Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCD-1


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, retter napisał:

Uzasadniona krytyka jest zawsze w cenie.
Ja też czekam bo żadnych LCD nie mogłem znieść ich ciężaru.

pisane mobilnie
 

Rozumiem Cię, bo mając jednocześnie XC i K7XX wiem o czym mowa :D

Ale o opini nt wykonania to się narazie wstrzymajmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC bardzo fajnie mi grały ale nawet z nowym pałąkiem nie da się długo przy komputerze posiedzieć.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karmazynowy napisał:

mixing on the go

 

11 godzin temu, Compton napisał:

RAW Data

 

Z tego wynika że powinny być liniowe w miarę.

 

10 godzin temu, Adam 76 napisał:

No ciekawe jak wypadną na tle Sundar i jak szybko Sundary zjadą do ceny  1200zl. Obstawiam, że LCD-1 będą u nas na starcie za 1700zl.

 

Myślę że nie będą im zagrażały. Sundary to specyficzne ale udane słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy szybkich ruchach głowy dźwięk "przelewał się" z jednej muszli do drugiej


+




Magic!
To nie zwykła technologia teleportacji audiofilskiego powietrza wraz z falą akustyczną przez kabelek, jak widać słuchawki idealnie nadają się do słuchania szumu wody w miejskiej dzungli.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Słuchałem ich dzisiaj w tophifi przez jakiś czas prosto z mojo, a potem spięte z bacillusem. Granie raczej równe ale z pewnym akcentem na czytelność i detal. Górka widoczna na wykresach w okolicach wyższej średnicy daje o sobie znać, przez co dla niektórych może być wrażenie lekkiego spłaszczenia wyższych rejestrów, ale jest to raczej sporadyczne. Jak dla mnie całkiem udane połączenie muzykalności ale bez pominięcia detali.  Podobała mi się też dobrze zaznaczona gradacja planów. Ktoś bardziej osłuchany pewnie powie coś więcej, natomiast w tych pieniądzach w pierwszym kontakcie jest obiecująco. Szkoda, że nie miałem więcej czasu na odsłuch i LCD2F do porównania, bo 2 Classic to pewne przeciwieństwo jedynek w sposobie prezentacji średnicy (dołek w rejestrach damskich wokali)
 

Miałem pewien dysonans poznawczy bo choć granie mi się podobało, to materiały i konstrukcja są trochę niefortunne. Plastik wygląda OK, natomiast jest trochę tani w dotyku. Konstrukcja nie skrzypi, dobrze spisuje się na głowie a pady są wygodne, ale wg mnie zbyt małe. Dużo osób może mieć problem ze zmieszczeniem uszu. Na plus waga, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że wyglądają jak zabawkowe słuchawki dla dzieci :p

 

Jak naładuje telefon to wrzucę parę zdjęć. 

Obiecane zdjecia. Liczę po cichu na wersję zamkniętą. Jak dostaną troszkę więcej basu bez psucia reszty to BIERE! :D

 

received_3116938338530632.jpeg

received_985577065157881.jpeg

received_590978101687775.jpeg

received_527495184522180.jpeg

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Test w SteroLife - całkiem pozytywnie się o nich wypowiadają, chyba się przejdę je gdzieś posłuchać... ale rzeczywiście fajnie by było gdyby pojawiała się wersja zamknięta.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe/4340-audeze-lcd-1

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
37 minut temu, Corvin74 napisał:

Pierwsze informacje o wersji zamkniętej:

 

 

Cieszyłem się do momentu, aż usłyszałem o bezprzewodowości i symulacji pomieszczeń przez DSP. Może coś źle zrozumiałem, bo oglądałem na szybko w pracy, ale plan na zamknięte wygląda na coś pomiędzy mobiusami a zwykłymi lcd-1. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce, ale jestem trochę sceptyczny 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otwarte fajne, zadziwiająco nisko schodzą, niemniej dla mnie muszle za małe strasznie niewygodne a ta skóra no... Po godzinie jestem upocony, słuchawki fajne ale na Max godzinne słuchanie, zdecydowałem się na senki hd660s, o niebo lepsze pod kątem wygody i scena bardzo ciekawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam je, od kilku dni... Typowe planary, lubią prąd :] Dźwiękowo podchodzą pod analityczne, ale z akcentami.

 

EDIT: skalują się przepięknie.. szkoda, że nie mogę zabrać wszędzie Burka 3R. Myślę, że SE też je dusi, ale do kabla będę mógł usiąść dopiero za 1,5 tyg 😕

EDIT1:

W dniu 16.10.2019 o 19:58, vonBaron napisał:

Przy szybkich ruchach głowy dźwięk "przelewał się" z jednej muszli do drugiej, ten sam efekt miałem w EL-8 i był jeszcze mocniejszy.

 

Tutaj (lcd-1) tego nie ma, a macham dość energicznie 👌

 

EDIT2: mam już wybrane combo na kolejny wyjazd.. DX229 + te LCDeki 🆗

 

EDIT3: przy wtyczce reveal+ to jest poziom w górę. Szkoda, że w foobarze się wysypuję, na szczęście da się koegzystować ze starszą wersją. APO daje radę :P, a Aural Map (mapowanie małżowiny usznej) pozwala na niezłą "zabawę"... Screeny na zachętę :P 

 

image.png.9332f367999cbabf7d635bec517351a7.png

 

image.png.243a2419420e99f98a2d2c7a7a7403af.png

 

odnoszę wrażenie, że docelowe środowisko dla tych słuchawek to jednak laptop, niźli DAP...

 

EDIT4: już przy takim zestawie jest sporo frajdy... poczekam na jakaś promkę i kupuję Reveal+, bo dla samej 64-bitowej .dll płacić 199$ to lekka przesada - chyba, że ktoś ma cubase itp...

 

image.png.d038db075f0657b85e2df55a82b4ee06.png

 

Edytowane przez trez0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.01.2020 o 14:43, zolwinho napisał:

CIACH

Obiecane zdjecia. Liczę po cichu na wersję zamkniętą. Jak dostaną troszkę więcej basu bez psucia reszty to BIERE! :D

CIACH

 

Z plugin'em i bas jest :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu zrobiłem kabel zbalansowany oparty na UP OCC (nech-3001). Może to nie jest jakiś hi-end, ale wrażenia pozytywne - przede wszystkim - poprawiła się separacją. Z DAPem Sony + BA300S, mam wrażenie, że grają na poziomie wtyczki Reveala, bez AuralMapy.  

neo_lcd1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności