Skocz do zawartości

Test słuchawek TinHiFi P1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Planarne dokanałówki!

 

TinHiFi P1 to z pozoru kolejne azjatyckie dokanałówki z metalowymi obudowami typu OTE i wypinanym kablem z wtyczkami MMCX. Tym razem jednak zamiast przetworników dynamicznych lub armaturowych zastosowano przetworniki planarne o średnicy 10 mm.


Uwielbiam słuchawki magnetostatyczne, zazwyczaj nazywane planarnymi lub, wzorem Yamahy, ortodynamicznymi. Używam tego typu słuchawek na co dzień i zawsze jestem pod wrażeniem rozdzielczości, dynamiki, holografii i ilości detali. Niestety stacjonarne słuchawki planarne są zazwyczaj drogie, a nierzadko także duże, ciężkie i niewygodne. Trudno więc uwierzyć, że małe dokanałówki TinHiFi P1 są wyposażone w przetwornik tego samego typu, mają zapewnić znakomite brzmienie i do tego kosztują 169 dolarów amerykańskich. Zbyt piękne, żeby było możliwe?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/tinhifi-p1-recenzja/

 

13a-2.jpg

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blueme napisał:

Czy to gra barwą naturalną, ocieploną czy raczej neutralną i chłodniejszą? 

 

Z tipsami silikonowymi z szerszymi wylotami - neutralną. Z węższymi ciut cieplejszą (trochę więcej basu), z piankami dość ciepłą, tak naturalnie ciepłą w średnicy.

 

2 godziny temu, gentillo napisał:

Jakby ktoś chciał spróbować, to na bazarku mam jedną sztukę do wzięcia.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

 

Co nie przypasowało w P1?

Edytowane przez maciux
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypasowaly jak najbardziej. To raczej proces normalizacji posiadanego sprzętu. A konkretniej jego nadmiaru:) Tym bardziej, ze kolejne już do mnie lecą.

Co do samych słuchawek to mam podobne odczucia. Też nie spodziewałem się, ze takie maleństwa będą w stanie tak dobrze przybliżyć planarne granie. Mam custom tipy od Custom Art i gdy ich używam z P1 ilość basu jest więcej niż zadowalająca.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności