Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling UP4 - "mocny" DAC/AMP BT


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2019 o 09:48, karolf napisał:

Dzień dobry, czy ktoś może orientuje się czy Shanling UP4 zadziała podłączony do komputera (funkcja USB DAC) przesyłając dźwięk do słuchawek bezprzewodowych przez Bluetooth z kodekiem LDAC? 

 

Podobno Shanling M0 z aktualizacją 2.5 to potrafi i zastanawiam się czy ten model też. 

 

Dzięki za odpowiedzi. 

 

Nie zagra, bo UP4 to odbiornik, a nie nadajnik.

 

W dniu 26.12.2019 o 18:43, pawelekdabek napisał:

@Mayster Czyli info o wysyłce w 24h to nie do końca prawda i wysłane będą dopiero 3-7 stycznia?

 

Jutro wylatuje dostawa, więc w przyszły poniedziałek  powinny być rozsyłane.

 

P.s.: Ostatnie kilka godzin preorderu 💪

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "szanlingi" nie wysłane, a już aktualizację wrzucili. Nie wiem czy się cieszyć, że szybko reaguję, czy martwić, że wypuszczają nieprzetestowany model...

 

Changes and fixes:
1. Low battery warning is disabled while music is playing.
2. Fixed problem causing volume jump after connection.
3. Fixed problem causing channel imbalance.
4. Fixed problem of missing first second when using WeChat.
5. Other bug fixes.

 

http://en.shanling.com/download/67

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Mayster dzięki za szybką wysyłkę. To mój pierwszy dongiel BT i jestem zachwycony możliwościami rozmiar/cena/SQ

 

Wczoraj miałem tylko chwile na porównanie i to wieczorem na zmęczone uszy, więc tylko drobny zarys grania. Porównanie do DF Red i SMSL IQ, słuchane na FH5, AQ NO i TH610.

 

UP4 vs Red (na wejściu 3.5 z włączonym DUAL DAC mode): trochę mniej światła, słabsza rozdzielczość i bardziej matowa góra, coś jak granie NO tylko w mniejszej skali. Góra nie idzie tak wysoko i tak nie iskrzy. Lekkie ciepełko od średnicy po górę. Nie jest to kocyk, ale widziałbym UP4 raczej z jaśniejszymi słuchawkami, szczególnie przy problemach z sybilantami bo fajnie łagodzi górę. Scena trochę bardziej na boki, wokale chyba ciutkę dalej mimo bliższego tła. Bas schodzi podobnie, ale jest bardziej pełny, lepiej się wkomponowuje w utworach z niskim zejściem basowym. Zwróciłem uwagę, że np. kontrabas bardzo fajnie brzmi, jest bardziej mięsisty. Generalnie granie bardziej funowe bez zbytniego wchodzenia w detal.

 

UP4 vs IQ (wejście zbalansowane w obu): podobna szkoła grania, IQ gra cieplej tylko w okolicach wyższej średnicy (w porównaniu do Reda), a UP4 to ciepełko rozciąga szerzej. Scena niemal taka sama, wokale pół kroku cofnięte, nie jest tak intymnie. Bas schodzi tak samo, ale inaczej wybrzmiewa, sytuacja podobna jak w porównaniu z Redem. Jeśli ktoś słyszał IQ, to mniej więcej tego można się spodziewać z trochę bardziej przygaszonymi wysokimi (może z bardziej ciemnym tłem).

 

Fajną sprawą jest opcja Dual DAC mode dla wejścia 3.5, jak ktoś nie ma kabelka zbalansowanego, to przejście w ten tryb zbliża granie do balansu. Jest szerzej, z większą ilością powietrza i lepszymi szczegółami. W filtry się jeszcze nie wsłuchiwałem, ale wstępnie zmiany są kosmetyczne.

 

UP4 się dopiero wygrzewa, więc możliwe że brzmienie się jeszcze zmieni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster również dziękuję za sprawną wysyłkę. O dźwięku za wielę nie napiszę ponieważ nie mam nawet z czym porównać ani słuchu do tego nie mam. Dodam tylko od siebie, że działa bez problemu z dockiem od Nintendo Switch oraz z PS4 ( z braku czasu tylko menu odpaliłem) i nie zanotowałem żadnych opóźnień. Ciekaw jestem czy zadziałał by z samym Switchem ale niestety nie mam pod ręką kabla usb c - usb c żeby sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie powinno się opisywać dźwięku po kilku godzinach grania. Dałem mu pograć kilka dni i powyższy opis jest już nieaktualny :)

Góra się ładnie otworzyła, dół się wyrównał. W skrócie, równe bezpieczne granie, ładnie temperuje talerze i stopę, tam gdzie Red za bardzo im folgował. Lekko od niego cieplejszy, przez przesunięcie akcentu na średnicę, scena podobna. Pozytywne zaskoczenie jak na takiego dongla.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w aktualizacji UP-4. Po zakupie zrobiłem update bez problemu, w tej chwili próbuję wejśc w tryb DFU (przez przytrzymanie kółka i mode), UP znika na chwilę z managera i wraca spowrotem, czerwona dioda na DAC'u na chwilę gaśnie i świeci dalej. Co robię nie tak? Jakiś patent?

Pozdrawiam 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, automaciek napisał:

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w aktualizacji UP-4. Po zakupie zrobiłem update bez problemu, w tej chwili próbuję wejśc w tryb DFU (przez przytrzymanie kółka i mode), UP znika na chwilę z managera i wraca spowrotem, czerwona dioda na DAC'u na chwilę gaśnie i świeci dalej. Co robię nie tak? Jakiś patent?

 

Robiłeś wszystko zgodnie z instrukcją w PDF? UP4 jest naładowany (trzeba trochę dłużej przytrzymać oba przyciski wciśnięte)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności