Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

(Bez)przewodowe wokółuszne/nauszne do 500PLN


Freso

Pytanie

Witam.

Po awarii moich CAL (wersja z 2012 roku, czyli podobno już po zmianach na gorsze) które kochałem i były jak dla mnie IDEALNE (a jakieś-tam słuchawki w życiu już miałem, nie hi-end, ale zdarzyło się kilka dobrych modeli) poszukuję zastępcy.

 

Budżet: do 500PLN, w 400 byłoby się super zmieścić.

Mogą być przewodowe, ale wtedy budżet do ~300PLN, bo muszę kupić jeszcze doki na miasto.

 

Źródłem będzie przez 80% czasu laptop z Realtekiem, 20% czasu Galaxy Note 9. Proporcje mogą ulec zmianie.

 

Muzyka: rap, szeroko pojęty pop, rock. W tej kolejności.

 

Sygnatura dźwięku maksymalnie zbliżona do CAL - czyli moim zdaniem ciepłe, otwarte, funowe granie, bez przesadnego podbicia któregokolwiek pasma. Najniższy bas mógłby być troszkę bardziej zaznaczony.

 

Budowa - w sumie bez większych wymagań, byle były w miarę wygodne, raczej wokółuszne, niż nauszne.

 

Słuchałem:

-Sennheiser 4.40BT i 4.50BTNC - jak dla mnie bez szału. Brzmienie poprawne, szczegółowe, trochę funowe, ale okropnie denerwował mnie brak powietrza, przestrzeni, granie "za kotarą". Czułem jakby między uchem a słuchawką był jakiś koc, wybaczcie śmieszne opisy. :D

-Pioneer MS7BT i kablowy odpowiednik MS5T - fajne. Dość analityczne, trochę sztuczne, ale fajne. Podobne do CAL, przy pierwszym odsłuchu zrobiły na mnie szał, przy drugim trochę za dużo tej sztuczności.

-Sony CH700N - słuchałem wersji DEMO i zwykłych, sklepowych. DEMO grała IMO doskonale, byłem zachwycony. Sklepowa trochę gorzej, ale nadal bardzo fajne granie. Podoba mi się to, że grają typowo pod fun, ale nie wiąże się to z tym, że są przesadnie "V", bo nadal pozostają szczegółowe i dokładne.

-Bluedio HT Turbine - brzmienie adekwatne do ceny. Nie było źle, nie było wybitnie, niczym mnie nie porwały, ale słuchalne.

 

Wszystkie powyższe słuchane z Galaxy Note 9, połączenie BT, apka Spotify.

 

Bardzo zastanawiam się nad Edifierami W820, W830BT, ciekawy jestem też nowych produktów Bluedio. A może coś innego?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widzę, że oboje szukamy praktycznie tego samego w podobnych pieniądzach ;)

Tydzień temu po podobnych poszukiwaniach i analizach zakupiłem Edifier W830BT. W teorii miał być super dźwięk... ale zwróciłem je po 2 dniach. Jak dla mnie to grają zdecydowaanie zbyt ciemno. Bas jest przyjemny, ale wchodzi bardzo na wyższe pasma.. których i tak jest mało. Według mnie słuchawki typowo do muzyki elektronicznej i tylko takiej. To moja subiektywna opinia jakby coś ;) 

Też zastanawiam się nad Sennheiser 4.40BT, które nie były takie złe po odsłuchach - według mnie lepsze od Sony CH700N, które to z kolei wypadły bardzo płasko w porównaniu do WH-H900N stojących obok na półce w sklepie, no ale niestety cena nie ta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobnych szukam i ja dla żony. Iphone 7 to niestety brak jacka. Szukam w miarę uniwersalnego grania, bo pewnie czasem je zwędze. Dotychczas słuchała na Rockmasterach a doków niestety nie znosi. Do tego muszą w miarę klasycznie wyglądać. 

Myślałem nad w830. Nie muszą wybitnie izolować. Żona na mieście czy u siebie w open spacie nie chce się całkowicie odcinać. W pracy słuchany będzie spotify. Na mieście audiobooki radio internetowe. 

Jest coś rozsądnego cenowo co będzie dobrą alternatywą dla Edków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności