Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ikko Zerda (ITM03) - przenośny DAC/AMP z optykiem


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

ikko Audio to młoda firma, która błysnęła już ciekawymi modelami IEM-ów (OH1 Meteor i OH10 Obsidian), a teraz wprowadza przenośny DAC/AMP na układzie Cirrus Logic CS43198. Dostępny jest w wersji na USB-C lub Lightning, a wyróżnikiem jest wyjście optyczne. Ma wkrótce pojawić się w Polsce w cenie niższej niż 400 zł.

 

Zerda.jpg

Dane techniczne:

- DAC: Cirrus Logic CS43198
- złącze: Jack 3,5 mm
- obsługiwany dźwięk: 32bit/384kHz
- wyjście optyczne (32bit/192kHz)
- złącze: USB-C lub Lightning
- THD+N: 0.0015%
- DNR: 120 dB
- pasmo przenoszenia: od 20Hz do 40 kHz
- impedancja słuchawek: od 16 Ω do 600 Ω

 

Jest już pierwsza recka:

https://www.head-fi.org/showcase/ikko-zerda-dac-amp-dongle.23986/reviews

 

Korzysta od kilku dni, ale z większością mogą się zgodzić. Wykonanie i dźwięk zdecydowanie na plus.

ikko zerda #0.jpg

 

ikko zerda #1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Bardzo dobrze gra tak z OH1, jak i OH10. Ma mały akcent w środkowym basie, co delikatnie dopełnia słuchawki. Góra szczegółowa i dobrze rozciągnięta, ale gładka. Zerda gra ogólnie bardzo czysto i klarownie, wszystko jest dobrze uporządkowane.

 

i-Planet dopasowane niby pod modele ikko. Krótsze niż INAIRS czy Crystal Tips, z wyraźnie innego materiału. Wolniej się rozpręża, ma gładką powierzchnię. Na nich grają pełniej, z mocniej wygładzoną górą. Bardziej ocieplają brzmienie niż INAIRS czy Crystal Tips.

 

i-Planet #1.jpg

i-Planet #2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jot R napisał:

Na dniach miałem zamawiać Ibasso DC01, ale jednak się jeszcze chwilę wstrzymam. Trzeba będzie poczekać na porównanie z Ikko i Xduoo link.

 

Mam nadzieję, że uda się zrobić porównanie z DC02, xDuoo Link. Ciekawą opcją jest jeszcze Cozoy Takt-C (http://www.cozoyaudio.com/takt-c). Ba, nawet DUNU robi przystawkę DTC100, więc wybór jest naprawdę niezły.

DUNU DTC100.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

Mam nadzieję, że uda się zrobić porównanie z DC02, xDuoo Link

W takim razie czekam cierpliwie :) 

Jak jest za duży wybór to tez nie dobrze bo włącza się audionervoza i zaczyna się żonglowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine w OH10 w ogóle nie czuć tego, ale w OH1 bardzo pomaga. Ogólnie, to jest lekki akcent, więc nie ma tu zalewania ciepłem. Średnica klarowna i przejrzysta, żeńskie wokale nieco wysunięta, ale bez ekscesów. Ilość szczegółów pozytywnie zaskoczyła, ale to pewnie dlatego, że wiele się nie spodziewałem.

 

Dekoni mocniej temperują górę i nieco mocniej ocieplają brzmienie, ale nie zamulają go jak Comply. Ciekawa opcja dla wielu jasnych doków. To typ pianek, które szybko się rozprężają.

 

@Jot R Ale nie ma też problemu z dopasowaniem produktu pod potrzeby, czytaj: odpowiednia sygnatura, obecność przycisków do sprzętowej kontroli głośności, obecność złącza Lightning pod iPhone'y czy nawet wyjście optyczne :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wejście 3,5 są bardziej popularne, ale we wszystkich słuchawkach mam kable na 2,5, a z tych urządzeń chyba tylko Ibasso zrobił wersję zbalansowaną? Szkoda trochę bo jeśli będą sporo lepsze od DC01, to będę musiał przepinać kable w zależności od użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.10.2019 o 16:26, Mayster napisał:

Pomyśleć mogli, ale:

- cena urządzenia by wzrosła zbyt mocno,

- MQA w tej półce to jednak przerost formy nad treścią

A to wtedy nie wystarczy zainwestować w UAPP i dodatek z MQA?

 

Jakość/cena to chyba Apple USB C ale wersja 2049 czyli z Ameryki. Audiosciencereview przetestował i wypada naprawdę dobrze, a patrząc na cenę 9usd to genialnie.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zOrg napisał:

Może ktoś napisać parę zdań, ja to brzmi (najlepiej w porównaniu z jakimś konkurentem)

 

Naturalne brzmienie, dość neutralne tonalnie. Lekki akcent w basie (bliżej środkowego), co dodaje nieco ciepła, oraz lekko wysunięta wyższa średnica, co poprawa klarowność i wyłuskiwanie szczegółów. Nieźle rozciągnięte po obu stronach, całkiem precyzyjne i o dobrej dynamice. Grają czysto, ale mają niezłą moc. Wyjście optyczne to intrygujący dodatek.

 

Jakość porównywalna z iBasso DC-01, ale Zerda gra czyściej i mniej szumi. Scena nieco większa w iBasso ze względu na balans. Zerda są bardziej precyzyjne. Jakość wykonania DC01 jest bardzo dobra, ale Zerda jest tu nieco z przodu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Naturalne brzmienie, dość neutralne tonalnie. Lekki akcent w basie (bliżej środkowego), co dodaje nieco ciepła, oraz lekko wysunięta wyższa średnica, co poprawa klarowność i wyłuskiwanie szczegółów. Nieźle rozciągnięte po obu stronach, całkiem precyzyjne i o dobrej dynamice. Grają czysto, ale mają niezłą moc. Wyjście optyczne to intrygujący dodatek.
 
Jakość porównywalna z iBasso DC-01, ale Zerda gra czyściej i mniej szumi. Scena nieco większa w iBasso ze względu na balans. Zerda są bardziej precyzyjne. Jakość wykonania DC01 jest bardzo dobra, ale Zerda jest tu nieco z przodu.

A vs DF Red?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zOrg napisał:


A vs DF Red?
 

Mogę się odnieść do DF Black z którym porównywałem Zerdę bezpośrednio. Dragonfly jest ciemniejszy, cieplejszy, bardziej stłumiony. Zerda gra równiej, bardziej akcjentuje wysokie rejestry. Dół w Ikko nadal jest obecny, z akcentem na midbasie, ale nie przytłacza (w Blacku różnie bywało). Zerda to ewidentnie wyższa rozdzielczość i większa swoboda grania. Scena większa w każdej osi i ładnie pozycjonująca. Dźwiek jest szybszy i niesie więcej energii, tej która sprawia, że chce się tupnąć nóżką :D Ogólnie dźwiękowo Zerda jest wyraźnie lepsza niż DF Black, a z pamięci SQ stawiam też wyżej niż w DF Red. DFy pewnie będą głośniejsze, ale w Ikko mocy nie brakuje. Na Final E3000 nie odnotowałem żadnych szumów, ale nie są najczulsze słuchawki. Dla Apple nie widzę na rynku niczego lepszego. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@Methuselah miałeś okazje słuchać Zerdy z Oh10? 

 

Tak, jest nieźle, ale wolę połączenie z Meteorami. Zerdy grają świetnie z OH1 - dopełniają je delikatnie, ale całość jest stale klarowna i nie ma agresywnego podkreślenia wyższej średnicy i góry. Z OH10 jest poprawnie, naturalnie ze sporą sceną, ale midbas jest nieco wyraźniej zaakcentowany. Oczywiście, wszystko zależy od preferencji, więc może się to bardzo podobać.

 

40 minut temu, zOrg napisał:

A vs DF Red?

 

Tylko z pamięci. Jakość podobna, ale Zerda gra bardziej naturalnie i jest bardziej uniwersalną opcją (zagra dobrze z większą liczbą słuchawek). Góra w Red zawsze wydawała mi się sztuczna. Dynamiki czy rozdzielczości nie porównam bezpośrednio, ale wielkich różnic się nie odczuje. Plusem Zerdy jest naprawdę niezła precyzja.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się odnieść do DF Black z którym porównywałem Zerdę bezpośrednio. Dragonfly jest ciemniejszy, cieplejszy, bardziej stłumiony. Zerda gra równiej, bardziej akcjentuje wysokie rejestry. Dół w Ikko nadal jest obecny, z akcentem na midbasie, ale nie przytłacza (w Blacku różnie bywało). Zerda to ewidentnie wyższa rozdzielczość i większa swoboda grania. Scena większa w każdej osi i ładnie pozycjonująca. Dźwiek jest szybszy i niesie więcej energii, tej która sprawia, że chce się tupnąć nóżką  Ogólnie dźwiękowo Zerda jest wyraźnie lepsza niż DF Black, a z pamięci SQ stawiam też wyżej niż w DF Red. DFy pewnie będą głośniejsze, ale w Ikko mocy nie brakuje. Na Final E3000 nie odnotowałem żadnych szumów, ale nie są najczulsze słuchawki. Dla Apple nie widzę na rynku niczego lepszego. 

Dziękuję


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Tylko z pamięci. Jakość podobna, ale Zerda gra bardziej naturalnie i jest bardziej uniwersalną opcją (zagra dobrze z większą liczbą słuchawek). Góra w Red zawsze wydawała mi się sztuczna. Dynamiki czy rozdzielczości nie porównam bezpośrednio, ale wielkich różnic się nie odczuje. Plusem Zerdy jest naprawdę niezła precyzja.

Dziękuję również


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności