Lucarto audio Songolo z CD blisko tego co prezentował Auris, z DACiem Lucarto niestety już nie tak dobrze.

Rocznicowy Feliks audio całkiem fajny, nie tylko z wyglądu.

Nowe D8000 PRO krok w stronę liniowości, przez co tracą to czym zwykłe D8000 zachwycają, bezpośredniość przekazu.

Michalczokowe HE-6 dzieło sztuki, ale dopiero Nimbus dał radę.

To tak na gorąco.
Dziękuję kolegom z forum za spotkanie i rozmowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności