Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Desktopowy zestaw do około 2k


ferszcik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

w najbliższym czasie planuję zaktualizować całe audio którego używam do komputera. Do tej pory był to Somic V2, Aim SC808 i jakieś mierne głośniki Edifiera. Na tą chwilę upatrzyłem sobie zestaw Fiio K5 Pro, DT990 Pro i Fostex PM0.3d.

 

Jeżeli chodzi o słuchawki to lubię basowe brzmienie ale bez przesady, zdecydowanie konstrukcja otwarta lub pół-otwarta. Będą używane do muzyki głównie, raczej bez oglądania filmów. Czasami w coś pogram. 

 

Głośniki zdecydowanie muszą być mniejsze. Rozmiarowo Fostex jest idealny bo miejsca za dużo na biurku nie mam po zmianie monitora. :D Nie muszą być bardzo mocne, nie będę robił imprez na tych głośnikach, raczej spokojnie słuchanie i takie granie "w tle".

 

Jeżeli chodzi o DAC/AMP to będzie to moja pierwsza przygoda z takim zewnętrznym urządzeniem więc tutaj preferencji nie mam konkretnych. Najważniejsze to możliwość podłączenia i słuchawek i głośników i przełączanie pomiędzy tymi dwoma źródłami. Z K5 Pro raczej powinno to tak działać prawda? Można kontrolować głośność aktywnych monitorów przy takim połączeniu? Niestety nie znalazłem konkretnych informacji na ten temat (albo źle szukałem).

 

Także proszę o ocenę takiego zestawu lub ewentualne propozycje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek kolumienki podstawkowe (bookshelf) - nowe lub używane. Co Tobie odpowiada, wybór jest ogromny ogromny.

Topping MX3 to istny szwajcarski zegarek - na biuro trudno o bardziej uniwersalne i kompletne rozwiązanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO K5 Pro posiada wyjścia preampowane. Wiec tutaj można spokojnie podłączyć jakieś małe monitory studyjne i z jego poziomu regulować poziom głośności na monitorach.

Zamiast K5 Pro, możesz też pomyśleć nad Toppingiem DX3 Pro. Posiada on stanowczo lepszy wzmacniacz słuchawkowy niż MX3 na którym takie DT990 Pro zagrają stanowczo lepiej z racji lepszej amplifikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności