Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, MP3store said:

A może komuś się spodobają Obravo HAMT3 z dwoma driverami - AMT i Dynamic.  Wygląd nie każdemu może się podobać, zresztą brzmienie może też nie pod każdy gust.

Ale warto posłuchać - granie głośnikowe w dużym zakresie pasma.

 

Trudno by się podobały jak opis u Was na stronie na kolanie robiony. Jedna fota która w zasadzie nic nie pokazuje :).

A w temacie Raal Requisite SR1a - wiadomo już może pod co to podłączycie? 

Patrząc na opinie w necie - to jakiś gamechanger dla słuchawek :)

W końcu coś nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Uwaga.  Dla osoby, która zrobi najciekawszą recenzję ze Strefy Słuchawkowej i opublikuje na Forum mamy nagrodę:  Obravo Cupid Prime. Dla kolejnej osoby przewidzieliśmy nagrodę w postaci Phiaton Bt120NC. Dla kolejnych 3 osób nagrody pocieszenia w postaci rabatów na wybrane produkty.

 

Recenzja powinna być treściwa w swojej formie i zawierać spektrum informacji dla osób, które nie miały okazji odwiedzić Strefy Słuchawkowej.Czas do końca listopada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku impreza jest rekordowa - największa w historii  jest też nasza specjalna Strefa Słuchawkowa organizowana oczywiście po patronatem mp3store forum.

 

Polecam przyłączyć się do wydarzenia na FB:

 

https://www.facebook.com/events/553814428697567/

 

FV1akL.jpg

 

 

Zanim zacznę wrzucać info o tym co będzie można w tym roku zobaczyć w Strefie Słuchawkowej, kilka ważnych informacji ogólnych (aka ogłoszenia parafialne):

 

Pierwsza ważna informacja - stadion zmienił system opłat na parkingu podziemnym.

Nie płacimy za każdy wjazd 25zł, ale za każdą godzinę: do 15 minut za darmo, do 2h - 12zł, potem po 3zł a cały dzień - 25zł. Płaci się w kasie, więc nie powinny się już robić korki na wjeździe na parking (ostatnio w sobotę rano była kolejka do wjazdu na parking).

Jeżeli ktoś nie chce płacić, to może zaparkować sobie pod samą bramą nr 1 (od ulicy Zielenieckiej) - zupełnie za darmo. Wtedy ma 50-100m do wejścia (przez bramę nr 1) od strony trybuny wschodniej - czyli od tej strony gdzie jest strefa słuchawkowa.

491f2536stadion_wejscie_ok.jpg

 

Druga ważna rzecz - rok temu mieliśmy problem w hotelu GT, przez co wystawa startowała tam dopiero od soboty rano. W tym roku wszystko rusza już normalnie, w każdej z 3 lokalizacji. Godz. otwarcia są następujące:

 

Piątek, 8 listopada 2019, 12:00 - 20:00

Sobota, 9 listopada 2019, 10:00 - 20:00

Niedziela, 10 listopada 2019, 10:00 - 18:00

 

Trzecia ważna rzecz - pamiętajcie, że w piątek, w godzinach pracy biur na stadionie, a więc w godz 12:00-17:00, przejście pomiędzy trybuną wschodnią i zachodnią odbywa się pod płytą stadionu, przez parking podziemny (czerwona strzałka):

Qkw737.jpg

Aby się przedostać z jednej strony na drugą, trzeba więc zjechać windą na -3, przejść parkingiem podziemnym na drugą stronę stadionu i wjechać z powrotem windą na +1, gdzie jest druga część wystawy. Po 17:00 w piątek oraz całą sobotę i niedzielę, czynne jest już normalnie przejście przez moduł biurowy (szara strzałka), czyli idąc na wprost korytarzem, dalej za sale Studio TV, przez strefę słuchawkową dochodzimy na drugą stronę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MP3store napisał:

Uwaga.  Dla osoby, która zrobi najciekawszą recenzję ze Strefy Słuchawkowej i opublikuje na Forum mamy nagrodę:  Obravo Cupid Prime.

A chciałem sobie na spokojnie posiedzieć na stoisku... 😥
No nic, trzeba naładować baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 18:51, dj1978 napisał:

to niestety nie w klanie mp3store tylko w Audio-Klanie.

To niestety już sprzedane podobno, była jedna sztuka na Polskę i sprzedana. 

19 minut temu, Elberoth napisał:
Będzie słuchane :) Raal robi MEGA głośniki wstęgowe (niektórzy twierdzą, że najlepsze na świecie) - jestem ciekaw ich pierwszych słuchawek w tej technologii. Dla mnie must listen na AVS w tym roku.
 
 

Raal słyszałem w Singapurze, niestety dla mnie były po prostu... ostre. Sybilujące. Przypuszczam, że to coś ze mną, bo znajomy dystrybutor (innych, nie tej firmy) zachwycał się, że najlepsze słuchawki, jakie w życiu słyszał. Każdy ma inną długość i szerokość kanału usznego i częstotliwość rezonansową. Mimo możliwości regulacji nie byłem w stanie tak ich ustawić, aby mi grały przyzwoicie. Może na AVS drugie podejście :)

W dniu 2.11.2019 o 18:09, MP3store napisał:

- Beyerdynamic Xelento - lepiej posłuchaj T9ie Astella.  T8 to byl odpowiedik Xelento.  Ale T9 to juz inna bajka.

Potwierdzam, widziałem pomiar, T9 mają inne strojenie niż starsi jego bracia, już nie ma buły, są "płaskie", bas jest już tylko lekko podbity, mniej też mamy górki kompensującej okolice 2-5 kHz. Nie mogę się doczekać by je sprawdzić, pomiar sugeruje coś bardziej neutralnego niż T8ie, zobaczymy jak wyszło w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu posłucham jakiś dokanałówek. Nigdy w życiu nie słuchałem żadnych droższych niż słuchawki Appla ... nie mówiąc już o takich, które mają 11 przetworników: 4 przetworniki elektrostatyczne i 7 dodatkowych przetworników armaturowych. Jak można wsadzić 11 driverów do jednej słuchawki - to jest jakaś niepojęta magia dla mnie. Nie wiem czy się znajdzie taki, co da 16500zł za takie pchełki, ale podobno na świecie klientów nie brakuje.
 
bOBcdM.png
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co Custom Art też będzie obecny na Audio Show na strefie słuchawkowej. Rzeczy wartych posłuchania jest kilka, a na pewno nie do pominięcia są FIBAE 7 przez kilku recenzentów z head-fi okrzyknięte flagowcem 2019roku.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki są chyba już wszystkim dobrze znane - w tym roku jednak z dedykowanym wzmacniaczem EF1000.

 

EF 1000 to konstrukcja hybrydowa, osiągająca dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji aż 20W mocy wyjściowej w czystej klasie A na wyjściu słuchawkowym o obciążeniu 35 Ohm. Całość za jedyne ... 80.000zł 

 

xyVYNh.jpg

 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no dobra to może taki dziwny pomysł ale może wypali.

Jakaś lista obecności?

 

Może byście zrobili małe badge z nickami z forum, to każdy kto wpadnie mógłby na miejscu odebrać i zawiesić sobie na szyi.

Wtedy możnaby wyszukać innych filozofów z naszego grajdołka i pogadać twarzą w twarz wiedząc kto jest kto. Miłe z pożytecznym połączyć.

Ja bym chętnie pogadał bo z twarzy znam niewielu z Was.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Weird_O said:

Z ciekawostek to dzisiaj w top hi-fi wrocławskim mi powiedzieli, że Audiotechnika L5000 zawita na tegorocznym Avs. Cieszmy się i radujmy :)

 

Tyle fajnych rzeczy, tak mało kasy :)

Kurcze - mam już co najmniej 4-5 systemów/słuchawek które chcę przesłuchać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia..

W tym hobby nie ma takiego stanu, że nie może być już lepiej ;)

Ograniczeniem jest tylko zasobność portfela.

Kto może sobie pozwolić, to spokoju ducha nie zazna, bo zawsze będzie coś innego, coś nowego.

Trzeba tylko wiedzieć kiedy powiedzieć stop i zacząć cieszyć się tym, co już się ma.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla odmiany coś z amplifikacji: Feliks Euforia Anniversary Edition

 

W 2019 roku mija dokładnie 20 lat, odkąd założyciel firmy, Henryk Feliks, rozpoczął produkcję pierwszych komercyjnych konstrukcji wzmacniaczy lampowych. Z tej okazji, Felix wprowadza na rynek specjalną wersję flagowego wzmacniacza Euforia, w limitowanej rocznicowej edycji. Nowa Euforia Anniversary Edition to nie tylko odświeżony wygląd zewnętrzny, lecz również opracowane na nowo komponenty wewnętrzne, dające niespotykane do tej pory odczucia odsłuchowe.

 

1GZftA.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Compton napisał:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia..

W tym hobby nie ma takiego stanu, że nie może być już lepiej ;)

Ograniczeniem jest tylko zasobność portfela.

Kto może sobie pozwolić, to spokoju ducha nie zazna, bo zawsze będzie coś innego, coś nowego.

Trzeba tylko wiedzieć kiedy powiedzieć stop i zacząć cieszyć się tym, co już się ma.

 

 

Dokładnie, a ja dorzucę od siebie, że często jest tak, że po odlotach na jakieś swoje wyżyny highendu, wracasz do sprzętu za te kilkaset złociszy czy tauzen z hakiem i odkrywasz w tym magię normalnej muzykalności 😃

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj tego tego Bartóka to bym posłuchał, jeszcze z Utopiami...

 

58 minut temu, saudio napisał:

Będzie coś więcej ze wzmacniaczy np. HeadAmp, Rouge Audio, Wells Audio, Linear Tube Audio?

Właśnie będzie jakiś HeadAmp GS-X (mini)?

1 minutę temu, saudio napisał:


Był rok temu, mam nadzieję tylko, że teraz nie będzie w korytarzu.

I jak? Ponoć to dead end-game.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności